Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 06:06:50 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: FSSPX - zmiany, zmiany, zmiany
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: FSSPX - zmiany, zmiany, zmiany  (Przeczytany 37777 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #120 dnia: Marca 01, 2009, 22:40:30 pm »

Cytuj
i wracamy do starej śpiewki: można w dowolny sposob krytykowac wszystkich za wszystko, ale nie można ruszać jednego tematu, tematu Bractwa.
jestem   :) relatywnie młodym tradycjonalistą (młodym - nie wiekowo)[/i] ale widzę na tym i starym forum, że przez źle pojęty szacunek dla KEP nosimy spec-okulary. Na Bractwo - patrzymy trzeźwo; może nawet małostkowo - spór Rzym-Bractwo sprowadzamy do pytań o niechęć X. z fsspx(z Krakowa) do X. polskich-diecezjalnych. Na taki temat, przed zdjęciem ex-komuniki, miałem wymianę listów z O.Nikodemem. Nie dało się wyjść poza osobiste doznania. Natomiast gdy patrzymy na KEP to zakładamy rzeczone okulary i nie widzimy rzeczywistości. Przykład: Ukazał się wywiad z (relatywnie młodym) bp.Płockim P.Liberą. (niestety zgubiłem link, gdyby ktoś podrzucił :-* ) JE jasno mówi, że wybiera wobec kryzysu w Kościele drogę ucieczki do przodu czyli w pajacowanie duszpasterskie. A my tu "spać" nie damy bp.M.Lefebvrowi dzieląc włos na... Bractwo uzyskało wiele, teraz czeka jaka będzie reakcja wiernych i biskupów na uwolnienie mszy i zdjęcie ex-ki z całej Tradycji. Naszym obowiązkiem, jest stawiać pytania biskupom, a nie Bractwu. Wyprzedzając pytanie... Bractwo nigdy nie uzna NOM.

Odnoszę wrażenie, że Pańska wypowiedź nijak się nie ma do mojej. Nie widzi Pan matrixu ? Przez dość długi czas Bractwo pałowało za zdradę Campos, nieszczęsnych redemptorystów i ekipę z IBP. Za niezgodę na tezę, że IBP to najgorsze szuje niektórzy wylatywali z bractwowych seminarjów.

Teraz zaś wypowiedzi JE bpa Fellaya są normalne i zdroworozsądkowe; są wypowiedziami, za jakie bp Fellay pół czy półtora roku temu dawał ... krzyż na drogę.

Nikt nie chciałby, by Bractwo uznało NOM, w znaczeniu - stało się birytualne. To byłaby zdrada i kompromitacja. A my oczekujemy od Bractwa dyplomacji, by efektywnie walczyło z modernizmem
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #121 dnia: Marca 01, 2009, 23:14:52 pm »

Odnoszę wrażenie, że Pańska wypowiedź nijak się nie ma do mojej. Nie widzi Pan matrixu ? Przez dość długi czas Bractwo pałowało za zdradę Campos, nieszczęsnych redemptorystów i ekipę z IBP. Za niezgodę na tezę, że IBP to najgorsze szuje niektórzy wylatywali z bractwowych seminarjów. Teraz zaś wypowiedzi JE bpa Fellaya są normalne i zdroworozsądkowe; są wypowiedziami, za jakie bp Fellay pół czy półtora roku temu dawał ... krzyż na drogę.
Nastąpiło chyba u Pana zwykłe przeoczenie takich tam nieistotnych drobiazgów jak warunki wstępne oraz konieczność wyjaśnienia paru kluczowych dla tradycjonalistów zagadnień doktrynalnych. No bo przecież nie powinienem przypuszczać, że Pan o tym nie wspomina ze złej woli...
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #122 dnia: Marca 01, 2009, 23:40:26 pm »

Cytuj
Teraz zaś wypowiedzi JE bpa Fellaya są normalne i zdroworozsądkowe; są wypowiedziami, za jakie bp Fellay pół czy półtora roku temu dawał ... krzyż na drogę.

Nikt nie chciałby, by Bractwo uznało NOM, w znaczeniu - stało się birytualne. To byłaby zdrada i kompromitacja. A my oczekujemy od Bractwa dyplomacji, by efektywnie
Wypowiedzi sa spokojniejsze bo realizowane są uzgodnienia poczynione z Rzymem. Teraz rozpocznie sie faza uzgodnień jak rozumiemy SV II. Potrwa to może 50...lat/

Jak to? Cały czas o to "biega"! Campos poszło na ugodę i rozpuścili się w soborowiu jak cukier w herbacie. Bractwo św.P. musiało uczestniczyć w koncelebrze z bp-em miejsca, choć niby nie mogą celebrować nomu. Znana sprawa opisywana na starym forum. W skrócie konflikt przepisów, niby nie odprawiają nom, ale nie mogą odrzucić zaproszenia do koncelebry bp-iej w nomie ;). IBP bardziej jest sekowane w Kościele niż fsspx. Też o tym było. Oto przykład: KEP nie chce parafii IBP w Polsce a fsspx musi tolerować, bo co ma zrobić? Stosunek KEP do tradycji jest skrajnie negatywny, a my udajemy, że nie widzimy tego. Zatwierdzane są przez bp-ów kolejne sekty GT itp. a parafie IBP - nie! Nasz KEP ucieka do przodu w liturgiczne pajacowanie podobnie do anglikanów. Anglikanie uciekali przed zbliżeniem z KK wyświęcając kobiety i homosi. Podobnie KEP - zarejestruje w Polsce wiele ruchów sekciarskich by stworzyć barierę dla Tradycji. W perspektywie , tak jak u anglikanów, prowadzi to do pęknięcia Kościoła.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #123 dnia: Marca 01, 2009, 23:45:23 pm »

Tu ma pan co na temat NOM sądził Abp.Marcel Lefebvre może pan zna ten tekst to tak na marginesie
Tu, tzn. gdzie?

Przepraszam nie dodałem linku ale już jest powyżej

Pozdrawiam
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #124 dnia: Marca 02, 2009, 08:55:53 am »


Nastąpiło chyba u Pana zwykłe przeoczenie takich tam nieistotnych drobiazgów jak warunki wstępne oraz konieczność wyjaśnienia paru kluczowych dla tradycjonalistów zagadnień doktrynalnych. No bo przecież nie powinienem przypuszczać, że Pan o tym nie wspomina ze złej woli...

Czyzby Pan sądził, że dekret z 21 stycznia w pełni spełnia wymogi określone chyba jeszcze AD 2000 przez Bractwo ?

biskup Fellay jednak miał tu (na szczęście!) skłonność do negocjacyj i napisał prośbę w tej sprawie do Ojca Świętego. A pozatem sam dekret nie określa, czy exkomuniki zaistniały czy nie
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #125 dnia: Marca 02, 2009, 12:55:22 pm »

Czyzby Pan sądził, że dekret z 21 stycznia w pełni spełnia wymogi określone chyba jeszcze AD 2000 przez Bractwo?
Sądzę, że zarówno ten dekret, jak i motu proprio spełnia te warunki co najmniej w 90%; wiadomo, że jeden i drugi akt z punktu widzenia FSSPX ma pewne niedoskonałości, lecz ich ogólny wydźwięk jest taki, iż różni "przyjaciele Kościoła" dostali szału. I nie bez powodu.

biskup Fellay jednak miał tu (na szczęście!) skłonność do negocjacyj i napisał prośbę w tej sprawie do Ojca Świętego.
A Pan zna treść tej prośby? Jak widać, były powody, dla których żadna ze stron nie zdecydowała się jej ujawnić. Co to zresztą za negocjacje, jak się kogoś o coś prosi?

A pozatem sam dekret nie określa, czy exkomuniki zaistniały czy nie
Tym lepiej, bo to nie przeczy wprost tezie, którą FSSPX głosiło i głosi, że nie zaistniały - i nie zamyka możliwości takiej interpretacji przez Rzym.

Pogląd, że FSSPX w 2000, 2003 czy 2005 roku winno było bez tych dwóch papieskich aktów przystąpić do stołu dyskusji, jest delikatnie mówiąc bardzo naiwny.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #126 dnia: Marca 02, 2009, 14:15:32 pm »

Zatwierdzane są przez bp-ów kolejne sekty GT itp. a parafie IBP - nie!
Przepraszam, ale co to są "sekty GT"? Dziękuję z góry za informacje
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #127 dnia: Marca 02, 2009, 14:22:06 pm »


Pogląd, że FSSPX w 2000, 2003 czy 2005 roku winno było bez tych dwóch papieskich aktów przystąpić do stołu dyskusji, jest delikatnie mówiąc bardzo naiwny.

czy ktoś go tu głosi ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Thomas
Gość
« Odpowiedz #128 dnia: Marca 02, 2009, 14:44:12 pm »

Cytuj
biskup Fellay jednak miał tu (na szczęście!) skłonność do negocjacyj i napisał prośbę w tej sprawie do Ojca Świętego.
bp.Fellay został przez kardynałów z Rzymu" poproszony o napisanie prośby" do Benedykta XVI. Jeszcze w czerwcu Bractwo otrzymało oficjalne ultimatum z Rzymu. Gdyby się przestraszyło i "powróciło", nie byłoby zdjęcia ex-niki. Przed zdjęciem przez Benedykta ex-ki atmosfera fsspx-Rzym była bardzo chłodna. Mówi o tym bp.Fellay w najnowszym wywiadzie TV.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #129 dnia: Marca 02, 2009, 14:52:19 pm »


szkoda, żę Państwo tak mało wiedzą o mojej roli w sprowadzeniu Bractwa do Szczecina...

Radek Buczyński

Szkoda?

Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie. Mt 6:1
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2009, 14:55:23 pm wysłana przez JRWF » Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #130 dnia: Marca 02, 2009, 15:23:47 pm »

Proszę nie zachowywać się JAK KRET, a nikt Pana źle traktować nie będzie. Jeśli Pan kretem nie jest.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #131 dnia: Marca 02, 2009, 15:34:35 pm »


Proszę o wykazanie gdzie zachowywałem się jak kret.

Radek Buczyński

Proszę bardzo:

http://krzyz.katolicy.net/index.php?action=profile;u=211;sa=showPosts

 :P
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #132 dnia: Marca 02, 2009, 15:55:45 pm »

Pogląd, że FSSPX w 2000, 2003 czy 2005 roku winno było bez tych dwóch papieskich aktów przystąpić do stołu dyskusji, jest delikatnie mówiąc bardzo naiwny.
czy ktoś go tu głosi ?
W sumie ma Pan słuszność, nikt rozsądny nie mógłby głosić takiego poglądu.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #133 dnia: Marca 02, 2009, 18:25:06 pm »


Nie ma to jak odpowiedź na poziomie...

Radek Buczyński



 :P
Zapisane
Agnieszka
adept
*
Wiadomości: 42

« Odpowiedz #134 dnia: Marca 02, 2009, 19:04:40 pm »

Panie Radku wiem , że jest Pan w grupie osób organizujących Mszę w Szczecinie i dlatego dziwię się  i to bardzo czytając tu Pana posty. Ich treść budzi moje , delikatnie mówiąc , zdziwienie.
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: FSSPX - zmiany, zmiany, zmiany « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!