Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:19:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia warmińska  |  Wątek: Udało się!!!- w Klebarku, 22 maja
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Udało się!!!- w Klebarku, 22 maja  (Przeczytany 4182 razy)
Michał Archistrateg
adept
*
Wiadomości: 34


« dnia: Kwietnia 11, 2010, 22:48:28 pm »

22 maja ksiądz prałat Henryk Błaszczyk odprawi Mszę w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w kościele pw. Znalezienia Krzyża Świętego i
Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Klebarku Wielkim pod Olsztynem. Msze będą się odbywać regularnie, prawdopodobnie w pierwsze niedziele miesiąca.


Dziękujmy Panu, zwłaszcza, że stało się to praktycznie przy znikomym staraniu z naszej strony- to znaczy, starania były, ale, jak się okazało, bezcelowe.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 11, 2010, 23:00:32 pm »

Brawo!
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #2 dnia: Kwietnia 11, 2010, 23:10:03 pm »

To tam znajduje się warmińskie Sanktuarium Krzyża Świętego? Czy dobrze kojarzę, że Klebark leży dosłownie rzut beretem od granic administracyjnych Olsztyna?

Ksiądz Prałat jest proboszczem tamtejszej parafii? Który on jest rocznik? Pamięta jeszcze Tridentinę z czasów młodości?
Zapisane
hihistor
uczestnik
***
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #3 dnia: Kwietnia 12, 2010, 01:02:23 am »

x. prałat jest młodziuchny (jak na x. prałata-młodziuchny) i na pewno nie pamięta , złamał rękę na Haiti, człek niezwykle sympatyczny, żeby było zabawnie spałem z soboty na niedzielę u niego na plebanii.
No i siłą rzeczy byłem na NOMie, x. Henryk wygłosił tylko kazanie, celebrans w "skrzypcach", komunia przy balaskach.
Co ciekawe on o mszy w Klebarku mówił mi nie czasie przyszłym, tylko że już jest.
z tego co wiem spora część kapłanów kawalerów maltańskich prywatnie odprawia w KRR.

 
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Kwietnia 12, 2010, 11:15:57 am »

Pamięta jeszcze Tridentinę z czasów młodości?
Nic gorszego by nie było jakby pamiętał:) z doświadczenia wiem, że to tylko problem.

A księdza prałata poznałem kiedyś w Krakowie- na mszy pontyfikalnej bp Perrego, wóczas wykazał już spore zainteresowanie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2010, 11:22:56 am wysłana przez Antiquus_ordo » Zapisane
Michał Archistrateg
adept
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #5 dnia: Kwietnia 12, 2010, 11:52:47 am »

@hihistor- praktycznie ledwo się rozminęliśmy, byłe u niego w sobotę w tej sprawie:)

@Eligiusz- tak, bodajże 3 km. Komunikacja jest niezła, jakieś busiki tam jeżdżą. Droga jest masakryczna, ale to standard. I tak, jest tam sanktuarium i relikwie Krzyża Świętego.
Zapisane
hihistor
uczestnik
***
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #6 dnia: Kwietnia 12, 2010, 16:18:46 pm »

z tym praktycznie to przesada, bo myśmy na plebanię zjechali o północy z soboty na niedzielę...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2010, 16:24:50 pm wysłana przez hihistor » Zapisane
Jedrek
bywalec
**
Wiadomości: 76


Exurge Domine et iudica causam Tuam

« Odpowiedz #7 dnia: Maja 02, 2010, 23:56:51 pm »

X. prałat drzewiej był kapelanem harcerskim (i instruktorem ZHR), a teraz jest rektorem kapelanatu Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.
Zapisane
hihistor
uczestnik
***
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #8 dnia: Maja 03, 2010, 11:52:16 am »

ha, a w tym roku obóz lubelskiego Sokoła będzie w Klebarku właśnie :)
Jak rozmawiałem z x. Henrykiem, to mówił, żeby inicjatywa rozwinęła to potrzebni są kapłani na miejscu. On przez obowiązki, które go pędzają to tu, to tam po świecie sam nie udźwignie.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia warmińska  |  Wątek: Udało się!!!- w Klebarku, 22 maja « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!