Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 19:05:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Spowiedź u FSSPX, jak to jest? - Bardzo Proszę o Wyjaśnienie
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 32 33 [34] 35 36 Drukuj
Autor Wątek: Spowiedź u FSSPX, jak to jest? - Bardzo Proszę o Wyjaśnienie  (Przeczytany 140835 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #495 dnia: Września 03, 2015, 14:03:28 pm »

Cytuj
Ja wiem jak sie każdy rok kończy,

Czyli wie pani kiedy kończy się Rok Miłosierdzia - czyli wie pani wszystko.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #496 dnia: Września 03, 2015, 16:25:03 pm »


Czy uważa pani, że pozytywne odbieranie nawet drobnych oznak normalności w relacjach z Rzymem to coś złego? Takie watykańskie gesty pomagają niektórym osobom pozbyć się uprzedzeń wobec Bractwa.

Jakiej normalności w relacjach z instytucją, która z normalnością nie ma prawie nic wspólnego od ponad pół wieku?
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #497 dnia: Września 03, 2015, 16:35:12 pm »

Zapraszam na krótką wizytę w domu warjatów https://wobronietradycjiiwiary.wordpress.com/2015/09/01/papiez-udziela-fsspx-jurysdykcji-spowiedzi-na-rok-milosierdzia-lub-balaganu-ciag-dalszy/
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #498 dnia: Września 03, 2015, 16:35:51 pm »

Uważam, że jeśli Rzym robi coś co jest korzystne dla FSSPX, to dobrze. Nawet to, że papież tylko na rok dał zwyczajna jurysdykcję Bractwu do słuchania spowiedzi sprawi że sporo osób przełamie się i mimo że wcześniej ze względu na jakieś wątpliwości nie korzystało ze spowiedzi u FSSPX, to teraz w 100% przestawi się na piusackie duszpasterstwo.

Dałby dobry Bóg, że ustawią się długie kolejki przed konfesjonałami, w których zasiądą kapłani FSSPX.
W Roku Miłosierdzia będzie OK, a jak potem? Jak nie będzie "prolongaty" to już wrócą do parafii, mimo przełamania?
A co będzie z rozgrzeszaniem aborcji zastrzeżonym dla biskupów jako grzech skutkujący ekskomuniką? Księża Bractwa też będą musieli skorzystać z tego "indultu"?
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #499 dnia: Września 03, 2015, 16:36:56 pm »

Zapraszam na krótką wizytę w domu warjatów https://wobronietradycjiiwiary.wordpress.com/2015/09/01/papiez-udziela-fsspx-jurysdykcji-spowiedzi-na-rok-milosierdzia-lub-balaganu-ciag-dalszy/

Nie wiem, co oni piją albo palą. Do tego i z językiem polskim są na bakier: "Od spowiadania się w FSSPX odradzamy, chociaż od 1.09.2015 będzie ono zgodne z prawem papieskim."
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #500 dnia: Września 03, 2015, 16:39:41 pm »

Wydaje mi się, że co do czasowości tutaj Pan Rysio ma rację (co do czasowości bo co do ośmieszania już bym się nie zgodził, ale nie o to chodzi, byśmy się zgadzali we wszystkim), przynajmniej na pierwszy rzut oka. Papież pisze:

"powodowany potrzebą zabiegania o dobro tych wiernych, rozporządzam i postanawiam, że osoby, które w Roku Świętym Miłosierdzia przystąpią do Sakramentu Pojednania u kapłanów z Bractwa św. Piusa X, otrzymają ważne i zgodne z prawem rozgrzeszenie".


Owszem, można dyskutować - czy tego nie przedłużą, czy nie poszerzą, czy po roku nie będzie to "zgodne z intencję prawodawcy", czy Rok Miłosierdzia nie będzie trwał "do końca świata i jeden dzień dłużej" itd., ale samo stwierdzenie o tym roku w liście papieża pada.

Jak to przy tekstach o znaczeniu prawnym możemy jeszcze próbować interpretować - nie stwierdzono, że poza Rokiem Miłosierdzia rozgrzeszenie jest nieważne tudzież niezgodne z prawem (i jeszcze te dwie rzeczy tutaj rozdzielono...). W każdym razie jednak stwierdzenie o roku pada.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #501 dnia: Września 03, 2015, 16:40:02 pm »

Zapraszam na krótką wizytę w domu warjatów https://wobronietradycjiiwiary.wordpress.com/2015/09/01/papiez-udziela-fsspx-jurysdykcji-spowiedzi-na-rok-milosierdzia-lub-balaganu-ciag-dalszy/

 ;D Cytat:
"Dlaczego więc papież Franciszek udzielił tego przywileju? Żeby mącić, bo innych sensownych wyjaśnień nie ma. A co z tego wynika:

    Policzek dla miejscowej hierarchii kościelnej.
    Zamęt wśród zwykłych katolików.
    Zamęt wśród kanonistów.
    Zamęt wśród wiernych Bractwa.
    Zamęt wśród tradycjonalistów.
    Przypuszczalny podział Bractwa.
    Radość sedewakantystów."

I o to przecież chodzi: nic świętego, nic stałego, wszystko można promulgować, albo anulować!
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #502 dnia: Września 03, 2015, 16:45:57 pm »

Zapraszam na krótką wizytę w domu warjatów https://wobronietradycjiiwiary.wordpress.com/2015/09/01/papiez-udziela-fsspx-jurysdykcji-spowiedzi-na-rok-milosierdzia-lub-balaganu-ciag-dalszy/

Nie wiem, co oni piją albo palą. Do tego i z językiem polskim są na bakier: "Od spowiadania się w FSSPX odradzamy, chociaż od 1.09.2015 będzie ono zgodne z prawem papieskim."

Rok Miłosierdzia startuje 8 grudnia, chociaż Adwent trochę wcześniej, natomiast 1 września spowiadać się w FSSPX byłoby przedwcześnie, więc jak ktoś miał/ ma wątpliwości ( cyt. Pani Warmiaczka) z przełamaniem się powinien zaczekać jeszcze trochę, a póki co albo spowiadać się w parafii, albo grzechy kumulować, czego polecać rzecz jasna nie należy.
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #503 dnia: Września 03, 2015, 18:18:37 pm »

Po pierwszych emocjach wynikających z decyzji Franciszka, chyba wszyscy zaczynamy zgadzać się, że przebywamy w domu wariatów. Wielu chciało o tym zapomnieć (w końcu to nie zaszczyt) ale teraz po raz kolejny rzeczywistość zaskrzeczała głośniej.

Ciekawy i znamienny jest jednak ten głos posoborowików:
Cytuj
Ad 2. Zamęt wśród katolików

Zwykli katolicy, np. tacy sympatyzujący z Mszą Wszechczasów, ale nieuczęszczający do Bractw z przyczyn eklezjalnych, zaczną zadawać sobie pytanie, na co ich posłuszeństwo się zdało.

Można powiedzieć, że nieumyślnie, Franciszek zakpił sobie z tych indultowych księży odprawiających KRR na rozkaz lokalnego biskupa. Przecież argument jakim częstowano wiernych w rozmowach w cztery oczy był taki oto:     
"ojjj prestrzegam! oni nie mają prawa spowiadać.. piekło albowiem cię czeka, przestrzegam!"
Ciekaw jestem czym będą maluczkich straszyć przez najbliższy rok? No bo jak rok przeminie, pacjenci będą musieli wrócić ze świetlicy do swoich sal i będzie po staremu.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #504 dnia: Września 03, 2015, 18:19:08 pm »

Cytuj
Ja wiem jak sie każdy rok kończy ,ale pytałam o to co Pan napisał, a napisał:  "- przyznanie prawa do spowiedzi fsspx - Franciszek ( ale tylko do 23:59 PM GMT)" - czy gdzieś już o tym napisali. ,

Czyli wie pani kiedy kończy się Rok Miłosierdzia - czyli wie pani wszystko.

Ja nie napisałam, że wiem wszystko, to Pan wie wszystko! a w gruncie rzeczy nic nie wie.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2022, 14:03:42 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #505 dnia: Września 03, 2015, 18:58:06 pm »

Christopher Ferrara w The Remnant bardzo ciekawie pisze o ślubach zawartych w FSSPX:

"Jest jeszcze inna sprawa: małżeństwa udzielane przez księży FSSPX są tak samo tym dekretem domyślnie uznane za ważne. Chyba, że wrogowie Bractwa teraz zasugerują, że Franciszek zezwolił na rozgrzeszenie setek tysięcy osób żyjących ze sobą bez ślubu? Dyskretna realizacja „propozycji Kaspera”, nieprawdaż? Nie sądzę. Franciszek po prostu nie uważa tych małżeństw za nieważne. Tak samo Watykan, który nigdy nie utrzymywał, że są nieważne, ale raczej traktuje je jako przypuszczalnie ważne w procesach o stwierdzenie nieważności małżeństwa przybywających do Watykanu na prośbę strony sprzeciwiającej się unieważnieniu. Oni po prostu nie mogą nam tego przyznać."

http://bdp.xportal.pl/publicystyka/christopher-ferrara-franciszek-fsspx-i-wspolczesni-faryzeusze/
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
OpoS
adept
*
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #506 dnia: Września 03, 2015, 21:50:28 pm »

Panie rysio, używanie argumentu o ważności spowiedzi zależnej od minuty przystąpienia, to w czystej formie talmudyzm.
Zapisane
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #507 dnia: Września 04, 2015, 00:06:36 am »

Panie rysio, używanie argumentu o ważności spowiedzi zależnej od minuty przystąpienia, to w czystej formie talmudyzm.
Rozumiem że post piątkowy, od północy do północy, także uważa Pan za talmudyzm.

To biskup (w tym przypadku papież) udziela jurysdykcji kapłanowi i on "ustala zasady"

Mi przyszło do głowy inne pytanie:
Biskup ma prawo zabronić kapłanowi, posiadającemu jurysdykcję gdzieś indziej, spowiadać na terenie swojej diecezji.
Czy to obowiązuje też w tym przypadku? Czy możliwa jest sytuacja, że np. jakiś ordynariusz zakażę spowiadać kapłanom Bractwa?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #508 dnia: Września 04, 2015, 01:10:06 am »

Nie może. Za krótkie ręce.

No chyba, że ... Franciszek ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #509 dnia: Września 04, 2015, 14:14:17 pm »

Nie może. Za krótkie ręce.

No chyba, że ... Franciszek ;)

Franciszek swoimi "regulacjami" prowadzi destrukcję dzieła Arcybiskupa Lefebvre'a. Jeszcze niedawno ani księżom FSSPX ani wiernym korzystającym z posługi księży FSSPX niepotrzebne były żadne akty uprawomocniające, pełna jedność ani status kanoniczny. Wiadomo było, że w Rzymie czuć swąd szatana, panuje modernizm i apostazja na szczycie i taka ocena rzeczywistości w KK sankcjonowała jurysdykcję nadzwyczajną, nadającą sens działalności Bractwa. Dla miłośników tradycyjnej Mszy odprawianej w "pełnej jedności" była opcja FSSP i IDP. Dzisiaj dwuznaczne akty miłosierdzia najgorszego współczesnego papieża wprowadzają zamieszanie, zamęt i niezgodę w łonie FSSPX, prowadząc do kolejnego rozbijania  Tradycji. Odnosi się czasem wrażenie, że wczorajsi "lefebryści" to dziś "prawie-franciszkańcy" - nie mylić z franciszkanami lub frankistami ;)- tak jakby nagle zatracili zdolność rozumowania, analizowania i wnioskowania, kierując się doktryną katolicką, a nie pobożnymi życzeniami. W świetle ostatnich posunięć Franciszka i, co gorsze, wszystkich tych "przypadkowych"  spotkań bpa Fellay'a w przedsionkach Watykanu, mamy prawo przypuszczać, że żaden podpis "doktrynalny" nie jest już potrzebny...Oby ten kres "tortur", kiedy szafowano wyzwiskami ( ekskomunikowani, schizmatycy, suspendowani) rzeczywiście się zakończył, a jego owocem nie był kompromis w kwestii wiary...
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2015, 14:38:15 pm wysłana przez CiociaA » Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Strony: 1 ... 32 33 [34] 35 36 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Spowiedź u FSSPX, jak to jest? - Bardzo Proszę o Wyjaśnienie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!