Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 15:00:38 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo będę głosował
Marek Jurek - 67 (37,9%)
Jarosław Kaczyński - 56 (31,6%)
Bronisław Komorowsk - 4 (2,3%)
Janusz Korwin-Mikke - 37 (20,9%)
Andrzej Lepper - 2 (1,1%)
Kornel Morawiecki - 1 (0,6%)
Grzegorz Napieralski - 0 (0%)
Andrzej Olechowski - 0 (0%)
Waldemar Pawlak - 0 (0%)
Bogusław Ziętek - 0 (0%)
Żadna z powyższych opcji - 10 (5,6%)
Głosów w sumie: 172

Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 60 Drukuj
Autor Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura  (Przeczytany 109801 razy)
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #150 dnia: Maja 12, 2010, 12:47:52 pm »

a jaki związek ma to z wyborami prezydenckimi w 2010 roku?

Oczywiście, że nie ma żadnego. Dlatego proponowałem już wcześniej kończyć bokotemat. A podchwyciłem go tylko dlatego, że sumienie nie pozwala mi obojętnie przejść obok sformułowań o "zbrodniczej głupocie przywódców powstania".

Z mojej strony koniec. Nie jestem w końcu historykiem. Już milczę!  ;)
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #151 dnia: Maja 12, 2010, 12:54:20 pm »

a jaki związek ma to z wyborami prezydenckimi w 2010 roku?

Myślę że ma i to dużo wbrew pozorom. Ponieważ tak jak oceniamy, tak też "wybieramy". Warto zwrócić uwagę na to że "historia magistra vitae est", zaś nasze oceny czasów przeszłych mają bezpośrednie przełożenie na dzisiejsze wybory, sympatie, poglądy...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #152 dnia: Maja 12, 2010, 14:27:45 pm »

Tak, tak, a ustawa wcale nie byla autorstwa PiSu, PiS nie szedł z tym elementem programu do wyborow.

Jak wyglądają ustawy "autorstwa' PiSu udowodnił już Roman Giertych.
PiS jedyną obniżkę jaką samodzielnie zaproponował to zmiana skali podatkowej z 19, 30 i 40% na 18 i 32%. Była to obniżka podatków głównie dla bogatych.
Prawdziwą obniżką podatków była ulga rodzinna w wysokości zaproponowanej przez LPR, którą poparły wszystkie duże kluby - PO oraz chcąc czy nie chcąc PiS (tej wysokości ulgi ostro się sprzeciwiał). Ulga ta dała ponad 100 zł miesięcznie wszystkim rodzinom, co oznacza w tej liczbie ok. 90% obywateli mieszczących się w dolnej grupie pierwszej skali podatkowej. I to ta ulga była prawdziwą obniżką podatków. Ale nie ma nic za darmo. Dzięki polityce PiSu i ogromnym wydatkom na poziomie 30 mld zł powyżej przychodów coroczna inflacja oraz koszty obsługi zadłużenia państwa zeżarły wszystkie te obniżki podatków. Od roku 2007 są to już 3 lata na poziomie ok. 4%, co daje ok. 12% realnego podatku nie liczonego przez nikogo jako podatek oraz ok. 8% kosztów obsługi obligacji państwowych (8% z pożyczonej kwoty trzeba oddać). A ponieważ całe nasze zadłużenie jest na tym poziomie oprocentowania, to należy je dodać do 12% inflacji. W efekcie przez 3 lata dało to 20% realnej straty wartości całego majątku RP. Cała więc obniżka podatków (łączna) została z nawiązką zjedzona przez negatywne skutki jej wprowadzenia. Jej wprowadzenie spowodowało tylko przesuniecie spłaty kosztów tej rzekomej obniżki na później.

Cytuj
Poza tym jestem ciekaw jakie to liberalne ustawy zawetowal prezydent Kaczynski, bo zawetowal owszem pare gniotow , a w sumie zawetowal 18 , a 880 podpisal, jak rozumiem to pokazuje ze wetowal wszystko.

Niech Pan nie będzie śmieszny. Doskonale Pan wie, że są ustawy mniej ważne, niemalże nieistotne, zwykła legislacyjna sraczka parlamentu, są także ustawy wprowadzające poważne reformy. I właśnie te ustawy L. Kaczyński wetował, więc tych, które PO miała w programie nawet nie uchwalano, skoro prezydent z góry zapowiedział, że je zawetuje (co nie jest zaskakujące, skoro był wielkim fanem marksizmu-leninizmu).
Zapisane
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #153 dnia: Maja 12, 2010, 14:34:09 pm »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Jurek
napisało
Cytuj
... jest autorem książki Reakcja jest objawem życia, będącej zbiorem jego felietonów z lat 1999–2000 ...
zapominając, że Autor wygłaszał je  na antenie Radia Maryja. Z tym Żydostwem Marszałka to zupełna paranoja. Kiedyś w dyskusji z niejakim Dawidem Warszawskim na zarzut tamtego, że I Rzeczpospolita prześladowała Żydów odpalił, żeby się zastanowił, jakie bzdury placie, bo przodkowie Pana Marka jako chłopi byli na trwale przywiązani do swego stanu a Żyd wystarczyło, żeby się ochrzcił a zostawał szlachnicem.  

A tej pani od Bubla to proszę się zapytać, czy aby dobrze sie przyjrzła swemu idolowi i z profilu i enface, bo tam cechy etniczne są dość uderzające ;).

Nie no, wspaniale odpowiedział!
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #154 dnia: Maja 12, 2010, 14:39:20 pm »

Pan Alagor znowu wygaduje bzdury. Jak już pisałem, ta obnizka pomogla tez wielu wpadajacym w prog 30% i to oni odczuli najwieksza ulge- klasa srednia.
Deficyt za rzadow PiSu zazwyczaj byl mniejszy niz zakladany - za 2006 czy 7 rok, nie pamietam zakladany byl 30,. a koncowy zaledwie 18 mld, wiec daj pan juz sobie spokoj panie Alagor. Ustawe o uldze prorodzinnej LPR zgapil od PiS, byl to element ich programu. A ze Geirtych to niezla szuja i ze rzeczywiscie bylo bledem branie go do rzadu udowadnia teraz podlizujac sie POwcom (a nuz go przyjma hehe)

Inna sprawa, ze panskie bajdurzenie byloby cos warte jedynie gdyby wskazal pan, ktory Polski rzad nie notowal deficytu. Wezmy np. obecny rzad PO, jak to u nich z deficytem? Juz 3 rok rzadza.
Poza tym znowu pan klamie i nie odniosl sie pan nawet do danych , ktore podalem.
Ustawy LK wetowal zawsze z uzasadnieniem. Jedna dopiero po zwolaniu rady gabinetowej, ktorej nagranie wycieklo do netu. Ewa Kopacz nie potrafila odpowiedziec na proste pytania zwiazane z ustawa. Rzad profesjonalistow hehe.
Zreszta nie chce mi sie pisac z kims kto cytuje mi tu Wyborcza.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #155 dnia: Maja 12, 2010, 15:09:35 pm »

Panie JGP trochę elementarnej uczciwości...proszę Pana. Oczywiście LPR "ukradł z programu PiS" wszystkie pomysły na ulgi prorodzinne, becikowe etc, pewnie więc dlatego PiS był przeciwko nim...- żenada proszę Pana..."Giertych szuja, Lepper szuja, Jurek nieudacznik co rozbił JEDNOŚĆ PARTII " i co oni w ogóle pewnie robili w tym rządzie... "niewdzięcznicy" nie pozwolili nawet sobie rozbić swoich ugrupowań i powsadzać się "dla idei" do więzienia by zrobić Panu Ziobro odpowiedni PR...Zaś "najuczciwszy" JK po prostu "cherubinek" taki do rany przyłóż był miły dla swych koalicjantów i w ogóle cud miód malina , którzy to niegodni nie chcieli oddać mu słusznego pokłonu i się podporządkować klaskając jeno brawa...ojej rzeczywiście przykre...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #156 dnia: Maja 12, 2010, 15:17:59 pm »

Czy to, że szefowa kampanii Jarosława Kaczyńskiego p. Kluzik-Roztkowska -  poparła nowelizację tzw. ustawy o przemocy w rodzinie, to przypadek, czy też zapowiedź, że PiS skręca jeszcze bardziej na "lewo"?
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #157 dnia: Maja 12, 2010, 15:26:52 pm »

a jaki związek ma to z wyborami prezydenckimi w 2010 roku?
Myślę że ma i to dużo wbrew pozorom. Ponieważ tak jak oceniamy, tak też "wybieramy". ...

Ubiegł mnie pan.
Oczywiście że ma,
może nie bezpośrednio ale ważny jest nie tylko smak "wyborczej kiełbasy" jaką nas darzą komitety wyborcze,
ale jaki sprzęt i historia w "fabryce" tej kiełbasy.
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #158 dnia: Maja 12, 2010, 17:52:25 pm »

Czy to, że szefowa kampanii Jarosława Kaczyńskiego p. Kluzik-Roztkowska -  poparła nowelizację tzw. ustawy o przemocy w rodzinie, to przypadek, czy też zapowiedź, że PiS skręca jeszcze bardziej na "lewo"?
A jest coś bardziej na lewo?
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #159 dnia: Maja 12, 2010, 18:30:42 pm »

Czy to, że szefowa kampanii Jarosława Kaczyńskiego p. Kluzik-Roztkowska -  poparła nowelizację tzw. ustawy o przemocy w rodzinie, to przypadek, czy też zapowiedź, że PiS skręca jeszcze bardziej na "lewo"?
A jest coś bardziej na lewo?

Nie przesadzajmy, jest jeszcze PPK. ;)
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #160 dnia: Maja 12, 2010, 19:36:55 pm »

Ta, ja już powoli mam dość, jak słyszę, że Pan JK jest prawicowy... chyba tak jak nowy premier Anglii jest konserwatywny, ale przyjazny dla gejów ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #161 dnia: Maja 12, 2010, 19:40:27 pm »

naprawdę wierzy Pani jeszcze w zwycięstwo pana Marka Jurka?  :)
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #162 dnia: Maja 12, 2010, 19:51:51 pm »

Panie Tato: widzę, że ceni Pan ludzi z krwi i kości. Radziwiłł to co najlepsze miał jednak przed sobą. Na razie dorobił się chyba tylko choroby wenerycznej... W rzeczywistości można było wybierać między Poniatowskim i (może) Branickim, co oznaczało oddalenie się z Warszawy. Obaj nieciekawi... ja bym był po stronie Branickiego. Ciekawe, że bardzo porządny Biskup Wacław Sierakowski ostatecznie i niebezkrytycznie poparł Poniatowskiego... cóż wybiera się pomiędzy tym co możliwe...
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #163 dnia: Maja 12, 2010, 19:52:23 pm »

Pan Alagor znowu wygaduje bzdury. 
Czyżby kiedyś pisał z sensem ;)?

... cóż wybiera się pomiędzy tym co możliwe ...
... ale na tym forum jakoś mało kto o tym pamięta ...
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2010, 19:55:13 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #164 dnia: Maja 12, 2010, 21:07:43 pm »

naprawdę wierzy Pani jeszcze w zwycięstwo pana Marka Jurka?  :)

Nie wierzę w zwycięstwo, bo żyję a) w Polsce, b) w XXI wieku, c) w erze głupoty, jakiej nie było chyba do tej pory na świecie.

Jasne, że zwycięstwo jest mało realne, nie wiem, co by się musiało stać. Ale i tak głosuję na Marka Jurka. W dużej mierze to, że w Polsce jest jak jest wynika z jakiejś chorej mentalności wybierania "mniejszego zła". Co to jest w ogóle? To temu ma służyć to głosowanie? Nie. Jeśli głosuję, to na kogoś, kto mi najbardziej odpowiada, a nie na kogoś, kto "ma szanse", bo te szanse, przynajmniej w teorii- ja i inni daję, prawda? 
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 60 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!