Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwiecień 17, 2021, 01:13:33 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl
                   www.facebook.com/unacumpl
Centrum Informacyjne
Ruchu Summorum Pontificum
222189 wiadomości w 6424 wątkach, wysłana przez 1601 użytkowników
Najnowszy użytkownik: filip1991
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Co się dzieje w kraju po tragicznych wydarzeniach. Polityka i przyszłość.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Co się dzieje w kraju po tragicznych wydarzeniach. Polityka i przyszłość.  (Przeczytany 6740 razy)
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #15 dnia: Kwiecień 14, 2010, 21:24:50 pm »

Urząd prezydenta, jak sądzę będzie obsadzany nie poprzez ogólne wybory, a poprzez głosowanie w sejmie.

Być może w przyszłości, co nie ma i nie może mieć związku z nowelizacją, o której mówi Komorowski.
Skąd Pan to wie. Komorowski jeszcze nic nie powiedział. Ja tylko gdybam, a Pan na pewniaka. WSI, czy jak??

Bzdury. W niecały tydzień nie da się uchwalić żadnej ustawy, a co dopiero konstytucji! Proszę nie zmyślać.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #16 dnia: Kwiecień 14, 2010, 22:09:38 pm »

Panie Krzysztofie, z tego, co mi się wydaje, ten jeden właśnie dzisiaj zrezygnował... Jeśli myśli Pan o tym samym, co ja, czyli o Marku Jurku... ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #17 dnia: Kwiecień 14, 2010, 22:28:58 pm »

http://wierzejski.blog.onet.pl/Jaroslaw-tez-bedzie-na-Wawelu-,2,ID404530148,n
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 6086


« Odpowiedz #18 dnia: Kwiecień 14, 2010, 22:39:19 pm »

Wierzejski spalikociał do reszty. Separacja od żłoba padła mu na mózg ostatecznie.
Zapisane
Für Kikokarmenisten, Komunisten und Volkskomissaren Eintritt verboten.
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #19 dnia: Kwiecień 14, 2010, 22:55:35 pm »

Wierzejski spalikociał do reszty. Separacja od żłoba padła mu na mózg ostatecznie.
Wierzejski pisał dość powściągliwie, więc co Pan na to?
http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2525
http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=77&pid=2526
http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2521
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2010, 23:00:04 pm wysłana przez stefan » Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5042


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #20 dnia: Kwiecień 15, 2010, 10:10:19 am »

Cytuj
Mam straszliwe podejrzenia


Wszystkie dokumenty dotyczące WSI, także komisji ds. służb specjalnych czy byłych agentów SB zostały przejęte około 2 godziny po informacji o katastrofie. W tamtym momencie nie było jeszcze wiadomo, czy Kurtyka przeżył czy nie.
Nastąpiło również przeszukanie warszawskiego mieszkania ś.p. Wassermana. (czego szukali tam funkcjonariusze możemy się tylko domyślać). Szykują się poważne zmiany w wojsku, służbach specjalnych i wszystkich instytucjach państwa.
Nastąpiła próba przejęcia kierownictwa IPN i zablokowanie dotychczasowych ciał kolegialnych. Mianowany przez Komorowskiego następca Władysława Stasiaka, przejmuje gabinet zmarłego nie pozwalając wdowie po zmarłym ministrze na zabranie osobistych rzeczy zmarłego.
Zostaje odwołany dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, Sławomir Dębski, bez podania powodów merytorycznych. Niepokojące sygnały dochodzą z ośrodków wojskowych.
Pisał o tym Łukasz Warzecha oraz Niepoprawni.pl
http://www.niepoprawni.pl/blog/394/niepokojace-wiadomosci-aktl
Wszystko to pod przykrywką pojednania i Żałoby Narodowej
Gdy dodamy do tego pasmo dezinformacji rosyjskich:
1.      Oficjalna wiadomość, że samolot był w bardzo dobrym stanie opublikowana przez oficjalne źródła przed zbadaniem szczątków maszyny oraz przed rozszyfrowaniem czarnych skrzynek.
2.      Kłamliwy zarzut niekompetencji polskiej załogi (brak znajomości rosyjskiego) i uwłaczające polskiej delegacji i polskiej załodze zarzuty lądowania z powodu nacisków Prezydenta na pilotów.
3.      Publikacja w rosyjskich mediach fałszywki udającej nagraną rozmowę załogi samolotu przed katastrofą z wieżą – otrzymana podobno ze źródeł rządowych Rosji po otwarciu czarnej skrzynki.
4.      Fałszywa rozmowa z rosyjskim kontrolerem lotów – zdemaskowana przez zawodowych lotników.
 
Na dodatek, gdy przyjrzymy się niemającym precedensu zachowaniom medialnym władz Rosyjskich i gdy dodamy 2 do 2 czyli służby rosyjskie do interesów byłej WSI (które zawsze bronił Komorowski) będącej ekspozyturą GRU w Polsce - to włosy stają dęba z przerażenia.
is fecit cui prodest –tę premię łacińską przypomniał któryś z blogerów
 
 
Ten popełnił zbrodnię, kto na niej skorzystał !
 
 
Niemożliwe?
 
Bo w głowie się nie mieści, czy, że niewykonalne?
Przypomnijmy, zatem fragment opinii Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej :
„Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nadlotniskowe, aby upewnić się, co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h”.
http://mariusz.fryckowski.salon24.pl/170097,mozliwe-przyczyny-katastrofy-samolotu-rzadowego-tupolew-154m#comment_2409237
 
A także przypomnijmy fakty:
 
1.      W nocy z 30 czerwca na 1 lipca 2008 roku akcją zbrojną zostają przejęte z BBN przez SKW (Służbę Kontrwywiadu podległą Premierowi Tuskowi) akta z Komisji Weryfikacyjnej do spraw WSI. Zostają też zajęte twarde dyski m.in. z komputera Jana Olszewskiego
2.      Publikacja Raportu z likwidacji WSI wskazuje na powiązania wielu znanych polityków i funkcjonariuszy państwowych (w tym Bronisława Komorowskiego) z WSI którego funkcjonariusze szkoleni byli w Moskwie w siedzibie GRU.
3.      Aneks do Raportu WSI pozostaje w gestii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego (pod opieką Władysława Stasiaka lub Aleksandra Szczygło) i czeka na odtajnienie oraz publikację.
4.      Sam zarzut dotarcia do części aneksu powoduje rewizję służb podległych Tuskowi u znanych dziennikarzy i urzędników oraz aresztowanie i zniszczenie dziennikarza Sumlińskiego.
5.      Wiedzę o agenturze GRU w WSI (a właściwie WSI-GRU) oraz SB wśród polityków i działaczy państwowych posiada także IPN w swoich zbiorach zastrzeżonych, do których dostępu strzeże Janusz Kurtyka – Prezes IPN.
6.      W sierpniu 2008 r. podczas ataku Rosji na Gruzję Przezydent RP Lech Kaczyński konsoliduje przywódców państw z Europy Środkowej i razem z nimi, działając w charakterze żywej tarczy wyrusza do stolicy Gruzji. Ten gest pobudza także wpływową opinię międzynarodową (Francja, USA, WB) do działania co razem zmusza Rosję do wycofania swoich wojsk do Osetii. Lech Kaczyński staje się najbardziej znienawidzonym politykiem przez Władze Federacji Rosyjskiej i postrzegany jest jako istniejące zagrożenie dla rosyjskich planów imperialnych.
7.      Jest już rok 2010. Kandydatem PO do wyborów prezydenckich zostaje Marszałek Sejmu Bronisława Komorowski. Wygrana jednak nie jest pewna wobec poparcia jakie wciąż ma Lech Kaczyński i możliwości ujawnienia brzydkiej karty zawartej w Aneksie do raportu WSI.
8.      Marzec 2010 – Sejm RP głosami PO i Lewicy przegłosowuje ustawę mającą doprowadzić do zmiany Prezesa IPN na popieranego przez PO i Lewicę – czyli partie antylustracyjne. Ustawę blokuje Prezydent RP Lech Kaczyński – zapowiada przekazanie jej do Trybunału Konstytucyjnego.
9.      Marzec 2010 – Obraduje Komisja Sejmowa ds. wyjaśnienia Afery Hazardowej, w której działa Zbigniew Wassermann – śledczy PiS i Koordynator Służb Specjalnych w czasach likwidacji WSI. Komisja pomimo większości z PO zaczyna po woli demaskować aferzystów.
10.  W 2011 roku odbędą się wybory parlamentarne. Wygrana PO – partii, która przez 4 lata nie odniosła żadnych sukcesów, nie przeprowadziła żadnych reform oraz zasłynęła Aferą Stoczniową, Aferą Hazardową, Przeciekową, Prywatyzacji Szpitali i uzależnieniem Polski od dostawy gazu z Rosji wydaje się coraz mniej prawdopodobna. Zwłaszcza w przypadku odtajnienia Aneksu do Raportu WSI przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
11.  PO potrzebuje sukcesu i dofinansowania, lecz nie ma na to pieniędzy, gdyż Państwo zostało koszmarnie zadłużone. Na drodze do 8 mld zł. z NBP stoi jego prezes Sławomir Skrzypek.
12.  Pomimo jednej rocznicy zagłady polskich oficerów w Katyniu Premier Tusk z PO w reakcji na propozycję Premiera Federacji Rosyjskiej Putina podejmuje w marcu2010 decyzję o rozdzieleniu obchodów w Katyniu na cześć oficjalną z Putinem i Tuskiem (i jego zapleczem z PO) oraz nieoficjalną z Kombatantami i Prezydentem Kaczyńskim (oraz jego zapleczem z Kancelarii Prezydenta, BBN i gośćmi). Premier Tusk nie zabiega u władz rosyjskich o obecność Prezydenta RP na tej samej, oficjalnej uroczystości.
13.  Spotkanie Tuska i Putina jest pełne sukcesów i komentowane, jako przełom w stosunkach Polsko-Rosyjskich. Uwaga: Rządowa delegacja ku zaskoczeniu obserwatorów nie przylatuje do Smoleńska wygodnym Tu-154 lecz wojskową CASĄ.
14.  10 kwietnia 2010 na tzw. uroczystości nieoficjalne w Katyniu wylatuje prezydencki Tu-154 i rozbija się w niejasnych okolicznościach pod Smoleńskiem. Gina miedzy innymi; Prezydent Lech Kaczyński z Małżonką, Władysław Stasiak, Aleksander Szczygło, Janusz Kurtyka, Sławomir Skrzypek i Zbigniew Wassermann.
15.  Godzinę po katastrofie obowiązki Prezydenta RP przejmuje Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.
 
Nie ma spiskowej teorii dziejów, jest natomiast spiskowa praktyka służb rosyjskich słynących z bezwzględności (np. próba otrucia biotoksyną Juszczenki – ówcześnie prozachodniego kandydata na Prezydenta Ukrainy), głęboko zakonspirowanej agentury (patrz archiwa Mitrochina i Bukowskiego oraz tzw. teczki moskiewskie) oraz mistrzostwa w dezinformacji i propagandzie.
 
Czyż nie jesteśmy bombardowani teraz miłością i jednością, nagłymi pięknymi gestami ze wschodu, panslawistycznym porozumieniem i zewsząd dobrym słowem na temat tego, którego przez 3 lata opluwano?
Czyżby można o Kaczyńskich nagle dobrze mówić bo w końcu, w czyjejś opinii,  stali się niegroźni?
Czy nie macie wrażenia, że odwraca się teraz naszą uwagę fundując narodowi uduchowione i makabryczne w istocie „igrzyska”?
 
2 do 2 daje 4, a 4+ 15 daje…  Przepraszam, szczerze mówiąc umieram teraz ze zgrozy. Tak bardzo chciałbym mieć pewność, że się mylę :-(((((((
Tymczasem patrzmy co dalej robi PO i organy państwa od niego zależne.
Bo:
Quis custodiet ipsos custodes?

stąd: http://antydziad.salon24.pl/170471,mam-straszliwe-podejrzenia
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5042


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #21 dnia: Kwiecień 15, 2010, 10:11:10 am »

Cytuj
"Czystki w biurze RPO"

   

Wie o nich Łukasz Warzecha i doniósł o nich w poście wiszącym od dwóch godzin na czołówce. Nie wie o nich nikt inny. Łukasz otrzymał już prośbę o sprostowanie - od osoby, która była najbliższym współpracownikiem dr. Janusza Kochanowskiego. Reakcji - zero.

PS. 19.50. Przed 5 minutami Łukasz zmienił treść posta - słowa "trwają czystki" zastąpił  "zamieszaniem i niepewnością". Zrobił to, gdy jego tekst, opublikowany o 15.55, po trzech godzinach na czołówce spadł niżej. Nie opatrzył tego żadnym wyjaśnieniem ani sprostowaniem, że o przeprosinach nie wspomnę.

Co gorsza, te słowa też są nieprawdziwe i Łukasz dobrze wie, że proszono go o zupełnie inną zmianę w tekście. Jego efektem mogą zaś być poważne kłopoty kogoś, z kim Łukasz rozmawiał - bo kto uwierzy, że Łukasz napisał coś innego niż usłyszał?

Na razie ową osobę, w której obronie rzekomo występuje - Łukasz doprowadził do płaczu.

stąd: http://krzysztofleski.salon24.pl/170240,czystki-w-biurze-rpo
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #22 dnia: Kwiecień 15, 2010, 10:27:08 am »

Ja myślę, że ta nowela nie wejdzie przed tymi wyborami tylko zostanie uchwalona po nich, żeby na przyszłość uniknąć jakiś niedogodności.
Ze wszystkich wyrażonych opinii podzielam całkowicie jedną, żadnego Ojro, Juro  czy Euro w Polsce nie chcę. Ja już kupowałem w Austrii lody za 3 Euro czyli w ówczesnym przeliczniku 12 złotych. Moja mama ma ok. 250 euro emerytury (przeliczam ze złotówek), a ciotka koło 150. Dziadów z nas zrobią, a grecki scenariusz też jest możliwy. Biorąc pod uwagę potęgę gospodarczą Niemiec i Grecji np. to nie trzeba być ekonomistą, żeby zauważyć, że wspólna waluta tutaj nie gra. A Grecy podobno w jakiś raportach do Europejskiego Banku Centralnego uprawiali to co im najlepiej wychodzi czyli mitologię.
Za IPNem nie przepadam (zbyt upolityczniony mimo wszystko), choć doceniam to, że wiele cennych i ciekawych publikacji tam wychodzi nie tylko o Solidarności, ale i o innych wydarzeniach. Szkoda coś takiego zniszczyć.
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 6086


« Odpowiedz #23 dnia: Kwiecień 15, 2010, 11:32:48 am »

Wierzejski pisał dość powściągliwie, więc co Pan na to? ... .propolonia.pl 
Że wszelki motłoch gęby imieniem Polski sobie wyciera.
Zapisane
Für Kikokarmenisten, Komunisten und Volkskomissaren Eintritt verboten.
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #24 dnia: Kwiecień 15, 2010, 12:27:50 pm »

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,7773165,kto_wymyslil_wawel_dla_lecha_i_marii_kaczynskich_.html
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #25 dnia: Kwiecień 15, 2010, 13:12:30 pm »

Waldemar Fydrych jako szef Komitetu Wyborczego Gamonie i Krasnoludki uzyskał głosy 2914 wyborców (0,41%) uzyskując piąty wynik w stolicy wyborach Prezydenta Warszawy(spośród dziesięciu startujących kandydatów) i tym samym wyprzedził m.in. wiceprezesa partii rządzącej Ligi Polskich Rodzin Wojciecha Wierzejskiego, który uzyskał 0,35% głosów
I to jest całym komentarzem dla znaczenia pana Wojciecha Wierzejskiego.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 6086


« Odpowiedz #26 dnia: Kwiecień 15, 2010, 13:34:39 pm »

I to jest całym komentarzem dla znaczenia pana Wojciecha Wierzejskiego.
Dziękuję Panu za to cenne dopowiedzenie, jakkolwiek znając nieco podobne środowiska powątpiewam w percepcję jakiejkolwiek perswazji. Oni już tak mają.
Zapisane
Für Kikokarmenisten, Komunisten und Volkskomissaren Eintritt verboten.
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #27 dnia: Kwiecień 15, 2010, 14:23:35 pm »

Oni już tak mają.
Cenią sobie prawdę, a że przegrywają z gamoniami?
Ja gamoniom w przeciwieństwie do bardziej "oświeconych" poparcia nie udzielałem, a argument z gamoniami często gości w komentarzach na blogu Wierzejskiego. Widać, kto autorem.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #28 dnia: Kwiecień 15, 2010, 14:31:32 pm »

Jest faktem po prostu, że pan Wierzejski ma zerowe poparcie w społeczeństwie. Jak jest taki mądry to niech ustawi się z tablicą i protestuje przed Pałacem Prezydenckim, a nie chowa się przy komputerze.Zobaczymy ile tam postoi. A lepiej jak pójdzie i posprząta zaniedbany grób Romana Dmowskiego na Bródnie. Będzie pożyteczniej.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #29 dnia: Kwiecień 15, 2010, 16:24:38 pm »

Cytuj
Zwłaszcza w przypadku odtajnienia Aneksu do Raportu WSI przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Na co czekal?
Trwala gra. Nie ma mniej i bardziej winnych.

Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Co się dzieje w kraju po tragicznych wydarzeniach. Polityka i przyszłość. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!