Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:14:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Odnowa w Duchu Świętym
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 20 Drukuj
Autor Wątek: Odnowa w Duchu Świętym  (Przeczytany 103838 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #120 dnia: Października 22, 2009, 19:55:40 pm »

B.P. prof. Świerzawski jako osiągnięcie "kościoła posoborowego" wymienił bodaj i tę "fszpulnotę", było to w Naszym Dzienniku, tytuł z nim wywiadu "Kościół posoborowy ma wiek chrystusowy". Widać szczególnie była "w jego typie".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #121 dnia: Listopada 22, 2009, 18:42:54 pm »

Krapkowicka Odnowa w Duchu Świętym poza Kościołem

Biskup Andrzej Czaja, ordynariusz Diecezji Opolskiej nie zgadza się na dalszą działalność Wspólnoty na terenie parafii w Krapkowicach.

W niedzielę (22 listopada) we wszystkich kościołach Diecezji Opolskiej został odczytany komunikat Kurii na temat grupy Odnowy w Duchu Świętym, działającej od ponad piętnastu lat, przy parafii św. Mikołaja w Krapkowicach.

Kuria w komunikacie przyznaje, że przez kilkanaście ostatnich lat otrzymywała informacje mówiące o wielu nieprawidłowościach. Dlatego nowy ordynariusz bp. Czaja nie wyraża zgody na dalsze gromadzenie się Wspólnoty w pomieszczeniach kościelnych.

W to miejsce zostanie powołana nowa grupa modlitewna.

Dla każdego członka ze starej Wspólnoty, kto będzie szukał pomocy, bądź odpowiedzi na pytania, drzwi Kurii i miejscowej parafii będą szeroko otwarte.

Z komunikatu wynika, że decyzję ordynariusza o wykluczeniu Wspólnoty z parafii, poprzedziły prace komisji wcześniej powołanej przez jego poprzednika abp. Alfonsa Nossola.

– To dobrze, że już nie będą mówili i robili, co chcą – mówi Irena i Roland Zdzuj z Krapkowic, zaraz po wyjściu z niedzielnej mszy.

Jednak wielu Krapkowiczan nadal obawia się krytycznie mówić o Wspólnocie.
Ojcowie Jezuici z Opola, już dwa lata temu zamieścili komunikat przestrzegający przed grupą psychomanipulacyjną z Krapkowic. W marcu br. w ślad za jezuitami poszli Dominikanie.

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091122/POWIAT04/663532956
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #122 dnia: Listopada 22, 2009, 20:26:18 pm »

No nareszcie. Z komunikatu odczytanego podczas Mszy wynika, że przywódcy chcieli rozmów z Kurią i uregulowania całości spraw natomiast animatorzy nie. Wobec tego Jego Ekscelencja oficjalnie ogłosił, że grupa nie ma prawa nazywać się i używać przymiotnika "katolicka". Ponadto przy parafii św. Mikołaja w Krapkowicach powstała nowa grupa Odnowy w Duchy Św. pod ścisłym przewodnictwem i opieką tamtejszych wikarych.

Ja bym to uznał za taki posoborowy rodzaj "ekskomuniki", mimo wszystko jednak decyzje wiążące i wyraziste zapadły i zostały ogłoszone. Szkoda, że tak późno, ale jak widać kościelne młyny mielą powoli nie tylko w sprawach kanonizacyjnych.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #123 dnia: Czerwca 08, 2010, 18:00:58 pm »

Istniejące wspólnoty dla świeckich nie dawały im tzw.podmiotowości i bycia 'kimś' ::)
Gromadziły raczej tych, których przyciągała modlitwa (różaniec itp.) lub chęć życia radami ewangelicznymi (III-cie zakony).
Do elitarnych nie można było się zapisać.

Poza tym były wymagania i asystencja księży.

Młodzież została pociągnięta tym, że pójdą wyżej, dalej, że przeżyją duchową przemianę. Sami, po kursach  stawali się ważni, to ich się słucha....
Do tego muzyka, spotkania, wakacje... nowe 'sakramenty'. A inni, to lud prosty, religijny. Prosta droga do pychy, nawet nie zawinionej.
Jak KK miałby zaspokoić takie ambicje? 

Christus Rex


Cytuj
Gromadziły raczej tych, których przyciągała modlitwa (różaniec itp.) lub chęć życia radami ewangelicznymi (III-cie zakony).
Do elitarnych nie można było się zapisać.
Jak KK miałby zaspokoić takie ambicje?

Nie zgodził bym się z siostrą były m.in dla młodzieży wszystkie zatwierdzone przez papieży i sami np. Leon XIII czy św. Pius X należeli do nich moderniści znieśli te Arcybractwa mieli powody, do elitarnych też był dostęp, co do ambicji jest poważną wadą jeśli, ktoś chce lub chciał się zapisać bo miał ambicję, że będzie wysoko w takim arcybractwie to na starcie popadał w pychę. Wstępna formacja była solidna nie to co w dzisiejszych ruchach, a nawet w tych starszych stowarzyszeniach, ponadto nie po to się wstępowało do takich bractw i arcybractw, aby być kimś :

-Arcybractwo Najświętszego Oblicza Pana Jezusa
-Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego
-Arcybractwo Matek chrześcijańskich
-Arcybractwo Ofiary Mszy św. Wynagradzającej
-Bractwa różnych szkaplerzy
-Bractwo św. Józefa
-Arcybractwo Najświętszego Sakramentu
-dla dzieci Bractwo Rycerza Eucharystycznego 
-Arcybractwo Różańca św.
-Bractwo Najświętszej Krwi Chrystusa
-Bractwo Trójcy Przenajświętszej
-Prawdziwa akcja katolicka
-III zakony a było ich kilka ze swoimi regułami z formułami łacińskimi podczas przyjęcia członków
i dużo innych zaspokajały potrzeby duchowe młodzieży ale modernistom masonom i progresistom przeszkadzały bo z nich brały się przeważnie powołania zakonne i kapłańskie
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2010, 16:42:39 pm wysłana przez LUK » Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #124 dnia: Czerwca 08, 2010, 18:07:50 pm »

i Bractwo Matki Bożej Dobrej Śmierci
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
grypa
uczestnik
***
Wiadomości: 169

« Odpowiedz #125 dnia: Czerwca 09, 2010, 10:57:37 am »

i Arcybractwo V Ran Pana Jezusa i adoracji Najświętszego Sakramentu
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #126 dnia: Września 30, 2011, 12:12:01 pm »

Wspólnota celebrująca samą siebie (termin (C) by kard. Ratzinger)

http://www.youtube.com/watch?v=8ssDK0lWAgo


Zaskoczył mnie przekrój wiekowy "wspólnoty". Czy polska ODŚ się starzeje?
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #127 dnia: Września 30, 2011, 15:50:34 pm »

Młodość nie trwa wiecznie, w przeciwieństwie do "Mody na sukces" :)
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #128 dnia: Września 30, 2011, 22:12:29 pm »

Wspólnota celebrująca samą siebie (termin (C) by kard. Ratzinger)

http://www.youtube.com/watch?v=8ssDK0lWAgo


Zaskoczył mnie przekrój wiekowy "wspólnoty". Czy polska ODŚ się starzeje?
To nieopodal szczecińskiej kaplicy FSSPX ;)
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #129 dnia: Października 01, 2012, 14:45:31 pm »

Pozwolę sobie odkopac ten temat, gdyż właśnie na terenie mojej parafii mam takie szczęście, ale powstała ta odnowa. Drugim szczęściem dla mnie jest to, że moja kochana mama na to chodzi i namawia (z powodzeniem) członków rodziny do praktykowania tego. Proszę o pomoc jak przekonac moją rodzinę, że nie jest to takie cool i zbytnio katolickie nie jest?
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #130 dnia: Października 01, 2012, 15:07:52 pm »

To ja przy okazji poproszę o listę przypadków, gdzie cała grupa odnowowa odpadła od Kościoła.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #131 dnia: Października 01, 2012, 15:13:22 pm »

To ja przy okazji poproszę o listę przypadków, gdzie cała grupa odnowowa odpadła od Kościoła.

To jest pytanie, czy jaja Pan sobie robi???
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #132 dnia: Października 01, 2012, 15:15:38 pm »

Już znalazłem:

http://www.apologetyka.katolik.pl/dyskusje-z-chrzescijanskimi-pogladami/problemy-charyzmatyczne/181/1004-rozam-charyzmatyczna-specjalno
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #133 dnia: Października 01, 2012, 16:28:42 pm »

To ja przy okazji poproszę o listę przypadków, gdzie cała grupa odnowowa odpadła od Kościoła.

To jest pytanie, czy jaja Pan sobie robi???
Pewnie poważnie. Taka lista może się też przydać Panu w rozmowach z rodziną.
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #134 dnia: Października 01, 2012, 18:18:16 pm »

Nie myślałem, że jest aż tak źle. Ale co ja mogę zrobić, tam przynajmniej ludzie na podłogę padają i się tarzają  :(
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 20 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Odnowa w Duchu Świętym « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!