Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:25:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo będę głosował
Marek Jurek - 67 (37,9%)
Jarosław Kaczyński - 56 (31,6%)
Bronisław Komorowsk - 4 (2,3%)
Janusz Korwin-Mikke - 37 (20,9%)
Andrzej Lepper - 2 (1,1%)
Kornel Morawiecki - 1 (0,6%)
Grzegorz Napieralski - 0 (0%)
Andrzej Olechowski - 0 (0%)
Waldemar Pawlak - 0 (0%)
Bogusław Ziętek - 0 (0%)
Żadna z powyższych opcji - 10 (5,6%)
Głosów w sumie: 172

Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 60 Drukuj
Autor Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura  (Przeczytany 109766 razy)
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #120 dnia: Maja 11, 2010, 16:25:01 pm »

Te dzieci mogły żyć, uczyć się, patrzeć na własne wnuki w pięknej starej Warszawie. Gdyby nie zbrodnicza głupota przywódców powstania!

Tak jest proszę pana. Ale nie powinniśmy ograniczać się tylko do zbrodniczej głupoty przywódców powstania!

Gdyby nie zbrodnicza głupota przywódców II RP, we wrześniu 1939 r. równiez nie zginęłoby wiele osób. Wojska niemieckie przejechałyby przez Polskę bez jednego wystrzału.
Albo cofnijmy się paręset lat wstecz. Taki Sobieski na przykład. Zbrodniarz nad zbrodniarzy! Pchał się morderca jeden pod Wiedeń tylko po to żeby zabijać nie tylko własnych żołnierzy, ale też biednych muzułman. A w pięknym kalifacie europejskim panowałby przecież pokój i nikt by nie zginął!
Ciągniemy listę morderców dalej?

Tak, życie na kolanach jest zdecydowanie bezpieczniejsze!

__________________________________

(...)bo lepiej, byśmy stojąc umierali,
niż mamy klęcząc na kolanach żyć.
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2010, 16:27:54 pm wysłana przez JRWF » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #121 dnia: Maja 11, 2010, 16:38:37 pm »

Zbrodniarz nad zbrodniarzy! Pchał się morderca jeden pod Wiedeń tylko po to żeby zabijać nie tylko własnych żołnierzy, ale też biednych muzułman.

Pan to wszystko tak poważnie pisze? Naprawdę uważa Pan, że odsiecz wiedeńska jest w czymś podobna do Powstania Warszawskiego?

Sobieski był człowiekiem, który miał konkretną, długofalową wizję polskiej polityki zagranicznej, i ją konsekwetnie realizował. Jaką wizję mieli przywódcy powstania? Rozumiem, że dzieki powstaniu przestaliśmy "żyć na kolanach"?
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2010, 16:55:18 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #122 dnia: Maja 11, 2010, 17:37:37 pm »

Dzięki powstaniu nie staliśmy się jedną z części ZSRR. Poza tym mieliśmy szanse wygrać, szczególnie gdyby armia Berlinga zechciała przekroczyć Wisłę. Gdyby chociaż pozwolono korzystać z lotnisk przy zrzutach.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #123 dnia: Maja 11, 2010, 19:05:48 pm »

Cytuj
Jak katolicy moga popierac kapitalizm ?(...)
Przepraszam Panie Jarodzie, że odkopuję starą wiadomość, ale:
Nie do przyjęcia jest twierdzenie, iż po upadku komunizmu jedyna alternatywą jest kapitalizm. - Jan Paweł II
:)
Zapisane
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #124 dnia: Maja 11, 2010, 19:13:44 pm »

Panie DominoNR, w kapitalizmie nie występuje walka klas, bo ludzie są kontrahentami na rynku. Nie wiąże ich klasowa służalczość wobec bogatszych, tylko umowy z nimi zawierane.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #125 dnia: Maja 11, 2010, 19:23:51 pm »

Oczywiście, że występuje(tylko nie otwarcie). Skąd się bierze to, że robotnicy są wyzyskiwani? Kapitalizm to system oparty na egoizmie, kulcie pieniądza, usunięciem "godności człowieka"(pieniądz ponad człowieka) i Boga. Tak jak socjalizm. Kapitalizm=socjalizm.

Pan już skończy te swoje mądrości. Na jakiej podstawie pisze Pan takie brednie?
Rozumiem, że znak równości oznacza, że Pan naprawdę nie widzi różnicy? Powiem wprost, do książek niech Pan wraca.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #126 dnia: Maja 11, 2010, 19:33:25 pm »

Znak równości pomiędzy tymi systemami gospodarczymi stawiam w tym, że oba są oparte na egoizmie, kulcie pieniądza, usunięciem "godności człowieka"(pieniądz ponad człowieka) i Boga.

Nie umie Pan odpowiedzieć mi konstruktywnie? Dziękuję, bardzo mnie Pan pouczył tą wiadomością.
Jestem ciekaw czy jakby Pan tak trochę popracował jako górnik, rolnik bądź zwykły robotnik to czy byłby Pan tak wiernym kapitalistą. Ojj ciekawe..

Znak równości oznacza istnienie tożsamości pomiędzy dwoma stwierdzeniami. Nie zachodzi tutaj również relacja równoważności.

Umiem, ale prezentuje Pan taką ignorancję w temacie kapitalizmu, że naprawdę nie chcę mi się. Czuję się, jakbym siedział na nieświętej pamięci nacjonalista.pl.

A w ramach wolnego czasu polecam lekturę książek "Moralna wyższość wolnej gospodarki", "Kościół a wolny rynek", no i coś ogólnie z ekonomii, byle nie Keynesa.
Jeżeli chodzi o sytuację górników, to niech Pan nie przesadza. Są wyzyskiwani? Mają ogromne przywileje, które otrzymali od władzy ludowej. Nie wnikam z kolei w umowy o pracę pomiędzy robotnikiem a pracodawcą.

Aha, bo teraz mamy w Polsce kapitalizm według Pana, tak?
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2010, 19:36:02 pm wysłana przez Rafal » Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #127 dnia: Maja 11, 2010, 19:37:32 pm »

A wie Pan jak skończył jeden z największych zdrajców w historii Polski Radziejowski?

Hmm Panie Zygmuncie Drogi , ja wiem jak skończył jeden z najwierniejszych stronników Karola Gustawa od początku do końca zresztą Jan Sobieski... :)

Poza tym wszyscy skończymy na Bożym Sądzie...jest takie białoruskie krotochwilne porzekadło..."na Bożym Sudje wiem w rzopu budjet'" ;D

W całym tym poprapranym galimatiasie d***kratycznym okazało się że reżymowi nie udało się udupić Andrzeja Leppera, vivat Pan Andrzej !!! Całkiem poważnie się zastanawiam że skoro mam wziąść udział w tej d***kratycznej hucpie nie miałbym go poprzeć, wszak jak już to katolik powinien popierać katolika a Polak Polaka  :)
Wśród mych dotychczasowych faworytów, Marek Jurek wydaje się zbyt mdławy na razie ( a także mam mu za złe te zabawy z zapałkami przy menorze...) zaś JKM jak widzę zrobi wszystko żeby skompromitować raz jeszcze ideę monarchiczną i konserwatywną i się znów zbłaźni srodze... zaś Pan Andrzej przynajmniej jest wierny swym przekonaniom, nie poddaje się jest "antysystemowy" i wyrazisty jak zwykle , a to przecież nasz niedawny koalicjant było nie było i jakoś bardziej pasuje do d***kracji niż np.którykolwiek monarchista... ma u mnie duże szanse.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #128 dnia: Maja 11, 2010, 19:41:18 pm »

Znak równości pomiędzy tymi systemami gospodarczymi stawiam w tym, że oba są oparte na egoizmie, kulcie pieniądza, usunięciem "godności człowieka"(pieniądz ponad człowieka) i Boga.

Nie umie Pan odpowiedzieć mi konstruktywnie? Dziękuję, bardzo mnie Pan pouczył tą wiadomością. A myślałem, że kapitaliści to ludzie inteligentni...
Jestem ciekaw czy jakby Pan tak trochę popracował jako górnik, rolnik bądź zwykły robotnik to czy byłby Pan tak wiernym kapitalistą. Ojj ciekawe..
Proszę przeczytać chociaż pół ksiązki z zakresu myśli politycznej lub ekonomicznej a dopiero póżniej niech się Pan wypowiada.

Niech Pan wskaże dowolny system, w którym ludzie nie pragną gromadzenia dóbr i nie dążą do podpisywania umów dla siebie najkorzystniejszych. W każdym systemie gospodarczym będą ludzie, którzy grzeszą, są źli, oszukują, są chciwi, kradną itd. Dziwi to Pana? BTW, Ja osobiście czuję siię wyzyskiwany przez górników. Moje podatki idą na ich olbrzymie odprawy. Ja takich  odpraw nie dostanę niestety. 
 
Zapisane
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #129 dnia: Maja 11, 2010, 19:50:17 pm »

A może socjalizm?

Nie ma, proszę Pana, trzeciej drogi, jest albo socjalizm, albo kapitalizm. Socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny. Wie Pan, kto był autorem najbardziej wolnorynkowej ustawy w Polsce? Mieczysław Wilczek, ktoś z PiSu powiedziałby komuch :D

Cytuj
Niech Pan wskaże dowolny system, w którym ludzie nie pragną gromadzenia dóbr i nie dążą do podpisywania umów dla siebie najkorzystniejszych
Korporacjonizm chrześcijański.

Tyle, że korporacjonizm to kolejna utopia, nieco podobna do socjalizmu, stosowana przez socjalistów (vide Mussolini). Poza tym, jeżeli nie pragną gromadzenia dóbr i nie chcą podpisywać umów jak najkorzystniejszych dla siebie, negują wartość własnej pracy, za której owoce nabywają nieruchomości lub inne dobra materialne. Własność prywatna jest, wydaje mi się, ważna w społecznej nauce Kościoła.
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2010, 19:55:26 pm wysłana przez Rafal » Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #130 dnia: Maja 11, 2010, 21:08:23 pm »

Cytuj
A w ramach wolnego czasu polecam lekturę książek "Moralna wyższość wolnej gospodarki", "Kościół a wolny rynek", no i coś ogólnie z ekonomii, byle nie Keynesa.
Dziękuję, ale nie skorzystam. Ja już na systemie kapitalistycznym się przejadłem. Wystarczy mi, że moja mama zawala od rana do wieczora w pracy, widzę ją dziennie może 2 godziny, raz na 1-1,5 miesiąca ma 1 niedzielę wolną, w czasie wakacji ma 2 tygodnie wolnego, a nawet w Nowy Rok, Wielkanoc nie mogliśmy spędzić wspólnie razem święta. A wszystko to przez pracodawczynię kapitalistkę, dla której nie liczy się człowiek i jego potrzeby duchowe - tylko pieniądz. Typowy egoizm.

Cytuj
Niech Pan wskaże dowolny system, w którym ludzie nie pragną gromadzenia dóbr i nie dążą do podpisywania umów dla siebie najkorzystniejszych
Korporacjonizm chrześcijański to system gospodarczy nie-egoistyczny, dla którego wpierw liczy się człowiek i jego potrzeby duchowe, a nie pieniądz.

Działalność gospodarcza człowieka jest tylko częścią jego życia. Jak całe więc życie człowieka podlegać musi przykazaniom Boskim. - Wojciech Zalewski "Polska bez proletariatu".

A w jaki sposob korporacjonizm chrzescijanski wylaczy u ludzi egoizm? Cuda jakies? Kapitalizm to system wolnorynkowy, ktory nie postuluje czy ludzie maja byc egoistami czy nie. Nie postuluje czy ludzie maja pracowac do pozna czy nie. W zasadzie caly system gospodarczy kapitalizmu mozna sprowadzic do wlasnossci prywatnej, swobody zawierania umow, wolnego pieniadza. I to wszytsko. Nic wiecej. To jak ludzie maja dzialac w takim systemie nie jest domena systemu gospodarczego ale ich kultury, wiary, tradycji, morlanosci etc. Choc wedlug mnie im bardziej jest kraj wolnorynkowy tym bardziej konserwuje on wartosci rodzinne. A gdy panstwo zajmuje sie ksztalceniem i zapewnieniem ludziom ubezpieczen od wszytskiego to wtedy rodzina staje sie zbedna.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #131 dnia: Maja 11, 2010, 21:24:36 pm »

Panie Tato: a kogo by Pan popierał w czasie ostatniej elekcji?

(Świetnie, że Pan przypomniał sprawę Sobieskiego - Z. Wójcik napisał coś w tym sensie, że przynajmniej jest to na plus, że mógł się dużo przy królu szwedzkim nauczyć...)
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #132 dnia: Maja 11, 2010, 21:40:48 pm »

Marek Jurek o masonerii:
Cytuj
Na początek fragment rozmowy z posłem Markiem Jurkiem, naszym obecnym Marszałkiem Sejmu, pt. Nie może być prawem człowieka coś, co jest sprzeczne z Prawem Bożym ("Sprawa Polska" 1991 nr 7):

"Prasa liberalna tryumfalnie donosi o reaktywowaniu lóż masońskich. Tymczasem legalność działania masonerii, w świetle nie zmienionych przepisów przedwojennych, stoi pod znakiem zapytania. Jak Pan ocenia sprawę legalizmu działania masonerii, a także jej wpływy na życie społeczne w Polsce?

Reaktywowanie masonerii jest nielegalne. Natomiast gdyby na mocy nowych przepisów masoneria zyskała status legalny, to uważam, że zadaniem prawicy jest zagwarantowanie tego, żeby wszystkie instytucje publiczne, które mają ustawowo gwarantowaną apolityczność i których funkcjonariusze są zobowiązani do bezpartyjności - mam na myśli wojsko, sądownictwo, prokuraturę - były również prawnie bronione przed wpływem lóż. Absurdem byłoby zakazywanie działania stowarzyszeń jawnych o celach jawnych, a dopuszczanie stowarzyszeń niejawnych i o celach utajnionych, które znamy o tyle, że są całkowicie sprzeczne z tożsamością naszego narodu, gdyż masoneria jest z zasady antykatolicka. Celem masonerii, co można wyczytać z wypowiedzi oficjalnych przedstawicieli lóż w prasie francuskiej, np. w "L'Express", nie jest walka z Kościołem jako instytucją, ale walka z religią i moralnością katolicką. Walka raczej o to, aby Kościół zmienił religię niż żeby przestał istnieć. Przede wszystkim chodzi o wpływ na wychowanie.

Masoneria walczy z wiarą katolicką i nasza wiara jest najsilniejszą bronią przeciwko masonerii, nasza walka powinna być walką pozytywną, zresztą Św. Maksymilian modlił się za masonów, a on tu powinien być naszym patronem. Skuteczność masonerii zależy od stanu społeczeństwa."
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #133 dnia: Maja 11, 2010, 21:56:58 pm »

Co to "jurkizm"?:>
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #134 dnia: Maja 11, 2010, 22:03:13 pm »

Marek Jurek raczej nie jest Żydem, ma typowo chłopskie nazwisko, hehe ;) http://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Jurek Tu ma Pan więcej, no i na jego blogu: http://marekjurek.blog.onet.pl/ Z resztą jeden z twórców Christianitas ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 60 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!