Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 26, 2023, 00:11:41 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
229234 wiadomości w 6583 wątkach, wysłana przez 1669 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Pedofilia i tematy poboczne w Kosciele posoborowym
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] Drukuj
Autor Wątek: Pedofilia i tematy poboczne w Kosciele posoborowym  (Przeczytany 29801 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7102


« Odpowiedz #180 dnia: Sierpnia 29, 2022, 12:46:05 pm »

Ks. bp. Edward Janiak napisał później w liście do biskupów z dnia 13.06.2020 r. o okolicznościach powstania fundacji:
Cytuj
Jestem 24 lata biskupem i nigdy wbrew tajnemu głosowaniu, gdzie wynik był negatywny, nie zmieniono decyzji na pozytywny. Tym razem było inaczej. Wówczas wystąpiło dwóch biskupów z Opola i Lublina, z głosem, żeby odstąpić od decyzji w głosowaniu, gdyż ks. Prymas już podał do publicznej wiadomości, że KEP zatwierdził Fundację i podał jej skład zarządu, w którym była p. Titaniec W tym momencie gdybyśmy to ujawnili, to dokładnie padły te słowa: <ks. Prymas byłby skompromitowany>. Ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, zabrał wówczas głos i powiedział, że trzeba uniknąć takiej sytuacji i przystać na powstanie Fundacji św. Józefa.

Też pamiętam tą aferę, tu jednak jest uzasadnienie dlaczego sprawa została zaklajstrowana. Panna Titaniec (Marta Joanna nr pesel 740709xxxxx) reprezentuje "wypróbowane" żywioły około-kościołowe, te więzi, dialogujących z Żydami deoniarzy itp.

Wpisując do przeglądarki ekrs numer 0000822034 i zaznaczając fundacje oraz odpis "pełny" mamy wszystkie informacje o celach, zarządzie i organie nadzoru, gdzie figuruje także abp Polak.
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2022, 16:51:50 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3536


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #181 dnia: Sierpnia 29, 2022, 22:39:43 pm »

Przepraszam, ale niech pan przetłumaczy na ludzką mowę.

Postaram się.
A dziękuję.

Podczas obrad 384 zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski odbywającego się w dniach 8-9 października 2019 r., powołano (oficjalnie) Fundacje św. Józefa Konferencji Episkopatu Polski. Marta Titaniec (feministka, która następnie została "prezeską" owej fundacji) i ks. Tadeusz Michalik to pierwsi członkowie rady i zarządu fundacji.
Ks. bp. Edward Janiak napisał później w liście do biskupów z dnia 13.06.2020 r. o okolicznościach powstania fundacji:
Cytuj
Jestem 24 lata biskupem i nigdy wbrew tajnemu głosowaniu, gdzie wynik był negatywny, nie zmieniono decyzji na pozytywny. Tym razem było inaczej. Wówczas wystąpiło dwóch biskupów z Opola i Lublina, z głosem, żeby odstąpić od decyzji w głosowaniu, gdyż ks. Prymas już podał do publicznej wiadomości, że KEP zatwierdził Fundację i podał jej skład zarządu, w którym była p. Titaniec. W tym momencie gdybyśmy to ujawnili, to dokładnie padły te słowa: <ks. Prymas byłby skompromitowany>. Ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, zabrał wówczas głos i powiedział, że trzeba uniknąć takiej sytuacji i przystać na powstanie Fundacji św. Józefa.
No dobrze, ale to są ruchawki biskupów którzy już są skompromitowani bezpieką, pedofilią i herezją. Kim trzeba być by się przejmować że na panią prezes powołano kobietę o nazwisku filmu Camerona?

Cytuj
Całość listu można znaleźć gdzieś na internecie.
Widzi pan sam że już list ten już wsadzili sobie gdzieś.Cytuj
Oficjalnym celem fundacji jest:
  1. prowadzenie działalności na rzecz ochrony dzieci i młodzieży oraz osób z niepełnosprawnością przed wykorzystywaniem seksualnym;
   2. prowadzenie i organizowanie działań na rzecz uwrażliwiania społeczeństwa i reagowania na przypadki krzywdzenia dzieci i młodzieży oraz osób z niepełnosprawnością;
   3. prowadzenie, wspieranie i promowanie działań na rzecz kształtowania zasad prewencji wykorzystywania seksualnego dzieci, młodzieży, osób z niepełnosprawnością;
   4. udzielanie wszechstronnej pomocy i wsparcia osobom, które zostały skrzywdzone wykorzystaniem seksualnym jako osoby małoletnie, w stanie niepełnosprawności lub bezradności, przez osoby duchowne lub inne osoby działające w ramach Kościoła Katolickiego, w instytucjach Kościoła Katolickiego lub w ramach aktywności wychowawczej, edukacyjnej oraz duszpasterskiej Kościoła Katolickiego
   5. wspieranie – w miarę możliwości – osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym jako osoby małoletnie, w stanie niepełnosprawności lub bezradności przez osoby niezwiązane instytucjonalnie z Kościołem Katolickim.
Zaszczytne cele.

Cytuj
Trzeba zaznaczyć, iż fundacja nie zajmuje się wypłatą odszkodowań pieniężnych dla pokrzywdzonych. Za to od fundacji można uzyskać różne granty np. na prawnika (do 10 000 zł). Po więcej informacji odsyłam na oficjalną stronę fundacji: https://fsj.org.pl/

No i bardzo słusznie. Wreszcie ciało które ma sens.

Cytuj
Jest fundacja, jest zarząd, jest rada, jest "prezeska", są grany, a więc musi być jakiś budżet...
No jak sobie pan wyobraża działalność bez budżetu? Tylko ludzie pozbawieni zupełnie wyobraźni oczekują stałych działań za darmo. Darmochą polski kościół leży.

Cytuj
Według jednej z uchwał KEP (ze wspomnianego zgromadzenia plenarnego) na fundusz założycielski przeznaczona została kwota 2 500 000 zł.
Przez kogo?


Cytuj
Ponadto w wywiadzie opublikowanym przez Katolicką Agencje Informacyjną dnia 1.06.2020 r., Marta Titaniec powiedziała, iż "biskupi diecezjalni zobowiązali się, że wpłaty na działalność Fundacji będą dokonywać każdego roku", a "partycypacja finansowa diecezji jest proporcjonalna do liczby należących do nich duchownych: 150 zł od księdza, 2 tys. od biskupa".
Bardzo dobrze! Nareszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i postanowił wykorzystać mechanizmy grupowe PRZECIW pedofilom a nie na ich rzecz. Niesamowite, ile dobrego na temat tej fundacji dowiaduję się od pana, który jak wnioskuję zamierzał ją tym tekstem storpedować.

Cytuj
Zastanawia mnie to na jakich zasadach odbywa się przymusowe odbieranie tych kwot księżom,
Zapewne na tych samych dokładnie zasadach na jakich odbywa się przymusowe odbieranie wszystkich kościelnych podatków w kościele katolickim w Polsce.

Cytuj
warto zapytać znajomych kapłanów świeckich/zakonnych i oczywiście biskupów.
Pytaj pan.

Cytuj
Na stronie fundacji jest napisane, że dochody pochodzą ze środków przekazanych przez diecezje lub inne kościelne osoby prawne, są też wymienione inne źródła finansowania, które tutaj pomijam.
Proszę nie pomijać! Źródła finansowania to najważniejsze dane podmiotowe. O jakie inne kościelne osoby prawne chodzi?

Cytuj
W marcu 2019 r. (kilka miesięcy przed powołaniem Fundacji św. Józefa) powstała inicjatywa "Zranieni w Kościele", której rzecznikiem jest Zbigniew Nossowski, "dzieło" to współtworzyła też Marta Titaniec. Fundacja św. Józefa (już po utworzeniu) przeznaczyła  pieniądze na "Zranionych w Kościele" (różowe plakaty wiszące w kościelnych gablotach).
No i widzi pan. Obrotna dziewczyna. Dzięki swojej pracy mogła zostać wybrana do nowej fundacji już jako ekspertka. Co pan zrobił dla ochrony katolików przed księżmi pedofilami, co pan zdziałał przeciw Strażnikom Pedofilii?

Cytuj
Na razie na tym poprzestanę.
Proszę nie przestawać i podać nam więcej informacji. Prosimy!
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3536


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #182 dnia: Sierpnia 29, 2022, 22:44:38 pm »

Panna Titaniec (Marta Joanna nr pesel 74070902904) reprezentuje "wypróbowane" żywioły około-kościołowe, te więzi, dialogujących z Żydami deoniarzy itp.


Jak się pojawi tradycjonalista łowca pedofilów i tradycjonalista ochraniający ofiary to będzie z czego wybierać.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Urban
bywalec
**
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #183 dnia: Sierpnia 30, 2022, 14:13:44 pm »

Cytuj
Też pamiętam tą aferę, tu jednak jest uzasadnienie dlaczego sprawa została zaklajstrowana. Panna Titaniec (Marta Joanna nr pesel 74070902904) reprezentuje "wypróbowane" żywioły około-kościołowe, te więzi, dialogujących z Żydami deoniarzy itp.

Wpisując do przeglądarki ekrs numer 0000822034 i zaznaczając fundacje oraz odpis "pełny" mamy wszystkie informacje o celach, zarządzie i organie nadzoru, gdzie figuruje także abp Polak.
Dziękuję za ciekawe informacje, dodam coś jeszcze:
Cytuj
Od 2000 roku Marta Titaniec jest sekretarzem generalnym Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. W chwili powołania do zarządu Fundacji Świętego Józefa, była już prezesem Fundacji E'ster, prezesem Fundacji Most Solidarności, wiceprezesem Fundacji św. Wojciecha w Gnieźnie, członkinią Rady Programowej Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego, członkinią zarządu warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej oraz zespołu Laboratorium "Więzi". Do tego wszystkiego dodać należy jeszcze przewodniczenie Komitetom Organizacyjnym X i XI Zjazdu Gnieźnieńskiego, odpowiednio w 2016 i 2018 roku.
Źródło: "Non Possumus. Imperatyw" z czerwca 2022 r.

« Ostatnia zmiana: Września 01, 2022, 19:47:00 pm wysłana przez Urban » Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 700

« Odpowiedz #184 dnia: Września 19, 2022, 15:13:54 pm »

https://www.npr.org/2022/09/17/1123508069/religion-christianity-muslim-atheist-agnostic-church-lds-pew
Tymczasem za Atlantykiem gdzie swoje królestwo ma "Wielki Szatan" następuje proces upadku chrześcijaństwa czyli głównie neoprotestantyzmu. Jak wiemy skandale obyczajowe nie były aż do tej pory jakoś szczególnie mocno utożsamiane z tymi wspólnotami co moim zdaniem jest kolejną już przesłanką obalająca popularną u nas teorię że zgorszenie "pedofilią i tematami pobocznymi" przyczynia się w jakiejś istotnej mierze do odpływu wiernych z Kościoła Katolickiego. Ważny cytat który można odnieść również do sytuacji w Polsce:

Cytuj
Wraz ze spadkiem liczby chrześcijan w USA, badanie Pew wykazało również że odsetek osób które identyfikują się jako „niezwiązani religijnie” rośnie i może pewnego dnia stać się większością. „Tam właśnie zmierza większość ruchu” – powiedział Kramer. „Nie widzimy wielu ludzi porzucających chrześcijaństwo na rzecz religii niechrześcijańskiej”. Co ważne Kramer powiedział że „niestowarzyszony religijnie” nie jest synonimem ateisty ponieważ termin ten obejmuje również tych którzy identyfikują się jako „agnostycy”, „uduchowieni” lub „nieskonkretyzowani”. W czterech scenariuszach modelowanych przez Pew przewidywano, że do 2070 r. Amerykanie niezwiązani religijnie zbliżą się lub prześcigną chrześcijan. W tym samym czasie oczekuje się podwojenia odsetka wyznawców innych religii.

« Ostatnia zmiana: Września 19, 2022, 15:22:08 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3536


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #185 dnia: Września 19, 2022, 17:34:04 pm »

No nie wiem, zeszłoroczny dokument F1 pt. "Paedophiliae Custodes" bardzo zgorszył wielu moich przyjaciół na całym świecie.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 ... 11 12 [13] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Pedofilia i tematy poboczne w Kosciele posoborowym « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!