Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 16:30:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kto może teraz być nowym Prezydentem?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 24 Drukuj
Autor Wątek: Kto może teraz być nowym Prezydentem?  (Przeczytany 55011 razy)
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #60 dnia: Kwietnia 20, 2010, 13:01:14 pm »

Tak czy inaczej czeka nas teatr wyborczy. Na widownię może wejść każdy, kto ukończył 18 lat.
Nie, bierne prawo wyborcze przysługuje wszystkim obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej, którzy ukończyli 35 lat. Te wybory będą inne jak pozostałe. W historii Polski jeszcze nie było takiego zdarzenia i moim zdaniem największe szanse będzie kandydat który będzie się najbardziej utożsamiał z patriotyczną polityką ś.p. Lecha Kaczyńskiego. Ponieważ media siłą młota pneumatycznego wbiła to ludziom i prze to właśnie Lech Kaczyński jest teraz rozpoznawalny, przez: budowę muzeum powstania Warszawskiego, walkę o pamięć o Katyniu przez którą zginą, nadawanie medali, orderów itp. Teraz rozpocznie się gra na uczuciach obywatel. Dlatego lewica może mieć gorsze szanse chociaż przez porównanie między Aleksandrem Kwaśniewskim który w Katyniu był chory na chorobę "tropikalną", a Lechem Kaczyńskim który zginą bohatersko tragicznie o pamięć za Katyń.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #61 dnia: Kwietnia 20, 2010, 13:06:17 pm »

wyborców reżyserzy przedstawienia mają w głębokim poważaniu.

baAAAardzo głebokim
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #62 dnia: Kwietnia 20, 2010, 13:28:27 pm »

Tak czy inaczej czeka nas teatr wyborczy. Na widownię może wejść każdy, kto ukończył 18 lat.
Nie, bierne prawo wyborcze przysługuje wszystkim obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej, którzy ukończyli 35 lat.

35 żeby wejść na arenę, nie na widownię.

Osobiście, mimo że nie jestem zwolennikiem PO ani PiSu, to wolałbym, żeby z dwojga złego wygrał przedstawiciel PO. PiS miał już swoją większość i swojego prezydenta. Teraz niech będzie taką okazję miało i PO, nie będzie można mówić, że "chcieli, ale prezydent zawetował".
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2010, 13:31:26 pm wysłana przez Alagor » Zapisane
Bartek Gajos
bywalec
**
Wiadomości: 98

Ipsa conteret!

« Odpowiedz #63 dnia: Kwietnia 20, 2010, 15:43:29 pm »

Panie Alagor, niech powie co PO zrobiło w trakcie swoich rządów. Poza tym, że nałożyło na nas kolejne obciążenia
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #64 dnia: Kwietnia 20, 2010, 18:03:27 pm »

PO to niestety banda złodziei. Jeśli ktos tego nie widzi to znaczy, ze albo jest ślepy, albo głuchy, albo studiuje prawo. Wyprzedali wszystko co się dało. Sprzedali polską energetykę, przemysł ciężki, a teraz na końcu sprzedali mega zasoby gazu, za uwaga!!! 1% ich wartosci. Cały swiat się z nas śmieje, a my dalej bedziemy sprowadzali gaz z Rosji za wielkie pieniadze. Większość polityków PO ma szemrane interesy, nad niektórymi ciążą do końca nie wyjaśnione sprawy karne (Schetyna, Zdrojewski). Moze jesli wybrany zostanie praworządny prezydent, PełO nie wygra wyborów parlamentarnych to wreszcie ktoś się panom z PełO dobierze do skóry i wielu postawi przed sadem i Trybunałem stanu. Ile obietnic spełnili?? Jedną:: Dwie?? Zamiast być lepiej jest gorzej, biednym zabieraja dalej, bogaci sie bogacą. Pan Komorowski, Sikorski to szumowiny, kombinatorzy i karierowicze. Nie żebym strasznie optował za PiS, ale PO to zakała polityki w naszej Polsce.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #65 dnia: Kwietnia 20, 2010, 18:12:25 pm »

Całkowicie się z Panem Szkieletem zgadzam.
Zapisane
Buntek
adept
*
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #66 dnia: Kwietnia 20, 2010, 19:31:58 pm »

Panie Kurak. "Ani Kaczynski,ani Komorowski mi nie lezy,blizej mi do Jaroslawa Kaczynskiego" Ponieważ napisał Pan za drugim razem Jarosław to ja do pierwszego nazwiska w myślach  :D dopisałem Lech. Przepraszam ale niskie ciśnienie :) spowodowało, że przeczytałem bez zrozumienia  :-[ Pana wypowiedzi.
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #67 dnia: Kwietnia 20, 2010, 19:43:50 pm »

PO to niestety banda złodziei. Jeśli ktos tego nie widzi to znaczy, ze albo jest ślepy, albo głuchy, albo studiuje prawo.

Albo jest, jak to się Pan o mnie raczył już wyrazić, tępakiem. Co tu może mieć studiowanie prawa do rzeczy - nie mam pojęcia. W jaki sposób Pan obliczył, że większość polityków PO ma szemrane interesy, skoro wątpliwe jest, żeby znał Pan chociaż z nazwiska 1/4 z nich - też nie wiem.

Mam nadzieję, że w swojej negatywnej opinii o prawnikach pozostanie Pan do wyborów i nie odda głosu na J. Kaczyńskiego czy Z.Ziobrę.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2010, 19:48:36 pm wysłana przez Alagor » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #68 dnia: Kwietnia 20, 2010, 19:49:05 pm »

Panie Alagor, ktoś tam zadał Panu wcześniej pytanie. Moze się Pan ustosunkuje.
Studiuje Pan Prawo?? a to ci zbieg okoliczności ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #69 dnia: Kwietnia 20, 2010, 20:08:09 pm »

Panie Alagor, ktoś tam zadał Panu wcześniej pytanie. Moze się Pan ustosunkuje.

Pytanie o to, ile obietnic spełnili - o to właśnie chodzi, że mogą się usprawiedliwiać prezydentem. Mówią, że gdyby nie weto, to mogliby uchwalić ustawy znoszące sztywne finansowanie: emerytur, krusu, systemu rentowego, ochrony zdrowia, wojska. Znieśli pobór do wojska, wprowadzają zmiany ułatwiające założenie przedsiębiorstwa. Oczywiście dla mnie to mało, dlatego mówię, że nie jestem zwolennikiem PO - ale PiS wcale nie zrobił więcej.
Teraz ja czekam na odpowiedź, jak Pan wyliczył tę połowę. No i jak będzie z tym głosowaniem w wyborach.

Dla przypomnienia:
http://www.youtube.com/watch?v=TQWsQVUhYc4

Jeszcze taki prezent ode mnie, przyda się Panu na przyszłość:
http://img269.imageshack.us/i/3b5d164776.jpg/
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2010, 20:15:53 pm wysłana przez Alagor » Zapisane
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #70 dnia: Kwietnia 20, 2010, 20:13:34 pm »

Niestety, mamy do czynienia z pomieszaniem pojęć. PiS głosi socjalizm, a gdy był u władzy obniżył lub zlikwidował kilka podatków, agend rządowych etc. Z kolei PO głosi liberalizm, a jedyne co do tej pory zrobili, to podnieśli akcyzę na papierosy i alkohol, próbują ograniczyć swobody obywatelskie itd. Zatem wybór istotnie między dżumą a cholerą. Z tych dwóch wybieram PiS jako ten, który dla deregulacji kraju zrobił więcej.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #71 dnia: Kwietnia 20, 2010, 20:25:48 pm »

Osobiście, mimo że nie jestem zwolennikiem PO ani PiSu, to wolałbym, żeby z dwojga złego wygrał przedstawiciel PO. PiS miał już swoją większość i swojego prezydenta. Teraz niech będzie taką okazję miało i PO, nie będzie można mówić, że "chcieli, ale prezydent zawetował".
Panie, takie eksperymenta to pan se rób na myszach a nie na moim Narodzie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #72 dnia: Kwietnia 20, 2010, 20:26:43 pm »

Pan Marek Jurek zdementowal dzis pogloski o rzekomym wycofaniu swej kandydatury :)

To dobra wiadomość.

Jeśli każdy powie- nie wygra i dlatego zagłosuje na kogoś innego, to będzie to samospełniająca się przepowiednia i... nie wygra. Jeśli natomiast ci wszyscy, którym najbliższe są jego poglądy pójdą i w I turze oddadzą na niego głos... kto wie? Nawet jeśli, nie przejdzie do II tury, może zebrać więcej niż 2% głosów ;) A to byłoby dobre, bo to promowanie naszych ( chyba?) poglądów.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #73 dnia: Kwietnia 20, 2010, 20:30:00 pm »

Niestety M. Jurek dla mnie odpada w I turze ze względu na poglądy ekonomiczne - straszny socjal wychodzi ;) prawicowość = konserwatyzm (obyczajowy) + liberalizm (gospodarczy) + antykomunizm (expressis verbis z dwóch pierwszych).
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #74 dnia: Kwietnia 20, 2010, 20:31:20 pm »

Panie, takie eksperymenta to pan se rób na myszach a nie na moim Narodzie.

Wolę poeksperymentować z dwiema truciznami i sprawdzić, która jest łagodniejsza, niż ciągle pić tę samą. Niestety nie mam do wyboru czystej wody źródlanej.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 24 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kto może teraz być nowym Prezydentem? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!