Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:52:14 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia białostocka  |  Wątek: BIAŁYSTOK
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: BIAŁYSTOK  (Przeczytany 42229 razy)
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #15 dnia: Kwietnia 19, 2010, 16:51:27 pm »

Maluteńka uwaga do zdjęcia powyżej: teraz nie ma krzeseł a są ławki z (chyba) ogromnie niewygodnymi klęcznikami, przez co wnętrze jest jeszcze bardziej dostojne. Tonacja kolorów była cieplejsza, a i były balaski (tak to się chyba nazywa). W tym kościele chrzczona była jedna z moich córek.

To może ja - jako kompletny nietraydycjonalista - wspomnę o swoich wrażeniach:

1. Śpiew naprawdę ładny, organy także choć w mojej opinii ciut, ciut za głośne; ale tylko ciut. Zdecydowanie śpiew ubrał całą Mszę w pewne całkiem spójne ramy czasowe - o ile mogę się tak wyrazić.

2. Obecność tv uważam za kompletne nieporozumienie. Może, gdyby zrobili to dyskretnie? Ktoś też robił zdjęcia - ta osoba starała się je robić dyskretniej niż panowie z tv..

3. Byłem - mimo przeczytania podesłanego mi wcześniej przebiegu mszy - zagubiony.

4. Zaskoczeniem dla mnie było, to, że Komunia św. była doniesiona - chociaż po w/w uwadze o niespodziewanej przez organizatorówdużej ilości osób jest to teraz zrozumiałe.

5. Telebimy z Rynku Kościuszki dawały o sobie znać niestety. Wiem, że jestem w tym osamotniony, ale uważam, że pewnych rzeczy nie należy robić.

6. Spokój księdza bardzo się udzielał - byłem zaskoczony, że godzina i 15 minut upłynęły tak szybko!

7. Chociaż zagubienie moje było duże, to znalazłem na tej mszy te elementy, których brakuje mi w zwykłym rycie: właściwą hierarchię, spokój, nie wymaganie od mnie żadnego zewnętrznego działania - jednym słowem było to przeniesienie mszy z warstwy zewnętrznej na zdecydowanie bardziej wewnętrzną.

to by było na tyle :)
Zapisane
Tompson
bywalec
**
Wiadomości: 68


in Te Domine speravi...

« Odpowiedz #16 dnia: Kwietnia 19, 2010, 17:12:39 pm »

4. Zaskoczeniem dla mnie było, to, że Komunia św. była doniesiona - chociaż po w/w uwadze o niespodziewanej przez organizatorówdużej ilości osób jest to teraz zrozumiałe.

Z całym szacunkiem, ale co w tym dziwnego?Kapłan, który uczestniczył w tej Mszy po prostu przyniósł drugie cyborium z tabernakulum, które jest bazylice i pomógł przy udzielaniu komunii.
Zapisane
tradycjakatolicka.pl
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #17 dnia: Kwietnia 19, 2010, 17:51:26 pm »

Wszystko w porządku - zostałem źle zrozumiany! To nie krytyka - w żadnym razie! Kimże jestem by to robić? Po prostu opisuję swoje wrażenia "na gorąco" - jeśli powiedziałem coś niewłaściwego to przepraszam. Jestestem bardzo wdzięczny, ze mogłem tam być.
Zapisane
amersand
bywalec
**
Wiadomości: 66

« Odpowiedz #18 dnia: Kwietnia 19, 2010, 21:22:38 pm »

Telewizja zjawiła się znienacka. Nikt o niej nie wiedział, a ksiądz dowiedział się kilkanaście godzin wcześniej i wyraźnie był stremowany.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2010, 00:38:25 am wysłana przez amersand » Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #19 dnia: Kwietnia 20, 2010, 08:40:16 am »

Telewizja zjawiła się znienacka. Nikt o niej nie wiedział, a ksiądz dowiedział się kilkanaście godzin wcześniej i wyraźnie był stremowany.
Część zdjęć już mam. Czekam na resztę. (BTW jak je się wkleja?)
Komu wysłać? Zapraszam na priv

Niech kolega prześle je na Nowy Ruch Liturgiczny, wtedy najwięcej osób będzie mogło je zobaczyć.
Zapisane
amersand
bywalec
**
Wiadomości: 66

« Odpowiedz #20 dnia: Kwietnia 26, 2010, 10:14:34 am »

Jakby ktoś nie widział to podaję linkę: http://www.nowyruchliturgiczny.pl/2010/04/msza-trydencka-w-biaymstoku.html
Zapisane
Tompson
bywalec
**
Wiadomości: 68


in Te Domine speravi...

« Odpowiedz #21 dnia: Maja 05, 2010, 09:42:44 am »

http://www.tvp.pl/bialystok/religijne/pod-twoja-obrone/wideo/02052010/1736659

reportaż z Mszy Trydenckiej w Białymstoku
Zapisane
tradycjakatolicka.pl
Tompson
bywalec
**
Wiadomości: 68


in Te Domine speravi...

« Odpowiedz #22 dnia: Maja 10, 2010, 08:37:50 am »

przypominam, że w najbliższą niedzielę o godz 13. w starym kościele farnym będzie sprawowana kolejna Msza Trydencka.
Zapisane
tradycjakatolicka.pl
amersand
bywalec
**
Wiadomości: 66

« Odpowiedz #23 dnia: Czerwca 19, 2010, 15:00:12 pm »

W dniu jutrzejszym - tj. 20 czerwca Mszy w KRR nie będzie. Najbliższa celebracja dopiero 19 września o 13:00.
Zapisane
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #24 dnia: Lipca 05, 2010, 23:05:12 pm »

wakacji to kolega nie uwzględnia? sam siedzi bez szkoły 2 miesiące, to powinien wiedzieć, że i kapłani muszą wypocząć
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #25 dnia: Lipca 05, 2010, 23:09:14 pm »

wakacji to kolega nie uwzględnia? sam siedzi bez szkoły 2 miesiące, to powinien wiedzieć, że i kapłani muszą wypocząć

... od Pana Boga ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #26 dnia: Lipca 05, 2010, 23:12:15 pm »

Niech kolega nie łapie za słówka  :) wiadomo, że nie od Pana Boga- poprostu dużo ksiezy gdzieś wyjeżdża i stąd zapewne powód przesunięcia Tridentiny aż do września.
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
Tompson
bywalec
**
Wiadomości: 68


in Te Domine speravi...

« Odpowiedz #27 dnia: Lipca 10, 2010, 13:58:48 pm »

Celebrans nie wypoczywa od Pana Boga...przez dwa miesiące będzie posługiwał w Stanach, niestety nie znaleźliśmy księdza, który mógłby Go w miesiącach wakacyjnych zastąpić.
Zapisane
tradycjakatolicka.pl
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #28 dnia: Lipca 11, 2010, 12:42:44 pm »

A ks. Marguar nie chciał?  ;D
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #29 dnia: Lipca 11, 2010, 12:51:39 pm »

A ks. Marguar nie chciał?  ;D

Pewnie by chciał, przecież na BF zawsze określałsie jako obrońca" prawdziwego tradycjonalizmu"  ;D
« Ostatnia zmiana: Lipca 11, 2010, 15:34:55 pm wysłana przez Morro » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia białostocka  |  Wątek: BIAŁYSTOK « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!