Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 10:52:36 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo będę głosował
Marek Jurek - 67 (37,9%)
Jarosław Kaczyński - 56 (31,6%)
Bronisław Komorowsk - 4 (2,3%)
Janusz Korwin-Mikke - 37 (20,9%)
Andrzej Lepper - 2 (1,1%)
Kornel Morawiecki - 1 (0,6%)
Grzegorz Napieralski - 0 (0%)
Andrzej Olechowski - 0 (0%)
Waldemar Pawlak - 0 (0%)
Bogusław Ziętek - 0 (0%)
Żadna z powyższych opcji - 10 (5,6%)
Głosów w sumie: 172

Strony: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 60 Drukuj
Autor Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura  (Przeczytany 110384 razy)
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #735 dnia: Czerwca 14, 2010, 09:26:37 am »

"Rada nie wypracowywała doktryny w imieniu episkopatu, ale zaprezentowała istniejące opracowania Stolicy Apostolskiej - oświadczył bp Ignacy Dec.."
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #736 dnia: Czerwca 14, 2010, 09:38:27 am »

... jak sam pan o sobie napisał ...
Łżyjcie,  łżyjcie, zawsze się coś z tego przylepi, widać od dawna, żeś pan ze szkoły Goebbelsa.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #737 dnia: Czerwca 14, 2010, 20:44:45 pm »

Tak czy owak ...wszystko to są "paputcziki" jednego miotu...."Viva Christo Rey !!! Viva el Papa !!!
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #738 dnia: Czerwca 15, 2010, 08:53:51 am »

O proszę, a z J. Kaczyńskim takiego plakatu już nie ma? Tfu.

już ma...Pan posprząta tam gdzie napluł?

Fundacja PRO Prawo do Życia zapowiada zorganizowanie kolejnej akcji informacyjnej. Po Bronisławie Komorowskim, tym razem przyszedł czas na kandydata Prawa i Sprawiedliwości.
- W związku z poparciem Jarosława Kaczyńskiego dla dopuszczalności aborcji dzieci chorych, fundacja PRO Prawo do Życia przygotowała plakat demaskujący hipokryzję prezesa PiS - twierdzą organizatorzy akcji. Jak dodają, akceptacja dla zabijania chorych dzieci (a za taką opowiada się kandydat PiS) dyskwalifikuje każdego kandydata na urząd publiczny.
Fundacja zapowiada, że już niedługo pojawią się krążące po Warszawie lawety ze zdjęciem Jarosława Kaczyńskiego "w zestawieniu ze zdjęciem przedstawiającym skutek kompromisu aborcyjnego - czyli zamordowanego dziecka".

http://www.tvn24.pl/-1,1660733,0,1,aborcja-na-lawetach-zaatakuja-kaczynskiego,wiadomosc.html

[ciach drastyczne zdjęcie]
  --  Moderacja
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2010, 09:16:08 am wysłana przez Bartek » Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #739 dnia: Czerwca 15, 2010, 09:53:39 am »

Cytuj
Stanowisko Rady to głos doradczy – powiedziała Gazecie Wyborczej małżonka marszałka Komorowskiego. Nie jest wiążące dla katolików. Każdy ma sumienie i w nim powinien rozważyć, czy jest w grzechu, czy nie.
Zupełnie normalna odpowiedź jak na "dziecko lutrowe", po jaka cholerę natomiast nazywa siebie Katoliczką?
Pani się od Świętej Wiary Katolickiej "odpieprzy" droga Pani i popełznie gdzieś gdzie każdy sobie reguły ustala.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #740 dnia: Czerwca 15, 2010, 10:03:18 am »

Najbardziej ortodoksyjnym Prezydentem RP wydawał się Aleksander Kwaśniewski(mimo że podpisał nowelizację ustawy aborcyjnej z 1993, przewracał się w Katyniu,,syndron filipiński") to jednak jechał sobie papamobilem z JPII. Nikt przed nim i potem nie dostąpił tego wyróżnienia.
Rozumiem, że to cięta ironia w stosunki do naszych ortodoksów, którzy pod hasłem obrony życia mogą wywrócić delikatną równowagę i wywołać zapateryzację prawa w tej dziedzinie. Zaś co do tej przejażdżki to dziś wiadomo, że inicjatorem była obecna Relikwia II Klasy z Krakowa.

W związku z poparciem Jarosława Kaczyńskiego dla dopuszczalności aborcji dzieci chorych, fundacja PRO Prawo do Życia przygotowała plakat demaskujący hipokryzję prezesa PiS - twierdzą organizatorzy akcji. Jak dodają, akceptacja dla zabijania chorych dzieci (a za taką opowiada się kandydat PiS) dyskwalifikuje każdego kandydata na urząd publiczny.
Tu ortodoksi de facto (może i w dobrej wierze) robią na Napieralskiego, który jest kandydatem na tubylczego Zapatera.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2010, 10:07:38 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #741 dnia: Czerwca 15, 2010, 10:53:32 am »

PATRIOTYZM I MORALNOŚĆ
W związku z zapowiedzią, że „Fundacja Pro – prawo do życia” zamierza zaprezentować kolejny plakat, ilustrujący tym razem akceptację Jarosława Kaczyńskiego dla zabijania chorych dzieci, kilka osób kontaktowało się z nami aby powstrzymać tę akcję. Kilka innych osób prosiło o wyjaśnienia.

Argumenty protestujących odwoływały się do patriotyzmu. Jarosław Kaczyński, twierdzili nasi korespondenci, jest jedyną osobą mogącą powstrzymać upadek Państwa Polskiego. Pokazywanie w dobitny sposób jego stosunku do aborcji, może poważnie osłabić jego szanse wyborcze, a przez to zagrozić przyszłości Polski.

Generalnie argumenty odwoływały się do patriotyzmu. To właśnie w imię miłości do Ojczyzny powinniśmy powstrzymać się od nagłaśniania akceptacji aborcji przez Jarosława Kaczyńskiego. Wydaje się, że autorzy tych tez uważają, że są dla polityków rzeczy ważniejsze od aborcji. Polityka zagraniczna, walka z korupcją, bezpieczeństwo energetyczne. Stosunek do aborcji jest sprawą dla polityków drugorzędną.

Nie podzielamy takiej opinii. Fundamentem ładu społecznego jest moralność. Lekceważenie spraw moralnych jest początkiem upadku państwa i każdej innej wspólnoty, od rodziny począwszy. Wspólnota, która godzi się na zabijanie kilkuset dzieci każdego roku niszczy samą siebie. Jan Paweł II ujął to w słowach: „Naród który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości”.

Zapewne wszyscy kontaktujący się z nami w sprawie plakatu z Jarosławem Kaczyńskim uważają sprawę ochrony życia dzieci przed narodzeniem za ważną. Wielu z nich sądzi jednak, że roztropność wymaga, aby nie wymagać w tej sprawie zbyt wiele od Jarosława Kaczyńskiego, bo to może zaszkodzić.

Podobnie mało wymagający byli chrześcijanie wobec „swoich” przedstawicieli w Europie Zachodniej. W efekcie to Chrześcijańscy Demokraci wprowadzali aborcję, rozwody i legalizowali homozwiązki, ale przecież byli „mniejszym złem”.

Patriotyzm spychający sprawy moralne na dalszy plan i wyrzekający się spraw moralnych w imię krótkotrwałych interesów politycznych jest patriotyzmem fałszywym.

Mariusz Dzierżawski

http://w3.stopaborcji.pl/index.php/2010/06/odpowiadamy-na-pytania/
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #742 dnia: Czerwca 15, 2010, 11:17:07 am »

Krasnale, wybory i demokracja

I cała ziemia z podziwem patrzyła na bestię. Obj 13, 3.

(...)

Jest to tylko grubsze, nienaukowe, ale wystarczające przybliżenie absurdów, sprzeczności i kłamstwa naszego ustroju. Czy w związku z tym należy w ogóle nie głosować?

Miałem okazję oglądać sytuację Polski po tragedii smoleńskiej poprzez pryzmat zachodnich mediów. Choć Lech Kaczyński podpisał traktat lizboński przedstawiono go jako niebezpieczeństwo dla unii europejskiej. Choć z jarmułką na głowie wraz ze wspólnotą żydowską zapalał menorę w pałacu prezydenckim, określono go jako antysemitę. Mimo że nie podważył obecnego w Polsce status quo, uważano go za zagorzałego przeciwnika aborcji. Ogólnie przedstawiono go jako człowieka epoki obskurantyzmu i inkwizycji. Oczywiście nie tak wprost. Ale tak w rękawiczkach, pośrednio, niuansami, czyli jednym słowem: skutecznie.

A przecież wielu zarzucało mu, że zaprzedaje kraj Unii Europejskiej, że obchodzi żydowskie święta choć jest katolikiem, że nie likwiduje aborcji w Polsce choć podobno jest jej przeciwny, że bliżej mu do konserwatywnych uczuć niż do samego konserwatyzmu. Co się wróży za tą kolejną dezinformacją i czemu ma służyć ten kolejny mit? W takim kontekście tym bardziej podejrzana wydała się nagła sympatia do opozycji byłego prezydenta. No bo Państwo wiecie, tam w Polsce jednak jest oświecona opozycja, jest wyważony Pan Tusk i jest dyplomatyczny Pan Komorowski. Nie mają nic wspólnego z ciemnotą prezentowaną przez Pana Kaczyńskiego, i Polacy z pewnością nie popełnią błędu z 2005 roku i tym razem wybiorą różową europejską przyszłość. No właśnie, dlaczego te same media korzystające z pierwszego lepszego skandalu, aby zaatakować Kościół Katolicki, dlaczego media podważające na co dzień porządek moralny, dlaczego media malujące polską zachowawczość jako średniowieczny ciemnogród, dlaczego te media szybko i niesławnie pogrzebały pamięć po p. Kaczyńskim a popierają dziś, tak mimochodem, w rękawiczkach – czyli skutecznie - p. Komorowskiego?

I dlatego właśnie, choć wiem, że polska demokracja jak i inne demokracje są nonsensem i etymologicznym kłamstwem, choć identyfikuje się najwyżej częściowo z poglądami p. Jarosława Kaczyńskiego, jednak zamierzam poprzeć go w najbliższych wyborach moim głosem, aby nie został wybrany kandydat liberalnych mediów. Można to nazwać roztropnością, mniejszym złem, oporem. Myślę, że jest to przede wszystkim patriotyczny obowiązek wobec zarazy, która rozsadziła na dobre europejskie korzenie, która coraz bardziej podmywa i polski fundament. Mam nadzieję, że będzie nas wielu, choć tu w Paryżu z niewiadomych przyczyn nie będzie głosowania w pięknej ambasadzie, ale w jakimś mało znanym domu kultury polskiej. Czy nasze głosy komuś przeszkadzają?

Wojciech Golonka
http://omp.lublin.pl/artykuly.php?autor=4&artykul=2
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #743 dnia: Czerwca 15, 2010, 11:20:42 am »

dlaczego Panowie z ,,Fundacji Pro- prawo do życia" atakują tylko Jarosława Kaczyńskiego? Bronisław Komorowski jest ,,taki super katolicki"?? A dlaczego wspomniany w oświadczeniu JPII woził w swoim w swoim papabilu człowieka, który podpisał nowelizację ustawy z 1993 roku(dalej rozszerzającą aborcję) Pana Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego? Panom z ,,Fundacji Pro- prawo do życia" nie przeszkadza to?
Pan sobie najpierw doczyta ( najlepiej ze zrozumieniem... ) zanim znów coś nieprzemyślanego napisze..
http://w3.stopaborcji.pl/index.php/2010/05/komorowski-i-abortowane-dziecko-usunieci-z-youtuba/
http://gloria.tv/?media=76995
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2010, 12:50:06 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #744 dnia: Czerwca 15, 2010, 13:39:04 pm »

Ideowe dossier kandydatów
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100615&typ=my&id=my12.txt
/.../
2. Czy popiera Pan obecne rozwiązania prawne w sprawie aborcji?

Jurek: "Kandyduję, bo żaden inny kandydat nie występuje w obronie podstawowych zasad cywilizacji chrześcijańskiej". Był inicjatorem wprowadzenia do Konstytucji zapisu o ochronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci (co ostatecznie się nie powiodło).
Kaczyński: "Żeby było jasne, ja w ogóle nie jestem za zaostrzeniem przepisów antyaborcyjnych. Jestem za pełnym konstytucyjnym zagwarantowaniem obecnego stanu prawnego". "Kompromis w sprawie aborcji jest dobry".
Komorowski: Głosował przeciw wprowadzeniu do Konstytucji zapisu o ochronie życia od poczęcia i popiera obecny stan prawny. "Byłem, jestem i zawsze będę za życiem; to oznacza, że zawsze byłem przeciwko karze śmierci, byłem zawsze przeciwko aborcji na życzenie, byłem i jestem za in vitro, jestem przeciw eutanazji, będę za testamentem życia".
Napieralski: "Moim celem jest zniesienie dyskryminującej kobiety ustawy antyaborcyjnej, zliberalizowanie obecnych przepisów, dopuszczenie możliwości dokonywania aborcji przez kobietę ze względów społecznych. Polska nie może być skansenem prawnym w Europie w zakresie praw kobiet. Wybór czy, kiedy i ile mieć dzieci jest prawem człowieka. A liczbę aborcji zmniejszy tylko edukacja seksualna i dostęp do antykoncepcji".
Pawlak: Głosował za wprowadzeniem do Konstytucji ochrony życia od poczęcia. Unika wypowiedzi na tematy etyczne. Jest zasadniczo za utrzymaniem obecnych przepisów w sprawie aborcji.

3. Czy opowiada się Pan z procedurą in vitro i jej refundacją?

Jurek: "Każde dziecko poczęte in vitro ma prawo do życia i to życie powinno być chronione. W naszych laboratoriach jest wiele dzieci, które czekają na urodzenie i w żadnym wypadku nie powinny być niszczone tylko dlatego, że ich życie jest w stanie zarodkowym". "Metoda in vitro powinna być zakazana".
Kaczyński: "Sprawa in vitro bez wątpienia musi zostać w końcu uregulowana prawnie. Należy jednak pamiętać, że z metodą in vitro związanych jest wiele dylematów etycznych. Dlatego dziś należy poczekać na szczegółowe zapisy, które powinny powstać w parlamencie, w wyniku porozumienia społecznego. Jednocześnie ważne jest, by w Polce był szybko wdrożony skuteczny, wielopłaszczyznowy program leczenia bezpłodności".
Komorowski: "In vitro powinno być współfinansowane przez państwo, ale nie we wszystkich przypadkach. In vitro powinno być finansowane, ale państwo ma prawo traktować wydatki z budżetu jako swoistą inwestycję, nie w stosunku do wszystkich, tylko w stosunku do tych, gdzie jest szansa, że się urodzą dzieci zdrowe i będą dobrze wychowane, wychowane na dobrych obywateli w przyszłości". "Metoda in vitro może ułatwić wielu małżeństwom posiadanie dzieci - dziś ma z tym problem blisko 20 proc. polskich małżeństw. Sprawa wymaga znalezienia mądrego kompromisu, pozwalającego na zachowanie skuteczności metody oraz uwzględniającego katolicką wrażliwość na kwestię ochrony życia".
Napieralski: "Jeżeli zostanę prezydentem, w pierwszych stu dniach złożę inicjatywę ustawodawczą i będę szukał większości parlamentarnej, żeby ta dobra ustawa [o in vitro], przynosząca szczęście, była jak najszybciej przegłosowana". "Metoda in vitro powinna być dopuszczalna bez żadnych ograniczeń i finansowana z budżetu państwa".
Pawlak: Jest za przyjęciem ustawy regulującej zabiegi zapłodnienia in vitro, ale raczej przeciw ich refundacji. Kandydat unika wypowiedzi na tematy biotyczne.

4. Czy podpisałby Pan ustawę legalizującą związki osób tej samej płci?

Jurek: "Homoseksualność jest zboczeniem i chorobą, którą należy leczyć, aczkolwiek wobec tych ludzi trzeba zachowywać się z życzliwością i delikatnością. Kategorycznie sprzeciwiam się związkom partnerskim". "Odrzucam promowanie homoseksualizmu przez państwo".
Kaczyński: "Nie widzę uzasadnienia rejestrowania par tej samej płci w urzędach i przyznawania im praw, jakie ma małżeństwo".
Komorowski: "Obowiązujące prawo nie przewiduje możliwości zawierania małżeństw przez osoby tej samej płci. Istniejące przepisy stwarzają natomiast możliwość odpowiedniego zabezpieczenia materialnego osób, które nie żyją w związku małżeńskim. Kwestie takie, jak np. możliwość odwiedzin w szpitalu mogłyby stać się przedmiotem wprowadzenia dodatkowych uregulowań".
Napieralski: "Ludzie o orientacji nieheteroseksualnej mają takie samo prawo do szczęścia osobistego, jak ludzie o orientacji heteroseksualnej". "Jestem za legalizacją. Jestem za, natomiast czy to ma być ta forma i czy mamy nazywać to małżeństwem? Nie wiem, nie jestem przekonany".
Pawlak: Jest przeciw rejestracji związków homoseksualnych.
Zapisane
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #745 dnia: Czerwca 15, 2010, 15:12:01 pm »

http://www.test-wyborczy.pl/

Janusz Korwin-Mikke 87,04%
Marek Jurek 68,52%
Andrzej Lepper 62,96%
Jarosław Kaczyński 59,26%
Waldemar Pawlak 55,56%
Kornel Morawiecki 55,56%
Bronisław Komorowski 51,85%
Andrzej Olechowski 44,44%
Grzegorz Napieralski 40,74%
Bogusław Ziętek 31,48%

Martwi mnie ten Lepper :D
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #746 dnia: Czerwca 15, 2010, 15:16:29 pm »

Akcja Alternatywna Naszość przed wizytą Bronisława Komorowskiego,Poznań, 14 czerwca 2010
http://www.youtube.com/watch?v=xOKuEC9zqGs
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #747 dnia: Czerwca 15, 2010, 15:18:05 pm »

Janusz Korwin-Mikke 94,23%
Andrzej Lepper 69,23%
Marek Jurek 63,46%
Waldemar Pawlak 61,54%
Jarosław Kaczyński 61,54%
Kornel Morawiecki 61,54%
Bronisław Komorowski 50%
Andrzej Olechowski 42,31%
Grzegorz Napieralski 42,31%
Bogusław Ziętek 40,38%
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #748 dnia: Czerwca 15, 2010, 18:52:38 pm »

"za jego kandydatury gospodarka rosła"spot JK.trzymajcie mnie!czy naprawdę nie można skonsultować spotu z ekonomistą i polonistą?gospodarka nie dziecko,nie rośnie ;) w drugą stronę maleje,czy jak? "dwie płcie" mówi prof.w spocie Olechowskiego. Resztę sobie daruję... Żenua
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #749 dnia: Czerwca 15, 2010, 18:54:38 pm »

Nie kandydatury,a rządów,sorrki ;) piszę z kom.,więc nie mam jak poprawić.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Strony: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 60 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!