Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 18:13:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: 17-18.04.2010 liturgicznie
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 14 15 [16] Drukuj
Autor Wątek: 17-18.04.2010 liturgicznie  (Przeczytany 41814 razy)
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #225 dnia: Kwietnia 25, 2010, 21:01:15 pm »

A Wiara, Doktryna ? 
- Będzie dla nas rezerwat, np. u św. Benona w W-wie. Czasami nawet "dla jaj" w TVP pokażą.
Smutne? - Ale prawdziwe.
Po Tygodniu Wielkiej Żałoby i tych wszystkich ceremonii pogrzebowych z Mszami rekwialnymi,
utwierdziłem sie w przekonaniu, że - niestety - tak.
Żeby chociaż ten rezerwat powstał....

"Rezerwaty" to akurat nawet powstają jak grzyby po  summorowym deszczu (w skali świata).
A ja właśnie wróciłem z pierwszej Komunii.
Wiem że po kilkunastu dniach żalobnych Mszy niewiele innych je przebije, ale...
Rozpoczął się kolejny rok "festiwali" udziwnień liturgii jej olewania itd itp.

Nieszpory. Wystawienie Naświętszego Sakramentu.
A zboku błekitny chórek (dzieci Maryji?, krótkie spódniczki tylko do kolan)
giba się w takt dwu gitar, śpiewając w rytmie polki.
Nie dziwi, że niektórzy wstali z klęczek....

Ja  - wyszedłem i wróciłem na koniec.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2010, 21:03:39 pm wysłana przez romeck » Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #226 dnia: Maja 01, 2010, 21:09:37 pm »

W kwestii przyjmowania Komunii przez pewne osoby: http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100430&typ=wi&id=wi11.txt oraz   http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100430&typ=wi&id=wi12.txt  oraz http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100430&typ=wi&id=wi13.txt
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #227 dnia: Maja 04, 2010, 19:59:54 pm »

Interesuje mnie to przystąpienie do komunii Buzka podczas pogrzebu pary prezydenckiej. Generalnie w mediach brak zdjęć i komentarzy. (trochę jestem oddalony od medialnych realiów w PL, dlatego potrzebuję pomocy) Czy ktoś naprawdę to widział, albo dysponuje jakimś zdjęciem/filmikiem?
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #228 dnia: Maja 04, 2010, 20:56:40 pm »

Interesuje mnie to przystąpienie do komunii Buzka podczas pogrzebu pary prezydenckiej. Generalnie w mediach brak zdjęć i komentarzy. (trochę jestem oddalony od medialnych realiów w PL, dlatego potrzebuję pomocy) Czy ktoś naprawdę to widział, albo dysponuje jakimś zdjęciem/filmikiem?

No właśnie Księże. Zastanawiam się czy nie doszło do przekłamania. Na tym filmiku jest moment, gdzie Kardynał udziela Komunii komuś podobnemu do Buzka, ale to nie jest Buzek. Samego komunikowania Buzka nie znalazłem....
http://www.youtube.com/watch?v=66m6lCVKuHs&feature=player_embedded#!

7min. 37sek. i dalej...
Zapisane
Innomine
rezydent
****
Wiadomości: 327


« Odpowiedz #229 dnia: Maja 05, 2010, 21:46:05 pm »

Interesuje mnie to przystąpienie do komunii Buzka podczas pogrzebu pary prezydenckiej. Generalnie w mediach brak zdjęć i komentarzy. (trochę jestem oddalony od medialnych realiów w PL, dlatego potrzebuję pomocy) Czy ktoś naprawdę to widział, albo dysponuje jakimś zdjęciem/filmikiem?

No właśnie Księże. Zastanawiam się czy nie doszło do przekłamania. Na tym filmiku jest moment, gdzie Kardynał udziela Komunii komuś podobnemu do Buzka, ale to nie jest Buzek. Samego komunikowania Buzka nie znalazłem....
http://www.youtube.com/watch?v=66m6lCVKuHs&feature=player_embedded#!

7min. 37sek. i dalej...
na 7. 37 imo to nie Buzek
Zapisane
"Poza tym trudno ci było opuścić oratorium, tak dobrze się tam czułeś. Czy widzisz, jak prowadzi do Boga, jak do Niego przybliża rygoryzm liturgiczny?"  św. Józef Maria Escrivá de Balaguer, Droga, N. 543
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #230 dnia: Maja 24, 2010, 12:53:38 pm »

i jak się skończyła sprawa z komunią pana Buzka? Okazało się że to nie on?
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #231 dnia: Maja 25, 2010, 13:17:54 pm »

Dr Milcarek w dzisiejszej "Rzepie":

"W ostatnich latach Kościół musiał wyjaśniać powody odmowy komunii trzem różnym kategoriom osób: innowiercom, rozwodnikom zawierającym nowe związki i osobom publicznie sprzeciwiającym się nienegocjowalnym zasadom moralnym. Gdy niedawno przyglądałem się transmisji z mszy pogrzebowej w bazylice Mariackiej, zdałem sobie sprawę, że chyba jedyną kategorią, która te napomnienia respektuje, bywają rozwodnicy."

http://www.rp.pl/artykul/484494_Czego_nie_wolno__Napoleonowi.html
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #232 dnia: Lipca 16, 2010, 10:28:14 am »

To byly uroczystości panstwowe, zginęli nie tylko katolicy, nie mamy prawa odmawiac przedstawicielom innych wyznań takich modlitw w czasie uroczystości oficjalnych. (...)
To NIE BYŁY UROCZYSTOŚCI PAŃSTWOWE.
TO BYŁA MSZA ŚW. jedynie  z udziałem oficjalnych przedstawicieli rządu.

A jeżeli miało być oszczędniej (może chodziło o czas oficjeli zmarnowany na te rytuały, lub  o koszty związane z tymi oficjalnymi "występami"), można było pozostałe przemowy oficjalne (państwowe) - i to nie z ambony, tylko z miejsca oddzielnego - wykonać po błogosławieństwie, lub pozwolić na podobnie uroczyste pożegnanie przedstawicieli innych wyznań jak również ateistów. To powinny być dwa oddzielne, uroczyste pożegnania: oddzielnie państwowe i oddzielnie kościelne, liturgiczne.
To jest smutne, że  poprawność polityczna w kwestii równouprawnienia co do równości praw innowierców, niektórym osobom duchownym katolickim pozwala na zgodę co do bezprawnego działania w kwestii np. liturgii. I dochodzi do niefrasobliwych zachowań, gdy objęci ekskomuniką z mocy prawa (np. za popieranie in vitro) lub innowiercy, przyjmują Komunię św.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #233 dnia: Lipca 16, 2010, 10:38:23 am »

Pytanie techniczne do znawców prawa kanonicznego. Czy za popieranie in vitro jest automatyczna ekskomunika? Bo za aborcję to na pewno, ale dotyczy chyba tylko sprawców. prosze o wyjaśnienie tej sprawy na gruncie KPK z 1983 roku
Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 [16] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: 17-18.04.2010 liturgicznie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!