Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 16:10:14 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Walka z papieżem
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Walka z papieżem  (Przeczytany 9145 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #15 dnia: Marca 19, 2009, 16:07:17 pm »

Media nie walczyly tak z papiezem dawniej, bo liczyly sie z ogromna liczba katolikow i wplywami Kosciola. Teraz gdy Kosciol jest duzo slabszy i liczebnie i "jakosciowo" i gdy nawet wielu bp dolaczylo niestety do grona tzw. pozytecznych idiotow , przytakiwaczy lewactwu, mozna dac sobie spokoj z wazelina. Kosciol zatruwano przez ostatnie lata stopniowo, gdy juz oslabl mozna go niszczyc otwarcie.
Pozdrawiam
Zapisane
Bartek Gajos
bywalec
**
Wiadomości: 98

Ipsa conteret!

« Odpowiedz #16 dnia: Marca 19, 2009, 17:08:17 pm »

A tak na marginesie to jak można cieszyć się z miłości cielesnej w lateksie? :-\
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #17 dnia: Marca 19, 2009, 17:23:45 pm »

A tak na marginesie to jak można cieszyć się z miłości cielesnej w lateksie? :-\
Spytaj tych co w gumkach jada ;D he he
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #18 dnia: Marca 19, 2009, 18:06:36 pm »

A tak na marginesie to jak można cieszyć się z miłości cielesnej w lateksie? :-\
Spytaj tych co w gumkach jada ;D he he
Albo liżą lody przez szybę :)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #19 dnia: Marca 19, 2009, 18:15:15 pm »

A propo mediów, jak się nazywa ta encyklika Piusa XII o telewizji?
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #20 dnia: Marca 19, 2009, 21:23:33 pm »

Czy to mnie się wydaje, czy Państwu też, że ostatnie miesiące to szczególne nasilenie ataków na Ojca Świętego?

Tu się nie ma drogi księże co wydawać. W moim rozumieniu i odczuciu walka z Papieżem i Kościołem jest oczywistym faktem. Faktem w skali kraju i świata. Wojna. A wielu dowódców  słabych, szeregowi żołnierze słabi i w boju nie zaprawieni.

Otworzyłem podobny watek na hiszpańskojęzycznym forum katolickim; http://www.foros.catholic.net/viewtopic.php?t=55324&highlight=
Reakcje latynosów podobne.
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #21 dnia: Marca 19, 2009, 23:23:52 pm »

Za to Tomasz Terlikowski pisze ostatnio świetne dobre teksty.
http://www.ekumenizm.pl/content/article/2009031812495343.htm
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #22 dnia: Marca 20, 2009, 07:29:16 am »

A propo mediów, jak się nazywa ta encyklika Piusa XII o telewizji?

Miranda Prorsus.
Zapisane
Durrandir
bywalec
**
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #23 dnia: Marca 20, 2009, 08:56:13 am »

Chwila mojej refleksji
Idąc za wiadomymi przesłankami Szatana jako mistrza kłamstwa i zła wszelkiego, można by odczuć że nagle coś drgnęło.

Pokojowa osobowość Jana Pawła II,(moim zdaniem nawet pewnego rodzaju modą było nie mówić źle o tym papieżu) sprawiła iż zło przycichło, albo działało marginalnie - ale tez Kościół zasadniczo trwał w miejscu, modlił się.
Teraz mamy Benedykta XVI, który działa - nagle zaczyna się robić wrzawa, (głośno, więc Zło czuje się zaniepokojone).

To nie walka przeciw papieżowi; to walka przeciw dobremu dziełu które Kościół pod przewodnictwem Piotra czasów naszych podjął.
Nie zaprzestając nowej ewangelizacji, wyciągamy nieco odstawione do lamusa przepiękne perły, które cały czas świecą wspaniałym blaskiem.

Dlatego Zło poczuło się mocniej zagrożone - a zatem pieski w rodzaju H. K. będą szczekać.

Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #24 dnia: Marca 20, 2009, 10:37:09 am »

Ankieta na stronie Le Figaro:
Czy zgadzasz się ze stanowiskiem papieża w kwestii AIDS i prezerwatyw?
http://www.lefigaro.fr/international/2009/03/19/01003-20090319QCMWWW00658-approuvez-vous-les-prises-de-position-du-pape-sur-le-sida-et-le-preservatif-.php
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #25 dnia: Marca 20, 2009, 16:30:51 pm »

Na razie ponad 30% na "oui" (mam nadzieję, że to znaczy że zgadzam się z tym stanowiskiem, nie znam francuskiego :)
Myślałem że będzie gorzej...
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #26 dnia: Marca 20, 2009, 16:46:58 pm »

Jak na razie się podniosło bo do trzydziestu wcześniej dochodziło, teraz już przekroczyło.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Mainchin
rezydent
****
Wiadomości: 329


« Odpowiedz #27 dnia: Marca 20, 2009, 18:07:11 pm »

Jasne, że jest wojna z papieżem, najgorzej jeśli wmieszane są w to niedoinformowani biskupi. Co prawda nieprzychylność pewnych osób, czy środowisk dobrze świadczy o papieżu, jednak mimo wszystko potrzebuje on wsparcia. Dla niego to musi być naprawdę bardzo trudne, kiedy słyszy komentarze odnośnie swoich decyzji. O ile nie dziwią mnie lewackie media, które z Kościołem często nie mają nic wspólnego, to katolicy, zwłaszcza duchowni, wytykający papieżowi "błędy" po prostu mnie gorszą. To naprawdę źle świadczy o naszych czasach. Papież potrzebuje modlitwy i umartwienia w jego intencji, może więcej niż do tej pory. Ale tez nie można tolerować pojawiania się pewnych wypowiedzi w mediach. Trzeba je komentować, źle odbierać, wytykać ich błędy. To, że będziemy burzyli się tylko na forum krzyż, to nic nie da.

Polecam artykuł Terlikowskiego:
http://terlikowski.salon24.pl/392627.html
Zapisane
Recordare, Virgo Mater, dum steteris in conspectu Dei, ut loquaris pro nobis bona, et ut avertas indignationem suam a nobis.
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #28 dnia: Marca 20, 2009, 18:53:38 pm »

Tak przy okazji i w związku z tematem nurtuje mnie jedno pytanie; czy można w dobie obecnej mówić o walce z Prawosławiem? Czy obecne rosyjskie prawitielstwo zwalcza swój Kosciół? Jaki jest stosunek obecnych rosyjskich mediów do jakby nie było odradzającego się po tylu dekadach zniewolenia i prześladowania Cerkwi?
Z tego co wyrywkowo widzę w mediach (rosyjski kanał Płaneta) Cerkiew zaczyna mieć się dobrze.
Nu, skażitie szto nibudt'. Kak wam każetsa? Jest'li u russkich wojna z prawosławiem? 
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #29 dnia: Marca 20, 2009, 19:12:09 pm »

Jest'li u russkich wojna z prawosławiem? 
Wojny nie ma. Oficerowie KGB mianowani biskupami albo odwrotnie. Ida reka w reke z wladza, tak jak anglikanie w UK.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Walka z papieżem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!