Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:38:59 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo będę głosował
Marek Jurek - 67 (37,9%)
Jarosław Kaczyński - 56 (31,6%)
Bronisław Komorowsk - 4 (2,3%)
Janusz Korwin-Mikke - 37 (20,9%)
Andrzej Lepper - 2 (1,1%)
Kornel Morawiecki - 1 (0,6%)
Grzegorz Napieralski - 0 (0%)
Andrzej Olechowski - 0 (0%)
Waldemar Pawlak - 0 (0%)
Bogusław Ziętek - 0 (0%)
Żadna z powyższych opcji - 10 (5,6%)
Głosów w sumie: 172

Strony: 1 ... 58 59 [60] Drukuj
Autor Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura  (Przeczytany 109790 razy)
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #885 dnia: Czerwca 21, 2010, 08:12:07 am »

Popsuć? Inteligentny inaczej wyraz twarzy całej trójki - kiedy zobaczyła pierwsze wyniki - bezcenne...
Radość, tylko że inaczej na twarzy HGW? ;D
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #886 dnia: Czerwca 21, 2010, 08:43:00 am »

NIGDY W ŻYCIU!!!
Komor do wora, a wór do jeziora!!!
To specjalnie dla Pana:

Co Pan wyrabia!
Pan niby jakieś listy gończe zamieszcza, a potem się skończy jak z Panią Gertrudą Potocką.
Zapisane
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #887 dnia: Czerwca 21, 2010, 08:54:16 am »

Ale MJ już zadeklarował poparcie dla JK :)

Mam pytanie do Szanownej Pani Cabbage:
Czy będzie Pani głosować w II turze, a jeśli tak to na kogo?
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #888 dnia: Czerwca 21, 2010, 08:58:48 am »


Mam pytanie do Szanownej Pani Cabbage:
Czy będzie Pani głosować w II turze, a jeśli tak to na kogo?

Dlaczego tylko do p. Cabbage? Prosimy o zaktualizowanie ankiety na II turę.
Zapisane
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #889 dnia: Czerwca 21, 2010, 09:05:43 am »

Mimo wszystko zostanę przy swoim pytaniu :)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #890 dnia: Czerwca 21, 2010, 09:10:51 am »

Otworzyłem wątek dotyczący II tyry wyborów.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #891 dnia: Czerwca 21, 2010, 12:14:23 pm »

Głosowałem ostatecznie  na Pana Marka Jurka, gratulacje dla JKM, choć to niestety jak się zliczy razem wszystko na co stać konserwatywny elektorat....mało... moze trzeba budować coś konkretnego na parlamentarne ...bo inaczej "dipoidalny systemik" rodem z Bnai Brith się utwierdza na stałe... w drugiej turze się zastanowię czy  w ogóle głosować, jeżeli tak to tylko po to by popsuć szyki "tryumfatorom" od Pana Komorowskiego...zobaczę ...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #892 dnia: Czerwca 21, 2010, 21:29:10 pm »

Cabbage potwierdza- takie były wyniki( a nawet jeszcze gorsze) w Komisji, której wczoraj przewodniczyła :( Komor zdobył tam 56% głosów... brak słów. Wstyd mi za Kraków. Co do MJ- dobrze, że startował, gdyby nie startował, wszyscy by już na dobre o nim zapomnieli. Panu JKM gratuluję mimo wszystko 4. miejsca. Niemniej fakt, że to tylko ponad 2%, pokazuje niestety, że MJ ma rację- Polska jest podzielona na 3 oligarchiczne obozy- PO, PiS, SLD. I niestety, ale prawdziwa prawica to podziemie. Smutno jest mi. :(
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #893 dnia: Czerwca 22, 2010, 11:29:18 am »

Cabbage potwierdza- takie były wyniki( a nawet jeszcze gorsze) w Komisji, której wczoraj przewodniczyła :( Komor zdobył tam 56% głosów... brak słów. Wstyd mi za Kraków. Co do MJ- dobrze, że startował, gdyby nie startował, wszyscy by już na dobre o nim zapomnieli. Panu JKM gratuluję mimo wszystko 4. miejsca. Niemniej fakt, że to tylko ponad 2%, pokazuje niestety, że MJ ma rację- Polska jest podzielona na 3 oligarchiczne obozy- PO, PiS, SLD. I niestety, ale prawdziwa prawica to podziemie. Smutno jest mi. :(

"Sta allegro !" ( "Bądź wesół" ) - mawiał św.Jan Bosco...nie ma się co załamywać Droga Pani  trzeba po prostu dalej robić swoje, Apostołów też było tylko 12 ...
Poza tym "my wiemy że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem"...co się ma stać to się stać musi, Apokalipsa to wszak nie jest opowiastka dla niegrzecznych dzieci tylko realne Objawienie Boga. Świat podąża w kierunku dla niego ostatecznym i to co się dzieje możemy obserwować. Dla nas zaś ważna jest każda jedna dusza, która nie pogrąży się w zamęcie i nie popadnie w postępowy obłęd...ratować trzeba przede wszystkim Kościół , potem dopiero Ojczyznę, Wiara bowiem jest kluczem do rozwiązania wszelkich spraw. Zatem róbmy swoje  :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #894 dnia: Czerwca 24, 2010, 18:54:20 pm »

Jak mniemam dla pana większość sędziów prokuratorów i adwokatów to są ludzi cud malina niczego im nie można zarzucić

Tego nie powiedziałem, bo nie mam w zwyczaju uogólniać.

Cytuj
Czyli jak sądzę i o to panu chodzi, że ludzi mogą mieć gdzieś prawa Boże i wydawać, uchwalać ustawy prawa karnego,cywilnego i innego

Niech pan wreszcie przyjmie do wiadomości, że pretensje o jakość prawa może pan mieć tylko do tego, kto je stanowi - czyli parlamentarzystów. Sędzia prawa zmienić nie może. Jeśli minister PiS zgłosi nowelizację, dzięki której nieletni gwałciciele ze szczególnym okrucieństwem są bezkarni (a zgłosił taką w 2005 roku i przeszła) - to sąd będzie musiał takiego uniewinnić.

@ p. szkielet:

Cytuj
Konkretni może dla Pana. Dla Pana LUKa może nie.

To nie jest żadne usprawiedliwienie, ale wręcz okoliczność obciążająca, bo oskarżanie kogoś, kogo się w ogóle nie zna jest jeszcze mniej uprawnione. Dla mnie, przykładowo, Pana rodzina to też nie konkretni ludzie, bo nikogo nie znam, ale gdybym zaczął ich oskarżać o mataczenie to chyba by Pan zaprotestował.

Christus Rex

Cytuj
Niech pan wreszcie przyjmie do wiadomości, że pretensje o jakość prawa może pan mieć tylko do tego, kto je stanowi - czyli parlamentarzystów. Sędzia prawa zmienić nie może. Jeśli minister PiS zgłosi nowelizację, dzięki której nieletni gwałciciele ze szczególnym okrucieństwem są bezkarni (a zgłosił taką w 2005 roku i przeszła) - to sąd będzie musiał takiego uniewinnić.

jeśli uniewinni będzie współwinny zna pan coś takiego jak grzechy cudze ? No chyba że przyjmiemy że nie używa rozumu, i  może wydać najniesprawiedliwszy wyrok i powiedziec jestem niewinny oni stanowią prawo jak tylko je wykonuję nic nie mogę zmieć

Jeśli stanową prawo które stoi w sprzeczności do prawa Bożego lub naturalnego lub przeczy woli Bożej taki sędzia czy adwokat :

Jeżeli prawo ustanowione jest sprzeczne z etyką sędziego, to niestety powinien prędzej zrezygnować z zawodu, niż naginać prawo do poglądów, które są niesprawiedliwe i nie zgodne z Prawem Bożym czy prawem naturalnym.

Cytuj
Władzy rozkazywania domaga się porządek duchowy i wywodzi się ona od Boga. Jeśli więc sprawujący władzę w państwie wydają prawa względnie nakazują coś wbrew temu porządkowi, a tym samym wbrew woli Bożej, to ani ustanowione w ten sposób prawa, ani udzielone kompetencje nie zobowiązują obywateli (...). Wtedy w rzeczywistości kończy się władza, a zaczyna potworne bezprawie
(bł. Jan XXIII, Pacem in Terris)

Prawo ludzkie jest prawem w takiej mierze, w jakiej jest zgodne z prawym rozumem, a tym samym wypływa z prawa wiecznego. Kiedy natomiast jakieś prawo jest sprzeczne z rozumem, nazywane jest prawem niegodziwym; w takim przypadku jednak przestaje być prawem i staje się raczej aktem przemocy
(św. Tomasz z Akwinu, Summa Theologiae, I-II, q.93)

Każde prawo ustanowione przez ludzi o tyle ma moc prawa, o ile wypływa z prawa naturalnego. Jeśli natomiast pod jakimś względem sprzeciwia się prawu naturalnemu, nie jest już prawem, ale wypaczeniem prawa
(św. Tomasz z Akwinu, Summa Theologiae, I-II, q.95)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2010, 19:18:19 pm wysłana przez LUK » Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #895 dnia: Czerwca 25, 2010, 09:12:12 am »

Przed drugą turą – lewica czyha – prof. Piotr Jaroszyński
http://www.piotrjaroszynski.pl/felietony-wywiady/przed-druga-tura-lewica-czyha.html
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #896 dnia: Czerwca 25, 2010, 10:12:03 am »


Jak mniemam dla pana większość sędziów prokuratorów i adwokatów to są ludzi cud malina niczego im nie można zarzucić

Owszem. Poza pętlą na szyję,niczego złego im zarzucić nie można.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Strony: 1 ... 58 59 [60] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!