Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:39:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo będę głosował
Marek Jurek - 67 (37,9%)
Jarosław Kaczyński - 56 (31,6%)
Bronisław Komorowsk - 4 (2,3%)
Janusz Korwin-Mikke - 37 (20,9%)
Andrzej Lepper - 2 (1,1%)
Kornel Morawiecki - 1 (0,6%)
Grzegorz Napieralski - 0 (0%)
Andrzej Olechowski - 0 (0%)
Waldemar Pawlak - 0 (0%)
Bogusław Ziętek - 0 (0%)
Żadna z powyższych opcji - 10 (5,6%)
Głosów w sumie: 172

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 60 Drukuj
Autor Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura  (Przeczytany 109758 razy)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #30 dnia: Maja 10, 2010, 12:37:30 pm »

Panowie spokojnie, nie wiadomo czy będzie II tura. Jak będzie to zrobimy ankietę z 2 opcjami do wyboru i wtedy będzie można dyskutować nad 2 turą. :)
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #31 dnia: Maja 10, 2010, 12:38:23 pm »

Ja osobiście przeciw panu Komorowskiemu mam zarzut, że jako marszałek Sejmu skrytykował Benedykta XVI za zniesienie ekskomuniki na biskupów Bractwa, a już na pewno uważam za skandal wypowiedż pana Borusewicza, Marszałka Senatu krytykującą Ojca Świętego za przywrócenie mszy trydenckiej i odstępstwo od linni JPII. Gdyby ci Panowie wypowiadali swoje uwagi jako osoby prywatne to co iinego. I jeszcze mam problem z akceptacją przez pana Komorowskiego in vitro. Proszę o wyjaśnienie czy katolik może publicznie deklarować poparcie in vitro? Jak to jest z tą sprawą? Można deklarować poparcie in vitro i przystępować do komunii świętej? Niektórzy kandydaci też deklarują poparcie tego. Czy tradycyjny katolik może popierać panów deklarujących poparcie in vitro?
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #32 dnia: Maja 10, 2010, 12:44:48 pm »

Panu Ryszardowi1966 przypominam link, który już umieszczałem na forum:

http://www.konserwatyzm.pl/aktualnosci.php/Ogloszenie/5691/
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #33 dnia: Maja 10, 2010, 12:52:54 pm »

Czyli uważa Pan, że Panu komorowskiemu wszystko wolno?Bo żyje jeszcze. Pan Kaczyński i jego małżonka nie mogą się już bronić bo nie żyją.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #34 dnia: Maja 10, 2010, 12:56:29 pm »

Nigdy nie poprę ludzi, którzy popierali ekskomunikę biskupów Bractwa i lżą mszę wszechczasów. Jako osoby sprawujące urzędy państwowe. Niech sobie inni głosują na tych Panów.
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #35 dnia: Maja 10, 2010, 13:03:11 pm »

@ ryszard1966:

1. Marta Kaczyńska nadal żyje i nic mi nie wiadomo aby miała przerwać swój związek.

2. Zgadzam się z p. w 100%. Ale nie może być dwóch standardów moralnych innych dla "naszych", a inny dla "onych".
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #36 dnia: Maja 10, 2010, 14:04:44 pm »

Marta Kaczyńska na pewno mogła unieważnic śwoje małżeństwo, nie wiem może nie chciała tego zrobić. Nie oszukujmy się, że w Kościele wszystko jest cacy z tym unieważnienem małżeństw. Kto ma kasę, ten to przeprowadzi przez sąd kościelny. Ale czy to jest w porządku? Jedni za kasę mają unieważnone i mogą sobie przystępować do sakramentów, a drudzy którzy nie mają kasy muszą się obejść bez nich, żyjąć w drugim związku bo nie mają kasy. Znam taki przypadki, że chowa się po katolicku ginekokologów aborterów, bo są byli wpływowi w małym miasteczku i co jest to w porządku? Nikt nie podskoczy infułatowi, bo jest numerem jeden w miasteczku.
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #37 dnia: Maja 10, 2010, 14:11:03 pm »

Panie Ryszardzie1966 na wszystko zgoda, ale dlaczego jest Pan taki pryncypialny w stosunku do pp. Komorowskiego i Borusewicza, a taki liberalny w stosunku do rodziny Kaczyńskich?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #38 dnia: Maja 10, 2010, 14:17:09 pm »

dla mnie jest kupą bzdur
No to jeszcze zboczenie masochistyczne pan prezentujesz, skoro pan bzdury cytujesz.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #39 dnia: Maja 10, 2010, 14:20:47 pm »

bo nie rozumiem dlaczego Pan popiera wypowiedzi panów Komorowskiego i Borusewicza przeciw zdjęciu ekskomuniki dla biskupów Bractwa i przeciw mszy trydenckiej? Proszę pokazać wypowiedzi panów Kaczyńskich przeciw mszy trydenckiej i przeciw Bractwu. Ja kocham mszę trydencką i nie życzę sobie by jakieś bubki na stanowiskach w Polsce ( finansowani także z moich podatków) występowali przeciw niej.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #40 dnia: Maja 10, 2010, 14:26:53 pm »

Cytat: Sigfried
W ramach rozwoju demokratycznych standardow na naszym forum ...

Tfu, tfu, tfu!


Ja zagłosuję: I. JKM, II. jak żona
Żona: I. JKaczyński
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #41 dnia: Maja 10, 2010, 14:32:11 pm »

Ja z Zona na Pana Marka Jurka,choc gryzlem sie z JKM :) Ten pierwszy wydaje mi sie miec wiecej opanowania :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #42 dnia: Maja 10, 2010, 14:39:19 pm »

@ ryszard1966
A cóż za bzdury Pan opowiada, że popieram jakiekolwiek wypowiedzi ww. panów. Pytał się Pan czy dobry katolik może być za in vitro i przystępować do sakramentów, to podesłałem Panu odpowiedni link. Na jego podstawie może Pan sobie sam odpowiedzieć:

1. Nie może - a więc i p. Komorowski i Państwo Kaczyńscy to źli katolicy.

2. Może - a więc dlaczego pod tym względem deprecjonuje Pan Komorowskiego a Kaczyńskich usprawiedliwia.

Dla mnie większych różnic między tym Państwem pod względem religijnym nie ma.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2010, 14:41:01 pm wysłana przez Marcus » Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #43 dnia: Maja 10, 2010, 15:47:07 pm »

Różnice są takie, jakie pomiędzy Grand Orient a Rytem Szkockim  ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #44 dnia: Maja 10, 2010, 18:47:02 pm »

Zgadzam się z tym, że pomiędzy Panem Komorowskim i Panem Kaczyńskim nie ma większych różnic. W sumie moje poglądy są dość zbliżone do poglądów Pana Kaczyńskiego, ale nie odpowiada mi jego styl rządzenia jaki zaprezentował w czasie swego premierowania, nie podobają mi się jego agresywne wypowiedzi itp. Dlatego na pewno nie będę na niego głosował (chyba, że będzie alternatywa Kaczyński Napieralski). Zaniepokoiła mnie bardzo nagonka na dwie osoby, które odważyły się zaznaczyć Komorowskiego (nie jestem żadną z nich). Jak już się robi taką ankietę to chyba nie po to, żeby banować za udzielenie jakiejś tam odpowiedzi, bo inaczej pytanie powinno brzmieć "Na kogo Pan/i głosuje w pierwszej turze (uwaga, zaznaczenie Komorowskiego, Olechowskiego, Ziętka, Napieralskiego i Leppera  oznacza automatyczny, nieodwołalny ban)?" Pani Komorowski nie odpowiada mi z powodu krytyki Ojca Świętego i z powodu in vitro. Też nie zgadzam się na takie szalone wieszanie psów na PO, wiem, że w tej partii (jak i w PiSie) pełno jest karierowiczów, oszustów i kłamców, to jednak przynajmniej oficjalnie PO nie głosi aborcji, eutanazji itp., czego nie można powiedzieć o SLD i otoczeniu na przykład. Nie uważam PO za jakieś straszne zagrożenie dla Polski, choć nie jest to i nigdy nie była moja ulubiona partia.
Uważam, że najlepszym kandydatem jest Marek Jurek, poglądy ma zdrowe, katolickie i poza tym jest człowiekiem wyważonym, kulturalnym i rozważnym, a to w polityce jest bardzo istotne. Sam osobiście najprawdopodobniej poprę go w I turze wyborów (moje pochodzenie i tradycje rodzinne wskazują na Pawlaka, ale u niego też dużo bezideowego tałatajstwa pokroju Kłopotka). W II turze to się okaże, może oddam głos nieważny.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2010, 19:22:58 pm wysłana przez jędrek » Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 60 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!