Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:58:34 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks. Piotr Pawlukiewicz.
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Ks. Piotr Pawlukiewicz.  (Przeczytany 12935 razy)
anonim
Gość
« dnia: Marca 19, 2009, 17:44:22 pm »

Polecam bardzo stronę z homiliami ks. Piotra Pawlukiewicza: http://choinski.pl/zatoka/


Pozdrawiam w Panu <><
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #1 dnia: Marca 30, 2009, 01:46:35 am »

Słuchałem Katechizmu Poręcznego niegdyś, który emitowany jest w radiu Józef.
Jednakże, gdy ksiądz zaczął mówić o lekceważeniu przepisów liturgicznych oraz o błędnym postrzeganiu Liturgii gregoriańskiej poniekąd spadła moja słuchalność danych audycji.
Nie wspomnę, że ks. Pawlukiewicz twierdził, iż Adam i Ewa, upadek pierwszych rodziców i inne rzeczy ze Starego Testamentu nie są opowiedziane dosłownie, a jedynie mają coś symbolizować, pewne zachowania, które się działy.
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2009, 01:49:13 am wysłana przez Sebastianus » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #2 dnia: Marca 30, 2009, 06:56:20 am »

A któż to jest ks. Pawlukiewicz i w czym się specjalizuje. Bo nie wiem czy warto posłuchać.
Panie Sebastianus a cóż on twierdził o liturgii t.zw. trydenckiej?
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #3 dnia: Marca 30, 2009, 10:04:22 am »

Ksiądz Pawlukiewicz specjalizuje się w VI przykazaniu i okolicach.
To właśnie ze słynnej już audycji tegoż Kapłana zaczerpnięto zwrot "pewnie bolą go jelita" http://breviarium.blogspot.com/2006/06/ks-pawlukiewicz-mona-olewa-przepisy.html
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Marca 30, 2009, 12:01:27 pm »

pamiętam że kilka lat temu bardzo ceniłem audycje x.Piotra, ale z czasem poczęły wydawać mi się infantylne, płytce a nawet i ... prymitywne. Moim zdaniem są kierowane do ludzi którzy z religią, wiarą stykają się okazjonalnie a nie tych którzy są w "temacie". Dla mnie kazania x.Piotra Pawlukiewicza nic nie wnoszą poza czasami uśmiechem politowania nad głupotą jaką można usłyszeć. No ale nie wątpie że dla wielu te treści wnoszą coś nowego.
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #5 dnia: Marca 30, 2009, 12:58:13 pm »

Byłem na Spotkaniu Eucharystycznym, któremu x. Pawlukiewicz przewodniczył. Budynek wypełniała młodzież, pogadanka była bardzo długa, przewodniczący zgromadzenia ma nie zaprzeczalny talent wodzirejski: "Kochani, to, kochani tamto". Płytko, infantylnie, byle tylko uwieść słuchaczy. Taki porządny wykwit wojtylizmu. Zgadazam się z panem Marcinem, z wyjatkiem ostatniego zdania.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #6 dnia: Marca 30, 2009, 13:34:49 pm »

Ksiądz głosi kazania w św Annie w Warszawie o godz 15.00. Młodzieży dużo, kazania dobre, przynajmniej nie mówi tego co wszyscy więdzą w sposób który już wszyscy słyszeli i pewnie dlatego się go dobrze słucha. Potrafi mówić, lubię tego słuchać, natomiast poziom celebracji Mszy mnie nie zadowala dlatego wolę słuchać go w radiu ;)

O neo też kiedyś fajnie z panem redaktorem rozmawiali w katechiźmie ;)
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Tomek
adept
*
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #7 dnia: Marca 30, 2009, 19:29:36 pm »

Słuchałem wielu kazań ks. Pawlukiewicza i twierdzę, że mówi wiele mądrych rzeczy. Jako, że msze są akademickie to oczywiście tematyka także bliska studentom, ale ogólnie każdy może z każdego kazania jakąś mądrą myśl wynieść.

Polecam posłuchania kazania z 24.08.2008 - myślę, że jest ciekawe.
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Marca 30, 2009, 21:08:55 pm »

ja przez (aby nie przesadzić) kilka lat byłe wiernym słuchaczem Katechizmu Poręcznego, niedziela 22,00 to był czas kiedy nic sie nie liczyło i siadałem przed radioodbiornikiem i nasłuchiwałem. Dziś nie słucham... kaszka z mlekiem po pewnym czasie przestaje smakować i trzeba sięgać po coś "więcej" :)
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #9 dnia: Marca 30, 2009, 22:31:58 pm »

ja przez (aby nie przesadzić) kilka lat byłe wiernym słuchaczem Katechizmu Poręcznego, niedziela 22,00 to był czas kiedy nic sie nie liczyło i siadałem przed radioodbiornikiem i nasłuchiwałem. Dziś nie słucham... kaszka z mlekiem po pewnym czasie przestaje smakować i trzeba sięgać po coś "więcej" :)
....po pokarm staly :)
Nie wspomnę, że ks. Pawlukiewicz twierdził, iż Adam i Ewa, upadek pierwszych rodziców i inne rzeczy ze Starego Testamentu nie są opowiedziane dosłownie, a jedynie mają coś symbolizować, pewne zachowania, które się działy.
Z tym akurat mial racje.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Marca 30, 2009, 23:00:22 pm »

Proszę o argumenty.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Marca 30, 2009, 23:06:20 pm »

Może być żebro?:)
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #12 dnia: Marca 30, 2009, 23:11:49 pm »

Nie, bo go nie ma.
Zapisane
Inigo
adept
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #13 dnia: Marca 30, 2009, 23:22:21 pm »

Do końca tego tygodnia, ksiądz Pawlukiewicz głosi rekolekcje w Kościele Mariackim w Krakowie.
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #14 dnia: Marca 30, 2009, 23:23:13 pm »

Nie wspomnę, że ks. Pawlukiewicz twierdził, iż Adam i Ewa, upadek pierwszych rodziców i inne rzeczy ze Starego Testamentu nie są opowiedziane dosłownie, a jedynie mają coś symbolizować, pewne zachowania, które się działy.
Z tym akurat mial racje.

http://www.ekumenizm.pl/content/article/20080822044727520.htm
Pan zaprzecza takowemu historycznemu istnieniu pierwszych rodziców?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks. Piotr Pawlukiewicz. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!