Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:13:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przyjmowanie Komunii świętej w kościołach w Polsce
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: Przyjmowanie Komunii świętej w kościołach w Polsce  (Przeczytany 17084 razy)
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #45 dnia: Maja 20, 2010, 19:23:42 pm »

oj niestety nie bocznymi ...
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #46 dnia: Maja 20, 2010, 21:30:37 pm »

to ja też się podzielę. byłam wczoraj wieczorem wcześniej w kościele, więc zahaczyłam o bonifraterski NOM. było na klęcząco i przy balaskach. amen.
  I to jest właśnie przykład kościoła, w którym Tridentina oddziałuje na NOM, czyli spełnia się życzenie Papieża odnośnie SP. Możliwe, że tak stałoby się wszędzie, gdyby w każdym kościele była Tridentina. Otóż właśnie chodzi. To pierwszy etap w reformie NOM.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #47 dnia: Maja 20, 2010, 22:14:50 pm »

Kolejnym etapem(mam nadzieję) będzie całkowite usunięcie NOMu, jako elementu destrukcyjnego i katastrofalnego dla całego Kościoła od którego odchodzą wszystkie te herezje ekumenizmu, kolegializmu i inne oszołomstwa. Tak nam dopomóż Bóg!

Mam nadzieje, ze wroci pan kiedys w koncu na lono Kosciola.
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #48 dnia: Maja 20, 2010, 22:39:30 pm »

Obydwaj panowie są w jednym i tym samym Kosciele, ba, nawet działacie na tym samym biegunie tego Koscioła :)
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #49 dnia: Maja 20, 2010, 22:54:18 pm »

O nie ma mowy, ja na pewno nie dzialam na tym samym biegunie, bo ja w zasadzie nie dzialam, jedynie naleze  i z roznymi tezami pana DominoNR sie nie utożsamiam ani troche.

Panie DominoNR nie wiem, pewnie jakims Kosciele marzen i wyobrazen o przedosoborowym ideale, ktorego nigdy w rzeczywistosci nie bylo,
Pozdrawiam
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #50 dnia: Maja 20, 2010, 23:16:04 pm »

Rzecz jasna, tradycjonaliści nigdy nie powinni działać na jednym biegunie z tancerzami(choćby powszechnie nazywani oni byli "tradycjonalistami") z modernistami. Ci tancerze to tylko argument dla modernistów, że "wszystko ok, jest KRR, więc o co chodzi?".

A któż to ci tancerze?

Cytuj
Nigdzie tak nie mówiłem, proszę mi tego nie wmawiać.
Wtedy przynajmniej wszędzie była katolicka Msza, prawdziwa hierarchia i nie było stanu wyższej konieczności.

A kto panu wpoil takie antykoscielne postawy?
Zapisane
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #51 dnia: Maja 20, 2010, 23:20:49 pm »

A któż to ci tancerze?

Podpowiem Panu. Ci tancerze, to ci obrzydliwi indultowcy, pseudotradycjonaliści, którymi brzydzi się Pan DominoNR. Niestety, na to miano może zasłużyć każdy, kto nie zgadza się z jedynie słuszną interpretacją (sic!) doktryny katolickiej, którą promuje Pan DominoNarodowyRadykał.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #52 dnia: Maja 20, 2010, 23:25:35 pm »

Podpowiem Panu. Ci tancerze, to ci obrzydliwi indultowcy, pseudotradycjonaliści, którymi brzydzi się Pan DominoNR. Niestety, na to miano może zasłużyć każdy, kto nie zgadza się z jedynie słuszną interpretacją (sic!) doktryny katolickiej, którą promuje Pan DominoNarodowyRadykał.

A to juz rozumiem i bije sie w piersi, ze smiem pojawiac się na mszach organizowanych przez ta najgorsza czesc Kosciola - bo obludnie wykorzystujaca prawdziwa wiare do pomocy modernistom.

Cytuj
Kościół posoborowy z którym pan ze swoją ekipą (mhmhmhmm...) idzie na kompromis za KRR.

Jest pan na najlepszej drodze do schizmy, w zasadzie obserwujac pana postawe to juz nawet nie na drodze.
pozdrawiam
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #53 dnia: Maja 21, 2010, 00:04:55 am »

Na pewno sprawiacie Panowie radość Naszemu Panu. Wiecej spokoju w tych waszych dyskusjach :) nie wiem czemu uważa Pan Panie Dominonr że Kościol zatrzymał się w 1962 r. To jest niestety brak znajomości historii. Kościół znajdował się w poważniejszych kryzysach. A trwa nadal. Zaś do Pana JGP proszę nie szastać tak łatwo słowem schizma.
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #54 dnia: Maja 21, 2010, 00:37:40 am »

Zaś do Pana JGP proszę nie szastać tak łatwo słowem schizma.

Rozumiem, ze kolega chce tu pojednywac, ale ja tym slowem nie szastam. Uzywam go bardzo rzadko, a w stosunku do k. DominoNR zadne inne nie pasuje..
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #55 dnia: Maja 21, 2010, 01:53:20 am »

Rzecz jasna, doktryny którą uznaję za nieskażoną, która była nauczana do SVII.

Tak z czystej ciekawości: skoro p. DominoNR uznaje SVII za jakąś magiczna granicę czystości doktryny, to
czy np. taka instrukcja De motione oecumenica wydana za Piusa XII zezwalająca na wspólne modlitwy z heretykami to też jest nieskażona doktryna, czy jednak może skażona, choć przedsoborowa?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #56 dnia: Maja 21, 2010, 14:35:43 pm »

Widzi kolega, to nie jest tak, ze wszyscy uczeszczajacy do kaplic FSSPX to schizmatycy, ale wielu z nich tak. Nawet dokument dopuszczajacy chodzenie do kaplic FSSPX mniej wiecej to rozgranicza. I po kolegi postach wnioskujac lapie sie kolega pod ta druga kategorie.
Zapisane
Petros
Gość
« Odpowiedz #57 dnia: Listopada 18, 2010, 21:10:25 pm »

Post przed Komunią świętą mają także prawosławni. Przygotowanie swojego serca dla Jezusa w Eucharystii.

tak, post eucharystyczny trwa 6 godzin przed Boską Liturgią. W tym czasie powinno się powstrzymać od spożywania wszelkich pokarmów i napojów.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przyjmowanie Komunii świętej w kościołach w Polsce « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!