Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 08:07:00 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231933 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Odnowa w Duchu Świętym
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 20 Drukuj
Autor Wątek: Odnowa w Duchu Świętym  (Przeczytany 104440 razy)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #240 dnia: Października 16, 2018, 16:36:46 pm »

I "NIE MA SPRAWY" ?!
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #241 dnia: Października 16, 2018, 16:50:55 pm »

Lepiej tak niż dalej trwać w błędzie. Teraz należy z tego wyciągnąć wnioski na przyszłość.
Zapisane
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #242 dnia: Października 16, 2018, 17:24:06 pm »

Szanowni Państwo,

z dużym zaskoczeniem przyjąłem wieści o dyskusjach, domysłach i fantazjach, z jakimi spotkał się mój podpis pod oświadczeniem na portalu Deon.pl https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,35925,wyrazamy-stanowczy-sprzeciw-oswiadczenie-ws-filmu-o-marcinie-zielinskim.html, a raczej zamieszczona za nim informacja o mnie, iż jestem członkiem Stowarzyszenia Una Voce Polonia.

Osoby podpisujące oświadczenie robiły to w swoim imieniu, a nie instytucji, uczelni, wspólnot, stowarzyszeń, z którymi są związane. Te przywołane charakteryzują jakoś osoby podpisane, a nie świadczą o tym, że np. cały zakon jezuitów czy franciszkanów, cały KUL czy UPJPII, cały Gość Niedzielny czy KAI etc., podpisałby się pod tym oświadczeniem.
Tak więc nie - UVP nie ma nic wspólnego z oświadczeniem (i nie przyszło to do głowy ani mnie ani redakcji zamieszczającej tę informacje o mnie), ale ja mam coś wspólnego z UVP. Dla spokoju swojego, UVP oraz osób, które tak bardzo moim podpisem się przejęły, poprosiłem o usunięcie informacji o Stowarzyszeniu.

Oświadczenie nie stanowi obrony tez głoszonych przez Marcina Zielińskiego ani jego działalności, a "sprzeciw wobec przyjętych form, poprzez które autorzy materiału ukazują swoje wyłącznie prywatne przekonania". Uważam, że ten film, bazujący na manipulacjach, nieżyczliwych nadinterpretacjach, tanich motywach perswazyjnych, jest nieuczciwym atakiem na osobę Marcina Zielińskiego. Poza tym zaszkodził toczącej się debacie w sprawie ruchu charyzmatycznego (do której włączyłem się m.in. wspomnianymi tu już wywiadami dla KAI z ks. Strzelczykiem i ks. Kobylińskim, niedługo ukaże się kolejna rozmowa o charyzmatach u św. Tomasza z o. Gałuszką OP).

Autorzy filmu, nota bene sami związani z ruchami charyzmatycznymi (p. Anna niegdyś np. z charyzmatycznym ruchem ś.p. ks. Kiersztyna), mieli na celu zakończenie pełnienia posługi przez Marcina Zielińskiego, jednak ta inicjatywa - nawet jeśli jakieś argumenty byłyby słuszne - okazała się przeciwskuteczna, pokazując biskupom nie argumenty a przejawy, najdelikatniej mówiąc, zacietrzewienia. Stąd niedawno Marcin brał udział w inicjatywie ewangelizacyjnej razem z kard. Nyczem, a w miniony weekend z biskupami Siemieniewskim i Janochą.

Bawi mnie przywoływanie mojego pierwszego spotkania z Marcinem Zielińskim, kiedy to się poznaliśmy i wytykanie, że podczas rozmowy o hejcie nie wytykałem mu jakichś wpadek w nauczaniu czy praktykach. Tak, gdy jestem zaproszony do rozmowy na konkretny temat, staram się go trzymać.
Zapewniam natomiast, że z Marcinem można sensownie rozmawiać i w przeciwieństwie do wielu jego krytyków, jest otwarty na informacje zwrotne. Jak znajdę kiedyś czas, może uda się taką rozmowę publicznie przeprowadzić.

Pozdrawiam serdecznie, życząc więcej luzu i życzliwości do świata,
DG
Zapisane
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #243 dnia: Października 16, 2018, 19:15:39 pm »

Autorzy filmu, nota bene sami związani z ruchami charyzmatycznymi (p. Anna niegdyś np. z charyzmatycznym ruchem ś.p. ks. Kiersztyna), mieli na celu zakończenie pełnienia posługi przez Marcina Zielińskiego, jednak ta inicjatywa - nawet jeśli jakieś argumenty byłyby słuszne - okazała się przeciwskuteczna, pokazując biskupom nie argumenty a przejawy, najdelikatniej mówiąc, zacietrzewienia. Stąd niedawno Marcin brał udział w inicjatywie ewangelizacyjnej razem z kard. Nyczem, a w miniony weekend z biskupami Siemieniewskim i Janochą.

Bawi mnie przywoływanie mojego pierwszego spotkania z Marcinem Zielińskim, kiedy to się poznaliśmy i wytykanie, że podczas rozmowy o hejcie nie wytykałem mu jakichś wpadek w nauczaniu czy praktykach. Tak, gdy jestem zaproszony do rozmowy na konkretny temat, staram się go trzymać.
Zapewniam natomiast, że z Marcinem można sensownie rozmawiać i w przeciwieństwie do wielu jego krytyków, jest otwarty na informacje zwrotne. Jak znajdę kiedyś czas, może uda się taką rozmowę publicznie przeprowadzić.

Pozdrawiam serdecznie, życząc więcej luzu i życzliwości do świata,
DG

Biskupi popierają pentekostalizacje KK, to żadna nowość. Jeśli opowiedzą się przeciw charyzmatykom próbujących ten cały bałagan utrzymać w jakiś quasi-katolickich ryzach i poprą zielonoświątkowców  przynajmniej sytuacja będzie jasna.

Bawi mnie zarzucanie komuś oszczerstw i manipulacji bez jakiejkolwiek  prób wykazania ich autorom filmu.

Powinien Pan zrozumieć, że sama publiczna rozmowa z Zielińskim była szkodliwa. Jeśli w ogóle trzeba było rozmawiać z bardziej umiarkowanym przedstawicielem tego ruchu (jest ich tysiące). 

Czy Pana życzliwość nie jest jakaś selektywna?
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #244 dnia: Października 16, 2018, 19:22:04 pm »

@Sivis Amariama
Czyli w.g. Pana "NIE MA SPRAWY" ?
Ja nie będę życzył sz. panu "więcej luzu". Wręcz przeciwnie.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #245 dnia: Października 16, 2018, 19:47:35 pm »

Gdyby katecheta w szkole u mojego dziecka gadał takie dyrdymały jak p. Zieliński, żądałbym usunięcia go z tej funkcji. Idę o zakład, że nigdy nie czytał katechizmu. I taki gość uczy innych.
Ale biskupi go pocieszą, pogłaskają po główce, utwierdzą w dalszym pójściu tą drogą.
Sen pijanego wariata.
Zapisane
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #246 dnia: Października 16, 2018, 20:06:23 pm »

Idę o zakład, że nigdy nie czytał katechizmu.

Szkoliła go wieruszka amerykańskich celebrytów zielonoświątkowych. Z każdym na dowód zrobił sobie sweet-focie, to takie referencje w tej branży rozrywkowej. 
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #247 dnia: Października 16, 2018, 21:05:53 pm »


(...) niedługo ukaże się kolejna rozmowa o charyzmatach u św. Tomasza z o. Gałuszką OP).


Tu na forum już jest zaanonsowana książka o. Tomasza Gałuszki i prezentacja osób, które mają wziąć udział w premierze książki, data i miejsce tejże prezentacji.

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9747.0.html
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #248 dnia: Października 17, 2018, 11:47:49 am »

Pozdrawiam serdecznie, życząc więcej luzu i życzliwości do świata,
DG

W kwestiach dotyczących Zbawienia Wiecznego to akurat luz nie jest najodpowiedniejszym słowem. Kawałek po kawałku odsłuchuję plik ze zwiedzonych.pl i nie bardzo mogę się dopatrzyć jakiegoś 'hejtu' --- autorzy starają się systematycznie wykazać, że działalność p. Zielińskiego stawia go poza Kościołem, po 1godz 10' i 23" widzę, że wszystko idzie im całkiem nieźle. Chcę dobrnąć do końca. Hejtu i histerii dopatrzyć się mogę u tych jezuitów. Już sam fakt, że adres zwiedzeni.pl jest poddany systematycznemu atakowi typu DOS (deny of services) nie najlepiej świadczy o obrońcach pana Zielińskiego.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #249 dnia: Października 17, 2018, 16:05:46 pm »

Już sam fakt, że adres zwiedzeni.pl jest poddany systematycznemu atakowi typu DOS (deny of services) nie najlepiej świadczy o obrońcach pana Zielińskiego.

Czy można jakoś sprawdzić czy te ataki nie są wyprowadzane zza wielkiej wody?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #250 dnia: Października 17, 2018, 16:48:10 pm »

Czy można jakoś sprawdzić czy te ataki nie są wyprowadzane zza wielkiej wody?
Trzeba by mieć dostęp do atakowanego serwera, no i kogoś biegłego w temacie. Istnieją różne metody maskowania i podszywania się pod inne adresy. Może to być też działalność jakiejś (sporej) grupy zwolenników 'guru', którzy zasypują serwer żądaniami transmisji. Ten typ ataków właśnie tak działa, z tym, że w roli 'zwolenników' wcielają się specjalnie zawirusowane komputery wykonujące swą wredną rolę "w tle".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2915

« Odpowiedz #251 dnia: Października 17, 2018, 18:15:10 pm »

Co do oceny filmu jeszcze nie mogę się odnieść - nie obejrzałem ciągle całego.

Cytuj
Osoby podpisujące oświadczenie robiły to w swoim imieniu, a nie instytucji, uczelni, wspólnot, stowarzyszeń, z którymi są związane. Te przywołane charakteryzują jakoś osoby podpisane, a nie świadczą o tym, że np. cały zakon jezuitów czy franciszkanów, cały KUL czy UPJPII, cały Gość Niedzielny czy KAI etc., podpisałby się pod tym oświadczeniem.
Tak więc nie - UVP nie ma nic wspólnego z oświadczeniem (i nie przyszło to do głowy ani mnie ani redakcji zamieszczającej tę informacje o mnie), ale ja mam coś wspólnego z UVP. Dla spokoju swojego, UVP oraz osób, które tak bardzo moim podpisem się przejęły, poprosiłem o usunięcie informacji o Stowarzyszeniu..
To ładnie z Pana strony. Teoretycznie wiadomo, że to nie UVP tylko Pan jako Pan. A jednak naraża się UVP jakoś na atak.

Cytuj
Autorzy filmu, nota bene sami związani z ruchami charyzmatycznymi (p. Anna niegdyś np. z charyzmatycznym ruchem ś.p. ks. Kiersztyna), mieli na celu zakończenie pełnienia posługi przez Marcina Zielińskiego, jednak ta inicjatywa - nawet jeśli jakieś argumenty byłyby słuszne - okazała się przeciwskuteczna, pokazując biskupom nie argumenty a przejawy, najdelikatniej mówiąc, zacietrzewienia. Stąd niedawno Marcin brał udział w inicjatywie ewangelizacyjnej razem z kard. Nyczem, a w miniony weekend z biskupami Siemieniewskim i Janochą.
Też się tego obawiam. Przykładowo za "Czatachowę" wzięto się bez filmów, akcji, petycji, hałasów. Nie mogę jednak na razie oceniać - zobaczymy dalszy efekt. Swoją drogą z wymienionych biskupów:
- kard. Nycz mnie nie dziwi,
- bp Siemieniewski mnie nie dziwi - dialoguje i modli się z protetantyzującymi wspólnotami aby potem wytknąć błędy teologiczne (jak dobrze pamiętam to on pierwszy się wziął za "uzdrowienie międzypokoleniowe"), dialogować i modlić się z następnymi...  :)
- bp Janocha jednak mnie zdziwił.

Cytuj
Cytuj
    Pozdrawiam serdecznie, życząc więcej luzu i życzliwości do świata,
    DG

W kwestiach dotyczących Zbawienia Wiecznego to akurat luz nie jest najodpowiedniejszym słowem.
Ogólnie nie, ale mam wrażenie cytatu z ks. Kaczkowskiego kiedy na AC pan Józio go zapytał czy to prawda, że poszedłby z Owsiakiem do piekła. To chyba jest nawet na nagraniu. Co do życzliwości dla świata się zgodzę - tylko jak to mówi św. Jakub w Liście: miłosierdzie z rozwagą.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #252 dnia: Października 17, 2018, 22:25:01 pm »

Za miesiąc w Kaliszu sekta Toronto Blessing będzie miała zapewne, podobnie jak rok i 2 lata temu swój spęd. 2 razy na nim był Zieliński z proboszczem. Zieliński był nawet mówcą. Jeżeli coś takiego będzie miało miejsce i pojawi się jego nazwisko na plakacie napiszę do Kurii. Ale na efekty nie liczę. W maju orioniści zrobili w kościele dyskotekę. W tym kościele gdzie 21 lat temu odeszło ok 700 osób z Kościoła zakładając swoją denominację mimo że biskup o herezjach tam przedstawianych wiedział choćby poprzez pisma redagowane przeze i podpisane przez wiele osób. Teraz też zareagowałem pismem i 0 odpowiedzi.
Jest wielka teraz nagonka na Kościół. Księża i katecheci skarżą się że młodzież w Kaliszu masowo opuszcza szkolną katechezę. W LO Asnyka w Kaliszu nawet list do nich napisali. Może się obudzą a może są już tak głupi i ślepi że produkują wiernych wszelkiej maści heretykom a tracą wiernych.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #253 dnia: Października 17, 2018, 22:41:09 pm »

Za miesiąc w Kaliszu sekta Toronto Blessing będzie miała zapewne, podobnie jak rok i 2 lata temu swój spęd. 2 razy na nim był Zieliński z proboszczem. Zieliński był nawet mówcą. Jeżeli coś takiego będzie miało miejsce i pojawi się jego nazwisko na plakacie napiszę do Kurii. Ale na efekty nie liczę. W maju orioniści zrobili w kościele dyskotekę. W tym kościele gdzie 21 lat temu odeszło ok 700 osób z Kościoła zakładając swoją denominację mimo że biskup o herezjach tam przedstawianych wiedział choćby poprzez pisma redagowane przeze i podpisane przez wiele osób. Teraz też zareagowałem pismem i 0 odpowiedzi.
Jest wielka teraz nagonka na Kościół. Księża i katecheci skarżą się że młodzież w Kaliszu masowo opuszcza szkolną katechezę. W LO Asnyka w Kaliszu nawet list do nich napisali. Może się obudzą a może są już tak głupi i ślepi że produkują wiernych wszelkiej maści heretykom a tracą wiernych.

Czytam i odnoszę wrażenie, ze w Kaliszu odpowiedzialni za Kosciol sa juz poza Kosciolem. Jednoczesnie uzywajac emocjonalnego jezyka probuja wierzacych szantazowac moralnie: "atak na Kosciol, ratujcie nas". Owszem, macie wazna sukcesje apostolska ale nie oznacza to, ze jestescie w Kosciele. Obrona tych ludzi to gwarancja pojscia na dno-zatracenie razem z nimi.
Pan Major pisze listy i angazuje sie w cos, co nic wymiernego nie da za wyjatkiem "spelnienia obowiazku". To smutne.
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2018, 22:44:23 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #254 dnia: Października 24, 2018, 22:43:06 pm »

http://christianitas.org/news/marcin-zielinski-i-zwiedzeni-czy-ten-konflikt-jest-potrzebny/
Zapisane
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 20 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Odnowa w Duchu Świętym « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!