Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 08:21:53 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo będę głosował
Marek Jurek - 67 (37,9%)
Jarosław Kaczyński - 56 (31,6%)
Bronisław Komorowsk - 4 (2,3%)
Janusz Korwin-Mikke - 37 (20,9%)
Andrzej Lepper - 2 (1,1%)
Kornel Morawiecki - 1 (0,6%)
Grzegorz Napieralski - 0 (0%)
Andrzej Olechowski - 0 (0%)
Waldemar Pawlak - 0 (0%)
Bogusław Ziętek - 0 (0%)
Żadna z powyższych opcji - 10 (5,6%)
Głosów w sumie: 172

Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 60 Drukuj
Autor Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura  (Przeczytany 110211 razy)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #240 dnia: Maja 14, 2010, 13:26:26 pm »

P.S. @ stefan
Cytuj
Mieliśmy monarchię i nie ma żadnej gwarancji że się nie zdegeneruje. Przecież tak właśnie się stało.Skąd pewność, że król idiota nie spali wzorem Nerona własnej stolicy?
A jaką mamy gwarancję, że Pan którego w najbliższych wyborach wybierze lud się nie zdegeneruje?
Pragnę przypomnieć, że tow. Hitler wygrał wybory demokratyczne!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #241 dnia: Maja 14, 2010, 13:30:24 pm »

Niestety, ale moim skromnym zdaniem, rynek nie jest w stanie załatwić wszystkiego. "Niewidzialna ręka rynku" działa wtedy, gdy nie ma żadnych zakłóceń, a to zdarza się w gospodarce niezmiernie rzadko. Prawda jest taka, że państwo musi interweniować, byle nie były to interwencje zbyt częste, szkodliwe i niepotrzebne. Gdyby polskie państwo nie interweniowało w ceny skupu produktów rolnych w okresie przedakcesyjnym i po akcesji do eurokołchozu, Polska nie produkowałaby już nic, poza owocami miękkimi, w których produkcji od lat jesteśmy w światowej czołówce. Niestety ale jestem za interwencjonizmem, ale rozsądnym interwencjonizmem. Ani ekonomia klasyczna, ani keynesizm nie jest odpowiedzią na problemy gospodarcze i społeczne. Ekonomia nie jest nauką ścisłą, a społeczną, tu nie jest tak jak w matematyce, czy w fizyce, że 2+2=4, tutaj wszystko "zależy". Niestety, ale taka jest prawda. Można interweniować psując przez te ingerencje- jak np. dotowanie z budżetu państwowego upadających prywatnych banków, a można interweniować pomagając, jak np. ustalając ceny skupu surowców rolnych.

W Polsce obecnie głównym problemem jest to, że przez wstąpienie do eurokołchozu mamy związane ręce i np. nie możemy podpisywać umów handlowych na dowolnych warunkach z państwami trzecimi, bo obowiązuje nas wspólna polityka handlowa, przez co, gdy np. na Ukrainie, czy Białorusi byłoby zapotrzebowanie na jakieś nasze produkty, a szacowna KE nie wyrazi zgody na podpisanie umowy, nie mamy prawa tego zrobić. Drugi problem to okresy programowania w UE( akurat obecnie w tym siedzę, przygotowując się do egzaminu z programowania). Programowanie jest niezbędne, ale to unijne z założenia jest złe. Nie można bowiem ustalać takich samych kryteriów i celów dla Bułgarii jak i dla Niemiec. W obu krajach panują inne warunki społeczne, gospodarcze i przyrodnicze. A ponieważ UE ustala programy na 7 lat dla całej wspólnoty, mamy związane ręce i musimy się im podporządkować, chociaż wielokrotnie dla naszego kraju lepsze byłoby wprowadzenie innej strategii rozwoju. Ale nie możemy, bo nawet samorządowe strategie muszą być skoordynowane poprzez NSRO, a obecnie NPR ze strategiami UE.

Wniosek- po co myśmy tam wleźli?  :P

A tak prywatnie, popieram mądrą monarchię. ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #242 dnia: Maja 14, 2010, 13:36:47 pm »

Odsetek idiotów wśród monarchów nie jest większy niż u prezydentów (powiedziałbym nawet, że wśród tych drugich jest z tym gorzej). Monarcha dziedziczny ma jednak te plusy, że:
1. Od małego jest uczony pełnienia swojej funkcji, dzięki czemu ma później lepsze kwalifikacje.
2. Dba o swoje królestwo bo jest jego i zostawia je swoim dziedzicom. Urzędnik zaś zarządza majątkiem cudzym.

Monarchię zaś w Polsce zdegenerowała Wolna Elekcja (czytaj: demokracja). Królowie nosili taki tytuł, chyba tylko dlatego, że jeszcze nie wymyślono słowa "prezydent".
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #243 dnia: Maja 14, 2010, 13:40:07 pm »

Już nawet Pan  Marek Jurek zaczyna "pleść" ...oj bieda ...:

"Marek Jurek: jako prezydent podpisałbym ustawę parytetową":

http://www.konserwatyzm.pl/aktualnosci.php/Wiadomosc/5783/
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #244 dnia: Maja 14, 2010, 13:43:10 pm »

@Tato
Wyprzedził mnie Pan, właśnie chciałem ten link wkleić.

Zgroza, oj zgroza.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #245 dnia: Maja 14, 2010, 13:44:08 pm »

Już nawet Pan  Marek Jurek zaczyna "pleść" ...oj bieda ...:

"Marek Jurek: jako prezydent podpisałbym ustawę parytetową":

http://www.konserwatyzm.pl/aktualnosci.php/Wiadomosc/5783/


Cóż się dziwić, przecież to z krwi i kości PiSowiec. Poza tym wystarczy sobie przypomnieć jego manipulacje w czasie obrad, gdy był Marszałkiem Sejmu.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #246 dnia: Maja 14, 2010, 13:44:20 pm »

Chce pozyskać głosy kobiet  ;D Moim zdaniem zabieg taktyczny, acz nie za mądry, przyznaję. Ktoś mu w sztabie pewnie podpowiedział. ;) Niemniej wolę ustawę parytetową od aborcyjnej, czy in vitro.  ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #247 dnia: Maja 14, 2010, 13:47:56 pm »

Nie. A jakie jest obiektywne zło moralne w parytetach? Co najwyżej niesprawiedliwość w imię sprawiedliwości. Ale gdzie Kościół parytety na listach wyborczych potępił? Bo aborcję i in vitro potępił.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #248 dnia: Maja 14, 2010, 13:54:38 pm »

Nie. A jakie jest obiektywne zło moralne w parytetach? Co najwyżej niesprawiedliwość w imię sprawiedliwości. Ale gdzie Kościół parytety na listach wyborczych potępił? Bo aborcję i in vitro potępił.

Proszę Pani,

Proszę nie obrażać mojej matki, żony i córki, które Pan MJ i inny zwolennicy parytetów chcą traktować jak ludzi specjalnej troski, i którzy nie mogą dojść do sukcesów tyklo dzięki swoim zdolnościom a nie płci.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #249 dnia: Maja 14, 2010, 13:55:18 pm »

A co Marek Jurek może deklarować, jeśli i tak nie zostanie wybrany? Gorzej że takie deklaracje mogą składać Bronek Komorowski i Jarek Kaczyński, jedyni liczący się kandydaci. Ale coż kto podłoży się kobioetom ;D. Szanowna Pani Cabbage, proszę tak powiedzieć szczerze. Czy jacyś biskupii popierają starania Marka Jurka w sprawie aborcji czy in vitro? nadal panowie kandydaci na Prezydenta, których tych spraw nie popierają są goszczeni w kuriach, przystępują do komunni świętej. A społeczeństwo ma gdzieś takiego kandydata, który głosi katolickie poglądy. Smutna prawda.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #250 dnia: Maja 14, 2010, 13:57:18 pm »

No ja się zgadzam z tym, że a) parytety są głupie- ale MJ sam powiedział, że ich nie popiera, b) że mogą( ale nie muszą!) być elementem genderowej rewolucji, czego nie chcę, ale po pierwsze prezydent nie może wszystkiego wetować, po drugie samo podpisanie ustawy parytetowej nie jest grzechem, a podpisanie ustawy aborcyjnej, czy in vitro jest( o rację mogę się założyć, że JK podpisze tę drugą, co napomknięte jest w książce "Pola Laska" ;) ).

Cytuj
. Czy jacyś biskupii popierają starania Marka Jurka w sprawie aborcji czy in vitro?
Nie wiem dokładnie, ale myślę, że Papież na pewno. ;) Z resztą chyba jacyś biskupi popierali starania o zmianę konstytucji, ale wymiękli chyba w końcu, nie wiem dokładnie.
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2010, 13:59:17 pm wysłana przez cabbage » Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #251 dnia: Maja 14, 2010, 13:59:38 pm »

po drugie samo podpisanie ustawy parytetowej nie jest grzechem,
 

Czy poniżanie kobiet nie jest grzechem !?
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #252 dnia: Maja 14, 2010, 14:04:33 pm »

Niestety, ale moim skromnym zdaniem, rynek nie jest w stanie załatwić wszystkiego. "Niewidzialna ręka rynku" działa wtedy, gdy nie ma żadnych zakłóceń, a to zdarza się w gospodarce niezmiernie rzadko. Prawda jest taka, że państwo musi interweniować, byle nie były to interwencje zbyt częste, szkodliwe i niepotrzebne. Gdyby polskie państwo nie interweniowało w ceny skupu produktów rolnych w okresie przedakcesyjnym i po akcesji do eurokołchozu, Polska nie produkowałaby już nic, poza owocami miękkimi, w których produkcji od lat jesteśmy w światowej czołówce. Niestety ale jestem za interwencjonizmem, ale rozsądnym interwencjonizmem. Ani ekonomia klasyczna, ani keynesizm nie jest odpowiedzią na problemy gospodarcze i społeczne. Ekonomia nie jest nauką ścisłą, a społeczną, tu nie jest tak jak w matematyce, czy w fizyce, że 2+2=4, tutaj wszystko "zależy". Niestety, ale taka jest prawda. Można interweniować psując przez te ingerencje- jak np. dotowanie z budżetu państwowego upadających prywatnych banków, a można interweniować pomagając, jak np. ustalając ceny skupu surowców rolnych.

A tak prywatnie, popieram mądrą monarchię. ;)
W programach wszytskich kieruunkow ekonomicznych jest teraz obowiazkowy przedmiot "polityka spoleczna", gdzie dokladnie wszytskim studentom w Polsce takie tezy wbija sie do glowy.  A generalnie caly przemiot jest o tym jak w systemie socjalistycznym bohatersko metodami socjalistycznymi pokonywac problemy nie znane w kapitalizmie.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #253 dnia: Maja 14, 2010, 14:04:53 pm »

Akurat poprawkę do Konstytucji w obronie życia autorstwa LPR  poparli Biskupi, list w tej sprawie wszak rozkładany przez Pana Wojciecha Wierzejskiego po ławach poselskich zbierał , darł i wrzucał do kosza nie kto inny jak słynny poseł Marek Suski z PiS. Wszyscy to powinni pamiętać. Natomiast ustawa parytetowa to czysty feminizm, mój Boże !!! Jak tak dalej pójdzie to jedno zostać w domu przyjdzie, lub poważnie zagłosuję na Pana Andrzeja Leppera, przynajmniej mam nadzieję, że "jurne chłopy" parytetów nie wprowadzą... :(
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #254 dnia: Maja 14, 2010, 14:07:11 pm »

Nie sądzę, by papiez wiedział, kto to jest Marek Jurek. To szlachetny facet, ale nasi biskupi opierają się na tzw ,,kompromisie aborcyjnym" z 1993, który miał błogosławienśtwo JP2. Nie sądzę, by w obliczu spadku chodzących do kościołów i powołań w Polsce chcieli nowej ustawy o ochronie życia. Temat po prostu nie jest społecznie popularny i na rękę naszym biskupom.
Zapisane
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 60 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!