Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:36:34 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Rozbił się samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie - 87 osób zginęło
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 45 Drukuj
Autor Wątek: Rozbił się samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie - 87 osób zginęło  (Przeczytany 150211 razy)
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #45 dnia: Kwietnia 10, 2010, 13:26:35 pm »

O tym, że coś może być na rzeczy, że to nie był "zwykły" wypadek:

juz kilka osób OSĄDZIŁO, m.in prezydent Lech Wałęsa, i jakiś ekspert,
że WINNi są pogoda i błąd pilotów.
Trzy godziny po wypadku!
Już sie urabia opinie!
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2010, 13:28:06 pm wysłana przez romeck » Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #46 dnia: Kwietnia 10, 2010, 13:28:04 pm »

Ludzie opamiętajcie się, w chwili kiedy najbardziej potrzeba nam jedności narodu wy mieszacie politykę.

Przepraszam, ze za ff, ale nie umialabym lepiej:

Cytuj
Re: Dlaczego znikają wątki ze spekulacjami?
Pani K.:
Bo to nie czas ani nie miejsce!


miniony los:
Jasne, kiedy mu zabiją dowódcę, to żołnierz zawsze odkłada karabin, zalewa się łzami i idzie się wyściskac z wrogiem, który to zrobił.

Pani K.:
Oczywiście los już wie, że to Ruscy.
Chwila spokoju bez spekulacji z szacunku dla zabitych i ich rodzin.
Zastanów się chwile.

miniony los:
A dasz duszę w zastaw, że to napewno nie Ruscy?

Pani K.:
Nie dam, bo nie wiem, dlatego nie spekuluje.
A Ty na pewno dasz swoją dusze, że to Ruscy?

miniony los:
Wiem, że na terenie Rosji W NIEWYJAŚNIONYCH OKOLICZNOŚCIACH ponieśli śmierc Prezydent Polski, dowództwo wojsk, parlamentarzyści, wysocy urzędnicy państwowi. Rosjanie uniemożliwiają polskim dziennikarzom nawet rejestracje faktów. Dla państwa ludzkich istot a nie rozlazłych ameb byłby to casus belli.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #47 dnia: Kwietnia 10, 2010, 13:31:17 pm »

Tak sobie myślę, co teraz będzie...

Unia Wolnosci bedzie. We wzajemnej przyjazni i wspolpracy z Sowietami obydwu obediencji.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Durrandir
bywalec
**
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #48 dnia: Kwietnia 10, 2010, 13:34:00 pm »

Proponuję moderatorom aby wydzielili z tego wątku tematy o Katastrofie Smoleńskiej, i drugi komentarze wokół Katastrofy Smoleńskiej.
Myślę że komentarze nie licują z miejscem gdzie godnie byłoby wyrazić żal za zmarłymi, kimkolwiek by nie byli.

W historii Polski w sumie tylko dwa wydarzenia mogą być porównywalne z tą katastrofą: Katastrofa Gibraltarska i Zamach w Zachęcie.
Powinno się tutaj raczej wspomnieć i pożalić nad zmarłymi, a gdzie indziej osądzać jakimi byli politykami i okoliczności tragedii.

[last edit]: Tu-154M jest wg. danych technicznych przystosowany do 180 osób. Myślę że kto miał z Prezydentem lecieć, ten poleciał.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2010, 13:42:36 pm wysłana przez Durrandir » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #49 dnia: Kwietnia 10, 2010, 13:42:16 pm »

Zdjęcia z miejsca tragedii:

http://wiadomosci.wp.pl/gid,12158518,title,Miejsce-tragedii-pod-Smolenskiem,galeria.html

W poniższym linku jest tez galeria zdjęc ofiar ( nie wszystkich) ale chyba serwery bardzo przeciazone bo raz mozna popatrzeć za chwilę nie:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rozbil-sie-samolot-z-Lechem-Kaczynskim-na-pokladzie---87-osob-zginelo,wid,12158322,wiadomosc.html

Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #50 dnia: Kwietnia 10, 2010, 13:43:02 pm »

Ktoś powiedział, że to jest największa polityczna katastrofa od zamordowania Przemysława II i ja się z tym zgadzam.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #51 dnia: Kwietnia 10, 2010, 13:44:43 pm »

Proponuję moderatorom aby wydzielili z tego wątku tematy o Katastrofie Smoleńskiej, i drugi komentarze wokół Katastrofy Smoleńskiej.

Założyłem ten:  Wieczny odpoczynek...
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #52 dnia: Kwietnia 10, 2010, 14:09:33 pm »

Przepraszam tych, ktorym nie odpowiem w innych tematach, ale nie jestem w stanie pisac  o innych rzeczach.
Zginął prezydent, którego ceniłem, z którego decyzjami nie zawsze sie zgadzałem, ale szanowałem go mocno. Strasznie mi smutno.
Ogromnie żal mi pani prezydentowej, która była wspaniałą kobietą. Naturalną, pełną ciepła, dama w każdym calu, wzorem dobrej żony.

Jest to ogromna strata dla Polski, bo zginęli ludzie nieprzeciętni, jak Anna Walentynowicz, prezydent Kaczorowski...

Strata dla naszej wojskowości - zgineli szef sztabu generalnego WP i dowódcy WSZYSTKICH rodzajow sił zbrojnych.

I to miejsce... Ta przeklęta dla nas ziemia, przeklęta ziemia rosyjska, przeklęty Katyń....

A do państwa apeluje o spokój, rozumiem emocje, ale nie warto.
Do pana DominaNR - troche pokory młodziencze. Za bardzoś przemądrzały. A Pan prezydent Kaczyński był katolikiem.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2010, 14:13:15 pm wysłana przez Jean Gabriel Perboyre » Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #53 dnia: Kwietnia 10, 2010, 14:15:10 pm »

Ja też uważam, że sugerowanie, że to było morderstwo i że stoi za tym PO jest niepoważne i nie na miejscu. Stała się wielka tragedia. Trzeba się modlić za ofiary i za Ojczyznę, a nie szukac spisków.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #54 dnia: Kwietnia 10, 2010, 14:21:52 pm »

No to watahy dorżnięte i wszystko posprzątane. Będziemy mieć unie wolności.
Boże, miej litość nad Polska.
Tak się stało i hańba temu, kto myśli inaczej. Katyń z Gibraltarem w jednym. Boże daj wieczny odpoczynek zabitym a pomyślność Ojczyźnie, bo na to zasługuje. Amen.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #55 dnia: Kwietnia 10, 2010, 14:24:18 pm »

rozumiem emocje, ale nie warto.

Obok niezmiernego smutku jest jeszcze lek o Polske.
Moja Mama po wyborze Kaczynskiego mawiala, ze dlugo nie pozyje, ze ubija go, tak jak zwykle zabijali ludzi stanowiacych realna przeszkode czy zagrozenie.

Ja też uważam, że sugerowanie, że to było morderstwo i że stoi za tym PO jest niepoważne i nie na miejscu.


Nikt tu na razie nie sugerowal, ze stoi za tym PO. Ja tam zauwazam jedynie, ze wyborcy PO nagle nawoluja swych politycznych przeciwnikow do skladania broni i padania we lzach na kolana.
Kto konkretnie za tym stoi - byc moze nie dowiemy sie nigdy.

Cytuj
Stała się wielka tragedia. Trzeba się modlić za ofiary i za Ojczyznę, a nie szukac spisków.

Ktos panu zakazuje modlitwy?
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #56 dnia: Kwietnia 10, 2010, 14:25:01 pm »

Ambasador Jerzy Bahr żyje, nie leciał tym samolotem.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #57 dnia: Kwietnia 10, 2010, 14:34:31 pm »

Nikt tu na razie nie sugerowal, ze stoi za tym PO. ...
Kto konkretnie za tym stoi - byc moze nie dowiemy sie nigdy.

W sieci już przeczytałem, że celem byli generałowie, nie prezydent.
Dużo pytań.
Również, że to cena za pozwolenia na pierwsze tak oficjalne obchody zbrodni katyńskiej.
Razem z żoną jesteśmy pewni, że to nie był zwykły wypadek (awaria, błąd pilotów czy obsługi lotniska)

Oglądełm kiedyś program o największej cywilnej katastrofie lotniczej,
Prywatna korporacja wydała kilkadziesiąt milionów dolarów na zbadanie przyczyny, przesiali nawet ziemię z wypadku sitem dwucentymetrowym, złożono samolot i po trzech latach (a nie po tzrech godzinach) orzeknięto o przyczynie (błaha, przciążenie lini elektrycznej, która była jedna dla wszystkiego).

Cytuj
Dlaczego swiadkom filmujacym wrak samolotu zabierano kamery i sporzadzane notatki? Dlaczego na miejscu katastrofy nie pojawily sie zadne sluzby ratownicze tylko wojsko?

Dlaczego Rosja zaraz po katastrofie podala nieprawdziwa ilosc ofiar 132 a bylo to ponoc 88 ofiar?

Dlaczego Rosja podala informacje ze nikt nie przezyl? Nigdy nie mozna zalozyc, ze nikt nie przezyl jesli nie ma kompletu odnalezionych cial.

Dlaczego telewizja tvn24 od samego rana komentujac tragedie zaprosila do studia takie "osobistosci" jak: Kwasniewski, Miller, Oleksy?
Po to zeby uspokajac narod i wmowic nam, ze przyczyna byla mgla.
 
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2010, 14:38:51 pm wysłana przez romeck » Zapisane
giacinto
uczestnik
***
Wiadomości: 115


« Odpowiedz #58 dnia: Kwietnia 10, 2010, 15:03:36 pm »

Zamieszczam fragment felietonu ze strony http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1581
resztę można sobie doczytać

Cytuj
Z uwagi na pomysł dyplomacji rosyjskiej, by w przeddzień szczytu prezydentów USA i Rosji w Pradze, tj. 7 kwietnia, zorganizować uroczystości 70-lecia wymordowania polskich oficerów w Katyniu połączone z oddaniem hołdu rosyjskim ofiarom „wielkiej czystki” z lat 30-tych i zaproszenia na nie premiera Donalda Tuska, w rozbitym samolocie byli zaledwie pojedynczy przedstawiciele koalicji rządowej – a w każdym razie żadnego wybitnego polityka PO i PSL. To oczywiście przypadek, ale ten przypadek będzie z pewnością przedmiotem domysłów i spekulacji, jako że – jakkolwiek nieprzyjemnie by to nie zabrzmiało – katastrofa w Smoleńsku rozwiązuje Platformie Obywatelskiej jeśli nie wszystkie, to w każdym razie bardzo wiele problemów. Zginął prezydent Lech Kaczyński - potencjalny konkurent marszałka Komorowskiego w nadchodzących wyborach. Zginął prezes Instytutu Pamięci Narodowej Janusz Kurtyka, zginęli chyba wszyscy wyżsi dowódcy Sił Zbrojnych – no i pierwszy garnitur polityków opozycji, a zwłaszcza PiS – z wyjątkiem Jarosława Kaczyńskiego. W każdym razie nie ma wątpliwości, że marszałek Komorowski nie zawetuje żadnej ustawy, którą razwiedczykowie podyktują premieru Tusku. Trudno, żeby w takiej sytuacji ludziom podejrzliwym nie przypomniała się pełna mądrości łacińska sentencja is fecit cui prodest (uczynił ten, komu to przyniosło korzyść – przyp. webmaster).
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #59 dnia: Kwietnia 10, 2010, 16:03:43 pm »

Cytuj
W jednym samolocie sam prezydent oraz najważniejsze osoby, które mógł mianować: prezes NBP, prezes IPN, najważniejsze osoby w siłach zbrojnych.
To niesamowita beztroska, zakrawająca wręcz na głupotę. I to niewątpliwie brak refleksji samego prezydenta, świeć Panie nad jego duszą.
I do tego wszystko w samolocie do Rosji.
Nie chcę tu rzucać teoriami spiskowymi, ale zgromadzenie tylu ważnych osób na pokładzie jednego samolotu to wręcz niesamowity pokaz nieostrożności i braku w organizacji państwa.

Moja żona pracuje we francuskiej sieci sklepów z ciuchami dla kobiet.
Raz w roku (moja żona była juz sześć razy) CAŁA POLSKA leci do Francji:
dyrektor generalny, warszawskie biuro, dyrektorki regionalne i kierowniczki sklepów (ok. 50)

NIGDY jednym samolotem!!!
Dyrektor lata sam. Raz jeden moja żona z nim leciała ale już nie, bo jest ą-ę-zaraz-pod-nim.
Dziewczyny też się dzielą na dwa - trzy samoloty.
I to wszystko tylko-i-wyłącznie ze względów bezpieczeństwa.
I to jest prywatna firma z modną odzieżą!!!!!
Inaczej w razie katastrofy na drugi dzień można by dać anons w gazecie:
sprzedam tanio sieć sklepów w najlepszych lokalizacjach w Polsce.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 45 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Rozbił się samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie - 87 osób zginęło « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!