Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:16:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kto może teraz być nowym Prezydentem?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 Drukuj
Autor Wątek: Kto może teraz być nowym Prezydentem?  (Przeczytany 54789 razy)
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #330 dnia: Lutego 10, 2013, 13:12:08 pm »

Pozwolę sobie dorzucić jeden z cytatów JKM:
Cytuj
Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinnismy ogladac ludzi zdrowych, pieknych, silnych, uczciwych, madrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety.
Tym cytatem się pan zachwyca? Pan w ogóle wie co cytuje?

A gdzie ja się tym zachwycam?
Wiem co cytuję.
Ale nie wiem skąd u Pani takie myśli, że się zachwycam JKM-em (jego poglądami)?
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #331 dnia: Lutego 10, 2013, 13:30:41 pm »


 Faktem jest, ze najomosc tego typu organizacji jest niezbedna:

Cytuj

Tak Kosciol nie dzialal: papieze w swoich potepieniach dowodza doskonalej znajomosci tematu. Moze ich tez pan powyklina, no bo jak to tak, masoneria sie interesowac? Najlepiej nic nie wiedziec, i wmawiac wszystkim, ze tylko nieuctwo i ignoranacja sa bezgrzeszne.

Oczywiście, ale Panu się znajomość organizacji pomyliła najwyraźniej ze znajomościami z wielkimi mistrzami największej lewackiej masonerii na świecie.
Czy dla Pana znajomość działalności szatana jest też równoznaczna z podpisaniem cyrografu?

Cytuj

 bo albo twierdzimy, ze maja one znaczny wplyw na polityke, spoleczenstwo i gospodarke,

Tak, a Pan broni ich człowieka i przyjaciela, który sam rozważał wstąpienie do masonerii, ale zrezygnował tylko dlatego, że wydało mu się to za mało korzystne.

Cytuj

To nie ma nic z katolicyzmem wspolnego: katolicyzm uczy uzywac wiedzy i rozumu do rozpoznanawania tego typu zagrozen.

A Pan robi wszystko, żeby nie rozpoznać tego zagrożenia.

Cytuj

 I co zlego jest w stwierdzeniu, ze masoneria masonerii nie rowna? Loze i ich cele sa bardzo rozne: od grup naiwniakow, zajmujacych sie dyrdymalami, do poteznych organizacji, brutalnie antykatolickich. To jest zwakly fakt. I co stwierdzenie oczywistosci ma do bycia katolikiem?Nie moze byc stwierdzenie prawdy zlem.Po prostu.

Każda masoneria jest wrogiem Kościoła, a z kontekstu Pańskiej wypowiedzi wynikało, że niekoniecznie. Zatem niech Pan teraz przyzna, czy KAŻDA masoneria jest wrogiem Kościoła i przynależność do niej oznacza automatyczną ekskomunikę, czy Pańskim zdaniem jednak nie. Czekam na klarowną odpowiedź, a nie elaborat nieodnoszący się do niczego konkretnie.

Cytuj

 Wpakowal sie Pan na katolickie forum, glosi brednie, klamie, i jeszcze pomawia innych o niewiernosc nauczaniu Kosciola wyciagajac niedorzeczne wnioski z najprostszych stwierdzen.

Skoro Pan broni człowieka masonerii, argumentując, że przecież "masoneria masonerii nie równa", to jest to niewierność nauczaniu Kościoła. To Pan w sposób niedorzeczny próbuje zaklinać rzeczywistość i tłumaczyć w pokrętny sposób wypowiedzi swojego mistrza.

Cytuj

To, ze uwaza sie wybory za nieistorne nie znaczy, ze nie trzeba na nie isc, albo ze trzeba glosowac na kogos, kto jest kandydatem idealnym.

Tak, to właśnie to oznacza. A jeśli ktoś jest w stanie nagiąć swoje poglądy i zagłosować przeciw nim, to znaczy, że wybory same w sobie mają dla niego dużą wagę. To logika, z którą zdaje się Pan być na bakier. Oczekuję jedynie kandydata, który nie będzie głosił poglądów sprzecznych z nauczaniem Kościoła, przynajmniej tego. "JKM" nie spełnia tego wymogu, co już udowodniła Pani Mama, cytując jego wypowiedzi odnośnie wiary i Tradycji.

Cytuj
Bo o ile socjalisci zniszcza gospodarke i zatruja powoli sumienie, to osoby takie jak Janusz P. i jego Ruch sa dla kraju i narodu zabojcze, i to zaraz.

I tego Janusza P. wypromował w ostatniej kampanii wyborczej "JKM", czyniąc z nim debaty, występując wspólnie z nim na paradach dla narkomanów.



Widocznie ma pani(?) bardzo duzo czasu albo dobrze platna robote.

Mam! Chce się pan ze mną umówić? Daj se pan na wstrzymanie  :D

O, widzę, że i również Pani została posądzona o agenturę przeciwko guru :D:D:D

Moj stosunek do masoneri jest dokladnie taki, jak Kosciola katolickiego. Zadnej masonerii nie da sie pogodzic z Katolicyzmem. Przynaleznosc do masonerii powoduje zaciagniecie grzechu ciezkiego, nie ekskomuniki, gwoli scislosci. Ubolewam nad ta zmiana, ale prawo jest prawem, a Prawodawca- Rzymski Biskup- je zmienil. Nie moge wiec przyznac, ze przynaleznosc do masonerii powoduje ekskomunike, bo tego prawo juz nie przewiduje, i musialo by to wynikac z innych  niz sama przynaleznosc powodow, takich jak wlasnie konkretne dzialania podejmowane przez ta masonerie ( to a propòs faktu, ze loze, gloszone przez nich tresci i cele sa rozne).

Korwin nie jest zadnym mistrzem: jest jeden Mistrz. Korwin jest tylko politykiem z niezwykle przekonujacym programem gospodarczym, a  nie religijnym guru. Prosze przyjac to do wiadomosci, a nie wciskac mi publicznie kitu, ze ja jakichs wnioskow nie wyciagam. Jedynym moim Autorytetem w kwestiach moralnych i religijnych jest dla mnie Magisterium Kosciola. Pan tez nim nie jest, wiec prosze nie silic sie na plytkie moralizatorstwo, i przepytywanie z doktryny, bo nie ma pan zadnej wladzy nade mna, by wyglaszac takie, oparte zrszta na glebokiej ignorancji sady, i to  na publicznym forum.

Chyba jest jednak roznica miedzy Korwinem a diablem, zapewne taka, jak miedzy nami na tym forum, a aniolami. Ojciec Swiety przyjmowal w "serdecznej atmosferze" mistrzow loz, premiera Zapatero czy Obame, co nie znaczy chyba, ze znajomosc z nimi dowodzi popierania przez Niego ich polityki. Jesli papiez moze spotykac sie ze wzgledow politycznych z takimi typami, to tym bardziej jakos tam czynny polityk moze. Nie jestem fanem tego typu zachowan, zeby byla sprawa jasna. Doskonale pamietam jednak powody, z jakich Korwin spotkal sie z Palikotem (jako z kims, kto moze wprowadzic innych, spoza istniejacego zamknietego ukladu politycznego ludzi do sejmu), jak i pamietam fakt, ze praktycznie w niczym nie byli zgodni, a   nawet w tym, w czym sie zgadzali, zgadzali sie jedynie pozornie, jak np. w kwestii narkotykow: Palikot chcial legalizowac, a Korwin chcial panstwa, ktore nie nakazuje ludziom jak maja wychowywac dzieci, czego sie uczyc, i co ma jesc, pic i palic dorosly(!) czlowiek, czego konsekwencja jest prawodawstwo nie zajmujace sie takimi kwestiami, a nie ich legalizacja. Inna sprawa, ze Palikot, niestety, sie dostal, a jako ze nieznajomosc tego o czym mowi Korwin jest powszchna, wyszlo na to, ze on go wypromowal.  Bylo to niepotrzebne i szkodliwe, ale wniosek, ze Mikke popiera Palikota jest tak absurdalny, ze az smiac sie chce.


Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #332 dnia: Lutego 10, 2013, 13:48:35 pm »

Panie max, proszę nie opowiadać teraz bajek. "JKM" zawsze wypowiadał się bardzo przychylnie o masonerii regularnej, do której rozważał przystąpienie i podałem link do filmu, w którym to mówi.
Co nie udawac? Ceni- nie ceni. Chcial przystapic- ale nie przystapil, a za to sa(a raczej byly) kary koscielne. Mysle, ze o wiele bardziej bladzi on w swoich przekonaniach nt. Kosciola, na co mu uwage wielokrotnie zwracano, niz w tym, ze zna jakiegos mistrza.
Cytuj
Krytykował tylko masonerię lewicową, taką jak Wielki Wschód Francji, ale głównie za to, że nie jest to masoneria jego zdaniem. Zatem masonerię jako taką bardzo sobie ceni i proszę nie udawać.

Dlaczego ZATEM? To jest nonsensowna nadinterpretacja. Faktem jest jednak, ze jakkolwiek kazda masoneria jest z Katolicyzmem nie do pogodzenia, to GOdF jest organizacja niemalze programowo antykoscielna, i chyba na zadnej innej formacji nie ciaza takie podlosci wobec Kosciola, jak na nich, od obrzydliwej Rewolucji poczawszy..

Chyba niektorzy maja na tym forum wiekszego hopla na punkcie masonerii, niz Mikke, i projektuja swoja umyslowosc  i znaczenie owych zainteresowan na niego i wspoluczestnikow forum.
Zapisane
Leszek
uczestnik
***
Wiadomości: 118


« Odpowiedz #333 dnia: Lutego 10, 2013, 14:05:46 pm »

Przynależność do masonerii pociąga dalej za sobą karę ekskomuniki- proszę zwrócić uwagę, że deklaracja KNW z 1983 roku (po promulgacji nowego CIC) powołuje się na deklarację z 1981 w tej sprawie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2013, 14:09:00 pm wysłana przez Leszek » Zapisane
+++
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #334 dnia: Lutego 10, 2013, 14:18:45 pm »


A gdzie ja się tym zachwycam?
Wiem co cytuję.
Ale nie wiem skąd u Pani takie myśli, że się zachwycam JKM-em (jego poglądami)?


A tu się pan zachwyca gdzie napisał i odpowiada innemu użytkownikowi i pozwolę sobie zacytować całą pana wypowiedź, bo cytując mnie i odpowiadając mi, okroił pan co nie co:

Jeśli ktoś atakuje JKM ze względu na jego poglądy dot. wiary i jednocześnie jest zwolennikiem PiS- to niewątpliwie jest hipokrytą. Chociaż przyznam się, że swój pogląd opieram nie na działaniach p. J. Kaczyńskiego (są mi bliżej nieznane), ale jego śp. brata i bratowej.

W pełni zgoda.
Pozwolę sobie dorzucić jeden z cytatów JKM:

Cytuj
Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinnismy ogladac ludzi zdrowych, pieknych, silnych, uczciwych, madrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety.

O z tej wypowiedzi, z czymś się tam pan zgadza, a konkretnie z jakaś hipokryzją innych i pozwala sobie na dołożenie jeszcze jednego z cytatów JKM. Bo gdyby pan był przeciwny temu, to by nawet w ogóle tego nie zacytował, bo to jest wprost uwłaczające chorym ludziom. Proszę mi powiedzieć, co czują rodzice, matki mające dzieci niepełnosprawne? - a zapewniam pana że takie osoby tu są!
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #335 dnia: Lutego 10, 2013, 14:24:09 pm »



http://www.youtube.com/watch?v=UPnBvn_hMNo

To tyle o honorze, konsekwencji i szczerości tej antychrześcijańskiej kreatury

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane. - Janusz Korwin-Mikke"
Źródło: Salon polityczny Trójki, Program III PR, 20 lipca 2007

Zapisane
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #336 dnia: Lutego 10, 2013, 14:25:35 pm »


A gdzie ja się tym zachwycam?
Wiem co cytuję.
Ale nie wiem skąd u Pani takie myśli, że się zachwycam JKM-em (jego poglądami)?


A tu się pan zachwyca gdzie napisał i odpowiada innemu użytkownikowi i pozwolę sobie zacytować całą pana wypowiedź, bo cytując mnie i odpowiadając mi, okroił pan co nie co:

Jeśli ktoś atakuje JKM ze względu na jego poglądy dot. wiary i jednocześnie jest zwolennikiem PiS- to niewątpliwie jest hipokrytą. Chociaż przyznam się, że swój pogląd opieram nie na działaniach p. J. Kaczyńskiego (są mi bliżej nieznane), ale jego śp. brata i bratowej.

W pełni zgoda.
Pozwolę sobie dorzucić jeden z cytatów JKM:

Cytuj
Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinnismy ogladac ludzi zdrowych, pieknych, silnych, uczciwych, madrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety.

O z tej wypowiedzi, z czymś się tam pan zgadza, a konkretnie z jakaś hipokryzją innych i pozwala sobie na dołożenie jeszcze jednego z cytatów JKM. Bo gdyby pan był przeciwny temu, to by nawet w ogóle tego nie zacytował, bo to jest wprost uwłaczające chorym ludziom. Proszę mi powiedzieć, co czują rodzice, matki mające dzieci niepełnosprawne? - a zapewniam pana że takie osoby tu są!

Pani Mamo, [Ciach]
Byłbym niespełna rozumu, gdybym wspierał JKMa w tym zdaniu. Nie mam zamiaru pisać posta pod postem chcąc dodać coś nowego do dyskusji. Niech Pani nie dopisuje innym czego nie mają na myśli. Proszę nie nadinterpretować, nie szukać ukrytych kontekstów, czy powiązań tam, gdzie ich brak. [Ciach]

EDIT.
A odnosząc się do wypowiedzi Pana Leszka to trudno się nie zgodzić. Wiele osób udaje, że nie było takich sytuacji jak głosowanie PiSu przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji, czy podpisaniu przez śp prezydenta traktatu.

Ciachy moje.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2013, 10:49:02 am wysłana przez daniel89 » Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #337 dnia: Lutego 10, 2013, 14:33:42 pm »

Szanowny młody człowieku jest zasada jeżeli ktoś się z czymś zgadza i pisze:

"W pełni zgoda.
Pozwolę sobie dorzucić jeden z cytatów JKM:

Cytuj
Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinnismy ogladac ludzi zdrowych, pieknych, silnych, uczciwych, madrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety."

To pytam, jak to odczytać?
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2013, 16:47:43 pm wysłana przez Mama » Zapisane
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #338 dnia: Lutego 10, 2013, 14:36:42 pm »

Szanowny młody człowieku jest zasada jeżeli ktoś się z czymś zgadza i pisze:

"W pełni zgoda.
Pozwolę sobie dorzucić jeden z cytatów JKM:

Cytuj
Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinnismy ogladac ludzi zdrowych, pieknych, silnych, uczciwych, madrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety."

To pytam, jak to odczytać?

Pani Mamo.
[Ciach]
A jak odróżnić kiedy jedna wypowiedź się kończy a inna zaczyna? Prosto - jest kropka i następna linia - i brak zdania łączącego. A odnośnie wypowiedzi Pana Leszka, proszę przeczytać edycję mojego poprzedniego postu.

EDIT
Tym bardziej logicznym jest, że skoro zgadzam się z Panem Leszkiem, to z taką postawą JKM nie mogę się zgodzić.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2013, 20:14:38 pm wysłana przez daniel89 » Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #339 dnia: Lutego 10, 2013, 14:44:34 pm »

Przynależność do masonerii pociąga dalej za sobą karę ekskomuniki- proszę zwrócić uwagę, że deklaracja KNW z 1983 roku (po promulgacji nowego CIC) powołuje się na deklarację z 1981 w tej sprawie.

Jednak o ekskomunice nie ma w niej mowy: mowa jest o grzechu ciezkim i niemoznosci przystepowania do Komunii Sw. Jesli ani Kodeks ani deklaracja takiej ekskomuniki nie oglaszaja naduzyciem bylo by twierdzenie, ze ona jest. Nie moze byc kary, zwlaszcza tak ciezkiej, jesli nie jest przewidziana prawem. A prawo moze sie zmieniac ( a raczej sankcja, bo ocena moralna pozostala przeciez taka sama). Czytalem opinie twierdzace, ze ekskomunika jest, kazda z nich jednach zbudowana byla na twierdzeniu: ekskomunika byla- kodeks sie zmienil- ekskomuniki nie ma eksplicite- jest deklaracja o grzechu ciezkim- jest  ekskomunika. Taka wykladnia prawa jest dziurawa i nie jest do utrzymania. To jak twierdzenie, ze nie ma zerwania w liturgii i magisterium przed- i posoborowym, podczas gdy oczywistym jest, ze takie zerwanie nastapilo. Wystarczy isc na obydwie msze. Tak i tu: wystarczy przeczytac CIC.
  Ogolne zasady wykladni daly by zreszta i argumeny przeciwne.
Zapisane
Leszek
uczestnik
***
Wiadomości: 118


« Odpowiedz #340 dnia: Lutego 10, 2013, 15:16:20 pm »

Podejrzewam, że za bokotemat jakiś mod "dojedzie"  :)

Przynależność do masonerii pociąga dalej za sobą karę ekskomuniki- proszę zwrócić uwagę, że deklaracja KNW z 1983 roku (po promulgacji nowego CIC) powołuje się na deklarację z 1981 w tej sprawie.
Jednak o ekskomunice nie ma w niej mowy: mowa jest o grzechu ciezkim i niemoznosci przystepowania do Komunii Sw. Jesli ani Kodeks ani deklaracja takiej ekskomuniki nie oglaszaja naduzyciem bylo by twierdzenie, ze ona jest.

Nie mam większego pojęcia o prawie kanonicznym, stąd mogę się mylić. Ale Pan przytazcza tylko pierwszą część owej deklaracji z 83. roku:
Cytuj
Zwrócono się z zapytaniem, czy uległa zmianie opinia Kościoła w sprawie stowarzyszeń masońskich, ponieważ w nowym Kodeksie Prawa Kanonicznego (w przeciwieństwie do poprzedniego) zagadnienie nie zostało wprost poruszone.

Święta Kongregacja Nauki Wiary może odpowiedzieć, że taka okoliczność jest podyktowana kryterium redakcyjnym, co dotyczy także innych stowarzyszeń podobnie nie wspomnianych, ujmowanych w szerszych kategoriach.

Pozostaje jednak niezmieniony negatywna opinia Kościoła w sprawie stowarzyszeń masońskich, ponieważ ich zasady zawsze były uważane za niezgodne z nauką Kościoła i dlatego przynależność do nich pozostaje zakazana. Wierni, którzy należą do stowarzyszeń masońskich, są w stanie grzechu ciężkiego i nie mogą przystępować do Komunii Świętej.

Nie należy do lokalnego autorytetu eklezjalnego wypowiadanie się o naturze stowarzyszeń masońskich sądem, który implikowałby uchylenie tego, co wyżej ustalono, i to, co jest zawarte w Deklaracji Świętej Kongregacji Nauki Wiary z dnia 17 lutego 1981 r. (AAS 73 [1981] 240-241).

Zaś deklaracja z 81. roku (KLIK):
Cytuj
DEKLARACJA O EKSKOMUNICE,
KTÓREJ PODLEGAJĄ KATOLICY NALEŻĄCY DO SEKT MASOŃSKICH
LUB PODOBNYCH STOWARZYSZEŃ
(...)
2) nie została zniesiona ekskomunika ani inne przewidziane kary;
Zapisane
+++
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #341 dnia: Lutego 10, 2013, 15:47:08 pm »

Czyli idzie Pan w zaparte i nic nie jest w stanie Pana przekonać, nawet sympatia "JKM" do masonerii, eugeniki, parad narkomańskich i traktowanie katolicyzmu jako użytecznego folkloru tubylczego.

Odnośnie tego, czy udział w masonerii jest tylko grzechem ciężkim, czy automatyczną ekskomuniką, polecam odcinek "Warto rozmawiać", gdzie jeden z historyków utrzymuje, że przepis o ekskomunice jest nadal aktualny. Wie Pan, ja bardziej wierzę temu ekspertowi niż zwolennikowi takiej osoby jak "JKM".

Zakładam, że jest Pan osobą inteligentną, więc:

Cytuj
Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinnismy ogladac ludzi zdrowych, pieknych, silnych, uczciwych, madrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety.

Ta wypowiedź "JKM", traktując ją poważnie i konsekwentnie(a z której autor się absolutnie nie wycofuje), powinna być uznana jako poparcie dla zdjęcia krzyży w miejscach publicznych, gdyż przedstawiają osobę umierającą na krzyżu, przegraną w danym momencie, a nie "człowieka zdrowego, pięknego, silnego".


Dlaczego ZATEM? To jest nonsensowna nadinterpretacja. Faktem jest jednak, ze jakkolwiek kazda masoneria jest z Katolicyzmem nie do pogodzenia, to GOdF jest organizacja niemalze programowo antykoscielna, i chyba na zadnej innej formacji nie ciaza takie podlosci wobec Kosciola, jak na nich, od obrzydliwej Rewolucji poczawszy..


To dla Pana loże 'nielewicowe' nie są wrogie Kościolowi, a jedynie są "z katolicyzmem nie do pogodzenia"?



Może używam mocnych słów, ale chodzi mi jedynie o Pańskie dobro w gruncie rzeczy, gdyż moim zdaniem "JKM" nigdy nie wyjdzie poza margines i to z własnej woli. Jego zadaniem jest ośmieszać konserwatystów, gospodarkę rynkową, prawicę, tradycję i polską historię. Zawsze, gdy jego poparcie rośnie niebezpiecznie do granicy progu wyborczego, ten człowiek 'błyszczy' tego typu kontrowersyjnymi zachowaniami i wypowiedziami.
Skupił elektorat antyunijny i, ośmieszając go, zamknął go w niszy.

Zatem nazwisko tego człowieka w ogóle nie powinno paść w tym temacie, bo on z zasady nigdy nie chciał odnieść sukcesu w polityce. To przyjaciel Komorowskiego i Kaczyńskiego, których na codzień krytykuje i planuje "zamknąć w kryminale', niemniej z tymi panami jest również per 'ty' i ma ich numery telefonów. Mówił to po pierwszej turze wyborów prezydenckich, podkreślając, że obu panów dobrze zna i będzie do nich dzwonił, bo zaręcza, że są to "bardzo porządni ludzie".

http://www.youtube.com/watch?v=UPnBvn_hMNo

To tyle o honorze, konsekwencji i szczerości tej antychrześcijańskiej kreatury postkomunistycznej z SD.

No to po kolei:
 1)Historyk nie jest autorytetem w interpretacji kanonow. Jeszcze by tego brakowalo. Godne docenienia sa jego przekonania, ktore powoduja, ze wyciaga wnioski  ktore sa jednak jedynie jego zyczeniem, i sa sprzeczne z zasadami wykladni prawa. Jesli prawodawca chcial by ekskomuniki, to by jej nie usunal, i tyle.  Nie ma aktualnego orzeczenia, ktore w odniesieniu do obowiazujacego CIC deklarowalo by automatyczna ekskomunike za przynaleznosc do jakiejkolwiek lozy. Nie mozna zakladac kary ciezszej, niz przewidywana przez prawo.

2)Porownanie  Krzyza i pokazywania na ekranach telewizorow  zawodow, w ktorych punktuje sie ludzi za to, ze im obcieto dalej noge jest niemoralne i niedorzeczne. Nie same zawody, ale ich zasady i promowanie kalectwa, ktorego rozmiar jest podstawa do przyznawania dodatkowych punktow jest zle, i niegodziwe. Malo tego: jest kontynuacja w prostej linii masonskiej zasady egalité: malzenstwa dla wszystkich, praca dla wszystkich, to i sport dla wszystkich. Dlaczego, jesli dwoch facetow moze wstapic w zwiazek, mimo ze natura sie przed tym wzbrania, to ktos bez nogi nie moze biegac w zawodach sportowych? Dla lewakow nie ma dostatecznych powodow: ci pierwsi jakos tam moga symulowac akt, a drudzy jakos-tam moga biegac. Nikt nie moze byc lepszy, nikt nie moze byc autorytetem: wszystko dla wszystkich. Przepraszam, ale ja jestem katolikiem, i tak nie uwazam. Uwazam, ze promowanie niepelnosprawnosci, i pokazywanie ludzi ganiajacych bez rak, nog na stadionie uwazam za nieludzkie, niegodziwe, i niecywilizowane. A reakcja pseudooburzenia, ktora trafila na taki podatny grunt wynika z pomylenia wspolczucia i caritas z egalitas. Chrzescijanska milosc wspolczujaca domaga sie pomocy, wspolczucia, otwartosci na osoby dotkniete kalectwem. Z tradycjami z czasow Nerona, z pokazywaniem ku uciesze gawiedzi wysilkow osob kalekich nie ma to absolutnie nic wspolnego. Jaki to moze miec zwiazek z Krzyzem, ktory jest znakiem Odkupienia, znakiem zamyslu Bozego i skrajnego poswiecenia dla innych i zwyciestwa nad niesprawiedliwoscia? Dla mnie adekwatnosc takiego porownania, poza jego niestosownoscia, pozostaje niedostepna intelektualnie. Moze to wina mojego intelektu.

3) co do loz: takie jest stanowisko Kosciola: masoneria nie jest do pogodzenia z Katolicyzmem. Taka opinie przedstawila Komisja biskupow niemieckich ustanowiona dla zbadania obecnych pogladow wolnomularzy( bo i poglady te nie sa dokladnie takie same jak w XVIII wieku, nie wspominajac juz o nowych odlamach i pseudomasonskich organizacjach). Moralnie kazda z nich jest zlem, nie kazda jednak probuje likwidowac i nekac Kosciol w takim samym stopniu. Nie powinno to oslabiac czujnosci sumienia, nie wydaje sie jednak usprawiedliwione wrzucanie wszystkich do jednego worka, bo to jest szkodliwe dla samego Kosciola. Kazda walka wymaga adekwatnego uzycia srodkow, i robienie wielkiego halo  z bandy zbzikowanach dziadkow niskiego szczebla, ktorzy nawet nie wiedza, kim sa i co robia ich przelozeni, podczas gdy silniejszy wrog sie panoszy jest zwyklym marnotrawstwem.

4) co do roznych politycznych niekonsekwencji Korwina: niewatpliwe takie sa, jak z tym chwaleniem Kaczynskiego i Komorowskiego, i mowieniu jednoczesnie na debatach z ich udzialem, ze wiekszosc politykow zasluzyla na wiezienie( z czym akurat trudno sie nie zgodzic). Jednakze wiele dziwnych opinii krazacych na jego temat wynika po prostu z ignorancji. Zamiast przeczytac co on pisze i mowi, i wyciagnac z tego wnioski, ludzie wierza w to, co  o nim napisza media. Tak bylo z Palikotem i narkotykami, tak bylo z niepelnosprawnymi, tak bylo z salutem rzymskim na antenie TVN, po ktorym niektorzy idioci pisali, ze Korwin jest zwolennikiem Hitlera.
 
   faktem jest jednak, ze w wiekszosci sa te kontrowersje zupelnie nonsensowne. I nawet jesli daja sie uzasadnic i za zrozumiale dla kazdego, kto rozumie intergralnie doktryne prezentowana przez Korwina,  to rzeczywiscie wygladaja tak, jakby chcial on skompromitowac srodowisko. Przynajmniej dla tych, ktorzy nic nie rozumieja z tego, o czym on mowi.
   Co nie zmienia faktu, ze facet nie jest diablem wcielonym, jak co niektorzy staraja sie wmawiac konsumentom kilku portali internetowych i wadomosci wiekszosci mediow.

Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #342 dnia: Lutego 10, 2013, 16:10:05 pm »


]

Wyraznie w tym odwolaniu  jest mowa o naturze stowarzyszen masonskich, i niemoznosci korekty ich oceny. Nie ma natomiast wzmianki o autom. ekskomunice , mimo ze watpliwosci wywolane zostaly wlasnie jej brakiem w "zreformowanym" CIC. Wnioskowac nalezy, ze prawodawca, gdyby chial ekskomuniki, to by ja podkreslil, bo cale zamieszanie w koncu powstalo z jej zniknieciem. W prawie karnym nie mozna dzialac przez analogie, ani domniemywac kary, jesli nie jest explicite zawarta w prawie.
  Podkreslono za to zgodnosc oceny moralnej (natury)zjawiska: obecnej i sprzed reformy CIC. Jesli jednak wyraznie nie ma takiej kary stosowanej de iure, to nie mozna mowic o jej automatycznym nalozeniu za kazde wstapienie do lozy.  Nowy kodeks uchyla stary, i stanowi integralne prawo Kosciola. Problem powstal by, gdyby nowe prawo rodzily domniemanie zmiany oceny moralnej czynu( i rzeczywiscie, takie powstalo, stad pismo z 83´). Kara natomiast jest kara, i tyle. Ona moze sie zmienic. Tak jak aborcji, mimo ze moralnie potepienej, nie karano od zawsze ekskomunika: to szczegolne znaczenie tego procederu spowodowalo zaostrzenie kary za Piusa IX.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2013, 16:20:41 pm wysłana przez max » Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #343 dnia: Lutego 10, 2013, 16:22:05 pm »

100% racji Pani Mamo. Z faktu "para-olimpiada jest idei sportu zaprzeczeniem" przeszedł do bredni "oglądanie – godnych podziwu skądinąd - wysiłków para-sportowców może przynieść - przejściowe, na szczęście - zaburzenia w motoryce".

Słowem, Hitler miał więcej empatii od tego mydłka, który nigdy w życiu nie pracował, tylko najpierw siedzial w pijawce przy PZPR, a potem zaczął się bawić w polityka i blogera, gdzie głosił te swoje wypociny.

bo i sami Wolnomularze dowodzą ignorancji JKM w tym temacie, gdzie wszystko myli, miesza.
Bardzo daleko JKM do wypowiedzi Pana Grzegorza Kucharczyka.

To tylko świadczy o tym, że mówi prawdę i mówi szczerze. Masoni przyznaliby mu rację, gdyby kłamał na ich korzyść.
Sluchaj facet, piszesz tu bzdety o czlowieku, ktory nie moze sie bronic, bo nie wie o twoim , oczywiscie niekatolickim, zachowaniu.
[ciach] Dokończą Panowie na PW. Jeszcze jeden post w podobnym tonie i wątek zostanie zamknięty.

  --  Moderacja
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2013, 16:47:17 pm wysłana przez Bartek » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #344 dnia: Lutego 11, 2013, 14:11:10 pm »

w obliczu tego co się stało dziś proponuję zakończyć ten temat jako zupełnie nieistotny.
Zapisane
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kto może teraz być nowym Prezydentem? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!