Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:35:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia katowicka  |  Wątek: KATOWICE
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: KATOWICE  (Przeczytany 8867 razy)
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« dnia: Maja 02, 2010, 11:57:37 am »

Sąduję ile osób z Katowic byłoby zainteresowanych Tridentina w naszym mieście. Prosze o ew. wiadomości na prov z adresem e-mailowym.
Myślę, że aby nie "skanibalizować" personalnie wspólnoty Bytomskiej, można rozpocząć regularne celebracje w jakiś dzień powszedni po południu.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
pangloss
adept
*
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #1 dnia: Maja 10, 2011, 12:57:54 pm »

Roczek po rozpoczęciu sondy przez pana Porysa zapytuję uprzejmie, czy był jakiś odzew i czy Tridentina w Katowicach ma jakieś szanse na zaistnienie?

Aktualizacja: Czy jest jakiś powód, dla którego zostałem zamilczany?
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2011, 21:10:11 pm wysłana przez pangloss » Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #2 dnia: Maja 30, 2011, 17:46:21 pm »

A Pan z Katowic?
Co do meritum odpowiem wieczorem na priv.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
pangloss
adept
*
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #3 dnia: Maja 30, 2011, 23:26:10 pm »

Z Katowic :) Mieszkam tu od czterdziestu lat... Jeżeli Pan także jest z Katowic, to znaczy że jest nas dwóch ;)
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #4 dnia: Maja 31, 2011, 09:15:53 am »

Z Katowic :) Mieszkam tu od czterdziestu lat... Jeżeli Pan także jest z Katowic, to znaczy że jest nas dwóch ;)
Tak z Katowic - i też mieszkam tu 40 lat :-) Odpowiedziałem na priv. Jak na razie polecam jeżdzenie do Bytomia. Poniewaz dość często zdarza mi się wozić w samochodzie powietrze - więc jak najbarziej mogę podwieźć. A z Katowic jest nas więcej ;-)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
pangloss
adept
*
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #5 dnia: Maja 31, 2011, 12:11:48 pm »

Tak z Katowic - i też mieszkam tu 40 lat :-) Odpowiedziałem na priv. Jak na razie polecam jeżdzenie do Bytomia. Poniewaz dość często zdarza mi się wozić w samochodzie powietrze - więc jak najbarziej mogę podwieźć. A z Katowic jest nas więcej ;-)

Niestety, priv mi najwyraźniej szwankuje. Na samym początku mojej obecności na forum wysłałem Panu na priva wiadomość, która chyba nie doszła a teraz Pan odpowiedział a po mojej skrzynce hula wiatr... W Chorzowie i Tychach bylem, czas na Bytom :-) Chyba nazbyt się przyzwyczaiłem do niedzielno-porannego lenistwa...  Katowice duże miasto - mieszkam w Kostuchnie i 4 koła posiadam, ale dziękuję za propozycję.

Pozdrawiam
Zapisane
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 05, 2012, 07:59:25 am »

jakoś nie mam śmiałości zaczynać nowego wątku (niech moderacja, w razie czego, zdecyduje).

napiszę tylko, że to nieoficjalna, acz pewna już informacja (może już tu o tym było, w takim razie przepraszam), że w sierpniu w Katowicach pojawią się OP -  na zaproszenie abpa Skworca obejmą, co trochę nietypowe dla nich, jedną z parafii (nie wiem, czy to będzie jakaś nowa, czy stara, może miejscowi P.T. Forowicze się zorientują). Nie wiem, jak to się może mieć do KRR - pewnie główny nacisk położony będzie na robienie duszpasterstwa akademickiego, ale to akurat pewnie będzie zależeć od tego, którzy ojcowie i bracia zostaną tam skierowani. Po sporej ilości ludzi z GOP przyjeżdżających na liturgię czy warsztaty do Krakowa, można wnioskować, że sporo wiernych na OP w Katowicach czekało i czeka...
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 05, 2012, 08:13:53 am »

Ja tam nic bym nie oczekiwał po dominikanach, a już tym bardziej tradycyjnej liturgii.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #8 dnia: Lipca 05, 2012, 08:16:31 am »

w sierpniu w Katowicach pojawią się OP -  na zaproszenie abpa Skworca obejmą, co trochę nietypowe dla nich, jedną z parafii (nie wiem, czy to będzie jakaś nowa, czy stara, może miejscowi P.T. Forowicze się zorientują).
Słyszałem, że parafię Przemienienia Pańskiego.
http://www.archidiecezja.katowice.pl/parafie/1067-katowice-przemienienia-paskiego
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #9 dnia: Lipca 05, 2012, 19:47:45 pm »

w sierpniu w Katowicach pojawią się OP -  na zaproszenie abpa Skworca obejmą, co trochę nietypowe dla nich, jedną z parafii (nie wiem, czy to będzie jakaś nowa, czy stara, może miejscowi P.T. Forowicze się zorientują).
Słyszałem, że parafię Przemienienia Pańskiego.
http://www.archidiecezja.katowice.pl/parafie/1067-katowice-przemienienia-paskiego
Serioooooo!!!!!
O kurka - zeby siedzac w kaszubskiej gluszy u Phantoma czlowiek z internetu dowiadywal sie, ze jego terytorialna parafie dominikanie obejma
Zapisane
zdewirtualizować awatary
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #10 dnia: Lipca 10, 2012, 09:57:15 am »

już oficjalnie:

http://dominikanie.pl/aktualnosci/news/news_id,3441,nowy_klasztor_dominikanow_katowice_juz_w_sierpniu.html
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #11 dnia: Czerwca 02, 2013, 17:03:01 pm »

W dniu 7 czerwca - bodaj o 14:00 w kaplicy Sióstr Służebniczek w K-cach Panewnikach odbędzie się Msza Trydencka dla studentów Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego - odprawia x. Adam Tondera. Nie wiem czy to Msza prywatna, czy publiczna.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
tak
adept
*
Wiadomości: 40

« Odpowiedz #12 dnia: Czerwca 06, 2013, 22:39:57 pm »

Czy będzie msza w Panewnikach 7 czerwca? I czy na pewno o 14?
Zapisane
Bogu-Miła
uczestnik
***
Wiadomości: 104

Salve Regina!

« Odpowiedz #13 dnia: Września 24, 2013, 11:48:27 am »

wykład x. Karola Stehlina FSSPX

Jest tylko jedna prawda — katolicka!

Początek: 28.11.2013 r. (czwartek), godz. 18.00

Miejsce: Hotel „Katowice”, sala tarasowa (parter), Al. Korfantego 9, Katowice

http://www.piusx.org.pl/komunikaty/2013/150
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #14 dnia: Października 30, 2014, 23:21:18 pm »

Przełom - być może za bardzo niedługo Msza Trydencka będzie odprawiana regularnie w K-cach.
Na razie nie zdradzam szczegółów - proszę wszystkich o modlitwę w tej intencji.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia katowicka  |  Wątek: KATOWICE « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!