Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:52:49 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Spowiedź u FSSPX, jak to jest? - Bardzo Proszę o Wyjaśnienie
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 36 Drukuj
Autor Wątek: Spowiedź u FSSPX, jak to jest? - Bardzo Proszę o Wyjaśnienie  (Przeczytany 139364 razy)
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #465 dnia: Września 01, 2015, 21:37:50 pm »

Nie za bardzo wiem na co tu uważać, powyżej odświeżając ten watek pisze wiecej o spowiedzi:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,396.msg201318.html#msg201318

Spowiedź zawsze była i jest ważna! Dobrze, że papież Franciszek to powiedział przy Jubileuszowym Roku Miłosierdzia.


Istotne tu jest stwierdzenie, że spowiedź jest ważna z okazji Roku Miłosierdzia. A potem co? Przestanie być ważna? Czy po prostu w ciągu tego roku działania zmierzające do osiągnięcia "pełnej jedności"?
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #466 dnia: Września 01, 2015, 21:54:11 pm »

Mnie głowa nie boli tak jak Panią, a jeżeli boli to proszę coś zażyć. Ja nie wiem co będzie jutro, a mam się martwić co będzie za rok.
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2015, 22:29:31 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #467 dnia: Września 01, 2015, 22:30:04 pm »

Dokument ten mówi o jurysdykcji zwyczajnej, której bractwo nie posiada. Nic nie wspomina o jurysdykcji zastępczej, na którą powołuje się Bractwo.
Zapisane
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #468 dnia: Września 01, 2015, 23:34:22 pm »

Czy Bractwu została przyznana jurystykcja zwyczajna jeśli chodzi o sakrament pokuty?
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #469 dnia: Września 01, 2015, 23:45:47 pm »

Czy Bractwu została przyznana jurystykcja zwyczajna jeśli chodzi o sakrament pokuty?

Dokładnie tak.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #470 dnia: Września 02, 2015, 00:29:42 am »

Czy Bractwu została przyznana jurystykcja zwyczajna jeśli chodzi o sakrament pokuty?

Dokładnie tak.

Na Rok Miłosierdzia, czyli na rok. Dlatego polecam przeczytać wpis Johna Vennari. :) Bynajmniej nie jest to migrena, ani ból głowy. Chodzi o sprecyzowanie postawy Stolicy Apostolskiej wobec bardzo ważnego dla wielu problemu, bo znam wiernych FSSPX, którzy powodu "braku jurysdykcji"spowiadają się u księży NO. W tym wypadku jak zwykle to, co mówi Franciszek jest nieprecyzyjne, bo powinien jasno i konsekwentnie ustosunkować się do tej "problematycznej" jurysdykcji. Jeśli będzie ważna przez rok, to czy  potem bez "prolongaty" jak Rok Miłosierdzia się skończy, będzie nieważna? Czy wtedy o 23:59 przestanie obowiązywać ta nieoczekiwana "dyspensa"?
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2015, 01:49:09 am wysłana przez CiociaA » Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #471 dnia: Września 02, 2015, 07:54:06 am »

Dokument ten mówi o jurysdykcji zwyczajnej, której bractwo nie posiada. Nic nie wspomina o jurysdykcji zastępczej, na którą powołuje się Bractwo.
Jak sądzę - dokładnie o to chodzi.
Nie ma tutaj żadnej dyskusji z dotychczasową argumentacją FSSPX odnośnie spowiedzi.
Jest jasna informacja, że papież nadaje jurysdykcję zwyczajną FSPPX do spowiadania!
Kontrowersje dot. spowiedzi u FSSPX w kąt!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #472 dnia: Września 02, 2015, 11:23:41 am »


Jeśli będzie ważna przez rok, to czy  potem bez "prolongaty" jak Rok Miłosierdzia się skończy, będzie nieważna? Czy wtedy o 23:59 przestanie obowiązywać ta nieoczekiwana "dyspensa"?

Są 3 możliwości
1. Wygaśnie
2. Zostanie przedłużona
3. Nie będzie już potrzebna, bo nastąpi powrót do pełnej jedności.
Moim zdaniem wiele zmierza do 3, a jeżeli nie zdążą to będzie 2. 1 jest mało prawdopodobne
Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #473 dnia: Września 02, 2015, 13:37:17 pm »


Jeśli będzie ważna przez rok, to czy  potem bez "prolongaty" jak Rok Miłosierdzia się skończy, będzie nieważna? Czy wtedy o 23:59 przestanie obowiązywać ta nieoczekiwana "dyspensa"?

Są 3 możliwości
1. Wygaśnie
2. Zostanie przedłużona
3. Nie będzie już potrzebna, bo nastąpi powrót do pełnej jedności.
Moim zdaniem wiele zmierza do 3, a jeżeli nie zdążą to będzie 2. 1 jest mało prawdopodobne

3.
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #474 dnia: Września 02, 2015, 14:07:27 pm »

Spowiedź w Bractwie była i jest. Kto czyta i pomyśli to przecież jest tu wpis sprzed pięciu lat:

Dokładnie tak Pani Anno M., tylko te słowa powinny być wypowiedziane przez Przełożonego Generalnego. A tymczasem wszyscy rzucili się na ten akt łaski papieża Franciszka jak głodne psy na kość. Papieża, który nie wierzy przecież w katolickiego Boga, tylko takiego ogólnego Boga, ekumenicznego. I bywa równie wspaniałomyślny dla wszelkiej maści "odszczepieńców".

Czy naprawdę myśli Pani, że ta kość coś zmieni? Czy nagle ci, co się spowiadali ( lub na Zachodzie już prawie nie, bo od czego mamy zbiorowe "rozgrzeszenie") w swoich parafiach nagle zaczną jeździć do kaplic FSSPX? Czy Pani tak naprawdę był potrzebny ten akt "miłosierdzia"? Czy po to, by powiedzieć sąsiadce: "a nie mówiłam, że tam wszystko jest ok?"
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #475 dnia: Września 02, 2015, 14:35:21 pm »


Jeśli będzie ważna przez rok, to czy  potem bez "prolongaty" jak Rok Miłosierdzia się skończy, będzie nieważna? Czy wtedy o 23:59 przestanie obowiązywać ta nieoczekiwana "dyspensa"?

Są 3 możliwości
1. Wygaśnie
2. Zostanie przedłużona
3. Nie będzie już potrzebna, bo nastąpi powrót do pełnej jedności.
Moim zdaniem wiele zmierza do 3, a jeżeli nie zdążą to będzie 2. 1 jest mało prawdopodobne
4. Będzie obowiązywać tak, jak obowiązywało przed.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #476 dnia: Września 02, 2015, 14:46:28 pm »

Wszyscy jakoś przeoczyli fakt, że Franciszek udzielił w tym samym akcie miłosierdzia ( typowa modernistyczna zagrywka: dobro wymieszane ze złem, prawda z fałszem)  wszystkim kapłanompozwolenia na rozgrzeszanie aborcji. W wielu posoborowych kościołach na Zachodzie będzie to możliwość uzyskania rozgrzeszenia z aborcji podczas spowiedzi powszechnej, zbiorowego aktu skruchy ( "Panie zmiłuj się") i zbiorowego rozgrzeszenia.
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #477 dnia: Września 02, 2015, 15:12:32 pm »

Wszyscy jakoś przeoczyli fakt, że Franciszek udzielił w tym samym akcie miłosierdzia ( typowa modernistyczna zagrywka: dobro wymieszane ze złem, prawda z fałszem)  wszystkim kapłanompozwolenia na rozgrzeszanie aborcji. W wielu posoborowych kościołach na Zachodzie będzie to możliwość uzyskania rozgrzeszenia z aborcji podczas spowiedzi powszechnej, zbiorowego aktu skruchy ( "Panie zmiłuj się") i zbiorowego rozgrzeszenia.
Czyżby?
Cytuj
Również z tego powodu postanowiłem, mimo wszelkich przeciwnych rozporządzeń, upoważnić wszystkich kapłanów w Roku Jubileuszowym do rozgrzeszenia z grzechu aborcji osób, które jej dokonały, żałują tego z całego serca i proszą o przebaczenie. Niech kapłani przygotują się do tego wielkiego zadania, by potrafili łączyć słowa szczerego przyjęcia z refleksją, która pomoże zrozumieć popełniony grzech oraz wskaże drogę autentycznego nawrócenia, by pojąć prawdziwe i wielkoduszne przebaczenie Ojca, który wszystko odnawia swoją obecnością.
Kapłani mogą rozgrzeszyć tych, którzy "z całego serca żałują" (w spowiedzi powszechnej tego nie stwierdzą...) oraz "wskazać drogę autentycznego nawrócenia" - to odnosi się do spowiedzi.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #478 dnia: Września 02, 2015, 15:20:50 pm »

Wszyscy jakoś przeoczyli fakt, że Franciszek udzielił w tym samym akcie miłosierdzia ( typowa modernistyczna zagrywka: dobro wymieszane ze złem, prawda z fałszem)  wszystkim kapłanompozwolenia na rozgrzeszanie aborcji. W wielu posoborowych kościołach na Zachodzie będzie to możliwość uzyskania rozgrzeszenia z aborcji podczas spowiedzi powszechnej, zbiorowego aktu skruchy ( "Panie zmiłuj się") i zbiorowego rozgrzeszenia.
Czyżby?
Cytuj
Również z tego powodu postanowiłem, mimo wszelkich przeciwnych rozporządzeń, upoważnić wszystkich kapłanów w Roku Jubileuszowym do rozgrzeszenia z grzechu aborcji osób, które jej dokonały, żałują tego z całego serca i proszą o przebaczenie. Niech kapłani przygotują się do tego wielkiego zadania, by potrafili łączyć słowa szczerego przyjęcia z refleksją, która pomoże zrozumieć popełniony grzech oraz wskaże drogę autentycznego nawrócenia, by pojąć prawdziwe i wielkoduszne przebaczenie Ojca, który wszystko odnawia swoją obecnością.
Kapłani mogą rozgrzeszyć tych, którzy "z całego serca żałują" (w spowiedzi powszechnej tego nie stwierdzą...) oraz "wskazać drogę autentycznego nawrócenia" - to odnosi się do spowiedzi.

W wielu parafiach nie ma już nawet konfesjonałów albo są to składziki jakichś rupieci. Taka jest rzeczywistość, więc będzie zbiorówka.
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #479 dnia: Września 02, 2015, 16:59:30 pm »

(...)  Czy naprawdę myśli Pani, (...)

Naprawdę to ja myślę, że proszę mnie nie cytować, bo nie mam ochoty mantrować w Pani stylu. I to co ja myśle, jak rozumiem, to tu napisałam.
Zapisane
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 36 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Spowiedź u FSSPX, jak to jest? - Bardzo Proszę o Wyjaśnienie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!