Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 15:01:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231943 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Przysięga na wierność Krzyżowi
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Przysięga na wierność Krzyżowi  (Przeczytany 3626 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Kwietnia 07, 2010, 09:39:07 am »

Prymas kilkukrotnie balansował na granicy suspensy. Chyba jeszcze gorsze było porozumienie z 1950 i potępienie "band podziemia" antykomunistycznego
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #16 dnia: Kwietnia 07, 2010, 09:57:26 am »

Prymas kilkukrotnie balansował na granicy suspensy. Chyba jeszcze gorsze było porozumienie z 1950 i potępienie "band podziemia" antykomunistycznego

A wiesz, kto po tym porozumieniu najbardziej pomstował w Watykanie na prymasa i wyzywał go od zdrajców? Mons. Monitni, wówczas substytut w Sekretariacie Stanu...
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #17 dnia: Kwietnia 07, 2010, 09:58:55 am »

... który jak wiemy z książki x. Villi sam utrzymywał kontakty z Sowietami za plecami Piusa XII Wielkiego
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #18 dnia: Kwietnia 07, 2010, 10:05:30 am »

... który jak wiemy z książki x. Villi sam utrzymywał kontakty z Sowietami za plecami Piusa XII Wielkiego

Michał, błagam, Pius XII również utrzymywał, poprzez swojego spowiednika, poufne kontakty z sowietami. Co niby ma z tego wynikać?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #19 dnia: Kwietnia 07, 2010, 10:15:16 am »

podkreślam zwrot "za plecami". Czem innem jest polityka sowiecka Watykanu w latach 1917 - 1958, a czem innem jest polityka hmm prosowiecka, której swoistym prekursorem był x. Montini
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #20 dnia: Kwietnia 07, 2010, 11:32:24 am »


a czy p. Filipski został już rozgrzeszony z exkomuniki za przynależność do partji komunistycznej ?
"Ten ktory nie jest przeciw nam jest dla nas"Lukasz 9,50
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #21 dnia: Kwietnia 07, 2010, 11:59:47 am »

podkreślam zwrot "za plecami". Czem innem jest polityka sowiecka Watykanu w latach 1917 - 1958, a czem innem jest polityka hmm prosowiecka, której swoistym prekursorem był x. Montini

Ja tam dostrzegam więcej elementów ciągłości między jedną a drugą niż zerwania.
Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Przysięga na wierność Krzyżowi « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!