Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 15:36:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Rozbił się samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie - 87 osób zginęło
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 45 Drukuj
Autor Wątek: Rozbił się samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie - 87 osób zginęło  (Przeczytany 151957 razy)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #75 dnia: Kwietnia 11, 2010, 19:33:04 pm »

Bardzo ciekawe, Panie stefanie... swoją drogą właśnie myślałam o tym, czemu zginął Pan Skrzypek... I co on robił na pokładzie tego samolotu? Po co tam leciał?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #76 dnia: Kwietnia 11, 2010, 19:50:32 pm »

Ponieważ był polskim patriotą i wieloletnim współpracownikiem ś.p. Prezydenta?
Odpowiedź na Pani pytanie padła na FF. Jeśli jest Pani tak bardzo ciekawa szczegółów to może Pani ewentualnie, bardzo grzecznie i delikatnie zapytać o to kolegę Losa.

http://foxmulder.blox.pl
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #77 dnia: Kwietnia 11, 2010, 20:07:21 pm »

Hmmm... rzuciłam okiem na tą stronkę... Czy mam rozumieć, że jej autor "wierzy" w realne zagrożenie terroryzmem irańskim?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #78 dnia: Kwietnia 11, 2010, 20:14:05 pm »

Red. naczelny "GN" sławny ostatnio ks. Gancarczyk o katastrofie:

Cytuj
Wypadek w zamglonym lesie pod Smoleńskiem nie był przypadkiem. Takie rzeczy nie mogą zdarzać się przez przypadek

Tragiczna śmierć Prezydenta RP wraz z małżonką oraz kilkudziesięciu najwyższych przedstawicieli naszego życia społecznego na ziemi katyńskiej zawiera  w sobie taką obfitość symboli, że można pytać o znaczenie tego wydarzenia. W drugiej tragedii katyńskiej wszystko jest symboliczne – miejsce, czas i okoliczności.

 To niezwykłe, by tego rodzaju katastrofa lotnicza wydarzyła się właśnie w okolicach Katynia. Przecież rządowy Tu-154 latał z polskimi władzami po całym świecie. A roztrzaskał się właśnie pod Katyniem, nie gdzieś na Bliskim Wschodzie czy w dalekiej Japonii. Katyń, a wraz z nim zbrodnia dokonana na polskich jeńcach wojennych miała być skazana na wieczne zapomnienie. Dzisiaj o katastrofie mówi cały świat, a przy tej okazji zapyta zapewne o cel tej podróży. Dlaczego Prezydent leciał do Smoleńska, a nie do stolicy Rosji? Może wielu, także Rosjan, po raz pierwszy usłyszało słowo „Katyń”. To, co miało być ukryte, zostało rozgłoszone na dachach.

Chyba nigdy na pokładzie samolotu lecącego do Katynia nie było tylu zacnych gości – oprócz pary prezydenckiej, najwyżsi dowódcy wszystkich rodzajów wojsk, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, posłowie i senatorowie, ministrowie, wysocy urzędnicy państwowi, przedstawiciele rodzin katyńskich. Wielu z nich poświęciło sporą część swojego życia na podtrzymywanie pamięci o zbrodni katyńskiej. Mam na myśli samego Prezydenta, ale także szefa IPN Janusza Kurtykę, sekretarza generalnego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzeja Przewoźnika, kierownika Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Janusza Krupskiego, czy podsekretarza stanu w Ministerstwie Kultury Tomasza Mertę. Na pokładzie był też – co bardzo znamienne – ostatni prezydent RP na uchodźctwie, Ryszard Kaczorowski. Zasługi jego środowiska dla pamięci o Katyniu są nie do przecenienia.

Dzień tragedii też jest wyjątkowy – w wigilię Święta Bożego Miłosierdzia. W ten sam liturgicznie dzień pięć lat temu zmarł Jan Paweł II. Dlaczego na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej z udziałem Prezydenta wybrano akurat sobotę, a nie na przykład piątek, jeden Pan Bóg raczy wiedzieć?

Czy z tego tragicznego na niespotykaną skalę wydarzenia, obfitującego w tyle symboli, zrodzi się jakieś dobro? Dla naszej Ojczyzny, dla pojednania polsko-rosyjskiego? Dwa elementy dostrzegam już teraz. Po pierwsze, zbrodni katyńskiej już nikt nie zakryje. Właśnie pojawiła się informacja, że rosyjska telewizja po raz drugi pokaże dzisiaj wieczorem film Wajdy „Katyń” - tym razem nie w kanale tematycznym, ale w programie ogólnodostępnym. A po drugie, od wczoraj wszyscy o sobie mówią dobrze. Nawet gdyby to miało trwać tylko przez jakiś czas, ma swoją wartość.

http://info.wiara.pl/doc/499164.Czy-cierpienie-wyda-dobre-owoce
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #79 dnia: Kwietnia 11, 2010, 20:35:59 pm »

Mimo wszystkich zachwytów nad ś.p. prezydentem - ja pamiętam, że był socjalistą, piłsudczykiem
(a Piłsudski to był narodowy socjalista szef Frakcji Rewolucyjnej PPS).
Przyponmę wypowiedź Cejrowskiego, który publicznie głosił samozaciągnięcie na prezydenta ekskomuniki, itd itp.
To tak żeby nie przesłodzić kim był.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #80 dnia: Kwietnia 11, 2010, 20:43:10 pm »

Dziwne że lecieli z taką ilością czerwonych?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #81 dnia: Kwietnia 11, 2010, 20:44:04 pm »

Od kiedy Cejrowski jest znawcą prawa kanonicznego?
Lech Kaczyński był przede wszystkim człowiekiem, ojcem, dziadkiem. Putra osierocił ósemkę dzieci. Podobnie inni. Nie obchodzą mnie ich poglądy na gospodarkę. Widziałem poruszonych ludzi zapalających znicze, wśród nich jak to ktoś tutaj małostkowo stwierdził "wiernych fanów Donalda" czy wiernych fanów innych opcji politycznych - ich też w tym momencie nie interesowały poglądy Prezydenta. Obawiam się, że są tutaj ludzie, którzy na podobny gest by się nie zdobyli, gdyby na pokładzie samolotu był Tusk, być może nawet odetchnęliby z ulgą.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #82 dnia: Kwietnia 11, 2010, 20:50:53 pm »

Od kiedy Cejrowski jest znawcą prawa kanonicznego?


odkąd se załatwił orzeczenie nieważności małżeństwa ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #83 dnia: Kwietnia 11, 2010, 20:55:35 pm »

A załatwił sobie? Skąd ma Pan takie informacje?

Co do wypadku- owszem, nie należy zapominać, że Pan Kaczyński nie był ideałem, że uczynił wiele rzeczy, które budziły w nas sprzeciw... dlatego tym bardziej trzeba się modlić o Boże miłosierdzie dla niego, jego małżonki i wszystkich ofiar...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #84 dnia: Kwietnia 11, 2010, 20:57:09 pm »

Jak powiedziała moja małżonka, niektórzy mieli szczęście ze zginęli w tej katastrofie, inaczej nikt by się za nimi nie pomodlił.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #85 dnia: Kwietnia 11, 2010, 21:02:09 pm »

Nie chodziło mi o Cejrowskiego ale o sprawę.

http://www.infowars.com/polands-leaders-move-to-weaken-currency-then-die-in-plane-crash/
Przerażające: o tym, że leciało tyle "głów" razem
Cytuj
Niemożliwe. To się samo nie stało.
że nie pojechał pociągiem:
Cytuj
Ktoś mu to odradził. Ktoś mu to odebrał... Ciekawe dlaczego?...
Cytuj
Odpowiadam: to niemożliwe, żeby do takiej sytuacji dopuścić. Na rozum zwykłej absolwentki Akademii Obrony Narodowej, wiem, że to na logikę nie jest możliwe. Jeśli ktoś myślał nad przygotowaniem tego lotu, a zapewne myśleli różni ludzie, to ktoś myślał, żeby stało się tak jak się stało. Nie widzę innego wyjaśnienia. Komuś zależało, żeby tak się stało. Szef sztabu... dowódcy... niemożliwe. Ktoś nad tym myślał. Nie jesteśmy państwem głupków. Nie jesteśmy też wojskiem ciemniaków. Mamy służby specjalne i mamy Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Mamy generałów z prawdziwego zdarzenia z nominacji natowskich. Nie jest możliwe, żeby taka głupota zawładnęła wszystkimi i żeby doszło do wysłania najważniejszych w państwie osób jednym samolotem.
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #86 dnia: Kwietnia 11, 2010, 21:33:43 pm »

Jak powiedziała moja małżonka, niektórzy mieli szczęście ze zginęli w tej katastrofie, inaczej nikt by się za nimi nie pomodlił.

Jedno z mądrzejszych zdań jakie przeczytałem na temat tej tragedii. Gratuluję żony :)
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #87 dnia: Kwietnia 11, 2010, 22:18:08 pm »

był ... piłsudczykiem
No to coś jak grzech przeciw Duchowi Świętemu, nie do wybaczenia w tym świecie i przyszłym ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #88 dnia: Kwietnia 11, 2010, 22:21:10 pm »

Obawiam się, że są tutaj ludzie, którzy na podobny gest by się nie zdobyli, gdyby na pokładzie samolotu był Tusk, być może nawet odetchnęliby z ulgą.
Do fanów prez Kaczyńskiego nie należałem, chociaż oddałem swój głos na niego.Ale w takim momencie trzeba zapomnieć o swoich urazach, bo prezydent symbolizuje Polskę jaki by nie był i odczytuję to zdarzenie jako palec Boży skierowany do nas Polaków.Czy wypełniliśmy jako katolicki Naród wszystko, o co poprzez Faustynę Kowalską czy Rozalię Celakównę Pan Jezus od nas oczekiwał? Niebiosa wstrząsnęły rządzącymi, abyśmy wszyscy nie zginęli.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #89 dnia: Kwietnia 11, 2010, 22:29:04 pm »

Czy wypełniliśmy jako katolicki Naród wszystko, o co poprzez Faustynę Kowalską czy Rozalię Celakównę Pan Jezus od nas oczekiwał?
Słyszę pokłosie kazania w Bytomiu...

Na lotnisku mgły NIE BYŁO:
czas lokalny 11.00
Mgła nieprzejrzysta to "tuman"
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 45 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Rozbił się samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie - 87 osób zginęło « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!