Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:48:38 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pan chlebowski o "in witro", czyli moralność partii rządzącej...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj
Autor Wątek: Pan chlebowski o "in witro", czyli moralność partii rządzącej...  (Przeczytany 20627 razy)
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #60 dnia: Marca 25, 2009, 11:11:07 am »

W Polsce partie katolickie można uznać za chadeckie. A jak wiadomo chadecy to chrześcijanie wogóle (od katolików po luteran).
Więc ich stanowisko rozmija się z Kościołem w prawie wszystkich kwestiach.
Nie ma to jak samowolna interpretacja Biblii  ;)

Radek Buczyński

Bez przesady. Taki np. PiS, czy jakies LPR trzyma sie KNS i mozna szczegolnie ta pierwsza uznac za rozsadna partie , ktora ma szanse zapewnic utrzymanie nauki Kosciola jako dominujacej formy obyczajowej w naszym kraju. Warto to wspierac zamiast plakac z wiecznymi przegranymi

Skoro PIS jest taki katolicki to wróćmy do naszego ulubionego pytania. Czy PIS popiera aborcję w przypadku gwałtu ?
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #61 dnia: Marca 25, 2009, 11:20:56 am »

Panie Dawidzie, ile razy mam panu odpowiadac na to jedno pytanie. Jak rozumiem katolickosc partii odznacza sie siedzeniem na kanapie i waleniem glowa w mur? Ewentualnie aktywnoscia w necie? PiS jest partia prawicowa, konserwatywna, postepujaca z zgodzie z KNS i mozna ja nazwac partia , na ktora moze z czystym sumieniem glosowac zdeklarowany katolik. W dodatku jest to jedyna partia , ktora ma szanse zachowac KNS w naszym kraju, stad nazwanie jest partia katolicka jest uprawnione .
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #62 dnia: Marca 25, 2009, 11:25:04 am »

Panie Dawidzie, ile razy mam panu odpowiadac na to jedno pytanie. Jak rozumiem katolickosc partii odznacza sie siedzeniem na kanapie i waleniem glowa w mur? Ewentualnie aktywnoscia w necie? PiS jest partia prawicowa, konserwatywna, postepujaca z zgodzie z KNS i mozna ja nazwac partia , na ktora moze z czystym sumieniem glosowac zdeklarowany katolik. W dodatku jest to jedyna partia , ktora ma szanse zachowac KNS w naszym kraju, stad nazwanie jest partia katolicka jest uprawnione .


Proszę mi pokazać gdzie Pan  w zdecydowany sposób "tak lub nie" odpowiedział mi na moje pytanie: "Czy PIS popiera aborcję w przypadku gwałtu" ?

Niech Pan będzie mężczyzną i odpowie mi wreszcie.
Zapisane
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #63 dnia: Marca 25, 2009, 13:06:57 pm »

Chyba pierwszy raz zgadzam się z Panem Radkiem Buczyńskim; PiS to rzeczywiście formacja duchowo wywodząca się z sanacji, a strukturowo z solidarnościowej tzw. lewicy patriotycznej, która swój światopogląd popiera w większym, czy w mniejszym stopniu na konserwatyzmie.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #64 dnia: Marca 25, 2009, 13:08:02 pm »

Panie Dawidzie, ile razy mam panu odpowiadac na to jedno pytanie. Jak rozumiem katolickosc partii odznacza sie siedzeniem na kanapie i waleniem glowa w mur? Ewentualnie aktywnoscia w necie? PiS jest partia prawicowa, konserwatywna, postepujaca z zgodzie z KNS i mozna ja nazwac partia , na ktora moze z czystym sumieniem glosowac zdeklarowany katolik. W dodatku jest to jedyna partia , ktora ma szanse zachowac KNS w naszym kraju, stad nazwanie jest partia katolicka jest uprawnione .


PiS i katolicyzm. Pan raczy żartować.
O jako takiej katolickości można by pisać, gdyby był tam jeszcze p. Jurek. Jednak był on nie wygodny bo był za bardzo katolicki.
Ta partia z elementów katolickich ma tyle co ... PO. Rozumiem, że na tą partię też można głosować będą katolikiem z czystym sumieniem.
Może pan wskazać te punkty jakie z KNS zrealizował PiS ?
Co do konserwatywności i prawicowości tej partii mozna miec duże zastrzeżenia.
Ich program tak jak ich rządy były dosyć lewe. Sławetne żadne dziecko nie będzie głodne w szkole. Czy tacy twardzi katolicy jak Kluzik-Rostkowska.  ;D.
Nie ma co sie tak pisem podniecać to może być nie zdrowe.
No i ten dosyć "lewy" program wyborczy. Sami się odwołują do Piłsudskiego.
Ich program gospodarczy to socjalizm pełną gębą.

Radek Buczyński

A moze ktorys z panow wreszcie konkretnie wskaze , ktore elementy programu PiS sa niekatolickie? A po drugie, jak to jest ze ten strasznie socjalistyczny PiS jest jedyna partia, ktora realnie obnizyla podatki? Moze wreszcie te zarzuty beda jakos konretniejsze, bo jak narazie nic oprocz bicia piany w sprawie wolty Jurka nie uslyszalem...

Cytuj
Proszę mi pokazać gdzie Pan  w zdecydowany sposób "tak lub nie" odpowiedział mi na moje pytanie: "Czy PIS popiera aborcję w przypadku gwałtu" ?

Niech Pan będzie mężczyzną i odpowie mi wreszcie.

PiS jest przeciwne aborcji, ale nie moze zmienic tej ustawy z roznych przyczyn, rowniez zdroworozsadkowych. Pojscie na konfrontacje nie zawsze sie oplaca
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #65 dnia: Marca 25, 2009, 13:15:49 pm »

Chyba pierwszy raz zgadzam się z Panem Radkiem Buczyńskim; PiS to rzeczywiście formacja duchowo wywodząca się z sanacji, a strukturowo z solidarnościowej tzw. lewicy patriotycznej, która swój światopogląd popiera w większym, czy w mniejszym stopniu na konserwatyzmie.

Jasne, wszystko co na lewo od UPR i kilku okolo-radiomaryjnych kanap to lewica
Zapisane
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #66 dnia: Marca 25, 2009, 13:23:56 pm »

Chyba pierwszy raz zgadzam się z Panem Radkiem Buczyńskim; PiS to rzeczywiście formacja duchowo wywodząca się z sanacji, a strukturowo z solidarnościowej tzw. lewicy patriotycznej, która swój światopogląd popiera w większym, czy w mniejszym stopniu na konserwatyzmie.

Jasne, wszystko co na lewo od UPR i kilku okolo-radiomaryjnych kanap to lewica

O nie! Ja mam dosyć szerokie pojęcie prawicy i nie uważam, że trzeba głosić zniesienie podatku dochodowego, ażeby zasłużyć na miano partii prawicowej, ale Kaczyńscy (jak już pisałem) maja korzenie z niepodległościowej lewicy i sami odwołują się do dziedzictwa II RP i Piłsudskiego (a jego nawet centrowcem nazwać nie można, nieprawdaż?).
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #67 dnia: Marca 25, 2009, 14:29:25 pm »



PiS jest przeciwne aborcji, ale nie moze zmienic tej ustawy z roznych przyczyn, rowniez zdroworozsadkowych. Pojscie na konfrontacje nie zawsze sie oplaca

Baba swoje a dziad swoje. Pan udaje, czy nie rozumie, o co ja pytam. Wiec powtarzam: "Czy PIS popiera aborcję w przypadku gwałtu?". Czy tak trudno Panu odpowiedzieć na to pytanie ? A może zna Pan zna  odpowiedź i dlatego nie chce jej udzielić ?
Pan chce żeby ktoś wskazał elementy niekatolickie. Ja próbuje wskazywać a Pan udaje, że tego nie widzi.

"Elementem niekatolickim jest to, że PIS popiera aborcje w przypadku gwałtu !"
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2009, 14:33:18 pm wysłana przez Dawid » Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #68 dnia: Marca 25, 2009, 16:18:42 pm »

Chyba pierwszy raz zgadzam się z Panem Radkiem Buczyńskim; PiS to rzeczywiście formacja duchowo wywodząca się z sanacji, a strukturowo z solidarnościowej tzw. lewicy patriotycznej, która swój światopogląd popiera w większym, czy w mniejszym stopniu na konserwatyzmie.

Jasne, wszystko co na lewo od UPR i kilku okolo-radiomaryjnych kanap to lewica

O nie! Ja mam dosyć szerokie pojęcie prawicy i nie uważam, że trzeba głosić zniesienie podatku dochodowego, ażeby zasłużyć na miano partii prawicowej, ale Kaczyńscy (jak już pisałem) maja korzenie z niepodległościowej lewicy i sami odwołują się do dziedzictwa II RP i Piłsudskiego (a jego nawet centrowcem nazwać nie można, nieprawdaż?).

Odwoluja sie do pewnych osiagniec IIRP. Swoja droga co by nie mowic, to II RP byla panstwem w ktorym wiodaca role odgrywala jednak religia katolicka. Lewicowosc PiSu mozna uzasadniac programem gospodarczym, ale przeciez chadecja wlasnie tym sie rozni od katolickich konliberalow. KNS jak najbardziej dopuszcza te wszystkie elementy.



PiS jest przeciwne aborcji, ale nie moze zmienic tej ustawy z roznych przyczyn, rowniez zdroworozsadkowych. Pojscie na konfrontacje nie zawsze sie oplaca

Baba swoje a dziad swoje. Pan udaje, czy nie rozumie, o co ja pytam. Wiec powtarzam: "Czy PIS popiera aborcję w przypadku gwałtu?". Czy tak trudno Panu odpowiedzieć na to pytanie ? A może zna Pan zna  odpowiedź i dlatego nie chce jej udzielić ?
Pan chce żeby ktoś wskazał elementy niekatolickie. Ja próbuje wskazywać a Pan udaje, że tego nie widzi.

"Elementem niekatolickim jest to, że PIS popiera aborcje w przypadku gwałtu !"


PiS nie popiera aborcji w ogole. Nie moze po prostu nic zmienic dlatego nie porusza tego zagadnienia, bo budzi to skrajne emocje i do niczego dobrego nie prowadzi.


A moze ktorys z panow wreszcie konkretnie wskaze , ktore elementy programu PiS sa niekatolickie? A po drugie, jak to jest ze ten strasznie socjalistyczny PiS jest jedyna partia, ktora realnie obnizyla podatki? Moze wreszcie te zarzuty beda jakos konretniejsze, bo jak narazie nic oprocz bicia piany w sprawie wolty Jurka nie uslyszalem...


Sam Pan wie, że programy to jest jazda dowalno, która naogół ma mało wspólnego po dojściu danej partii do władzy. Ale cosik wyłowimy:

No dobra. czytam, że pis jest przeciw aborcji i eutanazji. Jednak nie rozumieją tego w taki sposób jak Kościół. Proszę popatrzeć na głosowanie. Aż się boję domyślać co myślą o eutanazji.

"Upatrując w wartościach chrześcijańskich fundamentu silnej rodziny,
opowiadamy się przeciwko aborcji i eutanazji."



PiS ma następujące pomysły pomysły :
CIACH

I to by było na tyle. Więcej mi sie nie chce.

Radek Buczyński

Dobra, ale co to ma do rzeczy??? Co to ma do katolickosci i przestrzeganiu KNS? W ktorym miejscu KK stwierdza, ze jedyna uprawniona do miana katolickiej partia jest partia konserwatywna - liberalna ? Po drugie kto powiedzial, ze partia prawicowa nie moze glosic programu solidaryzmu spolecznego? Przeciez takie elementy ustroju promowal nawet Jan Pawel II (nielubiany tutaj) w swoich encyklikach spolecznych. Prawica to jak juz wspomnialem szerokie pojecie. Podzial sceny politycznej sie zmienia, granice prawo-lewo tez.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #69 dnia: Marca 25, 2009, 16:24:10 pm »

KNS ujmuje to inaczej. Pana zdanie takie socjalistyczne pomysly jak emerytury , ograniczony czas pracy, powszechny dostep do edukacji to potepione przez KK idee?
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #70 dnia: Marca 25, 2009, 16:42:34 pm »

KNS jest o roli społeczeństwa, a nie państwa. To żeby państwo rozciągało swoje prerogatywy i zastępowało społeczeństwo to jest socjalizm.

Radek Buczyński

Ale ja zadalem pytania. Prawda jest taka, ze sa rejony w ktore KK sie nie miesza. Jak juz pan chce to koniecznie wrzucic w szufladke socjalizm to prosze bardzo, ale w czym zjawiska takie jak publiczna sluzba zdrowia, szkolnictwo , ograniczony czas pracy przecza nauce KRK?
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #71 dnia: Marca 25, 2009, 17:15:05 pm »

Nie odpowiem dopoki tej encykliki nie przeczytam. Przeczytalem za to komentarz pod artykulem:

Cytuj
Widzę, ze artykuł ten napisała osoba, której IDEOLOGIA LIBERALNA jest bliższa niż PRZESŁANIE, jakie Jan Paweł II zawarł w "Centesimun Annus". Mam nadzieję, że zanim czytelnik strawi treść tej nieobiektywnej recenzji, najpierw sam sięgnie po encyklikę. Dosłownie każdy akapit budzi bardzo poważne zastrzeżenia. Już rozpoczynające artykuł zdania: "Wielokrotnie słyszałem od rozmaitych katolików, że Kościół nie popiera żadnego ustroju, bo każdy ma wady, czy to socjalizm czy kapitalizm. Tymczasem Kościół katolicki uznaje wyższość kapitalizmu!" są jawną manipulacją. Właśnie, że ci "rozmaici katolicy" się NIE MYLĄ. W "Centesimus Annus" niejednokrotnie Jan Paweł II zaznacza, że kościół nie popiera ŻADNEJ IDEOLOGII ANI ŻADNEGO KONKRETNEGO USTROJU. Jako zagrożenie Cywilizacji Miłości spostrzega zaś zarówno skrajnie pojęty socjalizm, jak i kapitalizm. Pańskie zdanie: "Niektóre zdania z dokumentów Kościoła (a także z tej książki) dopuszczają umiarkowany interwencjonizm państwowy. Płynie to jak sądzę z przekonania, że całkiem „czysty” kapitalizm (w sensie ustroju wolnorynkowego) w praktyce nie istnieje, i że trzeba odnieść się do systemów obecnych" to jawna spekulacja. Resztę artykułu, rozwijającą myśl wprowadzenia także więc należy potraktować jednoznacznie. Podsumowując - radzę by autor zastanowił się, czy jest prawdziwym i wolnym chrześcijaninem, czy niewolnikiem "pewnej" ideologii.

Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #72 dnia: Marca 25, 2009, 17:31:37 pm »

Dobrze Panie Jean Gabriel Perboyre. Jeśli PIS jest jest przeciwko aborcji jak Pan twierdzi, to proszę ustosunkować się do tego:

Premier Kaczyński o aborcji (z wywiadu dla "Dziennika")


"Państwo nie jest instrumentem zbawienia. Użycie państwowego przymusu wobec kobiety, której życie lub zdrowie jest zagrożone z powodu ciąży, albo wobec kobiety zgwałconej przekracza granice ingerencji państwa w życie obywateli. Państwo może i według mnie powinno podać rękę, pomóc, ale nie może zmuszać. Decyzja należy do kobiety."



Źródło : http://wyborcza.pl/1,76842,4084265.html
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #73 dnia: Marca 25, 2009, 17:36:18 pm »

Dobrze Panie Jean Gabriel Perboyre. Jeśli PIS jest jest przeciwko aborcji jak Pan twierdzi, to proszę ustosunkować się do tego:

Premier Kaczyński o aborcji (z wywiadu dla "Dziennika")


"Państwo nie jest instrumentem zbawienia. Użycie państwowego przymusu wobec kobiety, której życie lub zdrowie jest zagrożone z powodu ciąży, albo wobec kobiety zgwałconej przekracza granice ingerencji państwa w życie obywateli. Państwo może i według mnie powinno podać rękę, pomóc, ale nie może zmuszać. Decyzja należy do kobiety."



Źródło : http://wyborcza.pl/1,76842,4084265.html

Na tym polega polityka, juz panu tlumaczylem motywy tych dzialan. Nie chce mi sie powtarzac.
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #74 dnia: Marca 25, 2009, 17:42:15 pm »

Więc sprawa jest prosta: PIS popiera aborcję w przypadku gwałtu!
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pan chlebowski o "in witro", czyli moralność partii rządzącej... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!