Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:13:23 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo będę głosował
Marek Jurek - 67 (37,9%)
Jarosław Kaczyński - 56 (31,6%)
Bronisław Komorowsk - 4 (2,3%)
Janusz Korwin-Mikke - 37 (20,9%)
Andrzej Lepper - 2 (1,1%)
Kornel Morawiecki - 1 (0,6%)
Grzegorz Napieralski - 0 (0%)
Andrzej Olechowski - 0 (0%)
Waldemar Pawlak - 0 (0%)
Bogusław Ziętek - 0 (0%)
Żadna z powyższych opcji - 10 (5,6%)
Głosów w sumie: 172

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 60 Drukuj
Autor Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura  (Przeczytany 109735 razy)
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #75 dnia: Maja 10, 2010, 21:05:45 pm »

No tak racja. Ale na  pewno Endriu Opalona Twarz coś fajnego wymyśli... Swoją drogą ciekawe jak zebrał on 100 tys. podpisów. Kolega stwierdził, że wzorem studentów skserował   :P
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
slavko
Gość
« Odpowiedz #76 dnia: Maja 10, 2010, 21:10:55 pm »

Z Jedrkiem zawsze ciekawiej ;D Chyba trzeba zaczac polska TV czesciej ogladac...
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #77 dnia: Maja 10, 2010, 21:21:17 pm »


Cytuj
Jestem zwolennikiem wolnej konkurencji. Wiara w USA jest silniejsza, niż w Polsce - to TAM zabijają aborterów, nie w Polsce ojca Tadeusza - bo tam jest konkurencja Kościołów, zborów, cerkwi, synagog, meczetów...
Jak widać, dla pana JKM nie jest ważne, żeby głoszona była prawdziwa wiara, tylko jest zwolennikiem konkurencji między wyznaniami - czyli konkurencja jest dla niego ważniejsza od Boga.
Wolna konkurencja jest tylko srodkiem a nie celem. Celem dla JKM jest chyba raczej przetrwanie naszej cywilizacji lacinskiej, ktory to cel wg niego mozna lepiej osiagnac gdy jest konkurenacja miedzy religia a co za tym idzie religie powaznie podchodza do swojej wiary, ktorej to zasady tez fomruluja nasza cwyilizacje. Nie ma to nic wspolnego z konkurencja w gospodarce, ktora wynika po prostu ze sprawiedliwosci. Zgadza sie jednak, ze dla JKM wiary monoteistyczne to rozne obrzadki wyznawania jednego Boga. Biorac pod uwage, ze jego partia popiera wartosci chrzescijanskie, nie widze problemu z glosowaniem na JKM.

I jeszcze jednoo. JKM jest zdecydowanym przeciwnikiem aborcji w przeciwienstwie np. do p. J. Kaczynskiego.

Zapisane
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #78 dnia: Maja 10, 2010, 21:22:36 pm »

No tak racja. Ale na  pewno Endriu Opalona Twarz coś fajnego wymyśli... Swoją drogą ciekawe jak zebrał on 100 tys. podpisów. Kolega stwierdził, że wzorem studentów skserował   :P

Już Endriu wypadł z wyścigu. PKW przyczepiła się do jego karalności  ;)
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
slavko
Gość
« Odpowiedz #79 dnia: Maja 10, 2010, 21:29:46 pm »

A propos P. Korwina
Do jakiego sie on przyznaje wyznania? Id est: Jako kogo on sam siebie okresla?
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #80 dnia: Maja 10, 2010, 21:32:20 pm »

Do jakiego sie on przyznaje wyznania? Id est: Jako kogo on sam siebie okresla?

Rzymski katolik. W przeciwieństwie do J. Kaczyńskiego przeciwnik aborcji i socjalizmu.
Aha, dla tych, którym nie podoba się, że Komorowski skrytykował zdjęcie ekskomuniki - JKM chwalił papieża za zdjęcie ekskomuniki z biskupów bractwa i zapowiedział, że bp Fellay zostanie papieżem. Szczęśliwi?
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #81 dnia: Maja 10, 2010, 21:39:32 pm »

Problem w kapitalizmie jest też z konkurencją, dzięki czemu małe firmy przez wielkie koncerny zostają zniszczone. Osobiście wolę polskie, małe spożywczaki niż obce hipermarkety.
Pracuje w korporacjach juz wiele lat. Nawet Pan nie wie jak male szanse ma moja amerykanska korporacja w konkurencji z malymi polskimi firmami. Przegrywa wiekszosc przetargow. Sa zasadniczo dwa rodzaje monopoli. Jeden rodzaj monopolu bierze sie ze wspomagania duzych firm przez panstwo - subsydia, zwolnienia podatkowe itp. Male firmy nie maja wowczas szans.

Inny rodzaj monopolu to monopol naturalny. Np. jesli przy wiekszej skali osiaga sie nizsze koszty. Nie ma jednak szans, aby taki monopol sie utrzymal jesli nie oferua najnizszych cen, bo nawet jelsi nie ma bezposredniej konkurencji to groza mu inne sily konkurencyjne: dostawcy, odbiorcy, producenci substytutow, czy tez potencjalni konkurenci. No chyba, ze wtraci sie Panstwo i uchwali ustaw, ze aby produkowac towar X trzeba posiadac.... i tu wymienia sie takie wymagania, ktore tylko firmy obecne na rynku moga spelnic.  
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #82 dnia: Maja 10, 2010, 21:47:12 pm »

jeśli ten pan JKM jest taki fajny to dlaczego Polacy nie chcą  nigdy wybrać go na na Prezydenta?  ;D
Zapisane
Iacobus
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #83 dnia: Maja 10, 2010, 21:48:40 pm »

jeśli ten pan JKM jest taki fajny to dlaczego Polacy nie chcą  nigdy wybrać go na na Prezydenta?  ;D
To oczywiste - bo profesora przegłosowuje dwóch pijaczków spod budki z piwem  ;D
Zapisane
Spera in Deo, quoniam adhuc confitebor illi: salutare vultus mei, et Deus meus.
triregnum
uczestnik
***
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #84 dnia: Maja 10, 2010, 21:54:39 pm »

Lepper nie może startować w wyborach, bo był krany - ogłosiła PKW. Haha
Zapisane
Accipe thiaram tribus coronis ornatam, et scias te esse Patrem Principum et Regum, Rectorem Orbis, in terra Vicarium Salvatoris Nostri Jesu Christi, cui est honor et gloria in saecula saeculorum.
slavko
Gość
« Odpowiedz #85 dnia: Maja 10, 2010, 21:59:22 pm »

@ P. DominoNR
Ale czy robil by Pan tak samo z 600-zlotowa emerytura do dyspozycji? Jesli tak to sie Panu chwali ale trudno wymagac tego samego od wszystkich. I skutki sa jakie sa.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #86 dnia: Maja 10, 2010, 22:02:01 pm »

Cytuj
Pracuje w korporacjach juz wiele lat. Nawet Pan nie wie jak male szanse ma moja amerykanska korporacja w konkurencji z malymi polskimi firmami.
Możliwe, że jest to jakiś wyjątek i bardzo się z tego cieszę  :). Jednak zazwyczaj małe spożywczaki przy dużych marketach przegrywają. Ludzie pójdą do obcego koncernu niż do spożywczaka, bo większy wybór, zmniejszane ceny. Osobiście tak nie robię, patrzę czy towar jest polski (590...) i obcy kapitał wspomagam jak najmniej (lub w ogóle). Wolę przepłacić te 20-50 gr i być szczęśliwy, że wspomogę Polaka i będzie on dalej pracował.
A w tych supermarketach to pracuja Polacy czy obcokrajowcy? A pieczywo do tych supermarketow dostarczaja Polacy czy obcokrajowcy?
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #87 dnia: Maja 10, 2010, 22:32:04 pm »

Wklejam kolejny raz na tym forum cytat z pana Kaczyńskiego, żeby co nie którzy się zastanowili jeszcze raz zanim zagłosują:

Premier Kaczyński o aborcji (z wywiadu dla "Dziennika")


"Państwo nie jest instrumentem zbawienia. Użycie państwowego przymusu wobec kobiety, której życie lub zdrowie jest zagrożone z powodu ciąży, albo wobec kobiety zgwałconej przekracza granice ingerencji państwa w życie obywateli. Państwo może i według mnie powinno podać rękę, pomóc, ale nie może zmuszać. Decyzja należy do kobiety."



Źródło : http://wyborcza.pl/1,76842,4084265.html
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #88 dnia: Maja 10, 2010, 22:39:31 pm »

Bardzo dyplomatyczna wypowiedz, godna madrego polityka, ktory jest w stanie wygrywac wybory. Na bank na niego zaglosuje.
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #89 dnia: Maja 10, 2010, 23:57:56 pm »

Jeśli członek PiS mówi, że państwo powinno podać rękę kobiecie, która chce dokonać aborcji - to jest to mądry polityk. Jeśli członek PO chce, żeby państwo nie zakazywało/"podało rękę" do in vitro - skandal.

Fragment czatu przed koalicją Pis-samoobrona-LPR
Internauta: Czy jest Pan gotów założyć koalicję z Samoobroną?
Jarosław Kaczyński: Nie. My byliśmy głównym wrogiem Samooobrony do niedawna. Ja jestem przeciwnikiem mówienia o koalicjach przed wynikiem wyborów. Mamy dwa wyraźne zakazy, które dziś obowiązują w samorządach, a będą też obowiązywać w nowym parlamencie – SLD i Samoobrona. A dziś powinno się powiedzieć odwrotnie – Samoobrona i SLD.

"Jeśli Lech Kaczyński zostanie prezydentem, ja nie będę premierem."
"Kazimierz Marcinkiewicz to premier na cztery lata."

Co za obłuda!

Marek Jurek:"Idąc na Radę Polityczną zostałem najpierw poproszony do Jarosława, który brutalnie zażądał aby w ogóle nie poruszać na Radzie sprawy ochrony życia. Przy okazji obrzucając mnie stekiem wyzwisk: 'agent albo wariat', 'tylko dzięki mnie jesteś marszałkiem, beze mnie nawet byś posłem nie był'. Na uwagę, że mi nie pozwala pierwszego zdania dokończyć - krzyk: ja tu jestem szefem"."
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 60 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!