Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 01:50:17 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo będę głosował
Marek Jurek - 67 (37,9%)
Jarosław Kaczyński - 56 (31,6%)
Bronisław Komorowsk - 4 (2,3%)
Janusz Korwin-Mikke - 37 (20,9%)
Andrzej Lepper - 2 (1,1%)
Kornel Morawiecki - 1 (0,6%)
Grzegorz Napieralski - 0 (0%)
Andrzej Olechowski - 0 (0%)
Waldemar Pawlak - 0 (0%)
Bogusław Ziętek - 0 (0%)
Żadna z powyższych opcji - 10 (5,6%)
Głosów w sumie: 172

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 60 Drukuj
Autor Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura  (Przeczytany 109773 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #60 dnia: Maja 10, 2010, 20:38:43 pm »

JKM? Ten Darwinista ma uchodzic za kandydata katolickiego? Bez zartow prosze.

p. Lech Kaczynski mial dobry plan na polityke zagraniczna, jego brat powinien go kontynuowac, stad moje nadzieje na jego zwyciestwo. Poza tym Kaczynscy sa znani z przywiazania do tradycji narodowej i samo przez sie katolickiej. Dla mnie to wystarczy, wybieram polityka, nie prymasa.

Troche tez martwi mnie fakt, ze wygrac moze facio, ktory ostatnimi czasy stal sie rzecznikiem Wladimira Putina i ktory jako druga osoba w panstwie w czasie ostrzelania prezydenta w Gruzji stanal po stronie Rosjan, a nie polskiego prezydenta. Sa granice walki politycznej, a pan Komorowski pokazal sie jako cyniczny cham, ktory gdzies ma wlasny kraj, gdy trzeba pognebic politycznego przeciwnika.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2010, 20:40:49 pm wysłana przez Jean Gabriel Perboyre » Zapisane
slavko
Gość
« Odpowiedz #61 dnia: Maja 10, 2010, 20:39:34 pm »



Cytat: LUK
Czyli uważa pan że to dobre rozwiązanie legalizację narokotyków wszystkich bez wyjątku, proszę poczytać sobie cały ten wątek   :
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,3434.0.html

Proszę mi wierzyć, czytałem cały ten wątek. Niech Pan zrozumie również różnicę w pojęciach: depenalizacja i legalizacja. Nie żądam, by państwo zajmowało się dystrybucją narkotyków. Niech mi Pan odpowie na pytanie: dlaczego państwo ma karać obywatela za to, co spożywa, je, pali, pije?
Państwowa służba zdrowia nie powinna takiego narkomana leczyć. Dlaczego? Przecież nielegalnie wszedł w posiadanie narkotyków ! A jednak leczą. Kolejna niekonsekwencja socjalizmu. Bo życie uznają za wartość najwyższą, a nie wolność.

Narkomanow nie leczyc? Ciekawe... Idac tym tokiem rozumowania niech Pan zabroni przyjezdzac karetkom do ludzi probach samobojczych. A co tam.. chorob zawodowych tez nie leczmy, w koncu kazdy ma wolnosc i sam sobie prace wybiera a jak prace to i choroby z nia zwiazane.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #62 dnia: Maja 10, 2010, 20:40:40 pm »

Właśnie w Faktach po Faktach TVN24 pan generał Jaruzelski poparł pana Komorowskiego. Wychwalał go pod niebiosa. A ja z panem Jaruzelskim, który odpowiada za masakrę robotników na Wybrzeżu w 1970 roku i gdy jest proces to jest schorowany, ale do Moskwy i do wszystkich telewizji to jest zdrowy jak rydz nie chcę mieć nic wspólnego.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #63 dnia: Maja 10, 2010, 20:42:31 pm »

Właśnie podali że JKM przegonił Marka Jurka i ma 2 % poparcia :), lepsze to niż 1 %

Henryk Goryszewski się przypomina: "Nie jest ważne, czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy będzie dobrobyt - najważniejsze, aby Polska była katolicka."

W zasadzie trudno się nie zgodzić, ale gospodarka jest również istotna, dlatego oczekujmy działań mających na celu zwiększenie wolności gospodarczej. (Po Panu Jurku się tego nie spodziewam :)) )

Cytat: LUK
Czyli uważa pan że to dobre rozwiązanie legalizację narokotyków wszystkich bez wyjątku, proszę poczytać sobie cały ten wątek :
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,3434.0.html

Proszę mi wierzyć, czytałem cały ten wątek. Niech Pan zrozumie również różnicę w pojęciach: depenalizacja i legalizacja. Nie żądam, by państwo zajmowało się dystrybucją narkotyków. Niech mi Pan odpowie na pytanie: dlaczego państwo ma karać obywatela za to, co spożywa, je, pali, pije?
Państwowa służba zdrowia nie powinna takiego narkomana leczyć. Dlaczego? Przecież nielegalnie wszedł w posiadanie narkotyków ! A jednak leczą. Kolejna niekonsekwencja socjalizmu. Bo życie uznają za wartość najwyższą, a nie wolność.


Christus Rex


Proszę sobie poczytać :

O wolności grzeszenia która jest niewolą, bo jest pan za demoralizacją społeczeństwa jeśli popiera pan depenalizacja no i z pewnością  święci i papieże byli by za depenalizacja:

LEON XIII

ENCYKLIKA
O WOLNOŚCI CZŁOWIEKA
LIBERTAS

Anielski Doktor wiele i często o tej materii rozprawia; można według niego wywieść i udowodnić, że możność grzeszenia nie jest wolnością, ale niewolą. Oto, jak nader subtelnie pisze na słowa Chrystusa Pana: "Który czyni grzech, jest sługą grzechu" (3):

LEON XIII

ENCYKLIKA
O POCHODZENIU WŁADZY CYWILNEJ

16. Aby jednak sprawiedliwość panowała w państwie, należy przede wszystkim, aby ci, którzy rządzą, rozumieli, iż władza polityczna nie powstała na to, aby być przydatną czyjemukolwiek prywatnemu interesowi, oraz iż urzędy publiczne służyć powinny dobru rządzonych, a nie tych, którzy je piastują. Niechaj monarchowie wzorują się na Bogu Najwyższym, od którego mają władzę; niechaj biorąc Go za przykład w zarządzaniu państwem, postępują sprawiedliwie, a surowość swą, jeśli jest konieczna, niechaj łagodzą ojcowską miłością. Dlatego Pismo św. w swych przepowiedniach ostrzega ich, że kiedyś będą musieli zdać rachunek Królowi królów i Panu panów, a jeżeli obowiązków swoich nie spełnią, nic ich uchronić nie potrafi od surowej kary Bożej. Najwyższy "zbada czyny wasze i zgłębi myśli wasze. Jeżeli, gdy byliście narzędziami jego królowania, nie sądziliście sprawiedliwie [...], staniecie przed Nim pełni przerażenia, albowiem najsroższy będzie sąd dla tych, którzy stoją na czele [...]. Nie oszczędzi Bóg niczyjej osoby, nie będzie miał względu na niczyją wielkość: małego i wielkiego On stworzył i jednaką ma troskę o wszystkich, a tylko dla potężniejszych chowa karę" (Mdr 6, 3. 6-8).



18. Łagodniejszymi nieco, lecz nie więcej z sobą zgodnymi są ci, co mówią, że wskazówki praw Bożych sterować mają oczywiście życiem i obyczajami prywatnymi, ale nie państwem: w sprawach publicznych godzi się od rozkazów Bożych odstępować i w ukształcaniu ustaw nie trzeba na nie wcale zważać. Stąd wyłania się owa zgubna maksyma o rozdziale spraw państwa i Kościoła. Nietrudno jednak zrozumieć, jak niedorzeczna to mowa. Gdy bowiem sama natura woła, że obywatelom w społeczeństwie nie powinno brakować na środkach i sposobach do prowadzenia uczciwego życia, tj. życia według praw Boga, bo Bóg jest początkiem wszelkiej uczciwości i sprawiedliwości, to zdanie, iż państwo nie potrzebuje się wcale troszczyć o owe prawa, a nawet coś uwłaczająco im stanowić, uderza bez wątpienia swą sprzecznością.Dalej ci, co stoją na czele ludu, obowiązani są względem sprawy publicznej do tego, iżby mądrością praw nie tylko korzyści i sprawy zewnętrzne, ale jak najwięcej dobra duszy popierali.Otóż w tym celu, aby się do wzrostu owych dóbr przyczynić, nie można nic stosowniejszego obmyśleć nad te prawa, których Bóg jest twórcą: i z tego powodu ci, co w rządach państw nie chcą uwzględniać praw Bożych, zwracają polityczną władzę z drogi jej przeznaczenia i od przepisów natury.

Reszta tu: http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,3434.msg72503.html#msg72503
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2010, 20:53:22 pm wysłana przez LUK » Zapisane
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #64 dnia: Maja 10, 2010, 20:43:02 pm »

Narkomanow nie leczyc? Ciekawe... Idac tym tokiem rozumowania niech Pan zabroni przyjezdzac karetkom do ludzi probach samobojczych. A co tam.. chorob zawodowych tez nie leczmy, w koncu kazdy ma wolnosc i sam sobie prace wybiera a jak prace to i choroby z nia zwiazane.

Niech Ksiądz nie sprowadza tej sprawy do absurdu. Chciałem jedynie wykazać brak logiki i konsekwencji w działaniu naszych polityków. Jasne, lepiej wspierać monary za "publiczne" pieniądze, a ludzie z rakiem niech umierają, bo NFZ ma za mało etatów jeszcze.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2010, 21:04:36 pm wysłana przez Rafal » Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #65 dnia: Maja 10, 2010, 20:45:51 pm »

Tez zaluje, ze Wasiakowi sie nie udalo. Byloby smieszniej, a tak z braku Bubla pewnie nie bedzie zadnych "ciekawych" akcentow hehe
Zapisane
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #66 dnia: Maja 10, 2010, 20:47:24 pm »

Mi jednak najbardziej szkoda Gabriela Janowskiego. Jemu zabrakło naprawdę niewielu podpisów. :)))
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #67 dnia: Maja 10, 2010, 20:50:51 pm »

Pan Wasiak mialby zapewne ciekawe spoty wyborcze, ktore pokryly by pustke pozostawiona przez pana Bubla. Stad moj zal , ze zabraknie prawdopodobnie jakiegos kabaretowego akcentu :)
Zapisane
slavko
Gość
« Odpowiedz #68 dnia: Maja 10, 2010, 20:51:38 pm »

Narkomanow nie leczyc? Ciekawe... Idac tym tokiem rozumowania niech Pan zabroni przyjezdzac karetkom do ludzi probach samobojczych. A co tam.. chorob zawodowych tez nie leczmy, w koncu kazdy ma wolnosc i sam sobie prace wybiera a jak prace to i choroby z nia zwiazane.

Niech Pan nie sprowadza tej sprawy do absurdu. Chciałem jedynie wykazać brak logiki i konsekwencji w działaniu naszych polityków. Jasne, lepiej wspierać monary za "publiczne" pieniądze, a ludzie z rakiem niech umierają, bo NFZ ma za mało etatów jeszcze.

To nie sprowadzanie do absurdu, ale ciag logiczny

a co do nie karania: slyszal Pan o grzechach cudzych, dzieci przed I Komunia sie tego uczy (przynajmniej jeszcze mnie uczono)
Czy to nie karanie sie bratu z ktoryms z ponizszych nie kojarzy
 Zezwalać na grzech.
 Pobudzać do grzechu.
 Pochwalać grzech drugiego.
 Milczeć, gdy ktoś grzeszy.
 Nie karać za grzech.
 Pomagać do grzechu.
Zapisane
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #69 dnia: Maja 10, 2010, 20:54:58 pm »

To nie sprowadzanie do absurdu, ale ciag logiczny

a co do nie karania: slyszal Pan o grzechach cudzych, dzieci przed I Komunia sie tego uczy (przynajmniej jeszcze mnie uczono)
Czy to nie karanie sie bratu z ktoryms z ponizszych nie kojarzy
 Zezwalać na grzech.
 Pobudzać do grzechu.
 Pochwalać grzech drugiego.
 Milczeć, gdy ktoś grzeszy.
 Nie karać za grzech.
 Pomagać do grzechu.

Mnie również uczono o grzechach cudzych, tylko nie wiem, który z nich próbuje mi Ksiądz przypisać?


[edit] Przepraszam, nie byłem świadom, że dyskutuję z kapłanem [/edit]
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2010, 21:06:11 pm wysłana przez Rafal » Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #70 dnia: Maja 10, 2010, 20:57:27 pm »

Zapominają Państwo o moim "wspaniałym" imienniku. Pewnie znowu usłyszymy dawne przeboje, że kraj jest nasz i wasz i Polskę trzeba zlepperować :P kabaret będzie
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #71 dnia: Maja 10, 2010, 20:59:31 pm »

Andrzej Lep(p)er. Nomen omen. Kiedyś choroba, której nazwa jest zawarta w jego nazwisku, była uznawana za karę za grzechy.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
triregnum
uczestnik
***
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #72 dnia: Maja 10, 2010, 21:00:14 pm »

Pewnie znowu usłyszymy dawne przeboje, że kraj jest nasz i wasz

Tej piosenki nie usłyszymy, bo Samoobrona wycofała się z niej. Posądzoną ją o plagiat piosenki jakiejś czeskiej śpiewaczki, która w latach chyba 70-tych wykonywała piosenkę Ten chleb jest mój i Twój.
Zapisane
Accipe thiaram tribus coronis ornatam, et scias te esse Patrem Principum et Regum, Rectorem Orbis, in terra Vicarium Salvatoris Nostri Jesu Christi, cui est honor et gloria in saecula saeculorum.
slavko
Gość
« Odpowiedz #73 dnia: Maja 10, 2010, 21:01:59 pm »

To nie sprowadzanie do absurdu, ale ciag logiczny

a co do nie karania: slyszal Pan o grzechach cudzych, dzieci przed I Komunia sie tego uczy (przynajmniej jeszcze mnie uczono)
Czy to nie karanie sie bratu z ktoryms z ponizszych nie kojarzy
 Zezwalać na grzech.
 Pobudzać do grzechu.
 Pochwalać grzech drugiego.
 Milczeć, gdy ktoś grzeszy.
 Nie karać za grzech.
 Pomagać do grzechu.

No, zbyt logiczny to ten Pański ciąg nie był, ale zostawmy to może. Mnie również uczono o grzechach cudzych, tylko nie wiem, który z nich próbuje mi Pan przypisać?

Jesli Pan uwaza za P. Korwinem ze karac sie nie powinno to niech sie Pan im jeszcze raz przyjrzy.. (i jesli mozna prosze mnie per Pan nie tytulowac, przypomina mi sie wtedy pewna dziwna sytuacja z Polski)

PS
Pisalem ze nie bede glosowal dla usprawiedliwienia dodam ze okolicznosci mocno to utrudniaja.
Zapisane
solid
Gość
« Odpowiedz #74 dnia: Maja 10, 2010, 21:03:32 pm »

Jak katolicy moga popierac kapitalizm ? Hm... myslalem, ze katolicy popieraja systemy oparte na prawie naturalnym - prywatnej wlasnosci, wolnej wymianie dobr, braku etatyzmu etc.
Kapitalizm jest sam w sobie dobry, ale nie można go stawiać wyżej niż wiary, nie można robić z niego bożka, bo to już podpada pod 1 przykazanie. A mam wrażenie, że pan JKM wyżej stawia wolny rynek, konkurencję, niż sprawy wiary. Oto przykładowy cytat:
http://frizona.pl/content/40-Ekskluzywny-wywiad-z-Januszem-Korwin-Mikke-specjalnie-dla-Frizona.pl
Cytuj
Jestem zwolennikiem wolnej konkurencji. Wiara w USA jest silniejsza, niż w Polsce - to TAM zabijają aborterów, nie w Polsce ojca Tadeusza - bo tam jest konkurencja Kościołów, zborów, cerkwi, synagog, meczetów...
Jak widać, dla pana JKM nie jest ważne, żeby głoszona była prawdziwa wiara, tylko jest zwolennikiem konkurencji między wyznaniami - czyli konkurencja jest dla niego ważniejsza od Boga.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 60 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!