Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:26:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kto może teraz być nowym Prezydentem?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 Drukuj
Autor Wątek: Kto może teraz być nowym Prezydentem?  (Przeczytany 54797 razy)
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #315 dnia: Lutego 09, 2013, 22:48:05 pm »

Jestem monarchistą, więc w odróżnieniu od Pana nie przywiązuje takiej wagi do demokratycznych wyborów. Niczego dobrego się po nich nie spodziewam i tym samym w ogóle się tym  nie emocjonuje. Jako katolik mogę głosować na kandydata, którego uważam za najmniejsze zło. To tyle, cała filozofia. Gdzie widzi tu Pan zgadzanie się z jakimiś  "ideałami" kandydata?

Nie muszę oglądać żadnych programów ponieważ sympatia JKMa do masonerii jest mi znana (czego nie pochwalam). Pan zaś zarzuca mu sympatię do GoDF.  Jak mam nie reagować skoro wielokrotnie  czytałem jego teksty, i stąd wiem że ma on o nich jak najgorsze zdanie? To, że mógł zwracać się do członka wielkiego wschodu po imieniu wynika tylko z jego specyficznego stylu bycia. On jest na "Ty"   z ludźmi o różnych poglądach, także z pobożnymi katolikami. Taki typ...

Jeśli zabrałem głos w tej dyskusji, to nie znaczy, że uważam JKMa za potencjalnego prezydenta. Zwyczajnie nie podoba mi się gdy
 ktoś nagina rzeczywistość aby tylko obsmarować drugiego człowieka.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #316 dnia: Lutego 09, 2013, 22:53:14 pm »

Cytuj
Faktem jest również to, że wypromował Palikota w ostatnich wyborach, co zresztą sam jego kolega Stanisław Michalkiewicz stwierdził.

Janusz Palikot i Janusz Korwin-Mikke wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia Wolnych Konopii domagali się przed Sejmem legalizacji marihuany
(...)
http://www.rp.pl/artykul/814136.html

http://wpolityce.pl/wydarzenia/8935-korwin-mikke-poprze-hasla-legalizacji-marihuany-w-eleganckich-ciuchach-coz-zaden-narkoman-nie-jest-od-razu-brudny

A na Frondzie piszą o facebookowej akcji „Różaniec w intencji nawrócenia JKM”

Chcą nawrócić Korwina
http://www.fronda.pl/a/chca-nawrocic-korwina,15409.html
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2013, 22:58:57 pm wysłana przez Mama » Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #317 dnia: Lutego 09, 2013, 23:17:06 pm »

Cytuj
Faktem jest również to, że wypromował Palikota w ostatnich wyborach, co zresztą sam jego kolega Stanisław Michalkiewicz stwierdził.

Janusz Palikot i Janusz Korwin-Mikke wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia Wolnych Konopii domagali się przed Sejmem legalizacji marihuany
(...)
http://www.rp.pl/artykul/814136.html

http://wpolityce.pl/wydarzenia/8935-korwin-mikke-poprze-hasla-legalizacji-marihuany-w-eleganckich-ciuchach-coz-zaden-narkoman-nie-jest-od-razu-brudny

Artykul sprawe upraszcza i przeinacza. Argumenty Korwina nie maja z panem, ktorego imienia nie wymienie na tym forum nic wspolnego.Korwin nie jest za legalizacja marihuany. On jest przeciwko mowieniu przez panstwo obywatelom co oni maja jesc czy palic. Wiec nie jest za zalegalizowaniem, tylko uwaza, ze panstwo nie powinno sie wtracac do tego,  co wolny i dorosly czlowiek je, i tyle. Zreszta: regulacja i zakazy takich rzeczy sa powodem powstawania podziemia robiacego biznes na krzywdzie ludzkiej. Panstwo walczy bohatersko, i co? Narkomania istnieje, a za nia olbrzymi biznes handlarzy mogacych dyktowac ceny narkotykow, rujnujac zdrowie i majatki ludzi. Rownoczesnie problem ten stanowi niewatpliwy problem dla rodzin, bo delikwenci bardzo umiejetnie maskuja swoj nalog. Ja nie rozumie demonizowania tematu: w sklepach dostepne sa specyfiki o wiele bardziej szkodliwe niz narkotyki, ktorych jednorazowe spozycie konczy sie smiercia, a mimo wszystko nikt nie truje siebie ani innych. A jesli ktos chce popelnic samobojstwo, to zaden przepis prawa tego nie zmieni. Tu jest pole popisu dla  rodziny, przyjaciol. Ale wiadomo: dzieci zabiera sie rodzicom, wysyla do szkoly pod ustawowym przymusem z odgornie okreslonym, czesto akatolickim albo antykatolickim programem, a potem wynikle z braku wychowawczego wplywu rodzicow problemy bohatersko sie zwalcza, rowniez przez ustawy.A rodzicom czerwone swiatlo nie zapali sie tak szybko jak stalo by sie to w stuacji, gdyby wiedzieli, ze jesli straca dzieci, to straca calkowicie utrzymanie na starosc. Przeciez dla kazedego, kto sie chwile zastanowi, jest to tak absurdalne, ze az smieszne.


Co do aborcji: JKM jest stanowczym przeciwnikiem aborcji, eutanazji, "homosiow", p. Grodzkiej itd. Dawal temu wielokrotnie i jednoznacznie wyraz. Znam mase wyklado Korwina, i bronil on zycia bez wyjatku, za kazdym razem.Panstwo na frondzie sie myla, i wyrywaja cytaty JKM z kontekstu. Programem Korwina jest calkowita zmiana ustroju, w ktorym niedozwolone byllo by to barbarzynstwo. Jesli zas chodzi o kalkulacje polityczna na dzien dzisiejszy, to moze miec racje: czy nie obciaza bowiem sumienia polityka tak przeprowadzona proba zaostrzenia przepisow przeciwaborcyjnych, ktora doprowadzila by do ich liberalizacji? Mowi sie probowac, bezwzglednie probowac. A jak sie ma przekonanie, ze zmiana taka doprowadzi do smierci dodatkowej liczby niewinnych dzieci, wiekszej niz obecnie, to tez probowac? Byc jak Pilat, ktory umyje rece w otoczce cnotliwosci ( bo probowal)? Liberalizm zasadza sie na ograniczeniu wolnosci jednostki do nosa sasiada. Liberalizm w przelozeniu na system prawny z prawem do zabijania dzieci jest nie do pogodzenia.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2013, 00:05:05 am wysłana przez max » Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #318 dnia: Lutego 09, 2013, 23:43:15 pm »

Panie max, nie nazwałbym tego raczej "brakami katechizmowymi". Takie, a nie inne wypowiedzi JKM-a wynikają raczej bezpośrednio z jego świadomie ukształtowanych poglądów, a już na pewno nie z "nieuctwa". Proszę mi uwierzyć - przez ładne kilka lat byłem w niego zapatrzony jak w obrazek i trochę się go naczytałem ;)

Moze. Tez sie go naczytalem. I mnie to akurat dziwi. P. Mama slusznie zacytowala kilka jego wypowiedzi, ktore sa dziwne. JKM jest przeciez w odniesieniu do spraw spolecznych, polit. czy gosp.propagatorem logiki dwuwartosciowej. A supozycje typu: Panu Bogu jest wszysto jedno wedlug jakigo rytu jest czczony, albo jaka religie czlowiek wyznaje, w takiej logice sie nie mieszcza. Bo albo Bog dal swojego Syna na odkupienie, albo nie dal. A jesli dal, to napewno nie moze byc mu wszystko jedno: ani w co czlowiek wierzy, ani wedlug jakiego rytualu sprawuje Ofiare Przymierza z Nim. To by bylo absurdalne, i szczerze powiedziawszy takie rozwazania sa na granicy bluznierstwa, i u JKM-a bardzo mi sie nie podobaja.
   Jednak jest on tylko politykiem, nie autorytetem religijnym,i nie rosci sobie pretensji do decydowania o kwestiach religijnych jako polityk. A w kwestiach ustroju czy gospodarki jego pomysly sa przekonujace i klarowne. Nawet jesli sie z nim nie zgadzac,to Nie ma na rynku polskich partii politycznych nikogo, kto by pod wzgledem doktryny politycznej mogl sie rownac z Korwinem.Po prostu. Bo po prostu nikt inny zadnej trzymajacej sie kupy doktryny politycznej nie ma, i tyle. Wszystkie obecne w Sejmie partie po tylu swoich woltach sa niewiarygodne. Uprawiaja populistyczny i niezrozumialy belkot, myslac, ze banda idiotow nabierze sie na pieknie sformulowane hasla, bo zaimponuje im ich niezrozumialosc. Mam nadzieje zobaczyc ich w moim zyciu za kratkami. Matka, albo ojciec, ktory sprzeniewierzy sie swoim poinnoscia opieki nad dziecmi, lekarz dzialajacy wbrew sztuce: wszystkim im grozi kara za niedopelnienie obowiazkow, a tych panstwa nie spotkalo i nie spotyka nic za najgorsze przestepstwa:klamstwa, defraudacje, zdrady mniejsze i wieksze, lamanie przysiegi.
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2013, 23:46:12 pm wysłana przez max » Zapisane
Leszek
uczestnik
***
Wiadomości: 118


« Odpowiedz #319 dnia: Lutego 10, 2013, 00:16:59 am »

Cytat: Mama
Janusz Palikot i Janusz Korwin-Mikke wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia Wolnych Konopii domagali się przed Sejmem legalizacji marihuany
(...)
Pani Mamo, to kwestia priorytetów. Osobiście uważam, że ochrona życia poczętego w każdym przypadku jest ważniejsza niż to, że ktoś legalnie zapali sobie skręta.

Edycja
Wyraziłem się niejasno, chodziło mi o to, że jak już porównujemy pp. Kaczyńskiego i JKM, to jeden dopuszcza aborcję, drugi in vitro (o ile im się coś nie pozmieniało), obaj siebie warci w kwestii katolicyzmu.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2013, 00:25:07 am wysłana przez Leszek » Zapisane
+++
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #320 dnia: Lutego 10, 2013, 00:19:36 am »

Jestem monarchistą, więc w odróżnieniu od Pana nie przywiązuje takiej wagi do demokratycznych wyborów.

A skąd Pan wie, jaką wagę przywiązuję do wyborów i czy w ogóle jakąś?

Cytuj
Jako katolik mogę głosować na kandydata, którego uważam za najmniejsze zło.

Przeczy Pan samemu sobie. Proszę spojrzeć wyżej.


Ta wypowiedź to tylko dowód na to, że zwolennicy "JKM" są w stanie powiedzieć największą bzdurę, by tylko stać murem za swoim antykatolickim idolem, "mniejszym złem".
Tak, tak, "JKM" akurat jest na 'ty' z czołowym masonem Polski, bo po prostu taki luzak jest i na korytarzu przed programem się zapoznali.


A mnie się zwyczajnie nie podoba, gdy ktoś nagina rzeczywistość, aby tylko wybielić drugiego człowieka, zwłaszcza gdy ten jest antykatolikiem, promotorem narkotyków i przyjacielem masonerii, a Kościół i Tradycję traktuje intrumentalnie jako pożyteczny, integrujący społeczeństwo folklor.

Ze sie wtrace: dlaczego udzial w wyborych i wybieranie niekiedy mniejszcgo zla ma klocic sie ze stwierdzeniem, ze "nie przywiazuje ktos do demokratycznych wyborow takiej wagi"? Gdzie tu jest sprzecznosc?
 
Dlaczego bycie na ty z masonem ma dowodzic czegokolwiek o czyjejs religijnosci? No litosci! To jest chamska zagrywka z pana strony. Podobna do gierek stosowanych przez wrogow Kosciola w celu jego zdyskredytowania, jesli im cos nie pasuje. Jak to swiety powiedzial: jakaz to zasluga w okazaniu szacunku komus, z kim sie zgadzamy i kogo milujemy? Milowac mamy nawet nieprzyjaciol.
 Poza tym: masoneria masonerii nie rowna.
 
A co do ostatniego:"gdy ten jest antykatolikiem, promotorem narkotyków i przyjacielem masonerii, a Kościół i Tradycję traktuje intrumentalnie jako pożyteczny, integrujący społeczeństwo folklor": 4 stwierdzenia i same klamstwa. Dlaczego pan to robi i to na katolickim forum? Ladnie to klamac przeciw blizniemu?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #321 dnia: Lutego 10, 2013, 09:48:57 am »

Jeśli ktoś atakuje JKM ze względu na jego poglądy dot. wiary i jednocześnie jest zwolennikiem PiS- to niewątpliwie jest hipokrytą. Chociaż przyznam się, że swój pogląd opieram nie na działaniach p. J. Kaczyńskiego (są mi bliżej nieznane), ale jego śp. brata i bratowej.

W pełni zgoda.
Pozwolę sobie dorzucić jeden z cytatów JKM:
Cytuj
Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinnismy ogladac ludzi zdrowych, pieknych, silnych, uczciwych, madrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety.

Tym cytatem się pan zachwyca? Pan w ogóle wie co cytuje? Korwin-Mikke w otwarty sposób szydzi z osób niepełnosprawnych, zrównuje te osoby wręcz z najgorszymi mętami społecznymi. Te i podobne brednie Korwin-Mikkego czytają młodzi ludzie, wchodzący dopiero w dorosłe życie dla których facet z muszką jawi się jako autorytet. Wmawia - można powiedzieć, że dzieciom -  młodym ludziom  od lat ze wszelkie działania są wymierne w pieniądzu i ze wszystko powinno być temu podporządkowane.Tylko interes i zysk się liczy. Wszystko inne to pasożytnictwo. Mniej czytania i słuchania JKM, a więcej z encyklik papieskich i nauki Kościoła. 

Odbiło się to szerokim echem na bardzo wielu stronach:

http://wpolityce.pl/artykuly/35771-przepraszam-za-korwin-mikkego-postepowiec-na-miare-przelomu-xix-i-xx-wieku-nie-jest-konserwatysta-xxi-wieku

http://www.fronda.pl/a/korwin-mikke-o-paraolimpiadzie-szachy-dla-debili,22033.html

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-wroclaw,44/niepelnosprawni-do-gazu-satyryk-odpowiada-korwin-mikkemu,275781.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Korwin-Mikke-powinnismy-ogladac-ludzi-zdrowych-i-pieknych-a-nie-zboczencow-mordercow-i-inwalidow,wid,14901169,wiadomosc.html

... itd, itd ...


A jeszcze wcześniej bo w 2007 roku też miał coś do powiedzenia błazen nie polityk w tym temacie:

Korwin-Mikke szydzi z niepełnosprawnych dzieci
http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/121128,korwin-mikke-szydzi-z-niepelnosprawnych-dzieci.html

Jutro jest Światowy Dzień Chorego. Watykan ogłosił odpusty na Dzień Chorego
http://pl.radiovaticana.va/Articolo.asp?c=659761
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2013, 09:51:10 am wysłana przez Mama » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #322 dnia: Lutego 10, 2013, 10:08:41 am »

Odnośnie masonerii, to należy wysłuchać podany tu program "Warto rozmawiać" ,  bo i sami Wolnomularze dowodzą ignorancji JKM w tym temacie, gdzie wszystko myli, miesza. Pewien dłuższy fragment z wypowiedzi JKM z tej audycji zacytowany jest na stronie Wolnomularzy i jest odniesienie się do tego:

http://wolnomularstwo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=419&Itemid=1


Bardzo daleko JKM do wypowiedzi Pana Grzegorza Kucharczyka.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #323 dnia: Lutego 10, 2013, 11:28:14 am »

Odnośnie masonerii, to należy wysłuchać podany tu program "Warto rozmawiać" ,  bo i sami Wolnomularze dowodzą ignorancji JKM w tym temacie, gdzie wszystko myli, miesza. Pewien dłuższy fragment z wypowiedzi JKM z tej audycji zacytowany jest na stronie Wolnomularzy i jest odniesienie się do tego:

http://wolnomularstwo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=419&Itemid=1


Bardzo daleko JKM do wypowiedzi Pana Grzegorza Kucharczyka.
To znaczy, ze nie jest masonem.
Po drugie, Mikke zalozyl fundacje dla niepelnosprawnych dzieci. Jesli chce pani pomoc, to prosze sie do niego zglosic.
Zastanawia mnie nienawisc katolikow do czlowieka, ktory powtarza tylko Boże Słowo o tym, ze czlowiek jest wolny.
Mentalnosc niewolnikow?
Jednoczesnie ci sami katolicy slepo popieraja Kaczyńskiego, ktory nie raz pokazal, ze z Bogiem mu nie po drodze.
 I prosze nie podpierac sie cytatami ze stron tvn, czy w polityce. Nie wiedzialem nawet, ze takie istnieja. Widocznie ma pani(?) bardzo duzo czasu albo dobrze platna robote.
Zapisane
Leszek
uczestnik
***
Wiadomości: 118


« Odpowiedz #324 dnia: Lutego 10, 2013, 11:32:48 am »

100% racji Pani Mamo. Z faktu "para-olimpiada jest idei sportu zaprzeczeniem" przeszedł do bredni "oglądanie – godnych podziwu skądinąd - wysiłków para-sportowców może przynieść - przejściowe, na szczęście - zaburzenia w motoryce".
Zapisane
+++
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #325 dnia: Lutego 10, 2013, 11:57:21 am »


Mikke zalozyl fundacje dla niepelnosprawnych dzieci. Jesli chce pani pomoc, to prosze sie do niego zglosic.

Może się pan tam zapisać, bo w 2007 roku założył Fundację Indywidualnego Kształcenia aby pomagać w rozwoju intelektualnym wszystkim upośledzonym fizycznie, ale także dla tych,  co szybko i celnie myślą! - tak jak szanowny Pan!

A dlaczego założył? bo to szydenie z osób niepełnosprawnych, o czym powyżej, pierwsze tak głośne miało miejsce w 2007 roku, proszę czytać choćby tu:
http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/121128,korwin-mikke-szydzi-z-niepelnosprawnych-dzieci.html


Widocznie ma pani(?) bardzo duzo czasu albo dobrze platna robote.

Mam! Chce się pan ze mną umówić? Daj se pan na wstrzymanie  :D
Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #326 dnia: Lutego 10, 2013, 12:07:01 pm »


Ze sie wtrace: dlaczego udzial w wyborych i wybieranie niekiedy mniejszcgo zla ma klocic sie ze stwierdzeniem, ze "nie przywiazuje ktos do demokratycznych wyborow takiej wagi"? Gdzie tu jest sprzecznosc?

Jeśli ktoś już idzie zagłosować na mniejsze zło i w ogóle dopuszcza taką możliwość, to znaczy, że przywiązuje dużą wagę do wyborów, skoro jest w stanie wybrać zło i to nie byle jakie.

Cytuj

Dlaczego bycie na ty z masonem ma dowodzic czegokolwiek o czyjejs religijnosci? No litosci!

No tak, a apostołowie pewnie Pana zdaniem schodzą co piątek z Niebios do piekła, żeby sobie wypić kawę z lucyferem? Bo to przecież tylko prywatna znajomość.

Cytuj
To jest chamska zagrywka z pana strony.

Tak, wiem, przecież mówienie prawdy o "JKM" jest "chamską zagrywką" dla jego zwolenników.

Cytuj
Podobna do gierek stosowanych przez wrogow Kosciola w celu jego zdyskredytowania, jesli im cos nie pasuje.

Ojej, jak się Pan przejął nagle wrogami Kościoła :D  Szkoda tylko, że popieranie ich człowieka Pana już zbytnio nie razi.

Cytuj
Poza tym: masoneria masonerii nie rowna.
 

Tym zdaniem pokazał Pan, kim jest. Co Pan robi na forum dla katolików?

Cytuj
A co do ostatniego:"gdy ten jest antykatolikiem, promotorem narkotyków i przyjacielem masonerii, a Kościół i Tradycję traktuje intrumentalnie jako pożyteczny, integrujący społeczeństwo folklor": 4 stwierdzenia i same klamstwa. Dlaczego pan to robi i to na katolickim forum? Ladnie to klamac przeciw blizniemu?

Rozumiem, że wedle Pańskiej wrażliwości Kościół również "kłamie przeciw bliźniemu", uważając masonerię za swojego wroga? Bo w końcu dla Pana "masoneria masonerii nie równa".

A przepraszam bardzo, co to za podle insynuacje? Gdzie napisalem ze ja masonerii nie uwazam za wroga Kosciola? Nie pamietam, czy JKM kiedykolwiek stwierdzil, ze masoneria wrogiem Kosciola nie jest. Ale moge sie mylic.
 Faktem jest, ze najomosc tego typu organizacji jest niezbedna: bo albo twierdzimy, ze maja one znaczny wplyw na polityke, spoleczenstwo i gospodarke, a wtedy kretynstwem bylo by nie wiedziec, jak one dzialaja i kto w nich jest, chocby i po to, by tego typu machlojkom sie przeciwstawiac, albo uznajemy ze sa, i zatykamy uszy i oczy. Tak Kosciol nie dzialal: papieze w swoich potepieniach dowodza doskonalej znajomosci tematu. Moze ich tez pan powyklina, no bo jak to tak, masoneria sie interesowac? Najlepiej nic nie wiedziec, i wmawiac wszystkim, ze tylko nieuctwo i ignoranacja sa bezgrzeszne. To nie ma nic z katolicyzmem wspolnego: katolicyzm uczy uzywac wiedzy i rozumu do rozpoznanawania tego typu zagrozen.

 I co zlego jest w stwierdzeniu, ze masoneria masonerii nie rowna? Loze i ich cele sa bardzo rozne: od grup naiwniakow, zajmujacych sie dyrdymalami, do poteznych organizacji, brutalnie antykatolickich. To jest zwakly fakt. I co stwierdzenie oczywistosci ma do bycia katolikiem?Nie moze byc stwierdzenie prawdy zlem.Po prostu. Wpakowal sie Pan na katolickie forum, glosi brednie, klamie, i jeszcze pomawia innych o niewiernosc nauczaniu Kosciola wyciagajac niedorzeczne wnioski z najprostszych stwierdzen.
 "Jeśli ktoś już idzie zagłosować na mniejsze zło i w ogóle dopuszcza taką możliwość, to znaczy, że przywiązuje dużą wagę do wyborów, skoro jest w stanie wybrać zło i to nie byle jakie"  - Bzdura. Duza wage do wyborow moga przywiazywac chyba tylko idioci nie widzacy swiata. Zadne z dotychczasowych wyborow nie zmienily niczego fundamentalnego: to tylko teatrzyk dla gawiedzi. To, ze uwaza sie wybory za nieistorne nie znaczy, ze nie trzeba na nie isc, albo ze trzeba glosowac na kogos, kto jest kandydatem idealnym. Bo takich nie ma. Ja mimo calej niecheci to tego wariactwa jestem w stanie zaglosowac nawet na poboznego socjaliste (mimo iz sacjalizm uwazam za zlo i dlugofalowy powod upadku naszych norm cywilizacyjnych),  jesli by to mialo uchronic nasze zycie polityczne od patologii daleko bardziej niebezpiecznej, od person, ktorch dzialanie sa zle zarowno krotkofalowo, jak i na dluzsza mete, jak Ruch P. Bo o ile socjalisci zniszcza gospodarke i zatruja powoli sumienie, to osoby takie jak Janusz P. i jego Ruch sa dla kraju i narodu zabojcze, i to zaraz.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #327 dnia: Lutego 10, 2013, 12:21:05 pm »


bo i sami Wolnomularze dowodzą ignorancji JKM w tym temacie, gdzie wszystko myli, miesza.
Bardzo daleko JKM do wypowiedzi Pana Grzegorza Kucharczyka.


To tylko świadczy o tym, że mówi prawdę i mówi szczerze. Masoni przyznaliby mu rację, gdyby kłamał na ich korzyść.

Nie chodziło mi o to czy mówi prawdę i szczerze, tylko straszne mieszanie faktów i sami Wolnomularze polecają mu wykład - odczyt,  który był wygłoszony 1 czerwca 2004 r. w Katolickim Stowarzyszeniu „Civitas Christiana” we Wrocławiu
http://www.kosciol.pl/article.php/20050210215926468
Zapisane
Leszek
uczestnik
***
Wiadomości: 118


« Odpowiedz #328 dnia: Lutego 10, 2013, 12:21:42 pm »

100% racji Pani Mamo. Z faktu "para-olimpiada jest idei sportu zaprzeczeniem" przeszedł do bredni "oglądanie – godnych podziwu skądinąd - wysiłków para-sportowców może przynieść - przejściowe, na szczęście - zaburzenia w motoryce".
Słowem, Hitler miał więcej empatii od tego mydłka [a], który nigdy w życiu nie pracował, tylko najpierw siedzial w pijawce przy PZPR[c], a potem zaczął się bawić w polityka i blogera, gdzie głosił te swoje wypociny.
No i znów muszę stawać w obronie tego pseudopolityka:
a) humorystycznie tzw. Prawo Godwina
b) co prawda mam wykształcenie techniczne, ale nie uważam, że życie z publikowania felietonów i wydawania książek, bycie posłem i wykładanie w jakichś wyższych szkółkach nie jest pracą. Idąc tym tropem, Kaczyński zbyt pracowity również nie był
c) niech Pan idzie za ciosem: Stefan Kisielewski- poseł na sejm PRL ze środowisk ZNAKu i FJN
Jest naprawdę wiele spraw, gdzie można zarzucić coś Korwinowi, ale Pan nie jest w stanie podać ani jednej.
Zapisane
+++
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #329 dnia: Lutego 10, 2013, 12:49:05 pm »

pani Mamo,
 
Korwina nie da sie zrozumiec bez kontekstu. Pani cytuje wyrwane i przekrecone przez media wypowiedzi, ktore znaczyly wlasciwie zupelnie co innego, niz pisaly media.
 
 Np. o niepelnosprawnych. Historia glosna, nawet tu jeden z uczestnikow dyskusja pochwalil wlasnie Hitlera za wieksza empatie dla niepelnosprawnych. Brawo. A ja, jako ze znam cala wypowiedz oczy otwieram ze zdziwienia, jak mozna takie wnioski wyciagac.  Korwinowi chodzilo o zasady. O to, ze pokazywanie osob kalekich ku uciesze tlumu jest sprzeczne z cala nasza cywilizacja. Robic z niepelnosprawnosci atut i podstawe do uczestnictwa w zawodach, czy pani to nie razi? Otaczac opieka, pomoc, ale ganiac po arenie? Jak za Nerona Antychrysta!  No i jaki to jest sport? To nie jest zaden sport. Czy pani zna zasady punktowania na paraolimpiadzie? Ze facet bez nogi zaskarza innego, bo tamtem wygral, a noge ma ucieta przy kostce, a on ma noge ucieta w kolanie, i nalezy mu sie za to dodatkowy punkt? (n.b., na ostatniej olimpiadzie byly takie sprawy, i ten bardziej kaleki ostatecznie wygral, mimo ze przegral). Dodatkowy punkt za wieksze kalectwo. Przeciez jezeli nie jest to wprost  niemoralne, to przynajmniej zenujace.
   A co media na to? "Korwin szydzi z niepelnosprawnych". Ja rozumiem reakcje na te teksty: sam by byl oburzony, gdybym przeczytal to w gazecie. Tylko ze Korwin tego nie powiedzial, i chodzilo mu o zupelnie cos innego.
 
 Co do masonerii: przepraszam, ale to, ze masoni nie zgadzaja sie z Korwinem to jeszcze nie jest dowod, ze mowia prawde. Jak mozna posadzac masonerie o niecnosc (co jest prwda), a jednoczesnie stawiac ich za autorytet czy zrodlo wiarygodnej informacji? Poza tym: z tymi masonami i Korwinem to juz jest nieco przesada. Znam duzo wypowiedzi Mikkego, i ani masoneria nie zajmuje waznego miejsca w jego publicystyce politycznej, ani nie jest jej oredownikiem, a wrecz przeciwnie. Zawsze bardzo wrogo odnosil sie np. do GOdF, uwazajac ja za bardzo niebezpieczna,antykoscielna, i na dodatek majaca realny wplyw na polityke w Europie. Tylko ze to jest fakt, jak i to, ze sa loze o wiele mniej agresywne i antykatolickie. Od stwierdzenia faktu jeszcze daleko do popierania czegokolwiek. Mowil rowniez o stanowisku Kosciola do masonerii. I przypominam: Kosciol karal ekskomunika za przynaleznosc do lozy, nie za napisanie faktu, ze loze sa, i jakie sa. Panstwo stanowczo przesadzaja z tym tematem.
Zapisane
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kto może teraz być nowym Prezydentem? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!