Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 03:24:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo będę głosował
Marek Jurek - 67 (37,9%)
Jarosław Kaczyński - 56 (31,6%)
Bronisław Komorowsk - 4 (2,3%)
Janusz Korwin-Mikke - 37 (20,9%)
Andrzej Lepper - 2 (1,1%)
Kornel Morawiecki - 1 (0,6%)
Grzegorz Napieralski - 0 (0%)
Andrzej Olechowski - 0 (0%)
Waldemar Pawlak - 0 (0%)
Bogusław Ziętek - 0 (0%)
Żadna z powyższych opcji - 10 (5,6%)
Głosów w sumie: 172

Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 60 Drukuj
Autor Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura  (Przeczytany 109775 razy)
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #300 dnia: Maja 14, 2010, 16:06:43 pm »


@stefan
Co Pan z tymi eskimosami?
Ja bym tylko chciał, żeby władza się ode mnie i mojej rodziny odczepiła i po prostu DAŁA MI ŻYĆ i funkcjonować normalnie.
Ja rozumiem że "...cesarzowi co cesarskie..." ale podatek 90% to Pan wybaczy, czy polska władza czy eskimoska, jednakowo jest dla mnie wroga i pasożytnicza!
Ja będę za wolnym rynkiem, tylko wpierw uregulujmy sprawę własności w Polsce.Na ten przykład są tacy, co ustawy bierutowskie negują, chociaż minęło już 60 lat jak je wprowadzono, więc trochę po terminie jak przewiduje jakiekolwiek prawo, by teraz spłacać byłych właścicieli pieniędzmi obecnego pokolenia Polaków.Inna sprawą jest ostatnie 20 lat procesu zwanego przekształceniem własnościowym.Ja osobiście czekam na dziejowy kataklizm, którego konsekwencją będzie sprawiedliwy podział dóbr pomiędzy członkami rodziny zwanej polskim narodem. A potem wolny rynek i 10 % podatku.
A eskimosi na Madagaskar skoro jeszcze Polakiem nie został.Władza oczywiście że ma być polska i katolicka bo jaka inna?
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2010, 16:10:19 pm wysłana przez stefan » Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #301 dnia: Maja 14, 2010, 16:27:34 pm »

Rzeczywiście, nie ma się co martwić, zawsze można się nawrócić :)
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #302 dnia: Maja 14, 2010, 16:39:20 pm »

Ciekawe kto jest mniej szkodliwy? JKM, który popiera legalizację prostytucji? Bardzo to katolickie...
Nie odpowiem Pani na to pytanie. Nie zamierzam uprawiać partyjnej agitacji. Obecnie sam mam dylemat na kogo głosować.
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #303 dnia: Maja 14, 2010, 16:54:30 pm »

Ciekawe kto jest mniej szkodliwy? JKM, który popiera legalizację prostytucji? Bardzo to katolickie...
Nie odpowiem Pani na to pytanie. Nie zamierzam uprawiać partyjnej agitacji. Obecnie sam mam dylemat na kogo głosować.

Zostają "jurne chłopaki" z SO , oni przynajmniej nie przyjmą parytetów, a jako "antysystemowcy" szybciej ten bajzel "rozpirzą" w drobny mak i będzie można wówczas coś zacząć budować ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #304 dnia: Maja 14, 2010, 16:59:01 pm »

Ja podjęłam decyzję. Jeśli nie usłyszę z ust MJ o legalizacji in vitro, eutanazji, aborcji do końca kampanii, co chyba jest niemożliwe, by zaistniało w jego ustach, głosuję na MJ i koniec. Z familią całą :) i pójdę do obwodowej komisji liczyć głosy może nawet ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #305 dnia: Maja 14, 2010, 17:23:33 pm »

Dla zwolenników Jarosława Kaczyńskiego:

Cytuj
Jarosław Kaczyński “wybrał przyszłość”?
Pawel Milcarek, 14.05.2010, 16:39.

Jarosław Kaczyński w drugiej części wywiadu dla salonu24 – najpierw pytanie internauty, potem odpowiedź kandydata na urząd Prezydenta RP:

    Rolex: Ostatnie miesiące udowodniły ponad wszelką wątpliwość, że Polska potrzebuje głębokiej, radykalnej i gruntownej dekomunizacji(desowietyzacji). Czy pańskie ugrupowanie ma nową (dostosowaną do nowych okoliczności) „mapę drogową” takiego procesu?

    - JK: Czasem stykam się ze środowiskami, które bardzo intensywnie przezywają problemy lat 90. Albo nawet wcześniejszych. Ja tych ludzi rozumiem. Ale uważam, ze powinniśmy się dziś zajmować problemami drugiego dziesięciolecia XXI wieku. Nie ma wątpliwości gdzie ja byłem w latach 90., ale czas leci i trzeba rozwiązywać nowe problemy.

I trochę dalej, w odpowiedzi na inne pytanie:

    Kiedy razem z Janem Olszewskim zakładaliśmy punkt konsultacyjny na ulicy Bednarskiej w Warszawie, to bardzo duża część tego tłum, który zaczął tam wtedy walić, to byli członkowie PZPR. A tam się działy rzeczy, które wydawały się wcześniej niesłychane trudne. Ja KOR-owiec, Jan Olszewski ze starej opozycji, a tam były grupy które przyjeżdżały z jakiejś fabryki i mówiły: my wszyscy jesteśmy z PZPR! Razem z nimi tworzyliśmy Solidarności, a właściwie Wolne Związki Zawodowe. Wtedy to było możliwe. I teraz też jest taki moment. Uważam, że niedawne podziały dzisiaj przestają być takie istotne.

Znaczące. Następny element słynnej zmiany stylu? Ostatni twardy rdzeń doktryny JK pożarty przez ewolucję wizerunku?

Jeśli jednak teraz ktoś powie, że emisja lub brak emisji np. filmu “Towarzysz Generał” w TVP rządzonej przez koalicję PiS-SLD to jakiś problem – usłyszy mocne: za bardzo pan przeżywa problemy lat 90. lub wcześniejszych… Powinniśmy się dziś zajmować problemami drugiego dziesięciolecia XXI! Dawne podziały przestają być dzisiaj takie istotne!

I trzeba rzec, że jest to, jeśli chodzi o JK, spora zmiana w stosunku do pierwszego dziesięciolecia wieku XXI…


No, jak w "Poli Lasce"... bez komentarza...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #306 dnia: Maja 14, 2010, 18:13:00 pm »

Za to Pan JKM ...

Panie Tato, celny strzał o posesjonatach!

Natomiast co do ewentalnej własności monarchy kopalń, hut, stoczni -
monarcha jest właścicielem ziemi i zezwala na wydobycie z niej węglą osobie prywatnej / spółce. I tyle.
Właściciel nazrozrabia i monarcha zezwolenie cofa. A zezwolenie kosztuje np 10% wartości wydobycia.
Nie jestem historykiem, ale tak to chyba bywało.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #307 dnia: Maja 14, 2010, 18:21:10 pm »

Cytat: cabbage
Kto tu jest marksistą? Proszę po nickach napisać... bo zaczynają mnie te epitety wkurzać.
Cytat: Marcus
Wszyscy, którzy są za "społeczną własnością środków produkcji".
Cytat: cabbage
Nie jestem za taką. Jestem za prywatną lub spółdzielczą lub państwową w zależności od środka produkcji Mrugnięcie To chyba nie jest marksizm?  Szok

Pani Cabbage! Przecież "społeczna" i "państwowa" własność to synonimy!!!
Spółdzielnia to natomiast wspólne działanie osób prywatnych.
(UWAGA! Za komuny spóldzielniami zwano również państwowe stwory.)
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #308 dnia: Maja 14, 2010, 18:36:44 pm »

Nie. Państwowa może znaczyć monarchy. System lenny na przykład  :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #309 dnia: Maja 14, 2010, 19:30:32 pm »

@cabbage
Cytuj
... lub spółdzielczą lub państwową w zależności od środka produkcji ...
Idealnie, sprawiedliwie, uczciwie a na dodatek po Katolicku.
Tylko nie wiedzieć czemu, tysiące (a może miliony) chłopów w (dla przykładu) środkowo-wschodniej europie nie zrozumiało jakie to dobrodziejstwa i musiało ... no umrzeć czy coś.
@DominoNR
Cytuj
Pani cabbage, niech się Pani nie martwi, dla korwinistów wszystko co nie jest kapitalistyczne jest socjalizmem.
Nie zaliczam się do grona "korwinistów" jednak ten argument bez podawania argumentów, powtarzany do znudzenia jest ... męczący.
Czasem spotyka się ludzi którzy pod płaszczykiem "trzeciej, czwartej,... drogi" próbują przepchnąć myśl "wiecznie żywych" mistrzów (również zabalsamowanych i do dziś wystawianych na pokaz). Jedyne co można odpowiedzieć to, parafrazując byłego prezydenta USA - "historia głupcze" (proszę tego nie brać do siebie, tak mi się przypomniało)!
Wystarczy rozejrzeć się dookoła, jeśli jesteśmy w stanie rozejrzeć się dodatkowo w perspektywie 200 lat wstecz - tym lepiej. Widok proszę Pana jest taki, że na samą myśl o hasłach "sprawiedliwości społecznej", "gospodarki planowanej", "równego podziału dóbr",.... robi się człowiekowi niedobrze.

Ja nie jestem dziecko, nie potrzebuje "państwa opiekunki" która mnie za rączkę poprowadzi (i zastąpi w moim domu na miejscu głowy rodziny), chciałbym jedynie aby państwo dało mi "w miarę" spokój w kwestii podatków, aby pozwoliło mi wychowywać dzieci w Świętej wierze Katolickiej i nie próbowało wkraczać w moje kompetencje jako mężczyzny, ojca i głowy rodziny. Moim ideałem jest więc monarchia katolicka, niestety nieosiągalna dziś, czy jutro - nie zbadane są wyroki boskie  ;)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #310 dnia: Maja 14, 2010, 19:45:04 pm »

Co do prostytucji- w takim razie trzeba zakazać.

Co Panią obchodzi, co jakaś kobieta robi gdzieś z jakimś mężczyzną? To jest ich prywatna sprawa. Jeśli komuś szkodzą, to sobie. Państwu nic do tego. Dzisiaj państwo uzna, że trzeba zakazać prostytucji, jutro uzna, że trzeba zakazać noszenia krzyżyków na szyi - bo arbitralnie stwierdzi, że to szkodliwe. Państwo nie jest od decydowania, czym ludzie sobie szkodzą. Volenti non fit iniuria.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #311 dnia: Maja 14, 2010, 19:54:27 pm »

A tak prywatnie, popieram mądrą monarchię. ;) 
Byle nie "oświeconą". Ja powiedziałbym raczej, że monarchię katolicką, z monarchą klasy Św. Ludwika IX czy Św. Stefana. W której Bóg byłby na pierwszym miejscu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #312 dnia: Maja 14, 2010, 20:08:45 pm »

Ja powiedziałbym raczej, że monarchię katolicką, (...). W której Bóg byłby na pierwszym miejscu.

To trochę mało. Jan Kazimierz był bardzo religijny, a władcą był beznadziejnym.
Zapisane
Rajtar
bywalec
**
Wiadomości: 63


« Odpowiedz #313 dnia: Maja 14, 2010, 20:33:46 pm »

"Marek Jurek: jako prezydent podpisałbym ustawę parytetową

M_Jurek: Nie popieram parytetów płci na listach wyborczych, ale uchwaloną ustawę parytetową bym podpisał. Moja lista w ostatnich wyborach miała więcej kobiet od wszystkich list parlamentarnych - z Platformą Obywatelską włącznie.

Wypowiedź Marka Jurka padła 28.04.2010 podczas spotkania internetowego. Zostało ono zorganizowane przez Tomasza Machałę (Kampania na Żywo)."

http://www.kongreskobiet.pl/parytety/dzialania/315-marek-jurek-jako-prezydent-podpisabym-ustaw-parytetow
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #314 dnia: Maja 14, 2010, 20:59:57 pm »

http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/niezwykle-koligacje-rodzinne-kolejnego-kandydata-n,1,3225066,aktualnosc.html
to tak na dobry nastrój ;D
Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 60 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!