Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czerwca 17, 2024, 21:51:52 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232144 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Niemcy o apostazji w Polsce
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Niemcy o apostazji w Polsce  (Przeczytany 13187 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #30 dnia: Marca 28, 2009, 16:03:29 pm »

A coś w tym złego?

Prosze przeczytac wypowiedzi p. marcina i samemu zinterpretowac jak to wyglada.
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #31 dnia: Marca 28, 2009, 16:49:21 pm »

haha to chyba nie moje wypowiedzi powinny być tematem dyskusji. Wiecie państwo że kościół sui iuris o randze patriarchatu nie musi uzyskiwać pozwoleń papieża na wyświęcanie biskupów, a jedynie  "podaje do wiadomości" o takim wydarzeniu?

Postrzeganie prymatu Piotr z perspektywy "łacinnika" jest naprawdę inne niż z pozycji maronity czy Chaldejczyka. Mam wrażenie że często pokutuje taki latino-centrym z wszystko musi być tak jak jest u "nas" zachodnich. Moim zdaniem jest to nie do końca słuszne.
Ja napisałem jak prawosławie i s-katolicy argumentują swoje stanowisko to że nie jestem prawosławny ani s-katolik znaczy że się z ich poglądami nie utozsamiam.
Ciekawe są propozycje patriarchy ekumenicznego Bartłomieja odnośnie prymatu Piotra.

Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2931

« Odpowiedz #32 dnia: Marca 28, 2009, 17:11:31 pm »

Cytuj
Wiecie państwo że kościół sui iuris o randze patriarchatu nie musi uzyskiwać pozwoleń papieża na wyświęcanie biskupów, a jedynie  "podaje do wiadomości" o takim wydarzeniu?
Wiem, ale jakby coś było nie tak to szeroko rozumiany "Watykan" (bo bardziej Kongregacja ds. Kościołów Wschodnich niż sam papież) może chyba zareagować.

Co do dalszej części Pana wypowiedzi nie widzę zbytniego związku z Pana wcześniejszymi wypowiedziami w tym wątku. To co Pan nazwał latino-centryzmem rzeczywiście gdzieniegdzie jest (niekoniecznie pokutuje). Oprócz tego jest pewien orientalizm wśród łacinników, takie wskazywanie na wszystko co Wschodnie: że Wschodnie jest cacy a Zachodnie jest be. Że tam tacy oświeceni a my tacy ciemni Nie wiem czy Pan nie jest reprezentantem tej postawy. Kiedyś pewien Jezuita wypomniał ją biskupom i to mnie pośrednio jakoś może doprowadziło do takich tej formy tradycjonalizmu w jaką zabrnąłęm, gdyż sam dążyłem w stronę takiego orientalizmu (postaram się później ten artykuł znaleźć, chociaż zachwycony nim nie byłem bo był taki jakby recenzujący biskupów).

Tutaj chyba co nieco nie jest wyjaśnione jeśli chodzi o te wschodnio-zachodnie związki: http://www.vatican.va/holy_father/john_paul_ii/encyclicals/documents/hf_jp-ii_enc_02061985_slavorum-apostoli_lt.html
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #33 dnia: Marca 29, 2009, 12:26:42 pm »

Cytat z encykliki jeśli jest prawdziwy, ja w swoim sumieniu odrzucam :) Inaczej cały ruch wyzwoleńczy Polaków do I WŚ i w czasie IWŚ był anty-woli papieża.

Wiadomo, że chodzi o kwestie wiary i moralności, a nie politykę. Decydowanie, kiedy Papież idzie za głosem Chrystusa a kiedy nie niczym nie różni się od wybiórczym decydowaniem, które słowa Pisma Św. są natchnione, a które nie.
Zapisane
Małopolanin
Gość
« Odpowiedz #34 dnia: Marca 29, 2009, 20:48:10 pm »

Proszę Pana nie mam Pan pojęcia o historii Kościoła a jeśli się powie prawdę o wyczynach  duchownych to nie przyjmuje Pan tego do wiadomości. Pojawił się widzę drugi Brawario jak mi się wydaje.
Co to mnie obchodzi? Naprawdę, co to komu potrzebne do zbawienia? Historia nie jest prawdą objawioną więć nie trzeba jej wierzyć. Co?!?!
Będę szczery, ja oczekuję od osoby duchownej że będzie opowiadała żywot świętych i budował moją prostą wiarę. Zrozum to: Nie interesuję się plotkami i historyjkami. Ojciec mnie tak nauczył i mam powinność słuchać jego. Ale mój ojciec jest lekarzem stomatologiem i to według Księdza jest godne potępienia ponieważ on patrzy na świat nie humanistycznie lecz medycznie. Dla zdrowego ciała i zbawienie duszy nie trzeba mieć wiedzę o historii ani socjologii ani psychologii ani politologii.
Nie mów do mnie oszczerczo i nie śmiej się ze mnie, twoją powinnością jest dusze spowiadać a nie na internecie katować inteligencję. Plotkarstwo jest grzechem ciężkim mówił do mnie ksiądz proboszcz.
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2009, 20:49:49 pm wysłana przez Małopolanin » Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #35 dnia: Marca 29, 2009, 21:55:19 pm »

Odnoszę wrażenie, że albo pan Małopolanin jest prowokatorem, albo potrzebuje pomocy lekarza - bynajmniej nie stomatologa.
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #36 dnia: Marca 29, 2009, 22:13:06 pm »

Odnoszę wrażenie, że albo pan Małopolanin jest prowokatorem, albo potrzebuje pomocy lekarza - bynajmniej nie stomatologa.
Może też pisać w obcym języku i tłumaczyć przez translate.google - tak by to mniej więcej wyglądało po drobnym poprawieniu.

Sens raczej jest w tych postach, tylko ukryty pod skorupą językowej dziwaczności.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #37 dnia: Marca 29, 2009, 22:37:02 pm »

Choć pan Małopolanin pisał kiedyś że mieszka gdzieś w Świętokrzyskiem, i pośrednio z jego postów wynikało że jest Polakiem, więc nie wiem po co miałby to robić. Fakt faktem- pisownia dziwaczna. W pewnym momencie odniosłem wrażenie że codziennym językiem pana Małopolanina jest rosyjski lub jakiś o podobnej gramatyce ("Posłuszeństwo papieżu jest potrzebne do zbawienia")
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #38 dnia: Marca 30, 2009, 00:16:52 am »

w  serbskim i chorwackim też w dativie r.męskiego jest  -u :)
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #39 dnia: Marca 30, 2009, 07:08:32 am »

Panie Małopolaninie uważasz się Pan za człowieka inteligentnego ale nie rozumiesz co się do Pana mówi.
Oczywiście że do zbawienia nie jest potrzebna konkretna wiedza nawet żeby być zbawionym niekoniecznie trzeba być katolikiem. Inteligentni wiedzą co mam na myśli pisząc że niekoniecznie trzeba być katolikiem.
Co do historyjek hagiograficznych to owszem są ciekawe ale czasami tylko dla dzieci no chyba że wierzy Pan w legendarne opowieści np. o  św. Jerzym tworzone na terenach Bizancjum w XIII w. czyli znacznie po męczeńskiej śmierci tegoż św. Jerzego. Jeśli tak to tak jak napisał Pan Alagor naprawdę potrzebuje Pan specjalisty. Tylko trzeba się zastanowić czy dotyczy Pana jeszcze Psycholog czy już psychiatra.
Zapisane
Małopolanin
Gość
« Odpowiedz #40 dnia: Marca 30, 2009, 19:54:02 pm »

Jestem chory, macie rację.  :o
Cierpię codziennie i męczę się, mam 20 lat i czuje wycieńczenie życiowe.
Przepraszam biorę leki ponieważ moje myśli są zbyt powolne i nie mam poprawne ukrwienie mózgu.
Wasze standardy pisowni polskiej są dla mnie B. Jakoś Sienkiewicz, Mickiewicz w szkołach nie uczyli się polskiego a są naszymi gerojami literackimi. Ja też nigdy ani dnia nie byłem w szkole polskiej, sam od podstaw nauczyłem się języka polskiego z pomocą matki. Accuse me!
I am amazed that your noses can sense that in my writing. there are accents of foreignness. Well in short, I cannot believe this! Being serious and all, immigrants come to the UK,Canada and USA and the Anglo-Saxons accept them with open arms. On the otherhand in Poland, if you do not meet the criterion of 'linguistic and racial purity'(I doubt that such a thing exists but you all are believers of this pseudo-nazistic purity of the Polish language theory. I do not subscribe to this and believe in the fluidity of borders between nations as was in the Middle Ages. Perhaps that is a nonsense. Screw me!) Both my parents are Polish, therefore I am a full fledged citizen of the Republic of Poland since my birth by right of ius sanguinis. The question is this: How come you people can not accept a North American of Polish extraction in your country, consider him a brother in the Faith and allow him to speak freely and openly. It is true, I have never lived in a kolchoz, I do not know the noble traditions of your provincial socialist worldview. Lord, merciful help us all, I was raised in the most liberal and capitalist society in the world and my views were tolerated by Muslims and Protestants! Why is it that my nearest brothers in blood and faith can not accept me as this what I am. Do you people have no sense of kinship and brotherhood which our bards describe as one of our nation's most greatest traits. In closing, YOU ALL are intolerant provincial yokels who need to have a shot of reality(not wódka) into your veins. I am vivacious, lucious and alive therefore I am human but you all sterile sickos who do not produce anything of value. Well, maybe I am dragging a bit too much, but the idiots and incompetents which call themselves Poles will not change my decision to live in this beautiful country which is ruled by you all.
I jaka będzie Wasza odpowiedź na to?
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2009, 20:01:07 pm wysłana przez Małopolanin » Zapisane
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #41 dnia: Marca 30, 2009, 22:29:22 pm »

you all are believers of this pseudo-nazistic purity of the Polish language theory (...) I do not know the noble traditions of your provincial socialist worldview (...) YOU ALL are intolerant provincial yokels who need to have a shot of reality(not wódka) into your veins (...) you all sterile sickos who do not produce anything of value (...) the idiots and incompetents which call themselves Poles will not change my decision to live in this beautiful country which is ruled by you all.
I jaka będzie Wasza odpowiedź na to?

Why have you come here? To insult us?
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #42 dnia: Marca 30, 2009, 22:42:40 pm »

No ja nie znam angielskiego niestety.
Ja wiem że Pan cierpi bo nie znać historii Kościoła to może być męczące.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #43 dnia: Marca 31, 2009, 06:44:56 am »

No ja nie znam angielskiego niestety.
Ja wiem że Pan cierpi bo nie znać historii Kościoła to może być męczące.

Niech sie pan cieszy, kolega wysmazyl tam sporo obelg i zalow wlasnych. Nie warto sobie zawracac glowy.

Cytuj
I am amazed that your noses can sense that in my writing. there are accents of foreignness. Well in short, I cannot believe this! Being serious and all, immigrants come to the UK,Canada and USA and the Anglo-Saxons accept them with open arms

If anybody had known where does your linguistic problems come from, you would have found much more understanding. You should have explained yourself instead of calling us nazis  :o.

Cytuj
The question is this: How come you people can not accept a North American of Polish extraction in your country, consider him a brother in the Faith and allow him to speak freely and openly.


We accept you and we consider you as a brother in faith. You're allowed to speak freely but there's one thing you should know. Poland, polish society, with all its freedom of speech is not poisoned by the virus of political corectness. Thats why some of the expressions you may find to harsh or offensive. Try to get used to it, we are not used to beat around the bush. We say what we think and we dont care if you feel offended.

Cytuj
YOU ALL are intolerant provincial yokels who need to have a shot of reality(not wódka) into your veins.

You're just an annoying moron, who thinks too much about himself. Get lost with you pathetic suggestions (maybe you need vodka to calm down a little bit).

Cytuj
Well, maybe I am dragging a bit too much, but the idiots and incompetents which call themselves Poles will not change my decision to live in this beautiful country which is ruled by you all.

Yeah, you definitely overreacted. That shows how small person you are.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #44 dnia: Kwietnia 07, 2009, 21:56:17 pm »

Panowie prosiłbym po polsku bo nic nie jarzę.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Niemcy o apostazji w Polsce « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!