Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:08:41 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo będę głosował
Marek Jurek - 67 (37,9%)
Jarosław Kaczyński - 56 (31,6%)
Bronisław Komorowsk - 4 (2,3%)
Janusz Korwin-Mikke - 37 (20,9%)
Andrzej Lepper - 2 (1,1%)
Kornel Morawiecki - 1 (0,6%)
Grzegorz Napieralski - 0 (0%)
Andrzej Olechowski - 0 (0%)
Waldemar Pawlak - 0 (0%)
Bogusław Ziętek - 0 (0%)
Żadna z powyższych opcji - 10 (5,6%)
Głosów w sumie: 172

Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 60 Drukuj
Autor Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura  (Przeczytany 109748 razy)
Joker
uczestnik
***
Wiadomości: 216

« Odpowiedz #210 dnia: Maja 14, 2010, 01:36:44 am »

To dlaczego (zacytuję anarcholi) bogaci coraz bogatsi, biedni biedniejsi"?

   Jakiś dowód na poparcie tej marksistowskiej tezy?

Czy Bóg uczy egoizmu wobec narodu, wobec innych, czy Bóg chce wykorzystywania ludzi do pracy jak zwierzęta? Gdyby kapitalizm był katolicki, to widziałbym dzisiejszych korwinistów pomagających robotnikom, górnikom. Póki co pomagają im tylko socjaliści i korporacjoniści. Oto cały "katolicki" kapitalizm... pełny egoizmu. Większość(jak nie wszyscy) kapitalistów jakich poznałem to ateiści i liberałowie.
  1. A czy Bóg uczy egoizmu narodowego? A wie Kolega,że miłość do siebie jest zgodnie z tradycyjnym porządkiem miłości wyżej od miłości do bliźnich,w tym rodaków? Wstrętny i niemoralny egoizm nie?
 2. Górnicy akurat d biednych nie należą. Socjaliści zaś chcą zaszkodzić (przez walkę z supermarketami) biednym kosumentom,których nie stać na zakup w dobrych sklepach i muszą kupować w Biedronce. W USA bogaci dają - także prporacjonalnie - najwięcej na pomoc charytatywną. Pisał o tym Jan Fijor.
3. A ja poznałem mnóstwo wolnorynkowców katolików.
 
Cytuj
Nie moja wina, że kapitaliści niszczą robotników, a socjaliści "burżujów". Kapitalizm i socjalizm zakłada walkę klas .. zwierzęce wymysły rozbijające naród i prowadzące do wojen domowych.

 W jaki sposób kapitalizm zakłada "walkę klas"?
Zapisane
Joker
uczestnik
***
Wiadomości: 216

« Odpowiedz #211 dnia: Maja 14, 2010, 01:39:28 am »

[
Jakoś robotnicy z Kuby uciekają do USA, a nie odwrotnie.
My musimy płacić za wizy.

 Ależ nikt nie musi. A skoro ludzie płacą,to znaczy,że w USA się im żyje lepiej. Oczywiście nakaz wiz jest nie fair wobec Polaków,ale to już inna sprawa.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #212 dnia: Maja 14, 2010, 01:41:40 am »

Ustawe o uldze prorodzinnej LPR zgapil od PiS, byl to element ich programu.

Kpina. Równie dobrze można powiedzieć, że ustawę o PiT PiS zgapił od PO. Fakty są takie, że Kurski bezczelnie łgał w Sejmie.

Cytuj
Inna sprawa, ze panskie bajdurzenie byloby cos warte jedynie gdyby wskazal pan, ktory Polski rzad nie notowal deficytu.

To nie jest bajdurzenie, szanowny panie, tylko fakty, które dla wytresowanego członka partii - a członkiem PiSu pan jest - są niewygodne. Nie przypominam sobie, żebym gdziekolwiek cytował GW ani żebym nazwał którykolwiek rząd liberalnym, który by nie zwiększał deficytu. Typowa odpowiedź PiSowca na dowolny zarzut: "inni też tak robią".

Po primo zgrabnie pan uniknął odpowiedzi. Każdy rząd III RP notował deficyt, na chwałę PiSu idzie to, że końcowe deficyty były niższe od zakładanych. Członkiem PiSu owszem i jestem choc mało aktywnym, ale to sie zmieni. PiS nic nie zgapiał od PO, PO proponowała liniowy 15% bez ulgi. PiS 18 i 32 z ulga, o to była cała ta wielka chryja przed wyborami w 2005 jesli jeszcze pan pamieta.
Zapisane
slavko
Gość
« Odpowiedz #213 dnia: Maja 14, 2010, 05:22:43 am »

[
Jakoś robotnicy z Kuby uciekają do USA, a nie odwrotnie.
My musimy płacić za wizy.

Za wizy to akurat Polacy nie placa. Placi sie za wniosek o wize, niezaleznie od tego jak jest rozparzony. Wiza wiaze sie z kosztami ale sama w sobie jest bezplatna.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #214 dnia: Maja 14, 2010, 07:33:33 am »

Fakty są takie, że Kurski bezczelnie łgał w Sejmie.
A może to pan z konieczności musi łgać zaledwie na naszym marnym forum ???
Jak zwykle potrafi pan tylko pluć i ujadać. Potrafi pan pokazać, gdzie napisałem nieprawdę, czy dalej będzie pan dawał popis swoim fobiom?
Zaraz się pan rozpuknie z nienawiści, bo już rozum panu całkiem odebrała. Pańskie twierdzenie było kategoryczne, ja zadałem jedynie pytanie czy to nie zazdrość, że tak Kurski w Sejmie a TAKI Alagor zaledwie na tej liście. Licz się pan lepiej ze słowami, a zresztą jak pan chcesz, pańskie inwektywy i tak się obracają przeciw niemu. 
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #215 dnia: Maja 14, 2010, 07:59:45 am »

Zaraz się pan rozpuknie z nienawiści, bo już rozum panu całkiem odebrała. Pańskie twierdzenie było kategoryczne, ja zadałem jedynie pytanie czy to nie zazdrość, że tak Kurski w Sejmie a TAKI Alagor zaledwie na tej liście. Licz się pan lepiej ze słowami, a zresztą jak pan chcesz, pańskie inwektywy i tak się obracają przeciw niemu. 

Pan wybaczy, ale wydaje mi się, że Pan Alagor jako nie-polityk ma prawo do bardzo krytycznych ocen wielu mainstreamowych polityków, co niniejszym czyni w sposób mieszczący się w granicach kultury i ogólnie uznanych norm. Z kolei Pan w każdym prawie poście atakuje go bardzo agresywnie. Stosuje Pan również dosyć dziwną logikę: kto nie jest z PiSem, ten jest z PO.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #216 dnia: Maja 14, 2010, 08:17:47 am »


 Stosuje Pan również dosyć dziwną logikę: kto nie jest z PiSem, ten jest z PO.
"Dość dziwna logika", to w wypadku tego pana i tak mocno na wyrost.Tam nie ma żadnej logiki, tylko brak elementarnych zasad kultury.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #217 dnia: Maja 14, 2010, 08:31:55 am »

POizm = PiSizm = SLDyzm = PSLizm = SOCJALIZM
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2010, 08:33:39 am wysłana przez Marcus » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #218 dnia: Maja 14, 2010, 08:36:03 am »

POizm = PiSizm = SLDyzm = PSLizm = SOCJALIZM
Piękne równanie. Nobla powinien pan za to dostać ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #219 dnia: Maja 14, 2010, 09:18:09 am »

Ależ, ależ!
@stefan
Cytuj
Ładnie to zdanie brzmi i nikt tu prywatnej własności nie potępia, ale prywatyzacja to oddanie własności właścicielom( Polska dla Polaków), a nie ich wydziedziczanie.Na taki numer Balcerowicza, zgody wśród Polaków nie ma.
Ależ drogi Panie! Oddanie własności? A jeśli własność była niemiecka? żydowska? czeska?
Z nacjonalistami jest jeden duży problem, dla nich Polska zaczęła się w dniu narodzin Dmowskiego (którego zresztą bardzo cenię) a tak nie było!
Polska trwała już 900 lat z czego "niemal" (niemal bo niby nie, choć nawet w konstytucji III maja chęć monarchii wyrażona przecież była) cały ten czas była (na szczęście) monarchią i narodem był poddany króla bez względu czy mówi po rusku, niemiecku, czesku ... czy polsku. Pytam więc, skoro oddawać, to oddawać wszystkim, czy tylko polakom? Kto to zatem jest Polak? Jeśli natomiast będąc polakiem chce sprzedać fabrykę, inny Polak chce zapłacić za nią 100tys i zwolnic połowę załogi a francuz (dla przykładu) 100 mln i podwoić załogę to komu mam sprzedać fabrykę?
Dalej, kto ma decydować komu firmę mogę sprzedać a komu nie?
No to dalej, kto ma kontrolować ten urząd który będzie decydował?
.....
Wolny rynek jest "naturalny", uważam, że Katolik, prawicowiec, tradycjonalista, konserwatysta,.... nie walczy z naturalnym porządkiem rzeczy, "boskim ładem", jedynie może próbować siebie i bliskich w nim odnaleźć.
@DominoNR
Cytuj
To dlaczego (zacytuję anarcholi) bogaci coraz bogatsi, biedni biedniejsi"?
Jestem daleki od wszelkich anarchizmów (nawet od anarcho-kapitalizmu :] ), natomiast cały powyższy tekst uważam za manipulację i populistyczne kłamstwa.
Bogaci coraz bogatsi - zgoda. Tylko, że to dobrze! Na początku wieku na giełdzie w stanach było takie powiedzenie "greed is good" i w kontekście w jakim je wypowiadano, zgadzam się z nim! Gdyby mój szef nie miał tego czegoś, co w sensie prowadzenia biznesu możemy nazwać "chciwością", to po zarobieniu 5mln PLN wyjechałby na Karaiby, fabrykę zamkną i puścił 500 ludzi na bezrobocie. Dzięki temu jednak, że ma w sobie ten "greed", mimo dziesiątek milionów na koncie, wstaje co dzień o 6 rano i  jedzie do pracy. Z 500 zatrudnionych ma teraz 2500, z jednej firmy ma 40 (również za granicą) a ja i moja rodzina mamy z czego żyć!
Biedni coraz biedniejsi to czysty populizm, zresztą zupełnie nieprawdziwy. Proszę mi wskazać jeden jedyny kraj na świecie, gdzie po wprowadzeniu kapitalizmu ludzie (w swej masie) biedni zamiast (sic!) stawać się coraz bogatsi, stawali się coraz biedniejsi.
To ja Panu podam od razu przykład w druga stronę - Chiny. Miesiąc jeździłem po chinach dwa lata temu, proszę mi wierzyć,  po 20 latach kapitalizmu ( i to tylko szczątkowego i bardzo ograniczonego) ten kraj przeżył nieprawdopodobną metamorfozę!
Cytuj
Czy Bóg uczy egoizmu wobec narodu, wobec innych, czy Bóg chce wykorzystywania ludzi do pracy jak zwierzęta?
Końcówka zdania jest jak wspomniałem czystym populizmem nie mającym wiele (poza patologiami - ale to nie temat naszych rozważań) wspólnego z rzeczywistością.
Co do początku zdania to oczywiście odpowiedź brzmi nie! Tylko, że pytanie jest źle postawione. Bóg daje nam idealne warunki i wolną wolę, to dwa elementy, do tego doszedł trzeci - grzech. Pytanie więc, czy Bóg chce żebyśmy się zabijali? Nie, Bóg dał nam idealne środowisko do życia i działania na Jego chwałę, do tego dał nam wolną wolę a myśmy w to wmieszali  jeszcze grzech. Nielogiczne zatem byłoby winić Boga za to, że ludzie się zabijają, choć przecież to On stworzył ten świat!
Cytuj
Gdyby kapitalizm był katolicki, to widziałbym dzisiejszych korwinistów pomagających robotnikom, górnikom.
Było już kilku co pomagali robotnikom i górnikom, Pan jest na tyle inteligenty i oczytany, że Pan doskonale wie jak to się kończy.
Polecam poczytać o  Salwadorze Allende, uwielbiał wręcz pomagać robotnikom, kiedy szedł ulicą jako prezydent i widział wrzucających węgiel robotników to brał łopatę i wrzucał z nimi. Ideał! W ciągu 2-3 lat Chile z jednego z bogatszych krajów kontynentu stało się państwem masowego głodu!
Dlaczego? Przecież on był taki dobry, przecież pomagał innym i tak dalej?! Dlatego, że obalił jedyny naturalny system gospodarki, nie można poprawić dzieła bożego,  człowiek potrafi go tylko zepsuć.
Cytuj
Póki co pomagają im tylko socjaliści i korporacjoniści.
No właśnie!
W "drodze do zniewolenia"  Friedrich'a August'a von Hayek'a przeczyta Pan sobie, że na początku XX wieku, studenci amerykańscy wracali z Europy (z wymian czy studiów generalnie) nie będąc pewnymi, czy są socjalistami, korporacjonistami,...  pewni jednak byli wszyscy, że nienawidzą liberalnej, wolnorynkowej gospodarki. Przyszedł czas, kiedy ktoś powiedział "sprawdzam", socjalizm niemiecki przegrał, socjalizm radziecki przegrał, socjalizm chiński przegrał, korporacjonizm włoski przegrał,.... a w USA robotnicy jeździli samochodami na które  niektórych bogaczy w innych krajach było stać!
Cytuj
Oto cały "katolicki" kapitalizm... pełny egoizmu.
Pan mi powie, jak Pan uważa, gdzie powstało więcej organizacji charytatywnych, gdzie zbiera się więcej środków na pomoc innym w biednym kraju socjalistycznym i bogatym kapitalistycznym? Więcej w czerwonej Rosji, brunatnych Włoszech (oczywiście historycznie, choć może nie do końca :]) czy kapitalistycznych Stanach? 
Cytuj
Większość(jak nie wszyscy) kapitalistów jakich poznałem to ateiści i liberałowie.
No co Pan (?) za ateizm też kapitalizm Pan wini?
Cytuj
Nie moja wina, że kapitaliści niszczą robotników, a socjaliści "burżujów"
Tak nie jest oczywiście.
Cytuj
Kapitalizm i socjalizm zakłada walkę klas
Nie, nie i jeszcze raz nie (zresztą czy ktoś w kapitalixmie słyszał o "klasach"[?], przecież to wymysł czerwonych).
Socjalizm narodowy zakładał wymordowywanie innych [R]as, czerwony innych [KL]as, ... różnice są znikome, tylko to jest wojna w ich rodzinie, socjalistycznej rodzinie i proszę w ten schemat nie wstawiać konserwatyzmu czy tradycjonalizmu.
Kapitalizm zakłada jedynie, że ma Pan prawo dysponować swoimi talentami jak Pan zechce ( godnie z prawem - rzecz jasna) dla dobra swojego i swoich bliskich.
Cała reszta to patologia lub populizm.
Cytuj
zwierzęce wymysły rozbijające naród i prowadzące do wojen domowych.
Pan spojrzy na historię i wskaże, czy najokrutniejsze z znanych nam wojen wywoływały państwa kapitalistyczne?
No właśnie :]
Ja też proszę Pana czytałem Marksa, Lenina, Hitlera ... tylko dla mnie to miało efekt odpychający, większych generalnie bredni nie znalazłem nigdzie indziej.
Uważam wręcz, że wszystkie te "dzieła" powinny być obowiązkowe, może ludzie przejrzeli by na oczy i zrozumieli cóż to za stek głupot.

Strasznie się rozpisałem :]
Z wyrazami szacunku!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #220 dnia: Maja 14, 2010, 09:32:22 am »


To dlaczego (zacytuję anarcholi) bogaci coraz bogatsi, biedni biedniejsi"?
No jak sie patrzy na najbardziej kapitalistyczne kraje to ci biedni sa coraz bogatsi. Niech Pan poczyta co posiada czlowiek w usa, ktorego uznaja za biedaka. Tak na prawde taki biedak w usa ma wyzszy standard zycia niz polscy krolowie. Taki Kaziemierz Wielki meczyl sie w goraczce przed smiercia. Biedak w USA za 2 dolary kupi sobie paracetamol i ma spokoj.

Nie mówmy jednak, że problemu nie ma. System dotacyj czy system zamówień publicznych - dwie klasyczne ingerencje państwa w społeczeństwo - powoduje nieefektywną alokację dóbr i sprawia, że bogacą się bogaci. Odpowiedź na pytanie p. DominoNRa jest prosta:

winny jest socjalizm
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #221 dnia: Maja 14, 2010, 09:38:35 am »

Stosuje Pan również dosyć dziwną logikę: kto nie jest z PiSem, ten jest z PO.
"Dość dziwna logika", to w wypadku tego pana i tak mocno na wyrost.Tam nie ma żadnej logiki, tylko brak elementarnych zasad kultury.
Panie Rafale, może to wydawać się może nielogiczne ale taka jest ta "nasza" demokracja. Trudno dyskutować z faktami. Równie trudno dyskutować z osobnikami zaczadziałymi z nienawiści. Ale kolejne fakty, w tym ujawnienie afery sędziego Sądu Najwyższego powiązanego z Sobiesiakiem, powiązanego z Mirem i Zbychem, powiązanymi  z ... etc, etc, potwierdzają, że PO jest to twór o jakim Rodzinie Corleone marzyć się nie śmiało. Zamiast kupować polityków tubylczy mafiozi stworzyli sobie własne struktury polityczne i mechanizmy ich promocji znane bardziej w republikach bananowych niż w świecie uważającym się za cywilizowany. Zgadzam się, że p.Alagor to "nie-polityk" jeno żałosny politykier ale nie widzę powodu, żeby wyrokował, że jakoby "Kurski łgał w Sejmie". Sam się tym wpisuję w grupę "politykierów zachlewikowych", zjawiska typowego dla zdegenerowanych mieszkańców b.PGR'ów, sączących jabole za chlewikiem i uprawiających dyskusje "polityczne" w stylu tego pana. Na okoliczność łagodzącą dla b.PGRusów posłużyć może połączenie skutków gierkowszczyzny i balcerowiczostwa w ich życiorysach. Co do p. Alagora, może on jest jednym z nich ale  pretensje ma o wiele wyższe.


Jeśli chodzi zaś o osobników uważających się z współczewsnych "narodowców" to jasno widać, że generalnie w d..ie mają Polski Naród i Państwo Polskie, byle "ich było na wierzchu" i dotyczy to zarówno tych bilbordowych od Romcia i Wierzejskiego na produkującym tu się Panie Stefnie kończąc.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #222 dnia: Maja 14, 2010, 09:48:56 am »

nie widzę powodu, żeby wyrokował, że jakoby "Kurski łgał w Sejmie"

http://www.youtube.com/watch?v=TQWsQVUhYc4

Cytuj
Sam się tym wpisuję w grupę "politykierów zachlewikowych", zjawiska typowego dla zdegenerowanych mieszkańców b.PGR'ów, sączących jabole za chlewikiem

Po raz pierwszy odrobina samokrytycyzmu w swoich postach. Gratuluję.
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #223 dnia: Maja 14, 2010, 10:05:45 am »

Roman Giertych to nie jest mój faworyt, ale to przemówienie o hipokryzji PiS było super!
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #224 dnia: Maja 14, 2010, 10:14:54 am »

Ależ, ależ!
@stefan
Cytuj
Ładnie to zdanie brzmi i nikt tu prywatnej własności nie potępia, ale prywatyzacja to oddanie własności właścicielom( Polska dla Polaków), a nie ich wydziedziczanie.Na taki numer Balcerowicza, zgody wśród Polaków nie ma.
Ależ drogi Panie! Oddanie własności? A jeśli własność była niemiecka? żydowska? czeska?
Z nacjonalistami jest jeden duży problem, dla nich Polska zaczęła się w dniu narodzin Dmowskiego (którego zresztą bardzo cenię) a tak nie było!
Polska trwała już 900 lat z czego "niemal" (niemal bo niby nie, choć nawet w konstytucji III maja chęć monarchii wyrażona przecież była) cały ten czas była (na szczęście) monarchią i narodem był poddany króla bez względu czy mówi po rusku, niemiecku, czesku ... czy polsku. Pytam więc, skoro oddawać, to oddawać wszystkim, czy tylko polakom? Kto to zatem jest Polak? Jeśli natomiast będąc polakiem chce sprzedać fabrykę, inny Polak chce zapłacić za nią 100tys i zwolnic połowę załogi a francuz (dla przykładu) 100 mln i podwoić załogę to komu mam sprzedać fabrykę?
Dalej, kto ma decydować komu firmę mogę sprzedać a komu nie?
No to dalej, kto ma kontrolować ten urząd który będzie decydował?

Trzeba zachować zdrowy rozsądek we wszystkim. Jak będziesz Pan miał swoją fabrykę, to sprzedawaj komu chcesz.I ja wiem i Pan, że to wszystko co jest obecnie w Polsce, zawdzięczamy powojennym pokoleniom, które swoją marnie opłacana pracą odgruzowały, uruchomiły i olbrzymim wysiłkiem zbudowały.Co do wolnego rynku to pełna zgoda, ale wolny rynek w relacjach międzypaństwowych( wymiana towarowa i usługowa) i wewnętrznych( konkurencja miedzy przedsiębiorstwami, rzemieślnikami, rolnikami). Jaki był interes w tym, aby wewnętrzne przedsiębiorstwa zniszczyć wpuszczając dotowane produkty (np chińskie trujące wyroby)?
Jaki jest interes Państwa, które rożnymi metodami wygania ludności ze wsi do miast, gdzie tylko powiększa słabo opłacaną warstwę wyrobników lub tworzy lumpenproletariat, a ziemie przechwytują rodzime i obce krezusy ,,wolnorynkowego" złodziejstwa?
Jaki mamy interes jako Polacy, aby dawać fory ( przywileje) obcym, po macoszemu traktując rdzennych Polaków?Taka praktyka trwa nieprzerwanie od 800 lat, gdzie  wolny kmieć przemianowany na pańszczyźnianego chłopa traktowany był jak bydło, a byle przybłęda na dzień dobry zyskiwał Status Kaliski?Obecnie przybłędy mają lepsze socjale( status uchodźcy) niż niejeden wyrobnik Polak.My Polacy nigdy nie zapomnimy, że cala transformacja, to nie sprzedaż tylko grabież bez precedensu. Manhattan sprzedano za garść świecidełek i to był lepszy interes, niż to co zrobiono w Polsce, kiedy za dopłatą polskojęzyczne władze  oddawały ,,polskie srebra rodowe". Dobry Bóg Wszechmogący da, że stanie się cud który to odwróci a winni dostaną swoja ,,nagrodę".
Dość tego szarogęszenia się.Monarchię popieram tylko Chrystusową, a dla tych co chcą zostać lojalnymi poddanymi kawałem chleba i miejsce się znajdzie bez przywilejów lepszych niż mają inni.
Czy Pan obce dzieci kocha i traktuje lepiej niż swoje?
Czy Pan matkę czy babcię kolegi kocha bardziej niż swoja rodzoną?
Czy kocha Pan swojego ojca czy wolałby przyszywanego ,,tatusia"?
Jest naturalną rzeczą, że więzy krwi są najpewniejszym argumentem za jednością narodową. To w rodzinie bez przymusu brat za brata, matkę, ojca, córkę,siostrę czy dzieci ,będzie narażał nawet własne życie przed odparciem niebezpieczeństwa.Obcy będzie miał to w nosie, czego historia nie raz dowiodła.Stąd mój pogląd, ze to obcy nam i nie powiązani tak uczuciowo jak i cieleśnie ludzie, czynią gwałt na całym narodowym dziedzictwie Polskiego Narodu.





Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 60 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!