Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:37:41 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Niemcy o apostazji w Polsce
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Niemcy o apostazji w Polsce  (Przeczytany 13005 razy)
Bartek Gajos
bywalec
**
Wiadomości: 98

Ipsa conteret!

« dnia: Marca 20, 2009, 17:28:28 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=F5ELwnfMbv0

Niemiecki filmik o apostazji katolickiego narodu. Owoce nowej wiosny...
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #1 dnia: Marca 20, 2009, 17:53:36 pm »

Niezłe jest tłumaczenie księdza z Warszawy o poparciu rządu dla ekstremistycznej i tradycjonalistycznej grupy w Kościele :) Jakiś Niemiec sobie obejrzy i w świetle ostatnich wydarzeń medialnych pomyśli sobie jeszcze że o FSSPX tu chodzi ;) A radio z Torunia to organ medialny Bractwa ;)
A ten ksiądz co pływa łódką to w ogóle katolicki jest?
Nieźle są ogłupieni ci apostaci... Ale z drugiej strony i tak są poza Kościołem, to co za różnica czy będą formalnie wypisani czy nie...
Zapisane
Małopolanin
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Marca 20, 2009, 20:44:06 pm »

II Sobór Watykański nic nie zmienił w świecie. Voltaire, Nietzsche, Spinoza, Marks, Engel, Lenin wszyscy urodzili się przed Soborem. Czy Pan kiedyś pomyślal że od 1965, ateizm nie posiadało ani jednego wybitnego ideologa, że dzisiejsi niewierzący nie mają żadnych autorytetów. Nie wie Pan że w XVII i XVIII w cała Europe gromadziła się słuchać nauk Voltaire Woltera? Nazywany był Papieżem bezbożników i posiadał rzesze wyznawców którzy pracowali gorliwie nad rozszerzenie nauk ateistycznych. Cała Europa zakochała się w niewiarę nawet nasz wieszcz Mickievicius narzekał na tych pamfleciarzy w Panu Tadeuszu.
Wszyscy to wiecie ale lubicie bez myślenia stawiać aprioryczne twierdzenia które wg. Was nie wymagają udowodnienia. Mowy nieprzemyślane są zdradą królestwa Bożego! Przeczytajcie filozofię bo tam jest prawdziwa ziemska mądrość. Zalecam świętego Tomasz z Akwinu-Akwinatę i Blaise Pascala. Pascal jest moim wzorcem życiowym. Kocham Go szczerze bardziej niż jakąkolwiek kobietę. Błażej Pascal, filozof, fizyk, matematyk z XVII w. a nie kuchcik Bródnicki.

 Według mnie, ateizm jest teraz w najgorszej pozycji od swego początku w Oświeceniu ponieważ nie pociąga mas i nie ma żadnych stałych punktów odniesienia. Żyjemy w dobrych czasach, możemy być swobodnie ultramontanistami i nie musimy się niczym krępować.
Dodatek:
Mój ultramontanizm katolicki- pare twierdzeń i pożytecznych rad
1. Byt duchowy ma pierwszeństwo nad pierwiastkiem świecko-cielesnym. 
2. Papież jest spoiwem jedności dwóch mieczy panowania Chrystusa
3. Papież jest gwarantem pokoju w Europie
4. Posłuszeństwo Papieżu jest jedyną drogą do zbawienia
5. Kościół Katolicki zasługuje na nieograniczoną wolność od wszelkich świeckich panowań
6. Mężczyzna musi dojrzeć do roli boni patri familias bon pere du familie( zwrot prawniczy rzymski i francuski)
7. Trzeba uznać panowanie Katolicyzmu nad wszystkie ludy, nad wszystkimi, żydów i greków

Jestem umiarkowanym wielbicielem ideologii chrystiańskiej. Dajbóg abym został fanatykiem katolickim ponieważ jestem bardzo, bardzo umiarkowany w swoich poglądach, jestem skrępowany naszym społeczeństwem i chcę się wyzwolić z niego i przyoblec się w szatę Chrystusową.
Dziękuję za wolność wyznania swoich myśli
Kłaniam się nisko.
Zapisane
Bartek Gajos
bywalec
**
Wiadomości: 98

Ipsa conteret!

« Odpowiedz #3 dnia: Marca 20, 2009, 20:56:58 pm »

Ad Małopolanin: ...AHA! OK
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Marca 20, 2009, 21:49:11 pm »

Cytuj
4. Posłuszeństwo Papieżu jest jedyną drogą do zbawienia

no comments
Zapisane
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #5 dnia: Marca 20, 2009, 22:15:00 pm »

Cytuj
4. Posłuszeństwo Papieżu jest jedyną drogą do zbawienia

no comments
W sensie - przecinków brakuje? ;D
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Marca 20, 2009, 23:07:33 pm »

jak ktoś już umieszcza papieża w roli Jezusa to tak.. brakuje przez takie bzdety ludzie odchodza od kościoła i powielaja mity o "Ojcu świętym" .
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #7 dnia: Marca 21, 2009, 01:02:37 am »

4. Posłuszeństwo Papieżu jest jedyną drogą do zbawienia

Dobrze, że nie Donaldu Tusku.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #8 dnia: Marca 21, 2009, 07:27:34 am »

Wielu dzisiejszych ludzi chętnie było by posłusznym papieżom np. X wieku. Użyje delikatnego słowa chodzi mi o t.zw. "uciechy cielesne", z których tamtejsi papieże o ile się nie mylę byli znani.
Zapisane
Małopolanin
Gość
« Odpowiedz #9 dnia: Marca 22, 2009, 19:21:36 pm »

Wielu dzisiejszych ludzi chętnie było by posłusznym papieżom np. X wieku. Użyje delikatnego słowa chodzi mi o t.zw. "uciechy cielesne", z których tamtejsi papieże o ile się nie mylę byli znani.

Historia jest tak jak egzegeza. Wszystko może z niej wywnioskować i wszystko jest słuszne.
Według Pisma Świętego, nawet ateizm i marksizm-leninizm jest słuszny.
Historia i wszystkie te opowieści o papieżach i nałożnicach to jedna wielka klechda czyli bajeczka mówiąc po naszemu, po radzimemu.
Ja nie wierzę bajkom które mogą obrazić godność urzędu papieskiego.
W XVII w. filozofowie wymyślili takie bajki aby zwalczać wiarę w Bogu Ojca, Wszechmogącego.
Naprawdę jest źle gdy nawet księża wierzą w PROPAGANDĘ.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #10 dnia: Marca 24, 2009, 06:44:45 am »

Szanowny Panie jest Pan naiwny? Wszak o tym w swojej historii Kościoła pisze nawet ks. Umiński.
Weźmy do tego co poniektórych papieży wieku XVI. Jeszcze uleganie politycznym wpływom jak np. kasata zakonu jezuitów w wieku XVIII i chyba starczy.
Niech Pan się douczy troszeczkę.
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Marca 24, 2009, 22:21:27 pm »

Cytuj
"Toteż oznajmiamy, twierdzimy, określamy i ogłaszamy, że posłuszeństwo Biskupowi Rzymskiemu jest konieczne dla osiągnięcia zbawienia."

Bulla Unna sanctam z 1302r., Bonifacy VIII

to pobawimy się w licytację...

Dz 2:21
21. Każdy, kto wzywać będzie imienia Pańskiego, będzie zbawiony.
(BT)

Rz 10:9
9. Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie.
(BT)

Cytat z encykliki jeśli jest prawdziwy, ja w swoim sumieniu odrzucam :) Inaczej cały ruch wyzwoleńczy Polaków do I WŚ i w czasie IWŚ był anty-woli papieża. Byłbym oszczercą i bluźniercą gdybym kwestie zbawienia sprowadził do posłuszeństwa papieżowi. Papież jeżeli głosi nauki sprzeczne z Pismem i Tradycją nie ma prawa wymagac posłuszeństwa w podążaniu za kłamstwem.

Posłuszny jestem papieżowi tam gdzie papież idzie za Głosem Chrystusa.
Zapisane
x. Tomasz
adept
*
Wiadomości: 15


Caritas Christi urget nos

« Odpowiedz #12 dnia: Marca 24, 2009, 23:17:46 pm »

Kiedyś do rabina przyszedł młody żyd i powiedział:
- Rabbi, ja jestem ateista
- No dobrze - rzekł rebe - a Torę ty przeczytałeś?
- A poco mnie czytać Torę, jak ja jestem ateista?
- A o Mojżeszu, prorokach i Dawidzie to ty coś wiesz?
- Nie rabbi, przecież ja jestem ateista...
- A Dziesięć przykazań ty znasz?
- Oj rabbi, nie znam tego wszystkiego, bo ja jestem ateista...
- To jak ty nie czytałeś Tory, jak ty nie wiesz nic o Mojżeszu, prorokach i Dawidzie, jak ty nie znasz tego wszystkiego, to ty jesteś zwyczajny nieuk, a nie ateista.

Mam wrażenie, że większość tych, pożal się Boże, apostatów, to właśnie takie niedouczone "niby-filozofy", którzy coś tam zasłyszeli, czegoś tam liznęli i teraz uważają się za mądrzejszych od dwudziestowiecznej Tradycji Kościoła. Szczerze się uśmiałem widząc trzy szóstki na rejestracji pana Zbysia Apostaty i tę przekreśloną "rypkie". Durnowate media robią z pana Zbysia i jemu podobnych gwiazdy. Wielka mi rzecz...
A u nas w parafii rekolekcje wielkopostne, kazania po 40 min. i ludzie słuchają z otwartymi ustami, bo kaznodzieja mówi, że trzeba się spowiadać, szczerze grzechy wyznawać. W kolejkach do spowiedzi dzieciaki, młódź, starsi i całkiem starzy.
Mimo kryzysu w Kościele, chcą przyjść, chcą usłyszeć, że Bóg ich kocha i dlatego wciąż nawołuje do nawrócenia i pokuty. Przychodzą, bo chcą kochać Pana Boga, może nieudolnie, może słabo... ale chcą. I wiecie co? Jak patrzę na tych naszych wiernych, to jakaś tkliwość we mnie wzbiera i czuję, że ich kocham. Jak jadę w pierwszy piątek do chorych, jak przychodzę ze świętymi olejami, jak błogosławię młodym ludziom przy ślubie, których kiedyś do I Komunii przygotowywałem, jak patrzę na rozbrykanych gimnazjalistów, którzy zwiewają przed księdzem z kościoła (i jeszcze się cieszą, że wyrolowali klechę), jak rozmawiam z kobietą, której właśnie zmarł mąż, to taki pan Zbysio wydaje mi się nieszczęśliwym dzieciakiem (choć może mieć ze 40 albo i więcej lat) i myślę - nie wie bidula, co robi i jeszcze się tym chwali. Pożyjemy, zobaczymy, co nasz apostata powie, gdy mu się bramy wieczności otwierać zaczną.
Zapisane
Ad infinitam Dei gloriam
Ad salvandas animas
Ad destruendum peccatum
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #13 dnia: Marca 24, 2009, 23:25:59 pm »

@ x. Tomasz.

Gdzie ja przeczytałbym takie mądre słowa gdyby nie to forum? Gratias ago księże Tomaszu.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #14 dnia: Marca 25, 2009, 05:51:55 am »

Cytuj
"Toteż oznajmiamy, twierdzimy, określamy i ogłaszamy, że posłuszeństwo Biskupowi Rzymskiemu jest konieczne dla osiągnięcia zbawienia."

Bulla Unna sanctam z 1302r., Bonifacy VIII

to pobawimy się w licytację...

Dz 2:21
21. Każdy, kto wzywać będzie imienia Pańskiego, będzie zbawiony.
(BT)

Rz 10:9
9. Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie.
(BT)

Cytat z encykliki jeśli jest prawdziwy, ja w swoim sumieniu odrzucam :) Inaczej cały ruch wyzwoleńczy Polaków do I WŚ i w czasie IWŚ był anty-woli papieża. Byłbym oszczercą i bluźniercą gdybym kwestie zbawienia sprowadził do posłuszeństwa papieżowi. Papież jeżeli głosi nauki sprzeczne z Pismem i Tradycją nie ma prawa wymagac posłuszeństwa w podążaniu za kłamstwem.

Posłuszny jestem papieżowi tam gdzie papież idzie za Głosem Chrystusa.


Po pierwsze w czasie I wojny swiatowej papiez popieral dazenia Polakow do niepodleglosci, prosze sie douczyc. Wczesniej z roznych powodow nie popieral zrywow niepodleglosciowych, prosze poczytac dlaczego.
Nastepnie podawanie wyrwanych wersetow z Biblii nie ma najmniejszego sensu, bo zniza sie pan do poziomu Swiadkow Jehowy. W ten sposob robi sie z Biblii zbior wyrwanych mysli, nie bedacych czescia wiekszej calosci. Biblia zawiera o wiele wiecej cytatow o zbawieniu (np. o potrzebie dobrych uczynkow, posluszenstwie Kosciolowi) i te wersety , ktore pan podal nalezy czytac w ich kontekscie.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Niemcy o apostazji w Polsce « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!