Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:57:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: Czy obecność kaplicy FSSPx daje mozliwość uczestniczenia w liturgii cały rok?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: Czy obecność kaplicy FSSPx daje mozliwość uczestniczenia w liturgii cały rok?  (Przeczytany 28501 razy)
Antiquus_ordo
Gość
« dnia: Maja 02, 2010, 21:00:14 pm »

Proszę mi zaufać, to nie jest takie proste.
...jeśli nie ma kaplicy Bractwa.
Dobra szefie zamilcz już!
W ilu kaplicach triduum było co? ?
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2010, 13:21:11 pm wysłana przez Antiquus_ordo » Zapisane
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #1 dnia: Maja 02, 2010, 21:47:36 pm »

w 6 na 12 kaplic było w pełni ( W.Czwartek, W.Piatek, W.Paschalna, Rezurekcja), w pozostałych 6 co najmniej 1 msza w tym okresie ( wg strony internetowej FSSPX)
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2010, 21:49:21 pm wysłana przez bohator » Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Maja 02, 2010, 22:11:29 pm »

No to i tak my mamy 100% normy we Wrocławiu:)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3 dnia: Maja 02, 2010, 22:12:52 pm »

A nawet 101% ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #4 dnia: Maja 02, 2010, 22:14:13 pm »

no tego Wam nie można odmówić  ;D IBP wypełniło misję w 100%  :D

Edit: Ale w sumie jakby we wszystkich kaplicach było pełne Triduum Sacrum to kapłani FSSPX wypełniliby 200% normy  :P
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2010, 22:17:54 pm wysłana przez bohator » Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Maja 03, 2010, 10:20:59 am »

i po co ten tekst Panie Zygmuncie??

Uważa Pan Moderator, że:

1. to nie jest prawdą?
2. nie warto pisać prawdy?

Nie chcę być złośliwy, więc statystyk nie skomentuję.
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2010, 12:12:41 pm wysłana przez Antiquus_ordo » Zapisane
m.a.p.w
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Maja 03, 2010, 14:56:56 pm »

Proszę mi zaufać, to nie jest takie proste.
...jeśli nie ma kaplicy Bractwa.

Pytanie brzmiało: "Tylko - czy nie dało się znaleźć na Triduum innej świątyni, w której pozwolono by na KRR, a przez ten czas była pusta?"

Jeżeli napisał Pan prawdę bractwo musiałoby udostępniać swoje kaplice dla innych księży (fssp, ibp, postindultowców etc.). Znane mi są przypadki gdzie ksiądz niezwiązany oficjalnie z fsspx celebrował Msze w ich kaplicach ale na zasadzie "dla bractwa" a nie braku miejsca "u siebie".We Wrocławiu poza przeszkodami teoretycznymi byłyby praktyczne np. taka, ze w kaplicy byśmy się chyba nie zmieścili i kiedy fsspx odprawiłoby swoje celebry?

Udostępnianie kaplic dla księży  nienależących do bractwa i osób które nie są ich sympatykami kłócić się też trochę z tym co pisał Pan Witold S. np. tu:

http://forum.piusx.org.pl/forum/index.php?topic=254.0

A chyba księża by jakoś zareagowali gdyby pisał głupoty? 

1. Najprawdopodobniej nie napisał Pan prawdy, bo nie byłoby możliwości odprawienia liturgii dla wrocławskiego środowiska postindultowego w kaplicy fsspx.
2. Co do pisania prawdy to w Pana przypadku polecam kredki świecowe i ścianę może Pan pisać np. Mam na imię Zygmunt lub 2+2=4 i będzie Pan człowiekiem dowartościowanym...
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Maja 03, 2010, 15:02:38 pm »



Nie chcę być złośliwy, więc statystyk nie skomentuję.
Nie ma co komentowac wyraznie widac że kolega pisal, nie po raz pierwszy zreszta, pierdoły. Kaplice sa a triduum nie ma... wiec jak widac to nie prawda co nasz drogi kolego dziwaku napisales.  Drogi nasz internetowy frustracie chodzisz do kaplic bractwa? wydatnie wspierasz ruchy tradycjne? jesli nei to przestan gadac i jątrzyć tylko zacznij robić wtedy bedziemy mogli gadać o efektywności pracy i je porwnywac.
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2010, 15:08:53 pm wysłana przez Antiquus_ordo » Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #8 dnia: Maja 03, 2010, 22:56:01 pm »

Pax !!! Pax między Chrześcijany !!! Spokój proszę zachować Panowie Bracia !!! Pomiędzy wiernemi IDP i FSSPX wojny być nie może ! Nie uchodzi...ludziska patrzą i się śmieją... :)
Będzie kaplica FSSPX we Wrocławiu to wówczas będziem dumać jak to poukładać cobyśmy i tu i tam mieli 1000 % ...a na razie cichajcie....
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #9 dnia: Maja 03, 2010, 23:52:10 pm »

A kto to są wierni IDP i FSSPX? Bo ja się ani za jednego ani za drugiego nie uważam i nie mam zamiaru.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #10 dnia: Maja 03, 2010, 23:55:14 pm »

A kto to są wierni IDP i FSSPX? Bo ja się ani za jednego ani za drugiego nie uważam i nie mam zamiaru.

Ojej toż "sktóty myślowe" takie tylko to są ...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Maja 04, 2010, 10:31:13 am »

A kto to są wierni IDP i FSSPX? Bo ja się ani za jednego ani za drugiego nie uważam i nie mam zamiaru.

Raczej trzeba mówić o "postindultowcach". Osobiście zraża mnie do niektórych z nich sposób wyrażania myśli. Bo czy to co prezentują na forum godne jest ministrantów?

Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #12 dnia: Maja 04, 2010, 10:41:57 am »

A kto to są wierni IDP i FSSPX? Bo ja się ani za jednego ani za drugiego nie uważam i nie mam zamiaru.

Raczej trzeba mówić o "postindultowcach". Osobiście zraża mnie do niektórych z nich sposób wyrażania myśli. Bo czy to co prezentują na forum godne jest ministrantów?



Ano ponoszą niektórych emocje, niepotrzebnie, tu "wojna" niczego nie daje, ale prywatnie to dobre chłopaki są  :) "Piasek" to nie tylko "postindultowcy", tam jest także sporo "osieroconych PX-ów" czy "niezdecydowanych sedewakantystów" nawet  :) Poza tym pisząc "wierni IBP" miałem na myśli wiernych pod opieka duszpasterską Xiędza IBP i  rzecz jasna, tutaj nie może być żadnej "wojny" tu trzeba ścisłej współpracy, tak nam dopomóż Bóg !
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #13 dnia: Maja 04, 2010, 10:54:31 am »

Ale owe "dobre chłopaki" powinny najpierw nauczyć się podstawowych zasad, a z tych co nie chcą tego zrobić, zwyczajnie oczyścić się.
Z tego co wiem, to czasami Arcybiskup może się "ugiąć" gdy uważa, że musi. Takim przymusem może być kaplica Bractwa. To czysta polityka i oczywistość, którą każdy mający rozeznanie w obecnej sytuacji powinien zrozumieć.

 
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #14 dnia: Maja 04, 2010, 11:16:43 am »

Ale owe "dobre chłopaki" powinny najpierw nauczyć się podstawowych zasad, a z tych co nie chcą tego zrobić, zwyczajnie oczyścić się.
Z tego co wiem, to czasami Arcybiskup może się "ugiąć" gdy uważa, że musi. Takim przymusem może być kaplica Bractwa. To czysta polityka i oczywistość, którą każdy mający rozeznanie w obecnej sytuacji powinien zrozumieć.

 

Dokładnie tak, natomiast bez względu na wszystko, kaplica FSSPX we Wrocławiu jest koniecznością i daj Boże niebawem stanie się także rzeczywistością choć nie powiem sporo to wymaga wysiłków i zachodu. Bez względu jednak na te okoliczności wkrótce powstanie wówczas też, jak i zresztą już teraz, rzeczą nad wyraz pożądaną jest ścisła współpraca obu środowisk w dziele ratowania Świętej Matki Naszej Kościoła.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: Czy obecność kaplicy FSSPx daje mozliwość uczestniczenia w liturgii cały rok? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!