Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 15:55:38 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo będę głosował
Marek Jurek - 67 (37,9%)
Jarosław Kaczyński - 56 (31,6%)
Bronisław Komorowsk - 4 (2,3%)
Janusz Korwin-Mikke - 37 (20,9%)
Andrzej Lepper - 2 (1,1%)
Kornel Morawiecki - 1 (0,6%)
Grzegorz Napieralski - 0 (0%)
Andrzej Olechowski - 0 (0%)
Waldemar Pawlak - 0 (0%)
Bogusław Ziętek - 0 (0%)
Żadna z powyższych opcji - 10 (5,6%)
Głosów w sumie: 172

Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 60 Drukuj
Autor Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura  (Przeczytany 109803 razy)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #195 dnia: Maja 13, 2010, 15:47:53 pm »

Gdybym miał ochotę dołożyć rękę do legitymizacji tej szopki to bym zagłosował na JKMa - na szczęście nie mam.
Żonka na JKMa najprawdopodobniej odda swój "cenny" głos. Jurek ma plusa ... wiadomo za co - ale to taki troszkę "pobożny czerwony".

Co do JKMa ciekawostka jest taka, dokładnie nie zacytuje ale kiedyś słuchałem czy czytałem jego wypowiedź o FSSPX (takie jego prognozy), określił wtedy Bractwo jako "prawdziwych Katolików", którzy oczywiście wrócą do "pełnej łączności", jeden z biskupów FSSPX zostanie kardynałem i ostatecznie papieżem :]]]]]]
Choć jeśli dobrze pamiętam w tej samej wypowiedzi określił siebie jako "niezbyt gorliwego" Katolika, ... no i znamy jego przechwałki dot. kochanek :]]]]]
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #196 dnia: Maja 13, 2010, 15:49:19 pm »

@ P. Tato

Kościół nie potępia homoseksualistów, tylko ich grzeszne czyny. Nic mnie nie obchodzi, jeżeli w PiSie, czy w innej partii, czy na jakimkolwiek stanowisku znajdują się homseksualiści, o ile starają się zwalczać swoją odrażającą chorobę. Co by było skandalicznego gdyby osoby takie sprawowały jakieś ważne stanowiska?

Niech pan przeczyta jeszcze raz cytat z przemówienia JK do którego się pan przyczepił. Mowa jest o " wysokich a nawet (...) bardzo eksponowanych stanowiskach państwowych". Gdzie panu ("niezbicie"!) z tego wynika, że to osoby funkcjonujące w PiS? Czy uległ pan propagandzie GW, że PiS obsadził podczas swoich rządów 100% "wysokich stanowisk państwowych"? Pan?!?!
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #197 dnia: Maja 13, 2010, 15:50:33 pm »

Wypowiedź p. Kaczyńskiego na temat homoseksualistów we władzach RP jest dla niego typowa, czyli "Wiem ale nie powiem!". Ale poza tym jest to też sprawa bezpieczeństwa narodowego. "Utajeni" homosie mogą być podatni na szantaż.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #198 dnia: Maja 13, 2010, 16:01:46 pm »

@ P. Tato

Kościół nie potępia homoseksualistów, tylko ich grzeszne czyny. Nic mnie nie obchodzi, jeżeli w PiSie, czy w innej partii, czy na jakimkolwiek stanowisku znajdują się homseksualiści, o ile starają się zwalczać swoją odrażającą chorobę. Co by było skandalicznego gdyby osoby takie sprawowały jakieś ważne stanowiska?

Niech pan przeczyta jeszcze raz cytat z przemówienia JK do którego się pan przyczepił. Mowa jest o " wysokich a nawet (...) bardzo eksponowanych stanowiskach państwowych". Gdzie panu ("niezbicie"!) z tego wynika, że to osoby funkcjonujące w PiS? Czy uległ pan propagandzie GW, że PiS obsadził podczas swoich rządów 100% "wysokich stanowisk państwowych"? Pan?!?!

To znaczy jest dokładnie tak, że nie ma pojęcia "katolik - homoseksualista" bowiem człowiek o takowych skłonnościach, który je zwalcza zgodnie z nauką Kościoła żyje etc nie jest już "homoseksualistą" de facto ( i de iure ). Oczywiście takie osoby jak najbardziej mi nie przeszkadzają i broń Panie Boże bym miał coś im do zaimputowania czy czynił im wstręty jakoweś. Wręcz przeciwnie wspierać należy w wierze osobom takim i pomagać. Tymczasem kontekst tej wypowiedzi dotyczy zarzutu względem Polski o "homofobię" a więc w rozumieniu atakujących - "prześladowanie pederastów" i ograniczanie ich "swobód" , zatem rzecz nie dotyczy osób o których wyżej, tylko aktywnych zboczeńców. To zaś czyni różnicę zasadniczą, a to o tych właśnie mówił Prezes PiS. Oczywiście że nie tylko PiS obsadzał stanowiska państwowe , choć jakoś trudno mi sobie wyobrazić w tej roli kogokolwiek z "jurnych chłopaków" z SO czy tym bardziej kogokolwiek z LPR jako partii ściśle narodowo-katolickiej, gdzie za takie "numery" można co najwyżej było dostać "glanem w tyłek"...Tak czy owak postawiłem tylko pytanie o to kto , ilu i w jakiej skali "piastowało" wówczas "eksponowane stanowiska państwowe"...będąc równocześnie tej specyficznej "orientacji" entuzjastycznymi wyznawcami... :)
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2010, 16:28:17 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #199 dnia: Maja 13, 2010, 16:21:52 pm »

@DominoNR
Czy ja Pana nie znam z jakiegoś bloga?
Czytałem ostatnio takiego teoretyka dla którego socjalizm to liberalizm, liberalizm to libertarianizm, libertarianizm to komunizm ..... generalnie cały czas człowiek uważał, że pozostaje logiczny! Tylko się dziwi, że nikogo nie może przekonać ale sobie wytłumaczył zgrabnie - wszyscy po za nim są idiotami.

Kapitalizm nie opiera się na wyzysku, kapitalizm opiera się na wykorzystaniu (nie zmarnowaniu) talentów otrzymanych od Boga.
Jak Panu przez gardło mogą przechodzić takie marksistowsko-leninowskie slogany o wyzysku, klasach i ta reszta "pierdół" ?!


Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #200 dnia: Maja 13, 2010, 17:19:19 pm »


Czytałem ostatnio takiego teoretyka dla którego socjalizm to liberalizm, liberalizm to libertarianizm, libertarianizm to komunizm ..... generalnie cały czas człowiek uważał, że pozostaje logiczny! Tylko się dziwi, że nikogo nie może przekonać ale sobie wytłumaczył zgrabnie - wszyscy po za nim są idiotami.
Coś w tym musi być. Przecież za pieniądze wyznawców i praktyków ,,wolnego rynku" bolszewię w Rosji sfinansowano


Kapitalizm nie opiera się na wyzysku, kapitalizm opiera się na wykorzystaniu (nie zmarnowaniu) talentów otrzymanych od Boga.

Ładnie to zdanie brzmi i nikt tu prywatnej własności nie potępia, ale prywatyzacja to oddanie własności właścicielom( Polska dla Polaków), a nie ich wydziedziczanie.Na taki numer Balcerowicza, zgody wśród Polaków nie ma.
 




Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #201 dnia: Maja 13, 2010, 21:26:14 pm »

Ustawe o uldze prorodzinnej LPR zgapil od PiS, byl to element ich programu.

Kpina. Równie dobrze można powiedzieć, że ustawę o PiT PiS zgapił od PO. Fakty są takie, że Kurski bezczelnie łgał w Sejmie.

Cytuj
Inna sprawa, ze panskie bajdurzenie byloby cos warte jedynie gdyby wskazal pan, ktory Polski rzad nie notowal deficytu.

To nie jest bajdurzenie, szanowny panie, tylko fakty, które dla wytresowanego członka partii - a członkiem PiSu pan jest - są niewygodne. Nie przypominam sobie, żebym gdziekolwiek cytował GW ani żebym nazwał którykolwiek rząd liberalnym, który by nie zwiększał deficytu. Typowa odpowiedź PiSowca na dowolny zarzut: "inni też tak robią".
Nie wiem, czy J. Kaczyński również wyznaje marksizm-leninizm, ale ma za to poparcie komunisty Śniadka i byłego doradcy gospodarczego L. Kaczyńskiego, lewaka Bugaja (byłego przewodniczącego Unii Pracy). Co powiedział dzisiaj w wywiadzie dla Rzeczpospolitej Migalski? "Klucz do serc lewicowych wyborców ma PiS, nie PO".
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #202 dnia: Maja 13, 2010, 22:49:23 pm »

Fakty są takie, że Kurski bezczelnie łgał w Sejmie.
A może to pan z konieczności musi łgać zaledwie na naszym marnym forum ???
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #203 dnia: Maja 13, 2010, 22:51:09 pm »

Cóż, jak to mawiał jeden xiądz:
Socjalizm to wyzysk człowieka przez człowieka
a kapitalizm na odwrót...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krzysztof_
Gość
« Odpowiedz #204 dnia: Maja 13, 2010, 22:53:29 pm »

Nie moja wina, że kapitaliści niszczą robotników, a socjaliści "burżujów".

Jakoś robotnicy z Kuby uciekają do USA, a nie odwrotnie.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #205 dnia: Maja 13, 2010, 22:58:43 pm »


To dlaczego (zacytuję anarcholi) bogaci coraz bogatsi, biedni biedniejsi"?
No jak sie patrzy na najbardziej kapitalistyczne kraje to ci biedni sa coraz bogatsi. Niech Pan poczyta co posiada czlowiek w usa, ktorego uznaja za biedaka. Tak na prawde taki biedak w usa ma wyzszy standard zycia niz polscy krolowie. Taki Kaziemierz Wielki meczyl sie w goraczce przed smiercia. Biedak w USA za 2 dolary kupi sobie paracetamol i ma spokoj.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #206 dnia: Maja 13, 2010, 23:01:44 pm »

Panie Jarodzie, przesadza Pan. W Hameryce 95% obywateli zyje na kredyt. Wszystko co mają nie jest ich własnością.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #207 dnia: Maja 13, 2010, 23:37:07 pm »

Panie Jarodzie, przesadza Pan. W Hameryce 95% obywateli zyje na kredyt. Wszystko co mają nie jest ich własnością.

Skąd ta statystyka, że akurat 95%?
A jeżeli nawet żyją na kredyt, to co z tego? Ja też żyję na kredyt. Mieszkaniowy. Gdyby nie on, nie miałbym mieszkania. Wynajmowałbym mieszkanie, płacąc zamiast raty kredytu czynsz właścicielowi. Po 30 latach byłbym z niczym - nadal czynsz bym płacił, a widoków na własne mieszkanie nie miałbym żadnych. Spłacając kredyt mam tę świadomość, że jeżeli dożyję do końca jego spłaty, będę właścicielem mieszkania.
To, że Amerykaie mają kredyty i mogą korzystać z rzeczy kupionych dzięki tym kredytom, to zaleta systemu. Inna sprawa, że szwankuje u nich nadzór bankowy i w ogóle nad rynkiem finansowym. Główną przyczyną ostatniego kryzysu (w dużym uproszczeniu) było nadmierne udzielanie kredytów osobom , które nie były w stanie ich spłacić. Ale to temat na inny wątek...  ;)
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #208 dnia: Maja 13, 2010, 23:39:48 pm »

Fakty są takie, że Kurski bezczelnie łgał w Sejmie.
A może to pan z konieczności musi łgać zaledwie na naszym marnym forum ???

Jak zwykle potrafi pan tylko pluć i ujadać. Potrafi pan pokazać, gdzie napisałem nieprawdę, czy dalej będzie pan dawał popis swoim fobiom?
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #209 dnia: Maja 13, 2010, 23:51:18 pm »

[
Jakoś robotnicy z Kuby uciekają do USA, a nie odwrotnie.
My musimy płacić za wizy.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 60 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!