Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 15:57:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: OSTATNI post WYGRYWA.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: OSTATNI post WYGRYWA.  (Przeczytany 39929 razy)
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #150 dnia: Marca 26, 2009, 21:41:15 pm »

Pewien lekarz pytał zawsze przy takich okazjach :  " a stolec prawidłowy ? "     ;)
Przezyje ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #151 dnia: Marca 26, 2009, 21:59:35 pm »

chciałbym oznajmić że jestem złyyyyyy.

i że spada mi IQ

Ono, owe IQ u pana najwidoczniej faluje. Teraz znacznie się podniosło i tylko cieszyć się z tego należy bowiem zrozumiał Pan, że wątek Łódź miał słuzyć wyłacznie do ogłoszeń a nie złośliwych uwag w rodzaju;

       "Pewnie od czasów mszy u Józefa frekwencja u naszych schizmatycznych braci nieco spadła."

które raczył Pan tam zamieścić. A teraz jako stary pedagog wytłumaczę Panu, drogi młody człowieku, istotę rzeczy.

Nie rozumiem skąd u pan ta złośliwa satysfakcja, gdyż ja ubolewam, że w kaplicy Bractwa przychodzi tylko 15 osób, a do św. Józefa tylko 75 z tendencją malejącą.
Bardzo bym sobie życzył żeby na Mszę św. Wszechczsów przychodziło do kaplicy 40 osób (więcej się nie zmieści) a do św. Józefa 540! Ale niestety. Mimo, że Msza u św. Józefa cieszy się poparciem, powiedzmy "władz" i jest w jedności itp itd - mikro to wygląda, jak na skalę tak dużego miasta  bardzo mikro... i wziąwszy proporcję 15 (tych be be) do 75(tych cacy)... kto jest górą?
A na czym nam wszystkim zależy? Na czym Panu zależy? Ja bym chciał, żeby w Łodzi było 5000 takich "schizmatycznych" i "indultowych" braci razem i żeby MT była sprawowana we wszystkich kościołach. A jakie są nagie fakty?  75 wiernych.Tragedia. I czym tu się ekscytować?
Jeszcze jedno. MT o ile dobrze pamiętam zaczęła być odprawiana w kaplicy Bractwa w 2001/2 roku. Co Pan ważny stary tradycjonalisto wtedy siedem lat temu robił?
Jak ocenia Pan swój wkład w zwiększenie liczby wiernych na Ogrodowej?
Ja trąbię o tym w moim srodowisku, wśród znajomych, wszystkich zachęcam że kościól ładny, że organy pięknie grają, że sacrum itp..... skutek?... widać.
I z czego tu się cieszyć? Po co siać zawiść i zamieszani?

(do takich rozmów w tym wątku również zachęcam, a przy okazji wygrać można :))  
Zapisane
Gaudeamus
adept
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #152 dnia: Marca 26, 2009, 22:24:03 pm »

Przynajmniej mamy najliczniejszą grupę ministrancką w Polsce i wszyscy nam jej zazdroszczą Panie Fidelis :) Jak to mawia z ambony O. Krzysztof... :)
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #153 dnia: Marca 26, 2009, 22:27:15 pm »

To mnie bardzo cieszy.
Zapisane
la_boudin
uczestnik
***
Wiadomości: 106


« Odpowiedz #154 dnia: Marca 26, 2009, 22:27:56 pm »

chciałbym oznajmić że jestem złyyyyyy.

i że spada mi IQ

Ono, owe IQ u pana najwidoczniej faluje. Teraz znacznie się podniosło i tylko cieszyć się z tego należy bowiem zrozumiał Pan, że wątek Łódź miał słuzyć wyłacznie do ogłoszeń a nie złośliwych uwag w rodzaju;

        "Pewnie od czasów mszy u Józefa frekwencja u naszych schizmatycznych braci nieco spadła."

które raczył Pan tam zamieścić. A teraz jako stary pedagog wytłumaczę Panu, drogi młody człowieku, istotę rzeczy.

Nie rozumiem skąd u pan ta złośliwa satysfakcja, gdyż ja ubolewam, że w kaplicy Bractwa przychodzi tylko 15 osób, a do św. Józefa tylko 75 z tendencją malejącą.
Bardzo bym sobie życzył żeby na Mszę św. Wszechczsów przychodziło do kaplicy 40 osób (więcej się nie zmieści) a do św. Józefa 540! Ale niestety. Mimo, że Msza u św. Józefa cieszy się poparciem, powiedzmy "władz" i jest w jedności itp itd - mikro to wygląda, jak na skalę tak dużego miasta  bardzo mikro... i wziąwszy proporcję 15 (tych be be) do 75(tych cacy)... kto jest górą?
A na czym nam wszystkim zależy? Na czym Panu zależy? Ja bym chciał, żeby w Łodzi było 5000 takich "schizmatycznych" i "indultowych" braci razem i żeby MT była sprawowana we wszystkich kościołach. A jakie są nagie fakty?  75 wiernych.Tragedia. I czym tu się ekscytować?
Jeszcze jedno. MT o ile dobrze pamiętam zaczęła być odprawiana w kaplicy Bractwa w 2001/2 roku. Co Pan ważny stary tradycjonalisto wtedy siedem lat temu robił?
Jak ocenia Pan swój wkład w zwiększenie liczby wiernych na Ogrodowej?
Ja trąbię o tym w moim srodowisku, wśród znajomych, wszystkich zachęcam że kościól ładny, że organy pięknie grają, że sacrum itp..... skutek?... widać.
I z czego tu się cieszyć? Po co siać zawiść i zamieszani?

(do takich rozmów w tym wątku również zachęcam, a przy okazji wygrać można :)) 

powstał wątek do łódzkich dysput, ale niechaj będzie tu:

1. Nic w tym złośliwego, frekwencja spadła.
2. Moim marzeniem także byłoby aby na Mszę w KRR przychodziło dużo więcej osób - ale ciężko jest tego dokonać w 'zoazowionej' wspólnocie Kościoła w Łodzi. Jednakże z powodu tego, że jestem katolikiem, pragnąłbym aby ta liczba zwiększała się w kościele św. Józefa, a nie w kaplicy FSSPX, logiczne.
3. W tradycji nie jestem na tyle długo aby pamiętać początki FSSPX w Łodzi, chociaż nie widzę powodów by wyliczać kto jest dłużej i kto jest lepszy
4. "Ja trąbię o tym w moim srodowisku, wśród znajomych, wszystkich zachęcam że kościól ładny, że organy pięknie grają, że sacrum itp"
Ja też. Skutek? Widać. ;]

Nie chcę zawiści i zmieszania, chcę aby FSSPX powróciło do pełnej jedności z Kościołem, bo nie lubię jak ktoś myśli dobrze, ale robi źle.


Ps. Wygrałem ;)
Zapisane
Nie jest ważne czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była katolicka!
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #155 dnia: Marca 26, 2009, 22:34:18 pm »

2. Moim marzeniem także byłoby aby na Mszę w KRR przychodziło dużo więcej osób - ale ciężko jest tego dokonać w 'zoazowionej' wspólnocie Kościoła w Łodzi. Jednakże z powodu tego, że jestem katolikiem, pragnąłbym aby ta liczba zwiększała się w kościele św. Józefa, a nie w kaplicy FSSPX, logiczne.
Niezbyt, czemu katolikowi miałaby przeszkadzać rosnąca frekwencja w kaplicy prowadzonej przez księży z FSSPX?

Nie chcę zawiści i zmieszania, chcę aby FSSPX powróciło do pełnej jedności z Kościołem, bo nie lubię jak ktoś myśli dobrze, ale robi źle.
A co to jest "niepełna jedność"?
PS. Wątek chyba robi się zbyt poważny
PPS. Wygrywam  ;)
Zapisane
la_boudin
uczestnik
***
Wiadomości: 106


« Odpowiedz #156 dnia: Marca 26, 2009, 22:39:08 pm »

2. Moim marzeniem także byłoby aby na Mszę w KRR przychodziło dużo więcej osób - ale ciężko jest tego dokonać w 'zoazowionej' wspólnocie Kościoła w Łodzi. Jednakże z powodu tego, że jestem katolikiem, pragnąłbym aby ta liczba zwiększała się w kościele św. Józefa, a nie w kaplicy FSSPX, logiczne.
Niezbyt, czemu katolikowi miałaby przeszkadzać rosnąca frekwencja w kaplicy prowadzonej przez księży z FSSPX?
bo katolik woli jak ludzie przyjmują sakramenty w kościołach/kaplicach będących w jedności ze Stolicą Apostolską

Nie chcę zawiści i zmieszania, chcę aby FSSPX powróciło do pełnej jedności z Kościołem, bo nie lubię jak ktoś myśli dobrze, ale robi źle.
A co to jest "niepełna jedność"?
PS. Wątek chyba robi się zbyt poważny
PPS. Wygrywam  ;)

nie napisałem o niepełnej jedności. lecz o pełnej.
O Bogu też mówimy "Wszechmocny Boże"

PS - ja wygrywam (chyba 3 raz tego wieczora, oja)
Zapisane
Nie jest ważne czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była katolicka!
Gaudeamus
adept
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #157 dnia: Marca 26, 2009, 22:41:57 pm »

Cytuj
Przynajmniej mamy najliczniejszą grupę ministrancką w Polsce i wszyscy nam jej zazdroszczą Panie Fidelis  Jak to mawia z ambony O. Krzysztof...

Cytuj
To mnie bardzo cieszy.

No i widzi Pan szanowny Panie Fidelisie... a niektórym Panom ta frekwencja służby liturgicznej przy ołtarzu baaardzooo przeszkadzała :(
Zapisane
Gaudeamus
adept
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #158 dnia: Marca 26, 2009, 22:42:59 pm »

P.S. Teraz to ja wygrałem !!!!!! Dopiero sie zorientowałem :)
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #159 dnia: Marca 26, 2009, 22:49:57 pm »

[quote author=Gaudeamus link=topic=408.msg13058#msg13058 date=1238103717

No i widzi Pan szanowny Panie Fidelisie... a niektórym Panom ta frekwencja służby liturgicznej przy ołtarzu baaardzooo przeszkadzała :(
[/quote]

Domyślam się podtekstu ale nie bardzo rozumiem. Nie wnikam w te łódzkie ministranckie układy. Dobrzy chłopcy, niech się przyuczają, bo czasami... ale to już technikalia. Nie wymagajmy od razu za dużo. Jak na razie dobrze jest.
Zapisane
Gaudeamus
adept
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #160 dnia: Marca 26, 2009, 22:53:56 pm »

"Panowie" nie należeli raczej do służby liturgicznej... Oni próbowali wygonić część ministrantów na kościół.. ale jakoś im się to nie udało... swoją drogą ostatnio wogóle nie widuje ich na mszy  ???
Zapisane
la_boudin
uczestnik
***
Wiadomości: 106


« Odpowiedz #161 dnia: Marca 26, 2009, 22:55:14 pm »

"Panowie" nie należeli raczej do służby liturgicznej... Oni próbowali wygonić część ministrantów na kościół.. ale jakoś im się to nie udało... swoją drogą ostatnio wogóle nie widuje ich na mszy  ???
kolega ma jakieś wyrzuty w związku z tym? bo taki strapiony...


Ps - wygrałem :<
Zapisane
Nie jest ważne czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była katolicka!
Gaudeamus
adept
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #162 dnia: Marca 26, 2009, 22:59:03 pm »

Cytuj
Dobrzy chłopcy, niech się przyuczają, bo czasami... ale to już technikalia. Nie wymagajmy od razu za dużo. Jak na razie dobrze jest.


Ależ oczywiście... i to nawet bardzo dobrze :) Grupa się rozwija i średnio co 2/3 tyg przybywają nowi chętni do posługi przy ołtarzu. Błędy da się wyeliminwać po pewnym czasie ;)
Zapisane
Tabula rasa
bywalec
**
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #163 dnia: Marca 27, 2009, 00:31:08 am »

A ja po północy :)
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #164 dnia: Marca 27, 2009, 05:28:40 am »

2. Moim marzeniem także byłoby aby na Mszę w KRR przychodziło dużo więcej osób - ale ciężko jest tego dokonać w 'zoazowionej' wspólnocie Kościoła w Łodzi. Jednakże z powodu tego, że jestem katolikiem, pragnąłbym aby ta liczba zwiększała się w kościele św. Józefa, a nie w kaplicy FSSPX, logiczne.
Niezbyt, czemu katolikowi miałaby przeszkadzać rosnąca frekwencja w kaplicy prowadzonej przez księży z FSSPX?

Nie chcę zawiści i zmieszania, chcę aby FSSPX powróciło do pełnej jedności z Kościołem, bo nie lubię jak ktoś myśli dobrze, ale robi źle.
A co to jest "niepełna jedność"?
PS. Wątek chyba robi się zbyt poważny
PPS. Wygrywam  ;)

Brak statusu kanonicznego, brak umocowania w lokalnych strukturach Kosciola, sedewakantystycznego ciagotki, to wystarczy by miec watpliwosci.
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: OSTATNI post WYGRYWA. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!