Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 00:50:59 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: skanery na lotniskach
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: skanery na lotniskach  (Przeczytany 8925 razy)
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #45 dnia: Kwietnia 01, 2010, 02:32:11 am »

A ja bym poszedł kroczek dalej. Przypomnijmy sobie jak to było ze wstydem Adama i Ewy. Dokąd mieli czyste sumienie, nie musieli się wstydzić.
Poszedł Pan o jeden krok za daleko. Chyba że mamy tu w Pana osobie kogoś, kto się urodził bez grzechu pierworodnego - a, to w takim razie pełen szacun!
Zapisane
PSFF
uczestnik
***
Wiadomości: 229


« Odpowiedz #46 dnia: Kwietnia 01, 2010, 17:41:15 pm »

A ja bym poszedł kroczek dalej. Przypomnijmy sobie jak to było ze wstydem Adama i Ewy. Dokąd mieli czyste sumienie, nie musieli się wstydzić.
Poszedł Pan o jeden krok za daleko. Chyba że mamy tu w Pana osobie kogoś, kto się urodził bez grzechu pierworodnego - a, to w takim razie pełen szacun!

Bez przesady, nie chodzi mi o grzech pierworodny. Chodzi mi o to, że wstyd pojawia się dopiero wtedy, kiedy mamy coś na sumieniu. Małe dzieci biegają na golasa i ich nic nie peszy, choć anatomicznie mają wszystko na miejscu.

A przy okazji: co to jest 'pełen szacun'?
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #47 dnia: Kwietnia 03, 2010, 11:14:24 am »

Cytuj
Bez przesady, nie chodzi mi o grzech pierworodny. Chodzi mi o to, że wstyd pojawia się dopiero wtedy, kiedy mamy coś na sumieniu. Małe dzieci biegają na golasa i ich nic nie peszy, choć anatomicznie mają wszystko na miejscu.
Argument z małych dzieci przynosi dosyć zaskakujące rozwiązanie naszego problemu. Jak wiadomo, małe dzieci nie używają w pełni rozumu. Czy to mogłoby oznaczać, że ci, co się nie wstydzą, mają ograniczone możliwości intelektualne? – Chętnie przychylam się do takiej interpretacji. Doświadczenie w pracy wychowawczej z osobami niepełnosprawnymi umysłowo także to potwierdza.

Cytuj
A przy okazji: co to jest 'pełen szacun'?
Pełen szacun to może być np. sytuacja, w której po wypiciu kilkunastu piw w pełnym ludzi pubie Szacun w Katowicach u delikwenta zanika poczucie wstydu. Szczegóły na zdjęciach z pubu.

http://www.szacun.katowice.pl/

   

Zapisane
PSFF
uczestnik
***
Wiadomości: 229


« Odpowiedz #48 dnia: Kwietnia 04, 2010, 19:24:54 pm »

Nie chcę się z Panem kłócić, ale uważam, że to nie jest kwestia rozumu, tylko doświadczenia.

A co do 'szacun' - z tego co Pan pisze wynika, że dopuszcza Pan, że urodziłem się bez grzechu pierworodnego: "mamy tu w Pana osobie kogoś, kto się urodził bez grzechu pierworodnego", co z założenia jest bez sensu. Łączenie na dodatek urodzenia bez grzechu pierworodnego z pubem (p. link), to kompletny nonsens. A na serio: może za wcześnie się urodziłem, albo nie mogę się dostosować do panoszącej się nowomowy, ale nie używam i nie bardzo rozumiem sformułowania typu 'pełen szacun'. Na litość! Jeżeli mamy uważać się za konserwatystów, to nie używajmy słownika ulicy!!!
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: skanery na lotniskach « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!