Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 30, 2024, 01:29:49 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kto może teraz być nowym Prezydentem?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 24 Drukuj
Autor Wątek: Kto może teraz być nowym Prezydentem?  (Przeczytany 55044 razy)
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #105 dnia: Kwietnia 21, 2010, 08:47:59 am »



Mam nadzieję, że w swojej negatywnej opinii o prawnikach pozostanie Pan do wyborów i nie odda głosu na J. Kaczyńskiego czy Z.Ziobrę.

Trzeba jednak przyznać, że ci prawnicy starali się walczyć z sitwą prawniczą.
Tak się starali, ze aby spokojnie i bez echa przeszedł Traktat, Jarek u Alka Smilarka z FB (gdzie są również inni działacze w tym SLD,hierarchowie i znane postacie duchowieństwa Kościoła posoborowego), zobowiązał się do przeprowadzenia wyborów, celem odsunięcia przynajmniej na czas debaty przystawek czyli Samoobrony i LPR. Manewr jak wiemy się udał i Traktat w Polsce bez przeszkód wielkich przeszedł. Innym zwycięstwem Jarka jest utożsamianie jego neobolszewickiego pisu z partią narodowa lub katolicką, co jest kpiną ze zdrowego rozsądku.Widocznie mało jest znaków dla tej partii z Niebios, aby sobie już dali spokój.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #106 dnia: Kwietnia 21, 2010, 08:56:56 am »

Skandaliczne jest nazywanie PISu partią neobolszewicką. Można mieć do PIS pretensje ale porównywanie tej partii do komunistycznych zbrodniarzy partii bolszewików spod znaku Lenina, Stalina, Dzierżyńskiego, Marchlewskiego jest uwłaczające!!!. Także dla ofiar zbrodni katyńskiej, zabitych przez NKWD, zbrojne ramię partii bolszewickiej.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2010, 09:01:16 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #107 dnia: Kwietnia 21, 2010, 09:40:52 am »

W wielu miejscach regulaminy wojskowe to po prostu podstawowe zasady dobrego wychowania.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #108 dnia: Kwietnia 21, 2010, 09:42:41 am »

po "naszej" stronie
Hola, to  katolickie forum, nie partyjne.
Nigdy nie głosowałem na ludzi z PiS (a wcześnej z PC) i nie jestem (jeszcze pewien) czy zagłosuję.
Panie Romeck,
akurat ten watek jest 100% polityczny.
... na forum o wierze katolickiej a nie na forum o polityce w Polsce.
W polityce - uważam  - nie ma "naszych" partii.

moja dalsza odpowiedż słowami Kalistrata:
Naprawdę nie potrafię zrozumieć jednej rzeczy: dlaczego niektórzy użytkownicy forum krzyż nie widzą niczego złego w głosowaniu na złodziei czyli socjalistów i etatystów np. z PiSu? Po prostu w głowie mi się to nie mieści. Oczywiście PO to liberałowie tylko w gębie, więc to żadna alternatywa. Nie rozumiem także dlaczego nagle Państwo uważają PiS za partię konserwatywną? O Traktacie Lizbońskim, popieraniu UE, kwestii zmian w konstytucji odnoście ochrony życia nienarodzonych już Państwo zapomnieli? Jak można uważać PiS za partię konserwatywną, skoro w okresie swoich rządów nie sprzeciwiła się zabijaniu nienarodzonych w majestacie prawa?



Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #109 dnia: Kwietnia 21, 2010, 10:06:17 am »

Żeby tylko metroseksualnych. To już o pedałowanie zahacza. Boże gdzie Ci mężczyźni...?

Pani Wiridiano!
Ma Pani ładne nogi!!! ;) ;D
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #110 dnia: Kwietnia 21, 2010, 10:07:56 am »

Wyjątkowo się z Panią Wiridianą i Panem Szkieletem nie zgodzę. Zasadnicza służba wojskowa to była przynajmniej w latach 90-tych, za moich czasów wylęgarnia patologii i pijaństwa na każdym kroku. Kogoś z maturą szukać można było ze świecą. I faktycznie w wielu jednostkach szkolenie to ścielenie łóżek i całodzienne sprzątanie za młodego. Chroniczny brak przepustek itp.
Jakże ja byłem wdzięczny że było mi skończyć szkołe wojskową i trafić do jednostki specjalnej gdzie szkolenie to było szkolenie a nie bicie piany.
Zawodowa służba wojskowa to jest to. Natomiast reszta mężczyzn powinna przechodzić kilkumiesięczne szkolenie stacjonarne co sobotę np. To w zupełności wystarczy.
Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #111 dnia: Kwietnia 21, 2010, 10:25:04 am »

Statystycznie w populacji  0,5% facetów od razu nadaje się na żołnierzy-wojowników, którzy maja cechy przywódców, dowódców, organizatorów , nadstawiaczy głowy i karku.Dalsze 2% to bardzo dobrzy żołnierze w razie potrzeby, następne 3% to dobrzy żołnierze. Reszta to masa -" mięso armatnie". 
Wiedzieli o tym okupanci, którzy takich najlepszych chłopaków wybijali. Armia zawodowa, ochotnicza i profesjonalna -tak!!!
Najlepszych wybić , a reszcie mało trzeba!

http://www.youtube.com/watch?v=bsn_tIhS7pw&feature=related
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2010, 10:29:49 am wysłana przez Serpico » Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #112 dnia: Kwietnia 21, 2010, 10:51:37 am »

Skandaliczne jest nazywanie PISu partią neobolszewicką. Można mieć do PIS pretensje ale porównywanie tej partii do komunistycznych zbrodniarzy partii bolszewików spod znaku Lenina, Stalina, Dzierżyńskiego, Marchlewskiego jest uwłaczające!!!. Także dla ofiar zbrodni katyńskiej, zabitych przez NKWD, zbrojne ramię partii bolszewickiej.
Ja na temat LPR czy pana Giertycha tez niejedno ciężkie słowo przeczytałem. Skoro to jest watek polityczny to musi dochodzić do kontrowersyjnych opinii. Skoro pisowcy najmocniej ze wszystkich partii i zabiegali o poparcie u neokonserwatystów syjonistów przemianowanych z trockistów trzymających władze w USA.Cała wojenna zawierucha wywołana na bliskim wschodzie po 2000 roku miała poparcie pisowcow.Tam zabijano ludzi, o czym niektórym komentatorom ciężko się zgodzić. Jarosław Kaczyński grzmiał z trybuny sejmowej w 2003 roku,,ta wojna jest naszą wojną"Na wojnie są trupy, które oskarżają tych co ja wywołali lub poparli min PiS.Takie jest moje i nie tylko moje zdanie. Mieszanie tragedii katyńskiej w kampanię wyborczą, to dalsza chęć budowy swojego ,,image" przez etatowych działaczy pis tu obecnych na mogiłach bohaterów wojny.Los umierającego na raka Łyżwińskiego, któremu skutecznie zablokowano możliwość leczenia, to jedna z wielu metod państwa bezprawia jakim jest obecna Polska.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #113 dnia: Kwietnia 21, 2010, 10:59:45 am »

Wyjątkowo się z Panią Wiridianą i Panem Szkieletem nie zgodzę. Zasadnicza służba wojskowa to była przynajmniej w latach 90-tych, za moich czasów wylęgarnia patologii i pijaństwa na każdym kroku.

Mój wujek był wtedy w wojsku, były ciężkie chwile ale na pewno też wiele mu to dało. Przynajmniej mamisynki się nie chowają nam w narodzie chyba że mamusia wybroni, i punktualności się akurat uczą. Patologie są też na studiach i to nie wiem czy nie gorsze. A ludzie bez matury nie są gorsi od tych z maturą. Wielu by się znalazło których jestem w stanie szanować bardziej niż tych, którzy ze mną maturę zdawali (szczególnie tę nową jeszcze z amnestią)
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #114 dnia: Kwietnia 21, 2010, 11:20:34 am »

Czy naprawdę na Forum Krzyż musimy tolerować gloryfikację generała Jaruzelskiego, porównywanie PISu do bolszewików(niszczących świątynie i katolickie i prawosławne), pochwalać zbrodniarzy z OWP, terorystów arabskich i innych(ilu chrześcijań zamordowali fanatycy islamscy w Indiach chociażby. To pytanie do moderatorów. Rozumiem, że PIS można i trzeba krytykować, ale Pan Stefan(Józef) zionie nienawiścią!!!. To jest forum katolickie, nkogo nie mamy prawa nienawidzieć!!! Także Żydów!!! Co to ma wspólnego z Kościołem Katolickim?
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #115 dnia: Kwietnia 21, 2010, 11:32:07 am »

Mój ojciec był żołnierzem zawodowym, w wojsku spędził kilkanaście lat (potem zaś przeszedł do policji.). Raczej nie zgodziłby się z opinią, że armia, do której wcielenie było przymusowe, uczyła czegokolowiek przydatnego potem w życiu- poza prasowaniem wozów taboretem, czy mycia podłóg po kilka razy dziennie ;). Zwłąszcza, jeśli ktoś był tam wbrew swojej woli- była to totalna strata czasu, który można było poświęcić na co innego, np. zdobywanie doświadczenia zawodowego.
Nie zrobi się żołnierza z kogoś, kto nie chce nim zostać.
Z punktualnością jest różnie, wcale nie musi wojsko kogoś tego nauczyć.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #116 dnia: Kwietnia 21, 2010, 11:40:48 am »

Proszę pamiętać że wcielenie z poboru było do Wojska Polskiego które jest odziedziczone bezpośrednio z Ludowego Wojska Polskiego w którym głównym kryterium awansu nie była wiedza tylko największa ortodoksyjność i zaangażowanie w socjalizm ludowy. Tak więc na generałów i najwyższych przełożonych mianowano nie najmokrzejszych ludzi, tylko zwykłą hołotę za którą szło chamstwo.
Dopiero teraz zaczyna się odradzać prestiż armii. Proszę tak nie gloryfikować armii z czasów jej największych poborów bo wtedy pojęcie: "Bóg, Honor, Ojczyzna" nie liczyło się, tylko zupełni coś przeciwnego.
Polski patriota nie chciał służyć w LWP.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #117 dnia: Kwietnia 21, 2010, 12:45:44 pm »

Proszę pamiętać że wcielenie z poboru było do Wojska Polskiego które jest odziedziczone bezpośrednio z Ludowego Wojska Polskiego w którym głównym kryterium awansu nie była wiedza tylko największa ortodoksyjność i zaangażowanie w socjalizm ludowy. Tak więc na generałów i najwyższych przełożonych mianowano nie najmokrzejszych ludzi, tylko zwykłą hołotę za którą szło chamstwo.
Dopiero teraz zaczyna się odradzać prestiż armii. Proszę tak nie gloryfikować armii z czasów jej największych poborów bo wtedy pojęcie: "Bóg, Honor, Ojczyzna" nie liczyło się, tylko zupełni coś przeciwnego.
Polski patriota nie chciał służyć w LWP.
[/b]

Otóż to ! Często wolał zapłacić za to więzieniem.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #118 dnia: Kwietnia 21, 2010, 13:42:11 pm »

Uczy punktualności.

Nie byłem i nie będę w wojsku, a jestem bardzo punktualny. Czyli sprawa przydatności przymusowego poboru rozstrzygnięta.
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #119 dnia: Kwietnia 21, 2010, 14:00:47 pm »

Czy naprawdę na Forum Krzyż musimy tolerować gloryfikację generała Jaruzelskiego, porównywanie PISu do bolszewików(niszczących świątynie i katolickie i prawosławne), pochwalać zbrodniarzy z OWP, terorystów arabskich i innych(ilu chrześcijań zamordowali fanatycy islamscy w Indiach chociażby. To pytanie do moderatorów. Rozumiem, że PIS można i trzeba krytykować, ale Pan Stefan(Józef) zionie nienawiścią!!!. To jest forum katolickie, nkogo nie mamy prawa nienawidzieć!!! Także Żydów!!! Co to ma wspólnego z Kościołem Katolickim?
Panu prawda myli się z nienawiścią.Ja nie przejawiam tego uczucia do PiSu, tylko uważam, ze z powodu tragedii nie można teraz nad tą partią zawieszać parasola ochronnego.Pan Maciej Giertych rzeczowo wyjaśnił stanowisko w sprawie stanu wojennego czy  Jaruzelskiego, który swoją osobą obecnie nie ma żadnych realnych wpływów na losy Polski, w przeciwieństwie do zakonspirowanych w patriotyczne piórka grabarzy polskiej państwowości.Niech Pan zrozumie, że PiS to nie Polska, a atak na PiS nie jest atakiem na najwyższe wartości.PiS jest partią która odegrała wielka i uważam szkodliwą rolę. Forum Krzyż jest miejscem ludzi wierzących i zatroskanych tak w sprawie Polski jak i Kościoła.Pan to musi zrozumieć i uszanować zdanie innych, gdyż epoka jednomyślności skończyła się wraz z pogrzebem nieboszczki PZPR.Pozabijane dzieci, kobiety i starcy w wojnie irackiej, to nie terroryści, a niewinne ofiary agresorów mających apetyt na iracką ropę. Niech pan tych propagandowych bredni za Pisem i innymi z bandy czworga PO PiS SLD PSL, nie powtarza.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 24 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kto może teraz być nowym Prezydentem? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!