Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 02:02:50 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pan chlebowski o "in witro", czyli moralność partii rządzącej...
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Drukuj
Autor Wątek: Pan chlebowski o "in witro", czyli moralność partii rządzącej...  (Przeczytany 20629 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #45 dnia: Marca 24, 2009, 17:55:21 pm »

A co wspólnego z lewicowością (socjalizmem) ma przymusowy pobór do wojska ? To, że było coś takiego w krajach "socjalistycznych", nie świadczy o socjalistycznych korzeniach tej praktyki. Przymusowy pobór do wojska był i w Rosji (przedrewolucyjnej) i w Cesarstwie Austro-Węgier i w innych "niesocjalistycznych" państwach. I bardzo dobrze.

Lewicowość ma swoje źródła w Rewolucji Francuskiej a nie w państwach socjalistycznych. Czy jest w stanie wskazać przypadki powszechnego poboru przed Rewolucją Francuską ?

Rzym republikanski.
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #46 dnia: Marca 24, 2009, 18:05:56 pm »

Każdy katolik ma obowiązek publicznie manifestować swoją wiarę. W Pis-e jak rozumiem katolików nie ma ?


Jeśli chodzi o Rzym Republikański to obowiązek służby wojskowej spoczywał tylko na obywatelach posiadających ziemię. Czyli dotyczył bardzo małej liczby osób i można było się go pozbyć sprzedając ziemię.  Poza tym obywatelstwo w tamtych czasach było stanem bardzo elitarnym jak na dzisiejsze standardy.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #47 dnia: Marca 24, 2009, 18:10:14 pm »

Jak bylo tak bylo,zawsze jakos bylo, jeszcze nigdy tak nie bylo zeby jakos nie bylo. A te regulacje w Rzymie to ze wzgledow bezpieczenstwa. Trzeba bylo oprocz obrony granic, jeszcze nieobywateli trzymac za morde. W kazdym razie pobor byl faktem.

Cytuj
Każdy katolik ma obowiązek publicznie manifestować swoją wiarę. W Pis-e jak rozumiem katolików nie ma ?

Sa i swa wiare manifestuja publicznie, ale dzialaja tez rozwaznie dlatego maja szanse cos ewentualnie zmienic, miast gnic na kanapie.
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #48 dnia: Marca 24, 2009, 18:14:16 pm »

Jak bylo tak bylo,zawsze jakos bylo, jeszcze nigdy tak nie bylo zeby jakos nie bylo. A te regulacje w Rzymie to ze wzgledow bezpieczenstwa. Trzeba bylo oprocz obrony granic, jeszcze nieobywateli trzymac za morde. W kazdym razie pobor byl faktem.

Cytuj
Każdy katolik ma obowiązek publicznie manifestować swoją wiarę. W Pis-e jak rozumiem katolików nie ma ?

Sa i swa wiare manifestuja publicznie, ale dzialaja tez rozwaznie dlatego maja szanse cos ewentualnie zmienic, miast gnic na kanapie.

Rozmawiamy nie o jakim tam poborze tylko o powszechnym obowiązku służby wojskowej wprowadzonym przez Rewolucję Francuską.


To jaka jest odpowiedź na moje pytanie skoro manifestują publicznie? Proszę nie uchylać się od odpowiedzi tylko napisać taka albo nie.
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2009, 18:16:15 pm wysłana przez Dawid » Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #49 dnia: Marca 24, 2009, 18:16:03 pm »

A co ja mam panu jeszcze napisac, napisalem, ze sa i manifestuja publicznie wiare. Czego pan jeszcze chce?
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #50 dnia: Marca 24, 2009, 18:17:19 pm »

A co ja mam panu jeszcze napisac, napisalem, ze sa i manifestuja publicznie wiare. Czego pan jeszcze chce?

Chcę od Pana usłyszeć czy PIS jest za czy przeciw aborcji w przypadku gwałtu.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #51 dnia: Marca 24, 2009, 18:19:22 pm »

PiS tej sprawy aktualnie nie tyka, wiec nie ma oficjalnego stanowiska. Nie dazy sie do zmiany ustawy - to jest aktualne stanowisko.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #52 dnia: Marca 24, 2009, 18:21:04 pm »

Albo jeszcze inaczej. Wiem, ze prywatnie prezes Kaczynski jest przeciw aborcji, calkowicie. Duza czesc czlonkow PiS rowniez. Ze sprawa czeka sie przypuszczalnie na lepszy moment. Teraz to jak juz mowilem walenie glowa w mur.
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #53 dnia: Marca 24, 2009, 18:21:12 pm »

PiS tej sprawy aktualnie nie tyka, wiec nie ma oficjalnego stanowiska. Nie dazy sie do zmiany ustawy - to jest aktualne stanowisko.

Rozumiem, że odmawia Pan odpowiedzi na to pytanie ?
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #54 dnia: Marca 24, 2009, 18:23:24 pm »

Albo jeszcze inaczej. Wiem, ze prywatnie prezes Kaczynski jest przeciw aborcji, calkowicie. Duza czesc czlonkow PiS rowniez. Ze sprawa czeka sie przypuszczalnie na lepszy moment. Teraz to jak juz mowilem walenie glowa w mur.

Interesuje mnie jedna kwestia, aborcja w przypadku gwałtu. Za czy przeciw?
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #55 dnia: Marca 24, 2009, 18:26:43 pm »

Albo jeszcze inaczej. Wiem, ze prywatnie prezes Kaczynski jest przeciw aborcji, calkowicie. Duza czesc czlonkow PiS rowniez. Ze sprawa czeka sie przypuszczalnie na lepszy moment. Teraz to jak juz mowilem walenie glowa w mur.

Interesuje mnie jedna kwestia, aborcja w przypadku gwałtu. Za czy przeciw?

Nie rozumie pan? PiS sie nie wypowiada w tej kwestii w ogole, procz formy jaka przytoczylem. Nie dazy sie do zmiany ustawy, partia sie tym teraz nie zajmuje, nie ma stanowiska TAK/NIE. Partia popiera KNS, ale bierze sie pod uwage tylko zakres zmian mozliwych w danej chwili do wprowadzenia.
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #56 dnia: Marca 24, 2009, 18:29:16 pm »

Albo jeszcze inaczej. Wiem, ze prywatnie prezes Kaczynski jest przeciw aborcji, calkowicie. Duza czesc czlonkow PiS rowniez. Ze sprawa czeka sie przypuszczalnie na lepszy moment. Teraz to jak juz mowilem walenie glowa w mur.

Interesuje mnie jedna kwestia, aborcja w przypadku gwałtu. Za czy przeciw?

Nie rozumie pan? PiS sie nie wypowiada w tej kwestii w ogole, procz formy jaka przytoczylem. Nie dazy sie do zmiany ustawy, partia sie tym teraz nie zajmuje, nie ma stanowiska TAK/NIE. Partia popiera KNS, ale bierze sie pod uwage tylko zakres zmian mozliwych w danej chwili do wprowadzenia.

Partia katolicka nie ma prawa nie udzielać odpowiedzi na takie pytanie. To jest tak, jakby odmówić powiedzenia Credo. PIS nie jest partią katolicką.

Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #57 dnia: Marca 24, 2009, 18:31:38 pm »

Pana sprawa tak uwazac. PiS jest aktualnie jedyna niekanapowa partia , ktora chce wprowadzac w zycie i realizowac KNS. Czas juz na mnie, napisze wiecej jutro.
Pozdrawiam
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #58 dnia: Marca 24, 2009, 18:33:08 pm »

Koń jaki jest każdy widzi (z tej dyskusji).

Pozdrawiam
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #59 dnia: Marca 25, 2009, 11:08:12 am »

W Polsce partie katolickie można uznać za chadeckie. A jak wiadomo chadecy to chrześcijanie wogóle (od katolików po luteran).
Więc ich stanowisko rozmija się z Kościołem w prawie wszystkich kwestiach.
Nie ma to jak samowolna interpretacja Biblii  ;)

Radek Buczyński

Bez przesady. Taki np. PiS, czy jakies LPR trzyma sie KNS i mozna szczegolnie ta pierwsza uznac za rozsadna partie , ktora ma szanse zapewnic utrzymanie nauki Kosciola jako dominujacej formy obyczajowej w naszym kraju. Warto to wspierac zamiast plakac z wiecznymi przegranymi
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pan chlebowski o "in witro", czyli moralność partii rządzącej... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!