Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:00:30 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo będę głosował
Marek Jurek - 67 (37,9%)
Jarosław Kaczyński - 56 (31,6%)
Bronisław Komorowsk - 4 (2,3%)
Janusz Korwin-Mikke - 37 (20,9%)
Andrzej Lepper - 2 (1,1%)
Kornel Morawiecki - 1 (0,6%)
Grzegorz Napieralski - 0 (0%)
Andrzej Olechowski - 0 (0%)
Waldemar Pawlak - 0 (0%)
Bogusław Ziętek - 0 (0%)
Żadna z powyższych opcji - 10 (5,6%)
Głosów w sumie: 172

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 60 Drukuj
Autor Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura  (Przeczytany 109770 razy)
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #45 dnia: Maja 10, 2010, 18:58:21 pm »

Różnice są takie, jakie pomiędzy Grand Orient a Rytem Szkockim  ;D
:)

Z tym że nie ma co się łudzić, żadne prawo ściśle zgodne z wiarą katolicką przez Sejm nie przejdzie.
Natomiast zostaje jeszcze tzw geo-polityka. A tutaj "orientaliści" i "szkoci" trochę się różnią.
Żona zatem zagłosuje na "szkota"-Kaczyńskiego.
Zapisane
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #46 dnia: Maja 10, 2010, 19:22:30 pm »

Pomyliłem przyciki, chciałem poprawke wnieść:), ale wstyd
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #47 dnia: Maja 10, 2010, 19:45:40 pm »

Zgadzam się z Panem DominoNR.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #48 dnia: Maja 10, 2010, 19:55:38 pm »

Widzę, że dużo tutaj korwinistów, heh. No nieźle. Jak katolicy mogą popierać legalizację narkotyków, ekumenizm(chodzi mi, że UPR nie widzi różnicy pomiędzy katolicyzmem i np. buddyzmem), kapitalizm i liberalizm. Należy bez żadnego kompromisu odrzucić takiego kandydata. Samo to, że jest "konserwatywny" i "prawicowy" dużo nie znaczy.

A gdzie PiS widzie roznice pomiedzy katolicyzmem a buddyzmem?? Trzy przyklady odrozniajace ich w tej kwestii od UPR prosze. Jak katolicy moga popierac kapitalizm ? Hm... myslalem, ze katolicy popieraja systemy oparte na prawie naturalnym - prywatnej wlasnosci, wolnej wymianie dobr, braku etatyzmu etc. Czy mowilem juz Panu, ze powienien Pan wiecej czytac a mniej pisac?
Zapisane
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #49 dnia: Maja 10, 2010, 20:02:57 pm »

Widzę, że dużo tutaj korwinistów, heh. No nieźle. Jak katolicy mogą popierać legalizację narkotyków, ekumenizm(chodzi mi, że UPR nie widzi różnicy pomiędzy katolicyzmem i np. buddyzmem), kapitalizm i liberalizm. Należy bez żadnego kompromisu odrzucić takiego kandydata. Samo to, że jest "konserwatywny" i "prawicowy" dużo nie znaczy.

Wybierając "mniejsze zło" - wybrałbym Pana Jarosława Kaczyńskiego.

A jak Pan, katolik, może popierać socjalistę, który jest przeciw obronie życia od poczęcia (ergo jest zwolennikiem aborcji) ?

Katolik może popierać depenalizację narkotyków. Jeżeli chodzi o religię, to UPR z pewnością nie jest ekumeniczny :D Zabawnie to brzmi, naprawdę. Po prostu jest za rozdziałem Kościoła od państwa, bo niestety dzisiaj taki mariaż nie wyjdzie żadnej ze stron na dobre. Wartości chrześcijańskie są w programie UPR na pewno istotne.

Na marginesie, Pan już posiada czynne prawo wyborcze?
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #50 dnia: Maja 10, 2010, 20:09:54 pm »

Wiedziałem, że takie pytanie będzie. No cóż. Niech się Pan domyśli.

Wszystkich Pańskich postów nie czytałem, więc nie wiem, jak to jest z Pańskim wiekiem. Myślałem, że to gimnazjum to żart.

Z kolei młody wiek tłumaczyłby Pana upór i zapał neofity.

Niech Pan już daruje te wstawki o wielkim narodzie itp. Nacjonalizm to lewicowa ideologia, przypominam Panu.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2010, 20:11:55 pm wysłana przez Rafal » Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #51 dnia: Maja 10, 2010, 20:12:57 pm »

Widzę, że dużo tutaj korwinistów, heh. No nieźle. Jak katolicy mogą popierać legalizację narkotyków, ekumenizm(chodzi mi, że UPR nie widzi różnicy pomiędzy katolicyzmem i np. buddyzmem), kapitalizm i liberalizm. Należy bez żadnego kompromisu odrzucić takiego kandydata. Samo to, że jest "konserwatywny" i "prawicowy" dużo nie znaczy.

Wybierając "mniejsze zło" - wybrałbym Pana Jarosława Kaczyńskiego.

A jak Pan, katolik, może popierać socjalistę, który jest przeciw obronie życia od poczęcia (ergo jest zwolennikiem aborcji) ?

Katolik może popierać depenalizację narkotyków. Jeżeli chodzi o religię, to UPR z pewnością nie jest ekumeniczny :D Zabawnie to brzmi, naprawdę. Po prostu jest za rozdziałem Kościoła od państwa, bo niestety dzisiaj taki mariaż nie wyjdzie żadnej ze stron na dobre. Wartości chrześcijańskie są w programie UPR na pewno istotne.

Na marginesie, Pan już posiada czynne prawo wyborcze?

Christus Rex

Tu twierdzi pan coś innego :
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,3434.75.html

Katolik nie może popierać depenalizację narkotyków proszę poczytać sobie ten wątek :
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,3434.msg72746.html#msg72746
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2010, 20:15:57 pm wysłana przez LUK » Zapisane
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #52 dnia: Maja 10, 2010, 20:15:59 pm »

Tu twierdzi pan coś innego :
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,3434.75.html

Nie. W tamtym wątku nie sprzeciwiłem się depenalizacji narkotyków. Nadal uważam, że państwo nie powinno karać ludzi za to, czym się trują.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #53 dnia: Maja 10, 2010, 20:16:26 pm »

Cytuj
Śp. Lech Kaczyński przynajmniej podniósł głos w sprawie krzyży. UPR, który popiera liberalizm by nic nie zrobił, bo wiara ich mało obchodzi.

I świętował Chanuki...  :-\  Niech Mu Bóg okaże miłosierdzie i wprowadzi do nieba, za co się modlę...

Panie DominoNR, a nie lepiej na tradsa- Marka Jurka? Na swojego?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #54 dnia: Maja 10, 2010, 20:17:26 pm »

Widzę, że dużo tutaj korwinistów, heh. No nieźle. Jak katolicy mogą popierać legalizację narkotyków, ekumenizm(chodzi mi, że UPR nie widzi różnicy pomiędzy katolicyzmem i np. buddyzmem), kapitalizm i liberalizm. Należy bez żadnego kompromisu odrzucić takiego kandydata. Samo to, że jest "konserwatywny" i "prawicowy" dużo nie znaczy.

A gdzie PiS widzie roznice pomiedzy katolicyzmem a buddyzmem?? Trzy przyklady odrozniajace ich w tej kwestii od UPR prosze. Jak katolicy moga popierac kapitalizm ? Hm... myslalem, ze katolicy popieraja systemy oparte na prawie naturalnym - prywatnej wlasnosci, wolnej wymianie dobr, braku etatyzmu etc. Czy mowilem juz Panu, ze powienien Pan wiecej czytac a mniej pisac?

Christus Rex


Do zaznaczonego fragmentu :

Jak Pius XI mówił o kapitalizmie: "... ustrój ten sam z siebie nie zasługuje na potępienie. I rzeczywiście nie jest on z natury zły..." (Quadragesimo anno) podczas gdy "komunizm jest zły w samej istocie swojej i w żadnej dziedzinie nie może z nim współpracować ten, kto pragnie chrześcijańską ocalić cywilizację" (Divini Redemptoris).
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #55 dnia: Maja 10, 2010, 20:20:11 pm »

Właśnie podali że JKM przegonił Marka Jurka i ma 2 % poparcia :), lepsze to niż 1 %
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #56 dnia: Maja 10, 2010, 20:21:27 pm »

Tu twierdzi pan coś innego :
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,3434.75.html

Nie. W tamtym wątku nie sprzeciwiłem się depenalizacji narkotyków. Nadal uważam, że państwo nie powinno karać ludzi za to, czym się trują.


Christus Rex

Czyli uważa pan że to dobre rozwiązanie najpierw depenalizacji a potem legalizację narokotyków wszystkich bez wyjątku, proszę poczytać sobie cały ten wątek   :
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,3434.0.html



« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2010, 21:49:22 pm wysłana przez LUK » Zapisane
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #57 dnia: Maja 10, 2010, 20:28:00 pm »

Właśnie podali że JKM przegonił Marka Jurka i ma 2 % poparcia :), lepsze to niż 1 %

Henryk Goryszewski się przypomina: "Nie jest ważne, czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy będzie dobrobyt - najważniejsze, aby Polska była katolicka."

W zasadzie trudno się nie zgodzić, ale gospodarka jest również istotna, dlatego oczekujmy działań mających na celu zwiększenie wolności gospodarczej. (Po Panu Jurku się tego nie spodziewam :)) )

Cytat: LUK
Czyli uważa pan że to dobre rozwiązanie legalizację narokotyków wszystkich bez wyjątku, proszę poczytać sobie cały ten wątek   :
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,3434.0.html

Proszę mi wierzyć, czytałem cały ten wątek. Niech Pan zrozumie również różnicę w pojęciach: depenalizacja i legalizacja. Nie żądam, by państwo zajmowało się dystrybucją narkotyków. Niech mi Pan odpowie na pytanie: dlaczego państwo ma karać obywatela za to, co spożywa, je, pali, pije?
Państwowa służba zdrowia nie powinna takiego narkomana leczyć. Dlaczego? Przecież nielegalnie wszedł w posiadanie narkotyków ! A jednak leczą. Kolejna niekonsekwencja socjalizmu. Bo życie uznają za wartość najwyższą, a nie wolność.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
slavko
Gość
« Odpowiedz #58 dnia: Maja 10, 2010, 20:33:04 pm »

A ja ze wzgledow praktycznych glosowal nie bede. Zaznaczylem Jaroslawa. Mysle ze moglby kontynuowac polityke brata a i tak najgorszy nie jest. Poza tem by tak prawie dynastia prezydencka powstala, jeszcze zeby po nim progenitura byla... No tyle satis bo jeszcze o monarchii zaczne...
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #59 dnia: Maja 10, 2010, 20:35:48 pm »

No to jeszcze zboczenie masochistyczne pan prezentujesz, skoro pan bzdury cytujesz.

O sarkazmie pan słyszał? Przepraszam, że nie zaznaczyłem tego w tamtym poście. Z racji ociężałości umysłowej i wiary w najbardziej idiotyczne teorie spiskowe miał pan prawo uznać, że ktoś może brać na poważnie listę, wg której żydem jest nawet L.Bubel.

Co do krytyki papieża przez Komorowskiego to oczywiście nie powinna ona mieć miejsca ze strony osoby piastującej urząd państwowy. Natomiast treść tej krytyki mnie nie dziwi, bo przeciętny katolik, któremu księża i biskupi przez lata wmawiają, że tradycjonalizm to zło najgorsze z możliwych ma prawo być zdziwiony, kiedy nagle z największego zagrożenia dla Kościoła zdejmuje się ekskomunikę.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 60 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!