Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:31:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo będę głosował
Marek Jurek - 67 (37,9%)
Jarosław Kaczyński - 56 (31,6%)
Bronisław Komorowsk - 4 (2,3%)
Janusz Korwin-Mikke - 37 (20,9%)
Andrzej Lepper - 2 (1,1%)
Kornel Morawiecki - 1 (0,6%)
Grzegorz Napieralski - 0 (0%)
Andrzej Olechowski - 0 (0%)
Waldemar Pawlak - 0 (0%)
Bogusław Ziętek - 0 (0%)
Żadna z powyższych opcji - 10 (5,6%)
Głosów w sumie: 172

Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 60 Drukuj
Autor Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura  (Przeczytany 109767 razy)
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #225 dnia: Maja 14, 2010, 10:29:46 am »

Jeśli chodzi zaś o osobników uważających się z współczewsnych "narodowców" to jasno widać, że generalnie w d..ie mają Polski Naród i Państwo Polskie, byle "ich było na wierzchu" i dotyczy to zarówno tych bilbordowych od Romcia i Wierzejskiego na produkującym tu się Panie Stefnie kończąc.
.Osobiście nie mam ambicji politycznych wiec się nie  muszę ,,produkować czy lansować" mam swoje prywatne kryteria jako Polak i wara komukolwiek od nich. ? Wedle tych kryteriów oceniam polityków.Jeśli coś napiszę, to po to aby wyrazić swoją  opinię, co i pan czynisz ale bez elementarnych zasad dobrego wychowania.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #226 dnia: Maja 14, 2010, 11:28:01 am »

Cytuj
I ja wiem i Pan, że to wszystko co jest obecnie w Polsce, zawdzięczamy powojennym pokoleniom, które swoją marnie opłacana pracą odgruzowały, uruchomiły i olbrzymim wysiłkiem zbudowały.
No właśnie. Niestety wtedy pojawili się mędrkowie którzy nienawidzili kapitalizmu, nienawidzili własności, ... i jak to się skończyło?
Chcieli poprawiać "naturalny ład" i budować lepszy, sprawniejszy, sprawiedliwszy system, bo w swej pysze uważali, że stworzą coś lepszego. I co, stworzyli?
Każdy kto budował fabrykę, kopalnię, ... w tamtych czasach powinien otrzymać po prywatyzacji akcje tej firmy i stać się jej współwłaścicielem. Nie stało się bo bandycko u nas przeprowadzono prywatyzację, jednak czy to jest głos przeciwko prywatyzacji jako takiej? Nie dla mnie!
Cytuj
Jaki był interes w tym, aby wewnętrzne przedsiębiorstwa zniszczyć wpuszczając dotowane produkty (np chińskie trujące wyroby)?
No ale nie rozumiem, co kapitalizm ma wspólnego z "dotacjami"?
Wygrywa lepszy, szybszy, odważniejszy, pracowitszy, ..... a nie dotowany!
Cytuj
Jaki jest interes Państwa, które rożnymi metodami wygania ludności ze wsi do miast, gdzie tylko powiększa słabo opłacaną warstwę wyrobników lub tworzy lumpenproletariat, a ziemie przechwytują rodzime i obce krezusy ,,wolnorynkowego" złodziejstwa?
Zapewniam, że w sporej części myli się Pan w ocenie chińskiej rzeczywistości. Oczywiście patologii tam nie brakuje, pomijam kwestię czerwonej władzy,... jednak ich klasa średnia (a rośnie ta grupa w chinach naprawdę szybko) może sobie na dużo pozwolić.
Błąd wydaje mi się polega na tym, że ktoś patrzy na Chiny z naszej perspektywy i stwierdza, za 800 PLN nie da się żyć godnie. Tylko, że tam wszystko jest relatywnie tańsze niż u nas. To nie są różnice jak między Niemcami a Polską, zarobki trzy razy mniejsze a ceny identyczne.  
Za bilet z Pekinu do Guilin w najwyższej klasie sypialnej (naprawdę super!) płaciliśmy trochę ponad 100 PLN za osobę. To jest 2000 km, 26h w pociągu! Proszę teraz sprawdzić sobie ile Pan zapłaci za bilet z Krakowa do Warszawa w "dość słabych" warunkach.  Można by przykłady mnożyć, ceny paliw, jedzenia, ubrań ...
Cytuj
Jaki mamy interes jako Polacy, aby dawać fory ( przywileje) obcym, po macoszemu traktując rdzennych Polaków?
Ale powtarzam, że bronię kapitalizmu nie socjalizmu. Nie chcę dawać forów ani obcym ani swoim!
Cytuj
My Polacy nigdy nie zapomnimy, że cala transformacja, to nie sprzedaż tylko grabież bez precedensu.
Cytuj
Manhattan sprzedano za garść świecidełek i to był lepszy interes, niż to co zrobiono w Polsce, kiedy za dopłatą polskojęzyczne władze  oddawały ,,polskie srebra rodowe"
Ależ zgadzam się z tym!
Cytuj
Monarchię popieram tylko Chrystusową, a dla tych co chcą zostać lojalnymi poddanymi kawałem chleba i miejsce się znajdzie bez przywilejów lepszych niż mają inni.
No i tutaj się nie zgodzę, zresztą "mądrość ludu" i "demokratyczną sprawiedliwość" już nasz Pan przetestował w "najczystszej formie demokracji - referendum", z sędzią Piłatem i wynikiem "za zbrodniarzem" - "przeciwko Bogu w ciele człowieka". Dziękuję za taką "mądrość".
Cytuj
Czy Pan obce dzieci kocha i traktuje lepiej niż swoje?
Czy Pan matkę czy babcię kolegi kocha bardziej niż swoja rodzoną?
Czy kocha Pan swojego ojca czy wolałby przyszywanego ,,tatusia"?
To już czysta demagogia i czysty populizm. Odpowiedzi są oczywiste, tylko nie wiem co wnoszą do dyskusji o kapitalizmie.
Cytuj
Jest naturalną rzeczą, że więzy krwi są najpewniejszym argumentem za jednością narodową. To w rodzinie bez przymusu brat za brata, matkę, ojca, córkę,siostrę czy dzieci ,będzie narażał nawet własne życie przed odparciem niebezpieczeństwa.Obcy będzie miał to w nosie, czego historia nie raz dowiodła.Stąd mój pogląd, ze to obcy nam i nie powiązani tak uczuciowo jak i cieleśnie ludzie, czynią gwałt na całym narodowym dziedzictwie Polskiego Narodu.
Tak, tylko:
1. Kilku już było takich co wołali o czystości "ich rodziny" o wyjątkowości "ich rodziny" a nawet wyższości "ich rodziny". Ja bym się w ten ton nie wpisywał.
2. Katlinga z Pana Wołodyjowskiego Pan pamięta? Toż polakiem (z krwi) być nie musiał żeby  być dobrym Polakiem, Katolikiem, ... i życie dać.
Postać to oczywiście fikcyjna ale idealnie oddaje faktyczne zachowanie tysięcy "polaków nie polaków". Przykro by się im pewnie zrobiło (niektórzy i życie oddawali) słysząc tyradę o "więzach krwi", "kochaniu rodziców",....
3. Demokracja to wojna potworna, woja wszystkich przeciw wszystkim, wojna ostateczna. Wojna w której po za zyskami i stratami argumentem jest wyniszczenie, destrukcja, "zmiecenie z powierzchni ziemi" wroga (w tym przypadku cały naród z kobietami, dziećmi,...).
 Monarchia to wojna królów przeciw królom, wojna w której wojownik staje z wojownikiem (znane są i spisane przypadki w których ludność pobliska przychodziła oglądać bitwy czując się bezpiecznie - w końcu my nie woje) w końcu wojna która skończyć się może kiedy którejś ze stron koszty zaczną przewyższać możliwe zyski.
Proszę prześledzić w historii naszej cywilizacji wojny (pomijając religijne), proszę prześledzić w kontekście ofiar, strat w zwykłych ludziach nie żołnierzach i w końcu w kontekście ludobójstwa (które jest czystym wynalazkiem demokracji od powstania w Wandeii zaczynając).



Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #227 dnia: Maja 14, 2010, 11:31:03 am »

Ja też proszę Pana czytałem Marksa, Lenina, Hitlera ... tylko dla mnie to miało efekt odpychający, większych generalnie bredni nie znalazłem nigdzie indziej.
Uważam wręcz, że wszystkie te "dzieła" powinny być obowiązkowe, może ludzie przejrzeli by na oczy i zrozumieli cóż to za stek głupot.

Na szczęście nie musiałam tego wszystkiego czytać, bo wiele lat temu trafiłam na "Najwyższy Czas" i jego lektura otworzyła mi oczy na ohydę socjalizmu ( wiadomość dla Pana -DominoNR- to z NCz, kiedy właścicielem był Janusz Korwin-Mikke, z bardzo przychylnych artykułów dowiedziałam się o istnieniu Bractwa Kapłańskiego Piusa X, wiele artykułów o SW II sprawiło, że zaczęłam interesować się Tradycją, wtedy to przeczytałam "Ren wpada do Tybru" i wiele innych, i mogę powiedzieć, że od tego czasu zaczęłam stawać się świadomą katoliczką, z jakim rezultatem okaże się w przyszłości ).
A z tego miejsca pragnę wszystkim młodym myślącym ludziom polecić książeczkę, która jest odyseją wolnego rynku, jak sam autor Ken Schoolland o niej pisze pt. "Przygody Jonatana Poczciwego".
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #228 dnia: Maja 14, 2010, 11:45:32 am »

( wiadomość dla Pana -DominoNR- to z NCz, kiedy właścicielem był Janusz Korwin-Mikke, z bardzo przychylnych artykułów dowiedziałam się o istnieniu Bractwa Kapłańskiego Piusa X, wiele artykułów o SW II sprawiło, że zaczęłam interesować się Tradycją, wtedy to przeczytałam "Ren wpada do Tybru" i wiele innych, i mogę powiedzieć, że od tego czasu zaczęłam stawać się świadomą katoliczką, z jakim rezultatem okaże się w przyszłości ).

Podzielam Pani zdanie. Wiele osób z naszego portalu błądziło jeszcze w ciemnych mrokach "soborowizmu ", a Summorum Pontificum jeszcze się nikomu nie śniło, kiedy można było co nieco poczytać o Tradycji w gazecie JKM.
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2010, 11:56:06 am wysłana przez Marcus » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #229 dnia: Maja 14, 2010, 11:49:42 am »

może zacznijmy pytać kandydatów na Przezydenta np. o w termin wprowadzenia euro. To jednak zyciowa sprawa
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #230 dnia: Maja 14, 2010, 12:08:39 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=DgmoyCfejn8&feature=player_embedded
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Joker
uczestnik
***
Wiadomości: 216

« Odpowiedz #231 dnia: Maja 14, 2010, 12:16:02 pm »

Z narodowcami anty-kapitalistami jest taki problem,że popadają oni w sprzeczność. Z jednej strony bowiem atakują kapitalizm za egoizm-że źli przedsiębiorcy dbają o własne wzbogacenie,a nie o dobro wspólne; a z drugiej sami nakłaniają do egoizmu narodowego.
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #232 dnia: Maja 14, 2010, 12:21:16 pm »

może zacznijmy pytać kandydatów na Przezydenta np. o w termin wprowadzenia euro. To jednak zyciowa sprawa

Po tym co się stało w Grecji i co pewnie w niedługiej przyszłości czeka Portugalię, Hiszpanię  wszyscy będą za odłożeniem w czasie tej wiekopomnej decyzji.
Powinno się raczej patrzeć co o euro myśleli kandydaci wiele miesięcy a nawet lat wcześniej.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #233 dnia: Maja 14, 2010, 12:32:01 pm »

[
No ale nie rozumiem, co kapitalizm ma wspólnego z "dotacjami"?
Wygrywa lepszy, szybszy, odważniejszy, pracowitszy, ..... a nie dotowany!

Nie wystawia się boksera wagi lekkiej naprzeciw zawodnika wagi ciężkiej. bo wynik jest z góry do przewidzenia.Dobry trener na takie potyczki swojego zawodnika nie naraża tylko główkuje jak wyrównać szanse.


Błąd wydaje mi się polega na tym, że ktoś patrzy na Chiny z naszej perspektywy i stwierdza, za 800 PLN nie da się żyć godnie. Tylko, że tam wszystko jest relatywnie tańsze niż u nas. To nie są różnice jak między Niemcami a Polską, zarobki trzy razy mniejsze a ceny identyczne.  
Za bilet z Pekinu do Guilin w najwyższej klasie sypialnej (naprawdę super!) płaciliśmy trochę ponad 100 PLN za osobę. To jest 2000 km, 26h w pociągu! Proszę teraz sprawdzić sobie ile Pan zapłaci za bilet z Krakowa do Warszawa w "dość słabych" warunkach.  Można by przykłady mnożyć, ceny paliw, jedzenia, ubrań ...

20 lat temu w Polsce tez były takie ceny jak te w Chinach, ale UE blokowała dostęp do swojego rynku tłumacząc się dostosowaniem do jewropejskich norm, sama korzystając z bezcelowego eksportu towarów do Polski.
Cytuj
Monarchię popieram tylko Chrystusową, a dla tych co chcą zostać lojalnymi poddanymi kawałem chleba i miejsce się znajdzie bez przywilejów lepszych niż mają inni.
No i tutaj się nie zgodzę, zresztą "mądrość ludu" i "demokratyczną sprawiedliwość" już nasz Pan przetestował w "najczystszej formie demokracji - referendum", z sędzią Piłatem i wynikiem "za zbrodniarzem" - "przeciwko Bogu w ciele człowieka". Dziękuję za taką "mądrość".

Albo Pan mnie źle zrozumiał, albo bierze za zwolennika pani Mieci z Chicago.Czy ja popieram, aby w Polsce każdy miał prawo wyborcze?Żadnej kadencyjności ale możliwość odwołania szkodnika,który sprzeniewierzył by się tak prawom Bożym jak i ludzkim.Sądzenie pozostawić należałoby tez ludziom prawym, mającym legitymację Kościoła i wiernych.
Wierni sami wiedzą, kto może mieć prawo głosu a kto nie.Osoby skompromitowane, źle układające swoje relacje tak z rodzina jak i otoczeniem poprzez wspólnotę najbliższą, mogłyby być pozbawiane prawa wyborczego. Demokracja w obecnej postaci się nie sprawdza, bo kanalia i sprawiedliwy maja obaj po jednym glosie. 
To już czysta demagogia i czysty populizm. Odpowiedzi są oczywiste, tylko nie wiem co wnoszą do dyskusji o kapitalizmie.

Kapitalizm nie jest wątkiem wiodącym, ale kandydaci na prezydenta.
Pan chce aby kapitalizm był co najmniej równy dogmatowi o niepokalanym Poczęciu NMP.Wszystko ma podlegać prawom Bożym, wiec i gospodarka. Wszelkie formy własności muszą być respektowane i podporządkowane interesowi Państwa.Ludzie przedsiębiorczy nie zawsze chcą aby tak było i swoją  d.. chcą postawić na ołtarzu. Nie ma na to zgody.Znam zapobiegliwych co powinni oddać głowę katu, za brak poszanowania dla Dekalogu a zwłaszcza wykroczeniu przeciw przykazaniu Nie kradnij.

1. Kilku już było takich co wołali o czystości "ich rodziny" o wyjątkowości "ich rodziny" a nawet wyższości "ich rodziny". Ja bym się w ten ton nie wpisywał.

Zamążpójścia  i ożenki jak to było w wąskim gronie tzw arystokracji, są niewskazane i szkodliwe dla potomnych.

2. Katlinga z Pana Wołodyjowskiego Pan pamięta? Toż polakiem (z krwi) być nie musiał żeby  być dobrym Polakiem, Katolikiem, ... i życie dać.
Postać to oczywiście fikcyjna ale idealnie oddaje faktyczne zachowanie tysięcy "polaków nie polaków". Przykro by się im pewnie zrobiło (niektórzy i życie oddawali) słysząc tyradę o "więzach krwi", "kochaniu rodziców",....

Ależ przeciw temu nic nie pisałem, tylko potwierdziłem że bez specjalnych przywilejów. Lojalni i oddani Ojczyźnie przybysze docenieni być powinni na równi z rodzinnymi. tylko wcześniej muszą to udowodnić, że są tego warci.
3. Demokracja to wojna potworna, woja wszystkich przeciw wszystkim, wojna ostateczna. Wojna w której po za zyskami i stratami argumentem jest wyniszczenie, destrukcja, "zmiecenie z powierzchni ziemi" wroga (w tym przypadku cały naród z kobietami, dziećmi,...).

Mieliśmy monarchię i nie ma żadnej gwarancji że się nie zdegeneruje. Przecież tak właśnie się stało.Skąd pewność, że król idiota nie spali wzorem Nerona własnej stolicy?
Monarchia to wojna królów przeciw królom, wojna w której wojownik staje z wojownikiem (znane są i spisane przypadki w których ludność pobliska przychodziła oglądać bitwy czując się bezpiecznie - w końcu my nie woje) w końcu wojna która skończyć się może kiedy którejś ze stron koszty zaczną przewyższać możliwe zyski.
Proszę prześledzić w historii naszej cywilizacji wojny (pomijając religijne), proszę prześledzić w kontekście ofiar, strat w zwykłych ludziach nie żołnierzach i w końcu w kontekście ludobójstwa (które jest czystym wynalazkiem demokracji od powstania w Wandeii zaczynając).

My Polacy Słowianie mieliśmy własny kodeks postępowania w sprawie wyboru wodza którego struktury tak plemienne jak i międzyplemienne akceptowały.Ja się nie upieram przeciw monarchii, ale przeciw jej zdegenerowaniu.




Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #234 dnia: Maja 14, 2010, 12:39:39 pm »

Panowie, spokojnie przede wszystkiem, dyskusyji nie trzeba aż tak "rozcietrzewiać" :). Nie da się zakwestionować zgubnych skutków marksizmu-socjalizmu-komunizmu i samej "d***kracji" czyli masońskiego NWO który został nam zarzucony. Nie da się także zaprzeczyć logice prawa do swobody zawierania umów oraz świętości praw własności i wolności dysponowania tymi. Problem jest jednak w obecnej rzeczywistości. Bowiem w niej idee całkiem słuszne lansowane przez "wczesny" zwłaszcza UPR ( przypomnę : reprywatyzacji, uczciwej  prywatyzacji z uwzględnieniem praw akcyjnych obywateli RP , powołania Funduszy Emerytalnych na wzór chilijski, radykalnego obniżenia podatków - pamięta ktoś pogłówne czy choćby liniowy 11 % ? -  oraz radykalnego ograniczenia  ingerencji państwa w gospodarkę ) a także niebagatelnych i istotnych postulatów polityczno państwowych - dekomunizacji, lustracji, zmiany Konstytucji, ordynacji - JOW, to tylko pewna "idealistyczna wizja", której nikt niestety nie dopracował pod względem realiów bieżących a zwłaszcza nie zaproponował ścieżki dojścia do takich rozwiązań czy sposobu przeprowadzania zmian.


Za to Pan JKM jedynie potrafił poprzez swoje liczne "gagi" i lapsusy skompromitować cele słuszne "upstrzając" je rozmaitymi hasłami "jak będę królem to zwolnię górników to nie są moi niewolnicy, więc co mnie obchodzą niech biorą buty na plecy i idą w świat szukając pracy..." itp bzdetów , które świadczą jedynie o tym, że Pan JKM myli Polskę zdaje się że nawet z kasynem gry. Mnie zastanawia czemu w zasadzie wiele słusznych pomysłów "zniknęło" z tego programu zaś obecnie plecie  hasła w stylu "prawo wyborcze tylko dla posesjonatów" bo "gołodupce to nieudaczniki, które nie powinny mieć takich praw" etc, jakby człek ów zapomniał jak wygląda po 20 latach Polska, jak wygląda obecna rzeczywistość.Któż w niej bowiem stanowi "posesjonatów" ?  Czy JKM zamierza "nobilitować" postkomunistyczną bandę wraz z tymi którzy wyszarpią od tylekroć sprzedanej i zdradzonej Polski np -  65 mld $ "odszkodowań"  domagając się spłaty "zadłużenia"za pieniądze pożyczone ongiś naszym oprawcom czy paserom ?

Jak ma przeciętny polski przedsiębiorca "konkurować" na "rynku" zdominowanym przez ogromne korporacje czy "sitwę" esbecko-razwiedkową, która jak wiemy choćby po przykładzie Pana Kluski "do stołu nie swoich nie puści"...? Wreszcie czy w ogóle możliwe jest by sprostać konkurencyjnie "międzynarodowym" gigantom wspieranym dotacjami "masońsko-socjalistycznych" rządów państw sąsiedzkich i tych "dalszych" ?  Cóż wreszcie z Polską  i jej zasobami ( geotermia, złoża gazu łupkowego) , oraz strategicznymi sektorami jak energetyczny, stoczniowy, zbrojeniowy , w sytuacji gdy niezbyt przecież przyjazne nam Państwa przywiązują do swych dóbr tak znaczną wagę ? Po prostu z je "opylić" komuś za dudki ? I co dalej ? Dudki obstawić na ruletce w kasynie ?


Te i wiele innych pytań sprawia, że trudno jest poważnie traktować osobę i słowa JKM, bo w sumie niestety wizja która przedstawia przypomina bardziej utopię ...jakiś "autyzm" niż konkretny program dla Polski, zaczynając od tego, że jak sądzę "Polska" dla JKM nie koniecznie oznacza to samo co dla reszty Polaków. Swoją droga ciekawe baje snuje Pan JKM o monarchii ...ciekawym czy plotąc bezustannie o "prywatyzacji wszystkiego" w ogóle zdaje sobie sprawę z tego czym np. były królewszczyzny oraz czy będąc królem, gdyby okazało się że stocznie, przedsiębiorstwa energetyczne, kopalnie etc należą do  "korony" a zatem  takoż do nego, faktycznie by je sprzedał i "sprywatyzował" ?
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #235 dnia: Maja 14, 2010, 12:43:07 pm »

[
No ale nie rozumiem, co kapitalizm ma wspólnego z "dotacjami"?
Wygrywa lepszy, szybszy, odważniejszy, pracowitszy, ..... a nie dotowany!

Nie wystawia się boksera wagi lekkiej naprzeciw zawodnika wagi ciężkiej. bo wynik jest z góry do przewidzenia.Dobry trener na takie potyczki swojego zawodnika nie naraża tylko główkuje jak wyrównać szanse.


Z dotacjami jest tak:

W jednym miasteczku są dwie piekarnie A i B zatrudniające po 20 osób. Piekarnia A dostaje dotację, dzięki czemu podwaja produkcję, zatrudnia dodatkowo 5 osób i obniża ceny o 10 gr. za bochenek. Piekarnia B bankrutuje i zwalnia 20 osób. Piekarnia A nie mając konkurencji podnosi ceny o 20 gr.
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #236 dnia: Maja 14, 2010, 13:13:29 pm »

czy będąc królem, gdyby okazało się że stocznie, przedsiębiorstwa energetyczne, kopalnie etc należą do  "korony" a zatem  takoż do nego, faktycznie by je sprzedał i "sprywatyzował" ?

Gdyby należały do Niego, to chyba nie mógłby ich sprywatyzować, bo one już byłyby prywatne :P
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #237 dnia: Maja 14, 2010, 13:15:28 pm »

czy będąc królem, gdyby okazało się że stocznie, przedsiębiorstwa energetyczne, kopalnie etc należą do  "korony" a zatem  takoż do nego, faktycznie by je sprzedał i "sprywatyzował" ?

Gdyby należały do Niego, to chyba nie mógłby ich sprywatyzować, bo one już byłyby prywatne :P


Lepiej jednak poczekać na Prawdziwego Króla  ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #238 dnia: Maja 14, 2010, 13:18:35 pm »

@stefan
Cytuj
Nie wystawia się boksera wagi lekkiej naprzeciw zawodnika wagi ciężkiej. bo wynik jest z góry do przewidzenia.Dobry trener na takie potyczki swojego zawodnika nie naraża tylko główkuje jak wyrównać szanse.
Zgoda, tylko że dotacje to jest taki karabin maszynowy u mniejszego zapaśnika. Tak jak mniejszy z większym szanse ma niewielkie na zwycięstwo ale ma, to wyrównanie i sprawiedliwość w postaci karabinu maszynowego w rękach mniejszego jest dość .... przyzna Pan ... idiotyczne?!
Jeszcze później kurdupel z karabinem po świecie jeździ i wykrzykuje jaki to z niego mistrz zapasów....
Cytuj
20 lat temu w Polsce tez były takie ceny jak te w Chinach, ale UE blokowała dostęp do swojego rynku tłumacząc się dostosowaniem do jewropejskich norm, sama korzystając z bezcelowego eksportu towarów do Polski.
Oczywiście. Oni dawno zabili u siebie wolny rynek a jak przystało na uczniów Lenina wiedzą, że nie będzie kapitalizm najlepszym systemem gospodarczym świata, kiedy go na świecie nie będzie. Niosą wiec nam "postęp" i odrzucenie "krwiożerczego kapitalizmu" abyśmy w szczęściu jak oni dogorywali w oparach "trzeciej", "czwartej", ...(czy która to już generacja) drogi.
Cytuj
Pan chce aby kapitalizm był co najmniej równy dogmatowi o niepokalanym Poczęciu NMP.
Bardzo proszę nie przesadzać. Jestem kulturalnym człowiekiem ale przypisywanie mi takich świńskich pomysłów mogę "nie unieść"!
Cytuj
Ludzie przedsiębiorczy nie zawsze chcą aby tak było i swoją  d.. chcą postawić na ołtarzu.
Toż już pisałem, proszę nie robić z patologii normy. Pan wie, niektórzy ludzie uczą się mówić i zaczynają przeklinać straszliwie. Rozwiązaniem jest dla Pana zakaz nauczania sztuki mówienia?
Patologie są wszędzie, z pasożytem się nie walczy zabijając nosiciela.
Cytuj
Mieliśmy monarchię i nie ma żadnej gwarancji że się nie zdegeneruje. Przecież tak właśnie się stało.Skąd pewność, że król idiota nie spali wzorem Nerona własnej stolicy?
A widzi Pan, bo w Polsce wszyscy patrzą na monarchię przez JKMa, który nawet do kwestii monarchizmu ma dość oryginalne (czy kogoś to dziwi :]) podejście.
JKM powtarza, że jest zwolennikiem monarchii, każdej monarchii, nawet  tyranii.
Ja jestem zwolennikiem monarchii katolickiej gdzie odstępca od wiary jest zwykłym uzurpatorem nie królem.
Cytuj
Ja się nie upieram przeciw monarchii, ale przeciw jej zdegenerowaniu.
Do tego nam potrzebny własnie Katolicyzm w tejże monarchii :]

Panie Stefanie, w zasadzie to my mamy podobne poglądy, nie m się co sprzeczać :]

@Tato
No właśnie to jest sedno problemu, najwspanialszy nawet i najdoskonalszy plan gospodarczy jest nie do wprowadzenia w demokracji i tyle.
Bo przeciętny Kowalski ma gdzieś sytuację za 10 lat, ma gdzieś zadłużenie kraju, ma gdzieś nawet sąsiada górnika, byleby jemu (dla przykładu) - kolejarzowi było dobrze.
Co do JKMa ma Pan oczywiście rację, pytanie tylko (oczywiście dla tych którzy głosują - ja nie :]) kto jeśli nie JKM? I jak mniemam jest to trudne pytanie!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #239 dnia: Maja 14, 2010, 13:22:47 pm »

Pax między Chrześcijany!!!
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 60 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!