Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:52:47 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Odnowa w Duchu Świętym
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20 Drukuj
Autor Wątek: Odnowa w Duchu Świętym  (Przeczytany 103833 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #105 dnia: Października 21, 2009, 23:47:50 pm »

Panie Przemku. Tak to się odbywało w Odnowie w Kaliszu. Tej która opuściła Jedyny Kościół Chrystusa. Sam byłem świadkiem tych szopek. Inaczej tego określić nie mogę. Mało tego tacy pastorzy również byli tam zapraszani.
Zapisane
przmek
bywalec
**
Wiadomości: 66

Próbuję być chrześcijaninem

« Odpowiedz #106 dnia: Października 21, 2009, 23:59:31 pm »

Ok, żarty żartami, ale jakoś odniosłem wrażenie, że 2 następne wypowiedzi po linku do filmu nie poznały się na żarcie  ::)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #107 dnia: Października 22, 2009, 00:00:51 am »

A może sie to Panu tylko wydawało???
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
przmek
bywalec
**
Wiadomości: 66

Próbuję być chrześcijaninem

« Odpowiedz #108 dnia: Października 22, 2009, 00:05:40 am »

A może sie to Panu tylko wydawało???


Przepraszam, 4 wypowiedzi po, w tym np.
Cytuj
Dziwne jest to działanie Ducha Świętego w Odnowie.
Ale tak, może mi się wydawało i na żartach się niestety nie znam  ;)
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #109 dnia: Października 22, 2009, 00:16:17 am »

Może się Pan nie orientuję ale Odnowa jest córką sekty zielonoświątkowej niefortunnie od 1967r. nosząca nazwę Katolicka Odnowa Charyzmatyczna. Odnowa dla mnie za wiele z Kościoła nie ma poza korzystaniem z budowli gdzie protestantyzuje wiernych.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #110 dnia: Października 22, 2009, 07:11:07 am »

Najbardziej niepokojące jest to "nakładanie rąk" przez osobników nie posiadających Sukcesji Apostolskiej. Czy ono aby jakiś demonów nie wszczepia? Zadałem to pytanie kiedyś Księdzu Prałatowi Janowi Szymborskiemu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #111 dnia: Października 22, 2009, 08:09:36 am »

Czy ono aby jakiś demonów nie wszczepia? Zadałem to pytanie kiedyś Księdzu Prałatowi Janowi Szymborskiemu.
I co odpowiedział?

Mnie bardziej wydaje się, że to psychologia tłumu. Każdy upada, bo gdyby nie upadł, to znaczyło, że "Bóg nie może w nim działać, pewnie ma diabła za skórą".
Dla niektórych "padnięć" to pojedynczy efekt psychologiczny. Gdy ktoś trzeźwo nie pada, to po prostu nie uczestniczy w tym.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #112 dnia: Października 22, 2009, 08:17:51 am »

Psychologia tłumu na pewno w tych grupach działa. Mówiła mi o tym na przykładzie grup kaliskich pani mjr D.Ż. ze służb w Kaliszu. Psycholog kliniczny.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #113 dnia: Października 22, 2009, 08:53:42 am »

I co odpowiedział?
Problem w tym, że nic. Po prostu się zamyślił.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #114 dnia: Października 22, 2009, 17:54:53 pm »

Właśnie... Zadziwia mnie ten powszechny brak jakiejkolwiek reakcji księży, którzy przecież chyba widzą i wiedzą, że "król jest nagi" (wersja "light"), że dzieją się rzeczy podejrzane, niebezpieczne, zagrażające niejednej duszy (wersja "hard"). To, co się wyprawia na spotkaniach modlitewnych we wspólnotach Odnowy, na Mszach "o uzdrowienie" (także o "uzdrowienie międzypokoleniowe"...) może przerazić chyba każdego, w miarę zdrowego psychicznie...  Nie mogę pojąć jak to możliwe, że ci, których zadaniem z urzędu jest czuwanie nad grupami Odnowy działającymi w Kościele, wierzą, że te ekscesy są dziełem Ducha Św... Ja nie wierzę, że oni wierzą, że to bezpośrednie działanie Boże... Dlaczego więc wyrażają na to swoją zgodę, chociażby przez to, że milczą?
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #115 dnia: Października 22, 2009, 18:06:22 pm »

O, tutaj na filmie mamy odnowowy "spoczynek": http://www.youtube.com/watch?v=YVIPF_PmHuQ

<rolf>

Ps. to chyba nie jest Odnowa?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #116 dnia: Października 22, 2009, 18:11:02 pm »

Panie tkiller, to nie jest Odnowa, co już zostało wyjaśnione wcześniej.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #117 dnia: Października 22, 2009, 18:16:31 pm »

Ok, niezły biznes.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #118 dnia: Października 22, 2009, 18:26:48 pm »

Z pewnością. Na tym filmie widać właśnie, jak jest łatwo żerować (nie tylko w sensie finansowym...) na tych, którzy lekceważą sobie siedem darów Ducha Świętego...
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #119 dnia: Października 22, 2009, 18:50:46 pm »

Watykan wlasnie probuje doprowadzic do jako takiego porzadku Wspolnote Blogoslawienstw, dzieki Bogu nieobecna w Polsce, choc dzialajaca na calym swiecie. Wlasnie odbywa sie cos w rodzaju kapityuly generalnej, ktora ma radykalnie zreformowac ta wspolnote po tym jak zamiast zatwierdzenia dostala ona w prezencie kolejne przedluzenie okresu probnego. Zalozona w 1972 na fali posoborowego entuzjazmu przez zielonoswiatkowca i katolika z malzonkami nazywala sie najpierw Wspolnota Lwa Judejskiego i Calopalnego Baranka. Poza wszelkimi wplywamy protestanckimi malpuje takze judaizm : obchodzi szaba i swieta judaistyczne typu Kuczki (Sukkot), praktykuje Hore i Debke i inne zydowskie tance.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Odnowa w Duchu Świętym « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!