Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:54:36 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Odnowa w Duchu Świętym
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 20 Drukuj
Autor Wątek: Odnowa w Duchu Świętym  (Przeczytany 103811 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #30 dnia: Marca 24, 2009, 16:32:47 pm »

Coz zdarzaja sie ewenementy, ale wiekszosc nauczycieli dziala na gruncie bardziej przyziemnym. Trzeba zrealizowac program, byc apolitycznym, nikogo nie urazic, a dodatkowo utrzymac porzadek i jeszcze przekazac wartosci.... to czasem za duzo, szczegolnie z ta ostatnia rzecza. Wiem do czego pan zmierza, ale to troche utopijne. Choc zdarzaja sie i tacy nauczyciele jak pan wspomnial, ale to sa jednostki wybitne.

Problem w tym, że wychowują nawet będąc apolitycznymi i nikogo nie chcąc urazić. Z tym, że wychowują wtedy źle.


Prosze jednak pamietac, ze sa tez oni zwiazani mnostwem przepisow i regulacji. Rola nauczyciela jest dzis troche inna niz dawniej. Mniej szacunku spolecznego, wielkie wymagania, malo uprawnien. Ciezar wychowania jest na rodzicach, jesli oni nie zawioda to i nauczyciel nie zaszkodzi

Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #31 dnia: Marca 24, 2009, 17:09:17 pm »

Cytuj
"W moich czasach takie sprawy rozwiązywaliśmy sami pomiędzy sobą na podwórku!"

   Mój syn MUSI wiedzieć, że cokolwiek by nie zrobił, stanę po jego stronie, i że może się bronić.
   Szkoła, koledzy, ktokolwiek przeciw synkowi i jego ojcu!
   A nauczycielka już wie, że jak nie umie wychowywać, to nie ma co liczyć na skarżenie.

Nauczyciel jest od nauczania , a nie od wychowywania. Nie ma do tego ani srodkow, ani czasu. Od wychowywania sa rodzice

Czyli co, dzieciaki mogą jej wleźć na głowę?

W sąsiedzkiej podstawówce chcą zlikwidować trzecioklasistom basen w szkole, bo.... sie wygłupiają na lekcji w-f (na basenie znaczy się)
To tę nauczycielkę należy zwolnić, jeśli nie potrafi zapanować na 16-oma dziesięciolatkami!
M.in. o takie "wychowanie" mi chodzi, a nie czy słucha sie rodziców.
Ja jeszcze w podstawówce miałem matematyka co w szyfladzie trzymał liniał do bicia po rękach. Czasem używał, cżesto się zamierzał.
DZIAŁAŁO!!!!!
Nikt z rodziców nie miał nic przeciw (nauczyciel był bardzo w porządku).
Nikt nie chce, jak mu jego dziecko dziczeje w szkole, bo nauczyciel jest "tylko"  od nauczania.

Przeciez sam Pan napisal, ze jak pan zawsze stanie po stronie syna,
wiec jak rozumiem nauczyciel go trzepnie chocby linijka to bedzie pan pierwszy krzyczal "ze nikt pana dziecka nie ma prawa dotknac" . Moze jest na odwrot, ale to wynikalo z pana pierwszego postu.

Chyba mówimy o tym samym, tylko się zapętliliśmy.

Nie.
Wychowawczyni syna miast dzieci zdyscyplinować, a potem o efektach poinformować rodziców,
z byle czym pisze "donosy" na uczniów, a ja mam za nią wykonywać jej pracę w szkole.
To ja mam sadzać jej uczniów do ławek?
Czyli wychowanie-dyscyplina , a nie wychowanie-kręgosłup moralny, bo fakt, od tego drugiego jest Rodzina.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #32 dnia: Marca 24, 2009, 17:26:11 pm »

Teraz rozumiem, moze i ma pan racje. Z tymze zastrzezeniem, ze atak na innego ucznia to juz nie jest byle co. Poza tym nauczyciele maja niestety niewiele mozliwosci dyscyplinowania. Dzieciaki o tym wiedza i coraz mniej nauczycieli szanuja, a wsparcia rodzicow rowniez brakuje. Z drugiej strony nie wiem dokladnie jak bylo, wiec moge tylko gdybac.
Zapisane
nely
adept
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #33 dnia: Kwietnia 12, 2009, 18:59:36 pm »

Nie wiem właściwie jak sformułować pytanie, co jest złego w "zaśnięciu w Duchu Świętym"?  czy to jest prawda, to Duch Św. nam to jakby zsyła?
Zapisane
"Codzienność należy oczyszczać z egoizmu, z obojętności na cudzą niedolę, z łakomstwa i wygodnictwa"  kard. A.Hlond
Joanna Pięcek
adept
*
Wiadomości: 45


Pingwin
« Odpowiedz #34 dnia: Kwietnia 13, 2009, 00:33:06 am »

Nie wiem właściwie jak sformułować pytanie, co jest złego w "zaśnięciu w Duchu Świętym"?  czy to jest prawda, to Duch Św. nam to jakby zsyła?
To że nigdy Pan nie będzie do końca pewien, czy pochodzi to od Ducha św. czy od Szatana. Może zesłać Duch sw. Ale równie dobrze może to być działanie ojca kłamstwa.....
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #35 dnia: Kwietnia 13, 2009, 08:18:28 am »

  czy to [...], to Duch Św. nam to jakby zsyła?

Ale w jakim celu? Zaspokojenia żądzy sensacji, czy dlatego może, że w "zwykłym" Kościele jest zbyt nudno? A oto co odpowiada Pan Jezus na kuszenia szatańskie po Swoim 40 dniowym poście: "nie będziesz wystawiał na próbę Pana Boga Twego".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
nely
adept
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #36 dnia: Maja 06, 2009, 12:16:46 pm »

Niestety ma Pan chyba rację, raczej w celu zaspokojeniu żądzy sensacji. Ja tego nie doświadczyłam, ale znam osoby, które po takim "zaśnięciu" stały się bardzo pobożne.
Zapisane
"Codzienność należy oczyszczać z egoizmu, z obojętności na cudzą niedolę, z łakomstwa i wygodnictwa"  kard. A.Hlond
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #37 dnia: Maja 06, 2009, 12:49:55 pm »

Niestety ma Pan chyba rację, raczej w celu zaspokojeniu żądzy sensacji. Ja tego nie doświadczyłam, ale znam osoby, które po takim "zaśnięciu" stały się bardzo pobożne.
Jak ja zasypiam to tez az do rana moja poboznosc wzrasta bardzo ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #38 dnia: Maja 06, 2009, 13:02:09 pm »

Niestety ma Pan chyba rację, raczej w celu zaspokojeniu żądzy sensacji.
Ja tego nie doświadczyłam, ale znam osoby, które po takim "zaśnięciu" stały się bardzo pobożne.

Ale wokół nich niepostrzeżenie może zacząć wdzierać się dym szatana....
(Kłótnie w domu, w rodzinie, niepokój, jakaś choroba później, itp itd)
To tak jakby otworzyć drzwi z tyłu domu myśląc, że jak te frontowe zaryglowane, to złodziej nas nie odwiedzi.

To jest otwarcie się na "dziwne" zjawiska.
Jak już raz się zasmakowało - no bo czyż wtedy zwykła pobożność jest taka jakby "spod miski"? -
to nieumyślnie nie wiedząc kiedy zaczynamy akceptować coś, co przed tem byśmy przed tym uciekli.
(Np, że sam Duch Święty do nas mówi, że święci coś nam przekazują, że wiem jak zinterpretować jakiś fragment Pisma,
bo 'przemówiło' do mnie, itd itp)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #39 dnia: Maja 06, 2009, 13:03:58 pm »

Takie New Age przyswajalne dla katolika
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #40 dnia: Maja 06, 2009, 13:28:33 pm »

Niestety ma Pan chyba rację, raczej w celu zaspokojeniu żądzy sensacji. Ja tego nie doświadczyłam, ale znam osoby, które po takim "zaśnięciu" stały się bardzo pobożne.
Jak ja zasypiam to tez az do rana moja poboznosc wzrasta bardzo ;D

No, chyba że się coś przyśni...  ;D
Zapisane
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 665

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #41 dnia: Maja 06, 2009, 18:17:45 pm »

Kto śpi, nie grzeszy ;)
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #42 dnia: Maja 06, 2009, 20:20:36 pm »

Kto śpi, nie grzeszy ;)

To także do końca nie jest prawdą. :)
Zapisane
nely
adept
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #43 dnia: Maja 07, 2009, 11:38:40 am »

Bo ja po prostu nie wiem co o tym myśleć, a nie mam kogo o to zapytać. Mój ksiądz proboszcz nie chce o tym rozmawiać, gdy moja mama go o to zapytała po prostu zmienił temat. A katecheza? Prawie zawsze mi przepadała, a gdy się odbyła to ksiądz pozwalał na prośbę klasy uczyć się, np. biologii. Sama nie miałam nawet odwagi zapytać wtedy. Moja rodzina, no nie cała oczywiście, tylko mała część jeździ na takie nocne czuwania do Jarosławia raz w miesiącu. Może państwo o tym słyszeli?. Tam właśnie są jakieś konferencje, msza św., no i modlitwy o uzdrowienia, modlitwy do Ducha Św. Byłam tam 3 razy w przeciągu 1.5 roku. Wszyscy są tym zachwyceni. Gdy powiedziałam, że nie pojadę tam, potraktowali mnie (rodzina i znajomi) jak dziwaka. To bardzo pociąga, ludzie są uzdrawiani, mają te zaśnięcia, młodzi ludzie w kościele 45min nie mogą wytrzymać, a tam całą noc jakoś nic im nie przeszkadza. Ja się tym nie zachwycam, tylko piszę jak to wygląda tak z punktu widzenia przeciętnego człowieka, który szuka być może czegoś interesującego, "bo w zwykłym Kościele jest zbyt nudno" (jak to wyżej było powiedziane). Dla mnie to już nie jest interesujące, przez krótką chwilę tylko było.
Zapisane
"Codzienność należy oczyszczać z egoizmu, z obojętności na cudzą niedolę, z łakomstwa i wygodnictwa"  kard. A.Hlond
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #44 dnia: Maja 08, 2009, 12:05:24 pm »

Bo ja po prostu nie wiem co o tym myśleć, a nie mam kogo o to zapytać. Mój ksiądz proboszcz nie chce o tym rozmawiać, (....)

Można spróbować spróbować skontaktować się z księżmi Jenkinsem lub Stehlinem - oni będą wiedzieli, co odpowiedzieć.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 20 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Odnowa w Duchu Świętym « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!