Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:48:10 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pan chlebowski o "in witro", czyli moralność partii rządzącej...
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: Pan chlebowski o "in witro", czyli moralność partii rządzącej...  (Przeczytany 20634 razy)
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #15 dnia: Marca 22, 2009, 14:16:30 pm »

Tak, dlatego teraz jest ok. Jak ktos to juz raz ruszy, to potem kazdy bedzie sie za to bral. O innych skutkach takich nieprzemyslanych ruchow nie wspomne. Inna sprawa, ze naprawde nie bylo szansy na zmiane konstytucji w tamtym sejmie (PSL, Samobrona, SLD i czesc PO na bank by nie poparly). To byla zwykla awantura nic wiecej. W dodatku w ciezkim dla prawicowo-katolickiej partii momencie. Trudno sie dziwic ze PiS atakowany juz praktycznie za wszystko chcial to gasic

Drogi Panie. Proszę nie powtarzać bzdur wygłaszanych przez media i członków PIS-u o tym, że partia ta jest prawicowo-katolicka. PIS jest partią co najmniej centrolewicową a przede wszystkim socjalistyczną. Sami członkowie PIS-u powołują się często na tradycję piłsudczykowską, a proszę sobie uświadomić, że Piłsudski należał do PPS i to jeszcze do frakcji rewolucyjnej !
Dla mnie to jest obrzydliwa partia bo wyciera sobie mordę Kościołem.
Proszę sobie przypomnieć który z Braci Kaczyńskich siedział przy okrągłym stole i był w Magdalence. W szeregach PIS-u było za tamtej kadencji tylu członków PZPR, że pewnie nawet bili na głowę SLD.
Przede wszystkim PIS i żadna inna partia która jest teraz w sejmie nie jest żadną nadzieją ani szansą dla Polski i  katolik nie powinien na nich głosować.

Pan Kamil ma rację, że chodziło wtedy o zmianę Konstytucji a nie ustawę. Bardzo trudno byłoby zebrać ponownie taką większość która mogłaby zmienić konstytucję. Więc nawet jakby ktoś chciał się za to brać to miałby wielkie trudności do zmiany czegokolwiek.  Szansa była ogromna...
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #16 dnia: Marca 22, 2009, 14:26:16 pm »

Cytuj
Drogi Panie. Proszę nie powtarzać bzdur wygłaszanych przez media i członków PIS-u o tym, że partia ta jest prawicowo-katolicka. PIS jest partią co najmniej centrolewicową a przede wszystkim socjalistyczną. Sami członkowie PIS-u powołują się często na tradycję piłsudczykowską, a proszę sobie uświadomić, że Piłsudski należał do PPS i to jeszcze do frakcji rewolucyjnej !

Prosze zwrocic uwagwe na jakie tradycje powoluje sie PiS. Poza tym prosze zapoznac sie z programem i dzialaniami, ktore sa w zasadzie zgodne z idealami chrzescijanskiej demokracji. W czym tkwi ten straszliwy socjalizm PiSu nie wiem, obnizyli podatek dochodowy i skladke rentowa np. Poza tym jak juz wspomnialem, pewne elementy wprowadzone do polityki przez socjalistow zostaly zaakceptowane przez Kosciol juz dawno, w czasie wydania Rerum novarum i sformowania KNS. Jakie dzialania PiS sa niezgodne z KNS?

Cytuj
Dla mnie to jest obrzydliwa partia bo wyciera sobie mordę Kościołem.

Bez przesady.

Cytuj
Proszę sobie przypomnieć który z Braci Kaczyńskich siedział przy okrągłym stole i był w Magdalence.

Oczywiscie, prosze jednak pamietac, ze polityka to tez sztuka kompromisow. Kaczor przynajmnien sie utrzymal na powierzchni.

Cytuj
W szeregach PIS-u było za tamtej kadencji tylu członków PZPR, że pewnie nawet bili na głowę SLD.
Przede wszystkim PIS i żadna inna partia która jest teraz w sejmie nie jest żadną nadzieją ani szansą dla Polski i  katolik nie powinien na nich głosować.

Rozumie z tym, ze katolik nie powinien na nich glosowac to jakis zarcik? Dlaczego? I pytam jakie pan mi daje realne alternatywy? PO? UPR (ktore nie dobija nigdy do 2%?) A moze jakas okolo-RM partia , ktora nie zbierze nawet O,5 %?

Cytuj
Pan Kamil ma rację, że chodziło wtedy o zmianę Konstytucji a nie ustawę. Bardzo trudno byłoby zebrać ponownie taką większość która mogłaby zmienić konstytucję. Więc nawet jakby ktoś chciał się za to brać to miałby wielkie trudności do zmiany czegokolwiek.  Szansa była ogromna...

Bzdura. Szansy nie bylo zadnej. PO zarzadziloby dyscypline zeby sie z PiSowskimi awanturami nie kojarzyc, PSL, SLD i z duzym prawdopodobienstwem Samoobrona bylabny przeciw. Prosze wlozyc te "wielka szanse" miedzy bajki. To byla zwykla awantura bez szans powodzenia
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #17 dnia: Marca 22, 2009, 14:41:39 pm »


Prosze zwrocic uwagwe na jakie tradycje powoluje sie PiS. Poza tym prosze zapoznac sie z programem i dzialaniami, ktore sa w zasadzie zgodne z idealami chrzescijanskiej demokracji. W czym tkwi ten straszliwy socjalizm PiSu nie wiem, obnizyli podatek dochodowy i skladke rentowa np. Poza tym jak juz wspomnialem, pewne elementy wprowadzone do polityki przez socjalistow zostaly zaakceptowane przez Kosciol juz dawno, w czasie wydania Rerum novarum i sformowania KNS. Jakie dzialania PiS sa niezgodne z KNS?


Zanim Panu odpowiem szerzej to odniosę się tylko do to dwóch zadań.

Co do pierwszego zdania, zwracam uwagę i widzę, że powołują się na tradycję piłsudczykowską jak już napisałem. Czy nie zgadza się Pan ze mną? Piłsudski był socjalistą czystej maści.

Proszę mi pokazać program PIS. Takowego jeszcze chyba nikt nie widział.
Zapisane
s.Małgorzata
uczestnik
***
Wiadomości: 127


pax et bonum

« Odpowiedz #18 dnia: Marca 22, 2009, 14:58:02 pm »

Panowie, pozwolicie, że wtrącę moją opinię.

To, jaki w rzeczywistości jest PIS pokazuje postępowanie Prezydenta. Ten dopiero kręci i lawiruje. On też dał swój projekt zmiany, ale było ich chyba z 5, tylko po to, aby zamącić. Uśmiecha się, bryluje w kościołach etc.

Wg. mnie Pan Jurek zrobił źle, bo zamiast cokolwiek naprawiać od środka i jako marszałek, wykonał GEST.

Nie znam się zbyt na polityce, ale widzę, że tak jak PIS wykasował drobne partyjki,  Platforma zrobi to samo i zostaną dwie, siebie warte.
Mimo to trzeba głosować zgodnie z katolickim sumieniem i liczyć na CUD.
Może ludzie w Europie wystraszeni kryzysem zaczną myśleć?
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #19 dnia: Marca 22, 2009, 17:40:15 pm »


Prosze zwrocic uwagwe na jakie tradycje powoluje sie PiS. Poza tym prosze zapoznac sie z programem i dzialaniami, ktore sa w zasadzie zgodne z idealami chrzescijanskiej demokracji. W czym tkwi ten straszliwy socjalizm PiSu nie wiem, obnizyli podatek dochodowy i skladke rentowa np. Poza tym jak juz wspomnialem, pewne elementy wprowadzone do polityki przez socjalistow zostaly zaakceptowane przez Kosciol juz dawno, w czasie wydania Rerum novarum i sformowania KNS. Jakie dzialania PiS sa niezgodne z KNS?


Zanim Panu odpowiem szerzej to odniosę się tylko do to dwóch zadań.

Co do pierwszego zdania, zwracam uwagę i widzę, że powołują się na tradycję piłsudczykowską jak już napisałem. Czy nie zgadza się Pan ze mną? Piłsudski był socjalistą czystej maści.

Proszę mi pokazać program PIS. Takowego jeszcze chyba nikt nie widział.


Pis wydal cala spora ksiazeczke z programem, mozna tez w oddzialach partyjnych nabyc podsumowanie rzadow PiS, w ktorym wszystko jest wyszczegolnione.
PiS powoluje sie na tradycje zwiazane z Pilsudczykami, ale jedynie na elementy takie jak dazenia niepodleglosciowe, niezaleznosc, duma narodowa itp. Czysta symbolika. Dla neoendekow to oczywiscie cos strasznego, ale Pilsudski to zbyt zlozona postac zeby go tak latwo demonizowac.

Cytuj
To, jaki w rzeczywistości jest PIS pokazuje postępowanie Prezydenta. Ten dopiero kręci i lawiruje. On też dał swój projekt zmiany, ale było ich chyba z 5, tylko po to, aby zamącić. Uśmiecha się, bryluje w kościołach etc.

Wg. mnie Pan Jurek zrobił źle, bo zamiast cokolwiek naprawiać od środka i jako marszałek, wykonał GEST.

 Ma siostra racje pan Jurek wykonal jedynie godny awanturnika gest.
Zapisane
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #20 dnia: Marca 23, 2009, 11:51:26 am »

Pan Jean Gabriel Perboyre  napisał
Cytuj
to jest maximum jakie można osiągnąć w tej chwili. A lewicy tak łatwo zmiana nie wyjdzie , bo zapisy w sprawie aborcji sa zapisane w konstytucji, wiec potrzeba do jej zmiany konstytucyjnej większości, która wynosi zdaje się 2/3 mandatów. Na tym polega bezpieczeństwo tego kompromisu, którego nie warto tykać, bo się przegra i wtedy będzie płacz.

Jest to bzdura, która świadczy tylko o tym, ze nie ma Pan pojęcia o czym pisze.
1. Żadnego zapisu nt. aborcji w konstytucji NIE MA!!! Wiec, każdy kto chce ja wprowadzić może to zrobić bez problemu.
2. Marek Jurek chciał właśnie ZMIANY konstytucji, aby ochronę życia zapewnić.
3. Zbojkotowało te próby tylko środowisko SLD i PIS. Nawet duża część PO poprało by zmianę, co Marek Jurek wykazywał i sam, osobiście tę, niezbędną do zmiany konstytucji większość, gromadził. Obstrukcję natomiast stosował Pan Jarosław Kaczyński, który robił wszystko aby Jurkowi się nie udało.
4. Sprawa idei ochrony życia jest - w moim przekonaniu - sprawą najważniejszą i żadna inna nie może się z nią równać. A jeżeli Pan Kaczyński uważa, że można poświęcić życie nienarodzonych w zamian za jakieś partyjne interesy to katolikiem zwać się nie powinien, bo jego bogiem jest partia, a może patria.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #21 dnia: Marca 23, 2009, 18:12:24 pm »

Pan Jean Gabriel Perboyre  napisał
Cytuj
to jest maximum jakie można osiągnąć w tej chwili. A lewicy tak łatwo zmiana nie wyjdzie , bo zapisy w sprawie aborcji sa zapisane w konstytucji, wiec potrzeba do jej zmiany konstytucyjnej większości, która wynosi zdaje się 2/3 mandatów. Na tym polega bezpieczeństwo tego kompromisu, którego nie warto tykać, bo się przegra i wtedy będzie płacz.

Jest to bzdura, która świadczy tylko o tym, ze nie ma Pan pojęcia o czym pisze.
1. Żadnego zapisu nt. aborcji w konstytucji NIE MA!!! Wiec, każdy kto chce ja wprowadzić może to zrobić bez problemu.
2. Marek Jurek chciał właśnie ZMIANY konstytucji, aby ochronę życia zapewnić.
3. Zbojkotowało te próby tylko środowisko SLD i PIS. Nawet duża część PO poprało by zmianę, co Marek Jurek wykazywał i sam, osobiście tę, niezbędną do zmiany konstytucji większość, gromadził. Obstrukcję natomiast stosował Pan Jarosław Kaczyński, który robił wszystko aby Jurkowi się nie udało.
4. Sprawa idei ochrony życia jest - w moim przekonaniu - sprawą najważniejszą i żadna inna nie może się z nią równać. A jeżeli Pan Kaczyński uważa, że można poświęcić życie nienarodzonych w zamian za jakieś partyjne interesy to katolikiem zwać się nie powinien, bo jego bogiem jest partia, a może patria.

Ad1. Pomylilem sie
Ad2. Swietny wybral moment
ad3. Z ta duza czescia PO to smiech na sali, poza tym i tak by to nie wystarczylo, co ja z kolei wykazalem - PSL, Samoobrona, wiekszosc PO i SLD bylyby przeciw!
ad4. Pewnie, dlatego nie mozna sprawy stawiac na ostrzu noza, szczegolnie w tak niesprzyjajacej atmosferze, bo przegra sie wszystko
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #22 dnia: Marca 23, 2009, 22:59:55 pm »



Pis wydal cala spora ksiazeczke z programem, mozna tez w oddzialach partyjnych nabyc podsumowanie rzadow PiS, w ktorym wszystko jest wyszczegolnione.

Jak Pan wie co można nabyć w oddziałach partyjnych PIS-u to dyskusja z Panem nie ma najmniejszego sensu. A ta "cała spora książeczka" jak Pan to określił to jakiś bełkot a nie program. Tam są same ogólniki i wodolejstwo. Z resztą PO ma podobną książeczkę z takimi samymi bredniami "By żyło się lepiej...".  Proszę sobie zobaczyć program UPR którą Pan wymienił. Tam są same konkrety. Dobry program powinien być krótki.

Katolik ma tylko jeden wybór, głosować za ochroną życia. Nie ma kompromisów.

A tutaj fragment artykułu Pana Wierzejskiego za którym z resztą nie przepadam:

Lista posłów, którzy nie poparli obrony życia

Oto lista posłów z PIS, którzy nie poparli poprawki przewidującej zmiany w art. 30 i 38 Konstytucji RP, gwarantującej prawo do życia "od chwili poczęcia do naturalnej śmierci" oraz gwarantującej „godność człowieka od poczęcia” (celowo nie głosowali, choć byli obecni w sejmie, albo się wstrzymali od głosu, co oznacza bycie przeciw). Przyjęcie tej klarownej poprawki, wspieranej jednoznacznie przez polskich biskupów i w pełni zgodnej z nauczaniem katolickim (w tym szczególnie z nauczaniem Jana Pawła II), najpełniej i najlepiej chroniłoby życie osób nienarodzonych oraz gwarantowałoby konstytucyjną ochronę przed eutanazją. Jedynie Klub Liga Polskich Rodzin w całości poparł tę poprawkę. Zapamiętajmy te nazwiska. To ci, którzy z tchórzostwa, albo pod wpływem partyjnego szantażu, albo z braku wyraźnej postawy chrześcijańskiej, sprzeniewierzyli się swoim deklaracjom przedwyborczym i nie poparli jednoznacznie Życia:

 
• Adamczyk Andrzej – ws
• Andzel Waldemar – ng
• Arent Iwona – ng
• Ast Marek - ws
• Bogucki Jacek - ws
• BRUDZIŃSKI Joachim –ws
• Ceglecka-Zielonka Teresa - ws
• Chłopek Aleksander - ws
• Chrapkiewicz Daniela - ws
• CYMAŃSKI Tadeusz - ws
• Czarnecki Krzysztof - ws
• Czarnecki Witold -ws
• Czesak Edward - ws
• Dera Andrzej Mikołaj - ng
• Dobrzyński Leszek - ws
• Dolata Zbigniew - ws
• DORN Ludwik - ws
• Dudziński Tomasz Mirosław - ws
• Falfus Jacek - ng
• Gajewska Karolina - ng
• Giżyński Szymon Stanisław -ws
• Goliński Marian Tomasz -przeciw
• Gosiewska Małgorzata - ws
• Gosiewski Jerzy - ws
• GOSIEWSKI Przemysław Edgar - ws
• Górski Tomasz -ws
• Hoc Czesław - ng
• Hofman Adam - ws
• Jach Michał - ws
• Jackiewicz Dawid -ws
• Jagiełło Jarosław - ws
• Jasiński Wojciech - ws
• KACZYŃSKI Jarosław - ws
• Karski Karol - ws
• Kempa Beata - ng
• Kloc Izabela - ng
• Kłosowski Sławomir - ws
• Kołakowski Robert -ws
• Kościelniak Jacek - ws
• Kraczkowski Maks - ws
• Krasulski Leonard - ws
• Krzywicki Piotr - ws
• KUCHCIŃSKI Marek - ws
• KURSKI Jacek - ws
• Latos Tomasz - ws
• Lipiec Krzysztof - ng
• LIPIŃSKI Adam - ws
• Liss Andrzej - ws
• Machałek Marzena - ws
• Marianowska Barbara - ng, wg posłów PIS nieobecna z powodu choroby
• Markowski Tomasz - ws
• Masłowska Mirosława - ws
• Matuszny Kazimierz - ws
• Mazurek Beata - ws
• Mężydło Antoni - ng
• Michałkiewicz Krzysztof - ws
• Mularczyk Arkadiusz - ws
• Natalli-Świat Aleksandra - ws
• Ołdakowski Jan - ng
• Opioła Marek - ws
• Paluch Anna - ws
• Piecha Bolesław Grzegorz - ws
• POLACZEK Jerzy - ng
• Poncyljusz Paweł - ws
• Rogacki Adam - ng
• Roman Giovanni - za
• Rusiecki Jarosław - ng
• Ryniak Monika - ng
• Sadurska Małgorzata - ws
• Seliga Dariusz - ng
• Sellin Jarosław - ng
• Stawiarski Jarosław - ng
• Stryjska Małgorzata - ng
• Surmacz Marek - ws
• SUSKI Marek - ws
• Szarama Wojciech Piot - ws
• SZCZYPIŃSKA Jolanta - ws
• Szrajber Bartłomiej - ws
• Szwed Stanisław -ng
• Szydło Beata - ws
• Szyszko Jan - ng
• Tchórzewski Krzysztof - ng
• UJAZDOWSKI Kazimierz Michał - ng
• Walkowiak Andrzej - ng
• WASSERMAN Zbigniew - ws
• Wiązowski Waldemar - ng
• Wiśniewska Jadwiga - ws
• Witek Elżbieta - ws
• Wójcik Michał - ws
• Zalewski Paweł - ws
• ZAWISZA Artur - ng
• Zbonikowski Łukasz - ng
• Zieliński Jarosław - ws
• ZIOBRO Zbigniew - ws
 
Lista 94 posłów PIS. Od początku przeszkadzali, szydzili z pomysłu konstytucyjnej ochrony, mnożyli wątpliwości, straszyli „wojną aborcyjną”, bronili rzekomego „kompromisu”, szantażowali, zarzucali obrońcom życia „cynizm”, paraliżowali prace komisji, produkowali fikcyjne, konkurencyjne poprawki dla wywołania zamętu, pisali listy z apelami przeciw zmianom itp. A gdy już przyszło do ostatecznego rozstrzygnięcia, to mogliśmy liczyć jedynie na garstkę posłów z PIS, za to prawie na wszystkich z PSL, Samoobrony, kilkunastu niezależnych i ponad 20 posłów z Platformy. Jak zapowiadałem, nazwiska te postaram się - na ile mogę - upowszechnić w świadomości społecznej (patrz: www.prawy.pl).

Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #23 dnia: Marca 24, 2009, 05:14:37 am »

Cytuj
Jak Pan wie co można nabyć w oddziałach partyjnych PIS-u to dyskusja z Panem nie ma najmniejszego sensu. A ta "cała spora książeczka" jak Pan to określił to jakiś bełkot a nie program. Tam są same ogólniki i wodolejstwo. Z resztą PO ma podobną książeczkę z takimi samymi bredniami "By żyło się lepiej...".  Proszę sobie zobaczyć program UPR którą Pan wymienił. Tam są same konkrety. Dobry program powinien być krótki.

Sprawdzi Pan jeszcze raz. Sa konkrety, rowniez w podsumowaniu rzadow PiS.

Cytuj
to lista posłów z PIS, którzy nie poparli poprawki przewidującej zmiany w art. 30 i 38 Konstytucji RP, gwarantującej prawo do życia "od chwili poczęcia do naturalnej śmierci" oraz gwarantującej „godność człowieka od poczęcia” (celowo nie głosowali, choć byli obecni w sejmie, albo się wstrzymali od głosu, co oznacza bycie przeciw). Przyjęcie tej klarownej poprawki, wspieranej jednoznacznie przez polskich biskupów i w pełni zgodnej z nauczaniem katolickim (w tym szczególnie z nauczaniem Jana Pawła II), najpełniej i najlepiej chroniłoby życie osób nienarodzonych oraz gwarantowałoby konstytucyjną ochronę przed eutanazją. Jedynie Klub Liga Polskich Rodzin w całości poparł tę poprawkę. Zapamiętajmy te nazwiska. To ci, którzy z tchórzostwa, albo pod wpływem partyjnego szantażu, albo z braku wyraźnej postawy chrześcijańskiej, sprzeniewierzyli się swoim deklaracjom przedwyborczym i nie poparli jednoznacznie Życia:

Wiekszosc sie widze wstrzymala, wielu nie glosowalo, garstka byla przeciw.

Cytuj
Lista 94 posłów PIS. Od początku przeszkadzali, szydzili z pomysłu konstytucyjnej ochrony, mnożyli wątpliwości, straszyli „wojną aborcyjną”, bronili rzekomego „kompromisu”, szantażowali, zarzucali obrońcom życia „cynizm”, paraliżowali prace komisji, produkowali fikcyjne, konkurencyjne poprawki dla wywołania zamętu, pisali listy z apelami przeciw zmianom itp. A gdy już przyszło do ostatecznego rozstrzygnięcia, to mogliśmy liczyć jedynie na garstkę posłów z PIS, za to prawie na wszystkich z PSL, Samoobrony, kilkunastu niezależnych i ponad 20 posłów z Platformy. Jak zapowiadałem, nazwiska te postaram się - na ile mogę - upowszechnić w świadomości społecz

A prosze bardzo. Ja juz swoje zdanie w tej sprawie wyrazilem. Wojna awanturnika Jurka, ktora doprowadzila do rozbicia partii w trudnym momencie. Wieczny problem prawicy, brak zgody, dzialania na wlasna reke, rozdzieranie szat itd. Juz napisalem do czego by to moim zdaniem doprowadzilo i nie chce mi sie powtarzac.
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #24 dnia: Marca 24, 2009, 15:45:23 pm »


Wiekszosc sie widze wstrzymala, wielu nie glosowalo, garstka byla przeciw.


Pan chyba sobie żartuje. Pan Jezus powiedział "Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie". Wstrzymywanie się od głosu nie jest żadnym kompromisem jak to Pan raczy sugerować tylko głosowaniem na "nie".


A prosze bardzo. Ja juz swoje zdanie w tej sprawie wyrazilem. Wojna awanturnika Jurka, ktora doprowadzila do rozbicia partii w trudnym momencie. Wieczny problem prawicy, brak zgody, dzialania na wlasna reke, rozdzieranie szat itd. Juz napisalem do czego by to moim zdaniem doprowadzilo i nie chce mi sie powtarzac.


Pan nadal podtrzymuje, że PIS to prawica do bardzo proszę mi przedstawić jakimi cechami według Pana charakteryzuje się prawica. Może zmienię zdanie.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #25 dnia: Marca 24, 2009, 16:01:54 pm »

Cytuj
Pan chyba sobie żartuje. Pan Jezus powiedział "Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie". Wstrzymywanie się od głosu nie jest żadnym kompromisem jak to Pan raczy sugerować tylko głosowaniem na "nie".

To nie zaden kompromis, ale wyrazenie swojego stosunku do tej beznadziejnej awantury. Im bardziej prawica bedzie radykalna tym szybciej lewactwo dojdzie do wladzy. Trzeba byc rozsadnym, nie palic za soba mostow i powoli dazyc do sukcesu. W historii wiele razy Polska tracila przez bezmyslne akty brawury i warto w koncu zaczac doceniac powolna prace i dazenie do celu, a nie romantyczne gesty.

Swoja droga pana zdanie PiS jest za aborcja czy jak?

Cytuj
Pan nadal podtrzymuje, że PIS to prawica do bardzo proszę mi przedstawić jakimi cechami według Pana charakteryzuje się prawica. Może zmienię zdanie.

Sa konserwatywni w kwestiach obyczajowych, a ekonomicznie odwoluja sie do tradycji chadeckich i KNS. Wiem ze dla pana jedyna prawica to UPR, ale to mimo wszystko o wiele szersze pojecie. Zreszta jesli dla pana PiS to lewica, to ok. Widac jestem lewicowcem. Podobnie jak moja najblizsza rodzina, czego o sobie by chyba nigdy nie powiedzieli hehe. Musze im przekazac, ze od dzis sa lewica. W sumie jeszcze niech mi pan odpowie na moje pytanie, jaka jest alternatywa dla PiS? Tylko niech mi pan nie wyjezdza z jakimis kanapami, bo to mnie nie interesuje.
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #26 dnia: Marca 24, 2009, 17:09:51 pm »


Sa konserwatywni w kwestiach obyczajowych, a ekonomicznie odwoluja sie do tradycji chadeckich i KNS. Wiem ze dla pana jedyna prawica to UPR, ale to mimo wszystko o wiele szersze pojecie. Zreszta jesli dla pana PiS to lewica, to ok. Widac jestem lewicowcem. Podobnie jak moja najblizsza rodzina, czego o sobie by chyba nigdy nie powiedzieli hehe. Musze im przekazac, ze od dzis sa lewica. W sumie jeszcze niech mi pan odpowie na moje pytanie, jaka jest alternatywa dla PiS? Tylko niech mi pan nie wyjezdza z jakimis kanapami, bo to mnie nie interesuje.

Mnie interesuje tylko UPR. Jak mam wybierać między dżumą PO a cholerą PIS to szukam prawdziwej alternatywy.
Jakoś mnie Pan swoimi argumentami nie przekonał.
Pisze Pan o tradycjach chadeckich a nie wiem czy zdaje sobie Pan sprawę, do jakiej partii należy Angela Merkel.


Jeszcze tylko jedno małe pytanie na które bym bardzo prosił żeby Szanowny Pan odpowiedział. Proszę mi  wyjaśnić jak można uważać PIS za partię prawicową jeśli ta odwołuje się do tradycji rewolucji francuskiej ? Ja tego nie mogę zrozumieć.

Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #27 dnia: Marca 24, 2009, 17:20:55 pm »


Sa konserwatywni w kwestiach obyczajowych, a ekonomicznie odwoluja sie do tradycji chadeckich i KNS. Wiem ze dla pana jedyna prawica to UPR, ale to mimo wszystko o wiele szersze pojecie. Zreszta jesli dla pana PiS to lewica, to ok. Widac jestem lewicowcem. Podobnie jak moja najblizsza rodzina, czego o sobie by chyba nigdy nie powiedzieli hehe. Musze im przekazac, ze od dzis sa lewica. W sumie jeszcze niech mi pan odpowie na moje pytanie, jaka jest alternatywa dla PiS? Tylko niech mi pan nie wyjezdza z jakimis kanapami, bo to mnie nie interesuje.

Mnie interesuje tylko UPR. Jak mam wybierać między dżumą PO a cholerą PIS to szukam prawdziwej alternatywy.
Jakoś mnie Pan swoimi argumentami nie przekonał.
Pisze Pan o tradycjach chadeckich a nie wiem czy zdaje sobie Pan sprawę, do jakiej partii należy Angela Merkel.


Jeszcze tylko jedno małe pytanie na które bym bardzo prosił żeby Szanowny Pan odpowiedział. Proszę mi  wyjaśnić jak można uważać PIS za partię prawicową jeśli ta odwołuje się do tradycji rewolucji francuskiej ? Ja tego nie mogę zrozumieć.



CDU niemieckie to juz popluczyny chadecji. Jak pana interesuja przegrane sprawy (wolta Jurka, UPR) to prosze bardzo.

Co do rewolucji, to moge sie zapytac kiedy i gdzie sie odwolywali? I w jakim kontekscie, bo wie pan, czasami takie rzeczy nie maja znaczenia. A dla radykalow sa kanapy i z lewej i z prawej strony. Dla UPRu sukcesem bedzie przekroczenie 3% i dostanie dotacji. Moze za 5 lat zalapia z 5%. Ale nigdy nie beda rzadzic, wiec po co sie ludzic.
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #28 dnia: Marca 24, 2009, 17:28:24 pm »


Co do rewolucji, to moge sie zapytac kiedy i gdzie sie odwolywali?


Czy PIS popiera powszechny obowiązek szkolny czyli państwową własność dzieci ?
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #29 dnia: Marca 24, 2009, 17:30:18 pm »


Co do rewolucji, to moge sie zapytac kiedy i gdzie sie odwolywali?


Czy PIS popiera powszechny obowiązek szkolny czyli państwową własność dzieci ?

"Panstwowa wlasnosc dzieci"?? To chyba lekkie naduzycie semantyczne...
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Pan chlebowski o "in witro", czyli moralność partii rządzącej... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!