Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 22:27:23 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231934 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks. Piotr Pawlukiewicz.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Ks. Piotr Pawlukiewicz.  (Przeczytany 13002 razy)
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #30 dnia: Czerwca 12, 2009, 11:59:20 am »

Nikt nie wie, jak się ustosunkować do tej informacji o Adamie i Ewie? Jak rzeczywiście wyglądała ta sprawa zakazu nauczania?

Chyba nie myśli pan, że w czasach gdy można bezkarnie negować wszystko, nawet ofiarę Chrystusa ktokolwiek karałby za inne spojrzenie na Adama i Ewę? Bo ja myślę, że nie.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #31 dnia: Czerwca 12, 2009, 13:48:11 pm »

Będę wdzięczny za autorytatywną odpowiedź na pytanie, czy poniższe słowa to herezja? Jeżeli też tak myślę, to znaczy, że jestem heretykiem?

Odsylam do dekretow Komisji Biblijnej a zwlaszcza "De charactere historico trium priorum capitum Geneseos" z 30 czerwca 1909 r. (Acta Apostolicae Sedis 1909 - 567-569).
Twierdzenie, ze opis stworzenia jest mitem jest sprzeczne z wiara. Nie jest herezja sensu stricte poniewaz PKB nie cieszy sie przywilejem nieomylnosci. Jeszcze pod koniec lat 50tych za takie twierdzenia wylatywalo sie z hukiem z katolickich uniwersytetow.

Bylbym zapomnial : http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/pcb_documents/rc_con_cfaith_doc_19090630_genesi_lt.html
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #32 dnia: Marca 21, 2020, 13:20:00 pm »

Ks. Pawlukiewicz zmarl przeżywszy 59 lat. R.I.P.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #33 dnia: Marca 21, 2020, 13:37:37 pm »

+
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks. Piotr Pawlukiewicz. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!