Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 11:14:54 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: 17-18.04.2010 liturgicznie
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16 Drukuj
Autor Wątek: 17-18.04.2010 liturgicznie  (Przeczytany 41895 razy)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #60 dnia: Kwietnia 18, 2010, 20:21:23 pm »

Czy dziś była w Bazylice Mariackiej II czy III ME? Bo nie słyszałam tego, na mieście będąc ;), z Tridentiny wracając ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #61 dnia: Kwietnia 18, 2010, 20:26:19 pm »

a dużo ludzi było dziś na Tridentinie w Krakowie?
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #62 dnia: Kwietnia 18, 2010, 20:27:49 pm »

Mniej niż z reguły w niedzielę, ale sporo.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #63 dnia: Kwietnia 18, 2010, 20:28:09 pm »

Ja sie nie moge powstrzymac. Kardynal Dziwisz dostal swoje piec minut (choc bylo to zagrozone przyjazdem kardynala Sodano, czego pewnie nie przewidywal - ale natura szczesliwie przyszla z pomoca i znowu mozna bylo byc w swietle kamer). Szczerze mowiac, to jak go zobaczylem wchodzacego do bazyliki mariackiej z rekami niby papiez, potem, jak uslyszalem kazanie na poczatku (niby do czego to bylo???), to wylaczylem telewizor. Juz to bylo zbyt wiele jak na moje nerwy. Wiec tym bardziej sie ciesze, ze reszty nie mialem okazji obejrzec.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #64 dnia: Kwietnia 18, 2010, 20:30:07 pm »

III ME była, pani Cabbage.

Responsorium „Libera me” nikt z Państwa nie wychwycił? Pół wieku ciężkiej pracy liturgistów na marne - w samym środku eucharystycznej celebracji paschalnego wymiaru śmierci jakieś średniowieczne zabobony... „Dies illa, dies irae, calamitatis et miseriae.”
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Torus
Gość
« Odpowiedz #65 dnia: Kwietnia 18, 2010, 20:33:33 pm »

Mam pytanie dot. sposobu niesienia trumny. Sam kiedyś to czyniłem, b. trudna sprawa. Ale żelazna zasada była taka: Niosący trumnę z 2 stron stawiają nogi symetrycznie wzg. osi trumny. tzn z jednej strony stawia się prawą a z drugiej lewą.

Gdy się tak postępuje trumna "płynie". Jeżeli natomiast  "idziemy w nogę", po wojskowemu,  trumna kołysze się, raz na lewo raz na prawo. I tak było podczas wszystkich ceremonii. Trumny kołysały się pomijając fakt, że jest to uciążliwe dla niosących.

Czy tak nosi się trumny w wojsku?

Oglądałem zdjęcia z 1939r. - pogrzeb Dmowskiego. Niosący kroczyli "symetrycznie".
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #66 dnia: Kwietnia 18, 2010, 20:36:54 pm »

Tak czy inaczej to Para Prezydencka miała piękny pogrzeb, przynajmniej od strony Wojska Polskiego i zwykłych ludzi. Zresztą od czasów pogrzebu Piłsudskiego nie było w Polsce takiego pogrzebu. Trudno ludziom się dziwić, że różnie reagowali(oklaski, przyklęknięcia, itp). Chyba też trumny musiały być podwójne, widać było że są bardzo cięzkie.
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #67 dnia: Kwietnia 18, 2010, 20:52:46 pm »

Cytuj
Już po tych dziwnych wezwaniach zamiast Confiteor czułem, że będzie wesoło. Kard. Dziwisz raz śpiewa, raz recytuje... mieszanka krakowska. NOM tak pasuje do Requiem Mozarta jak wół do karety. Co do łaciny... no cóż, polscy biskupi mają z tym probelm- często się gubią, np.  w III ME po łacinie... W czasie czytań jedni założyli mitry, inni nie. Ornaty też nieciekawe. Śmiesznie (satyrycznie) wyglądało "okadzanie" stolika p.o. ołtarza- aż się prosi żeby skorzystać z prawdziwego ołtarza, który stoi za krzesełkami.
A ja myślałem, że przynajmniej szaty będą normalne...
Spodziewałem się, że tam gdzie jest kard. Dz, tam łaciny nie ma, gdyż to są jak gdyby dwa + w elektryce: odpychają się. Szkoda, że kard. Sodano nie dojechał...
Byłem dziś w Krakowie, ale nie na pogrzebie i jestem bardzo zadowolony :) No Dziwisz, no cry ;D
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #68 dnia: Kwietnia 18, 2010, 20:56:53 pm »

Ta... Panie FT, a jak nam ksiądz chciał Komunii udzielić, jak żeśmy starem polskiem obyczajem klęknęli, gdy przechodził z Panem Jezusem... Widać, że już nie w zwyczaju klękać i że księża już się odzwyczaili, że ktoś klęka. Ale- plus, słyszałam jak na łaciński "Laudetur" ksiądz odpowiedział- chyba kapucyn to był.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #69 dnia: Kwietnia 18, 2010, 20:59:00 pm »

Dziwne, że biskupom grekokatolickim takie dziwaczne koncelebrowanie NOM-u nie przeszkadza. Wczoraj w Warszawie, a dzisiaj w Krakowie.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #70 dnia: Kwietnia 18, 2010, 20:59:55 pm »

Oni chyba nie wiedzą, że to jest dziwaczne... myślą może, że łacinnicy tak mają... ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #71 dnia: Kwietnia 18, 2010, 21:08:00 pm »

Panie Torusie, proszę zwrócić uwagę na to, że przy wynoszeniu trumien z kościoła mariackiego trumna prezydenta "płynęła", a Pani prezydentowej latała na boki
Dziwne, że biskupom grekokatolickim takie dziwaczne koncelebrowanie NOM-u nie przeszkadza. Wczoraj w Warszawie, a dzisiaj w Krakowie.
Po co mają się oburzać - mają "swoją" liturgię i im się do niej nikt nie wtyka. Raczej mało ich obchodzi taki NOM...
Mnie trochę zdziwiła modlitwa prawosławna nad trumnami: trochę po grecku, po rosyjsku (?) i po angielsku :D
po cerkiewnosłowiańsku, a nie po rosyjsku. Po polsku też było :D
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #72 dnia: Kwietnia 18, 2010, 21:13:13 pm »

To po co koncelebrują NOM biskupi grekokatoliccy? Jakoś biskupi łacińscy nie celebrują w rycie bizantyjskim. Przynajmniej w Polsce.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #73 dnia: Kwietnia 18, 2010, 21:15:00 pm »

Ale koncelbrują, nie tylko biskupi ale i prezbiterzy.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #74 dnia: Kwietnia 18, 2010, 21:18:50 pm »

Wiem, że prezbiterzy grekokatoliccy tez. Może by mogli celebrować KRR :)
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: 17-18.04.2010 liturgicznie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!