Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:25:03 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kto może teraz być nowym Prezydentem?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 24 Drukuj
Autor Wątek: Kto może teraz być nowym Prezydentem?  (Przeczytany 54796 razy)
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #45 dnia: Kwietnia 20, 2010, 09:56:46 am »

po "naszej" stronie

Hola, to  katolickie forum, nie partyjne.
Nigdy nie głosowałem na ludzi z PiS (a wcześnej z PC) i nie jestem (jeszcze pewien) czy zagłosuję.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #46 dnia: Kwietnia 20, 2010, 10:18:38 am »

tak najlepiej powiedzieć, że nie zagłosuję. Niech wygra człowiek który publicznie krytykował Papieża za zdjęcie ekskomuniki z biskupów Bractwa pan Bronisław Komorowski. Nie rozumiem takiej postawy wsród tradycjonalistów. A może zagłosujemy jeszcze na Pana Kalisza. Przecież też się żegnał przy trumnie pana Szmajdzińskiego. Wysuwajmy więcej kandydatów bez szans: Marek Jurek, Maciej Giertych, Janusz Korwin Mikke, itp. Ja też mam pretensje różne do PIS, ale tylko jej kandydat może realnie zagrozić panu Komorowskiemu. Innej alternatywy nie ma.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #47 dnia: Kwietnia 20, 2010, 10:25:08 am »

Pan Marek Jurek zdementowal dzis pogloski o rzekomym wycofaniu swej kandydatury :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #48 dnia: Kwietnia 20, 2010, 10:35:21 am »

Ale Panie Kurak Pan naprawdę myśli, że Pan Jurek może wygrać te wybory? Zejdżmy w końcu z obłoków na ziemię. Czy zawsze musimy wysuwać kandydatów bez szan?. Uważam, że w obecnej dramatycznej sytuacji głosowanie na Marka Jurka i innych egzotycznych kandydatów jest głosowaniem za prezydenturą Bronisława Komorowskiego. Ja Marka Jurka znam 16 lat, bardzo szanuję, to że jest wielce zasłużonym tradsem nie znaczy że ma jakiegolwiek szanse na wybór.
Zapisane
Torus
Gość
« Odpowiedz #49 dnia: Kwietnia 20, 2010, 11:06:54 am »

Panowie,
Żeby zostać prezydentem:

1. trzeba być namaszczonym przez media(za obietnice różnych posunięć polityczno-gospodarczych) lub posiadać własne media(stąd odwieczna walka o TVP).
2. starać się o elekcję kwestionując wszystkie układy, na fali niekontrolowanych emocji społecznych. (przypadek Tymińskiego.)

Nawet, jeżeli p. Marek Jurek obieca złote góry układowi, nie zostanie namaszczony, bo są wiarygodniejsi kandydaci - np.Tusk, Komorowski, J.Kaczyński.
Tak czy inaczej czeka nas teatr wyborczy. Na widownię może wejść każdy, kto ukończył 18 lat. Im widownia bardziej zapełniona tym mandat jest "mocniejszy". Komfort sprawowania urzędu jest większy gdy frekwencja na widowni była wysoka i odsetek głosujących "za" był znaczny.

Dlatego niebawem, będziemy wzruszani tanimi tekstami o obowiązku wyborczym Polaka-Partioty. Troska o frekwencję jest ważna o tyle, o ile w przypadku niezadowolenia społecznego można pomachać mandatem i wysłać policję na ulice. Gdy mandat jest słaby, sprawa jest delikatniejsza.
Ale tak czy inaczej wyborców reżyserzy przedstawienia mają w głębokim poważaniu.

ps
Namacalnym dowodem takiego układu jest budowany z publicznych pieniędzy stadion Legii (ITI TVN). Nawet śp. L.Kaczyński obiecał budowę tego stadionu przed wyborami na prezydenta W-wy. Niestety inicjatywę budowy torpedowali nieposłuszni radni PiS. Postawiono zatem na Bufetową. Radni PO są zdyscyplinowani i stadion rośnie. Pan M.Jurek też może wiele obiecać ale czy zdoła się wypłacić? Niepewny kandydat dla TVN-u.

Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #50 dnia: Kwietnia 20, 2010, 11:07:13 am »

A kto powiedzial Panie Ryszardzie,ze ma szanse?Przestanmy w koncu tak chlodno kalkulowac z tymi szansami lub ich braku.Tu chodzi o oddanie glosu zgodnie ze swoim sumieniem. Ani Kaczynski,ani Komorowski mi nie lezy,blizej mi do Jaroslawa Kaczynskiego,ale to nie znaczy,ze musze oddac na niego glos w momencie jego startu.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #51 dnia: Kwietnia 20, 2010, 11:14:51 am »

Ale Panie Kurak Pan naprawdę myśli, że Pan Jurek może wygrać te wybory? Zejdżmy w końcu z obłoków na ziemię. Czy zawsze musimy wysuwać kandydatów bez szan?. Uważam, że w obecnej dramatycznej sytuacji głosowanie na Marka Jurka i innych egzotycznych kandydatów jest głosowaniem za prezydenturą Bronisława Komorowskiego. Ja Marka Jurka znam 16 lat, bardzo szanuję, to że jest wielce zasłużonym tradsem nie znaczy że ma jakiegolwiek szanse na wybór.

No jak wszyscy będą myśleć że szans nie ma i nikt nie zagłosuje to na pewno nie wygra.
Na starcie każdy ma takie same szanse, liczą się głosy wyborców. A pan już strzela panu Jurkowi w kolano.
Bez sensu
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Buntek
adept
*
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #52 dnia: Kwietnia 20, 2010, 11:15:03 am »

śp.Lech Panu nie leżał, A Jarek tak? Przecież Lech robił to co Jarek kazał lub na co zezwalał. "Panie Prezesie, zadanie wykonane" to słowa "podwładnego" do wodza.
Zapisane
Torus
Gość
« Odpowiedz #53 dnia: Kwietnia 20, 2010, 11:17:15 am »

humor z zeszytów szkolnych:
Cytuj
Na starcie każdy ma takie same szanse
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #54 dnia: Kwietnia 20, 2010, 11:29:44 am »

śp.Lech Panu nie leżał, A Jarek tak? Przecież Lech robił to co Jarek kazał lub na co zezwalał. "Panie Prezesie, zadanie wykonane" to słowa "podwładnego" do wodza.
To do mnie?
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #55 dnia: Kwietnia 20, 2010, 11:33:44 am »

każdy może głosować na kogo chce. jego sprawa. Coż chcą Panowie marnować głosy to trudno. Vivat Prezydent Komorowski. Ja swojego zdania nie zmienię. Moi śp. ojciec i chrzestny zawsze głosowali na Panów Kaczyńskich. Ja pragnę kontynuować tradycje rodzinne. To mój ostatni głos w tym temacie. Więcej nie zabieram głosu w tym temacie.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #56 dnia: Kwietnia 20, 2010, 11:39:08 am »

Marnowanie głosów. Śmieszne. I najlepsze że widać większość w to wierzy bo wszyscy uwielbiają powtarzać. Równie dobrze należy przyjąć że każdy głos jest zmarnowany bo jest tylko jeden, więc nic nie zmienia.

Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Buntek
adept
*
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #57 dnia: Kwietnia 20, 2010, 11:48:21 am »

śp.Lech Panu nie leżał, A Jarek tak? Przecież Lech robił to co Jarek kazał lub na co zezwalał. "Panie Prezesie, zadanie wykonane" to słowa "podwładnego" do wodza.
To do mnie?
tak.
Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #58 dnia: Kwietnia 20, 2010, 11:49:21 am »

Dla mnie najodpowiedniejszym kandydatem jest Zbigniew Romaszewski lub Zbigniew Ziobro.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #59 dnia: Kwietnia 20, 2010, 11:52:56 am »

śp.Lech Panu nie leżał, A Jarek tak? Przecież Lech robił to co Jarek kazał lub na co zezwalał. "Panie Prezesie, zadanie wykonane" to słowa "podwładnego" do wodza.
To do mnie?
tak.
A gdzie Pan to wyczytal,ze jeden Kaczynski mi pasowal a drugi nie?Pisalem,ze majac do wyboru miedzy Kaczynskim a Komorowskim postawilbym na Kaczynskiego.Ot tyle. Natomiast majac inna mozliwosc stawiam tam gdzie sumienie nie ma problemu.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 24 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kto może teraz być nowym Prezydentem? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!