Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:44:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przyjmowanie Komunii świętej w kościołach w Polsce
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Przyjmowanie Komunii świętej w kościołach w Polsce  (Przeczytany 17094 razy)
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #30 dnia: Maja 04, 2010, 13:22:53 pm »

A co Państwo na to:

http://www.konserwatyzm.pl/aktualnosci.php/Ogloszenie/5691/
Zapisane
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #31 dnia: Maja 11, 2010, 08:07:22 am »

To ja podam przykład z postem eucharystycznym. Ciocia, wychowana przed Soborem, jak kiedyś jej coś tam pomagałem i powiedziałem, że dzień wcześniej byłem do spowiedzi a dziś do kościoła jeszcze idę, to mi dawała jeść z zegarkiem w ręku, żeby ta godzina była. Inna osoba, komunia 2000 rok, w Wielkanoc sobie nagle przypomniała (przeze mnie), że to jakiś post eucharystyczny jest. No ale jeżeli nikt z ambony o tym nie przypomina... Tata mi opowiadał, że dopiero na Słowacji usłyszał kazanie wyjaśniające dokładnie całą liturgię, gesty itp.

P.S. o widzę, że Pani cabbage jest moją rówieśniczką, miło mi:) ja wczoraj obchodziłem 12 rocznicę I Komunii Św.
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #32 dnia: Maja 11, 2010, 12:43:16 pm »

Mi też miło, Panie jędrku( chyba można odmieniać?) :)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #33 dnia: Maja 11, 2010, 13:21:52 pm »

Pewnie, że można. W języku polskim czy się to komu podoba czy nie odmienia się przez przypadki i nazwiska i imiona. Czasem niektórzy księża o tym zapominają i odprawiają Mszę Św. za ś.p. Franciszka Topór.
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #34 dnia: Maja 11, 2010, 20:53:29 pm »

nie tylko można, ale trzeba odmieniać :P stałam w niedzielę przed kościołem bonifratrów i już o mały włos nie zaczęłam poprawiać błędów na liście intencji mszalnych.

a co do postu eucharystycznego to świeża jest wiedza moja na ten temat, oj świeża.
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
Hotori
adept
*
Wiadomości: 38


Królowo różańca św. módl się za nami!

« Odpowiedz #35 dnia: Maja 17, 2010, 11:36:49 am »

Post przed Komunią świętą mają także prawosławni. Przygotowanie swojego serca dla Jezusa w Eucharystii.
Zapisane
Umieć spokornieć oznacza umieć naśladować Jezusa.
św. Bazyli Wielki
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #36 dnia: Maja 17, 2010, 12:06:03 pm »

A ja się podzielę swoją obserwacją:
Parafia na warszawskim Kamionku - pierwsze komunie - na klęcząco przy balaskach - szkoda tylko,że zajęli całe balaski i zwykli wierni nie mogli normalnie komunii przyjąć...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #37 dnia: Maja 17, 2010, 23:07:48 pm »

to ja też się podzielę. byłam wczoraj wieczorem wcześniej w kościele, więc zahaczyłam o bonifraterski NOM. było na klęcząco i przy balaskach. amen.
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
tejonek
uczestnik
***
Wiadomości: 107


Święty Andrzeju Kim módl się za nami

« Odpowiedz #38 dnia: Maja 18, 2010, 17:12:09 pm »

Ciekawe dlaczego większość wierzących przystępując do Komunii Świętej na stojąco?? Nawet osioł klękał przed Hostią...
Zapisane
Kawod Elohim!
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #39 dnia: Maja 18, 2010, 17:22:39 pm »

Akurat ludzie mają dużo z osła: Wierni bezmyślnie zgadzają się na nakazy i zakazy księży, a duchowni trwają bez przerwy w swoim uporze i niestety mamy to co mamy. Ale każdy swoją postawą ( np. jak Pan to zrobił) może pokazać innym ludziom, że na klęcząco też się da; będzie to swego rodzaju świadectwo dla innych. Gdy ja na klęcząco przyjmuje Pana Jezusa to po mnie każda osoba chociaż przyklęknie przed Komunią, parę osób odważy się też na przyjęcie Komunii w pozycji klęczącej.
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #40 dnia: Maja 18, 2010, 19:32:04 pm »

Ciekawe dlaczego większość wierzących przystępując do Komunii Świętej na stojąco?? Nawet osioł klękał przed Hostią...

Kiedys to nawet osly byly lepsze  ;)
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #41 dnia: Maja 18, 2010, 20:37:57 pm »

Bo Kościół pozwolił na tąką formę przyjmowania komunii. No coż, możemy to krytykować, ale prawnie jest to dozwolone. Niestety. Także na rękę. I na razie nikt tego nie zniósł. Benedykt XVI tez.
Zapisane
Hotori
adept
*
Wiadomości: 38


Królowo różańca św. módl się za nami!

« Odpowiedz #42 dnia: Maja 18, 2010, 21:07:37 pm »

O bok mnie w parafii ksiądz wprowadził komunię św. na klęcząco, są tacy co podejdą, ale nie uklękną a nawet starsze osoby klękają. Tylko u mnie w parafii nie ma klękania, ale chodzę do parafii która jest parę kroków ode mnie. :)
Zapisane
Umieć spokornieć oznacza umieć naśladować Jezusa.
św. Bazyli Wielki
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #43 dnia: Maja 18, 2010, 21:16:48 pm »

Dopókii Watykan nie zakaże komunii na stojąco i na rękę, to ludzie będą tak ją przyjmować, bo to jest na razie dozwolone.
Zapisane
DexterFK
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #44 dnia: Maja 19, 2010, 09:34:46 am »

Dopókii Watykan nie zakaże komunii na stojąco i na rękę, to ludzie będą tak ją przyjmować, bo to jest na razie dozwolone.
Co do handcomunii to proste - cofnąć indult - swoją drogę kto się tym przejmie (zobaczymy ilu jest naprawdę w łączności)
Do standcomunii - trudniej - upadła wiara, gdy światowa cywilizacja <róbta co chceta> weszła do Kościoła bocznymi drzwiami; a katecheza boi się tego tematu = Najlepiej zacząć od siebie = ale tutaj nikogo chyba nie trzeba przekonywać. 
Zapisane
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przyjmowanie Komunii świętej w kościołach w Polsce « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!