Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Sierpień 07, 2020, 17:50:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl
                   www.facebook.com/unacumpl
Centrum Informacyjne
Ruchu Summorum Pontificum
218360 wiadomości w 6296 wątkach, wysłana przez 1560 użytkowników
Najnowszy użytkownik: nonez
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Władze Łodzi wypowiedziały wojnę Kościołowi
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Władze Łodzi wypowiedziały wojnę Kościołowi  (Przeczytany 3201 razy)
Zenon_S
adept
*
Wiadomości: 23

« dnia: Marzec 27, 2010, 03:40:44 am »

Laudetur Iesus Christus

W Archidiecezji Łódzkiej trwa nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Obraz wędruje od parafii do parafii. Każda parafia przygotowuje się odświętnie do przyjęcia obrazu. Ulice dekorowane są flagami, wstążkami, na poboczach ludzie często zapalają świece. Po przybyciu Obrazu – ulicami idą procesje wprowadzające obraz do kościołów.

Takich uroczystości diabeł nie może ścierpieć. Kiedyś w skład jego szwadronów walki przeciw Bogu wchodziła PZPR – organizacja mająca na rękach krew naszych ojców i bohaterskich kapłanów. Ta organizacja czując, że wystarczająco ujarzmiła katolicki lud – śmiała uwięzić Prymasa Wyszyńskiego i śmiała zabronić nawiedzania cudownego Obrazu.

Ponoć odzyskaliśmy wolność. Ponoć nie ma już cenzury. W rzeczy samej - każdy może robić co chce – w pracach ustawodawczych trawa szturm dla uprawomocnienia najohydniejszych swawoli. Równocześnie realizuje się główne założenie wykonawcze – Bóg niech idzie precz.

Dokładnie taka idea przyświeca nowemu, lewackiemu magistratowi łódzkiemu. Na dniach Kuria Łódzka otrzymała ostrzeżenie, że dekorowanie ulic jest zabronione, procesje są zakłócaniem ruchu drogowego i jeśli Kuria tego nie zaprzestanie – będzie surowo ukarana. Samochód ojców Paulinów (jeśli się nie mylę) nie może używać niebieskiego, błyskającego światła, zabrane zostały patrole policji które kierowały ruchem. Na procesjach pojawił się totalny chaos – samochody ładują się obok sztandarów i ludzi próbując wymijać się nawzajem. 

Oto co znaczy lewactwo – toż to głębokie czasy Gomułki wróciły. Dziwnym trafem, w tym samym czasie w parafii Przemienienia Pańskiego „nieznani sprawcy” zbeszcześcili inny wielki obraz Matki Boskiej powieszony dla przypomnienia na wiadukcie kolejowym nad ulicą Rzgowską. Sprawcy Matce Bożej wycięli twarz. Zupełnie to nie wygląda na amatorską robotę. 

Teraz szybki apel do Łodzian – choć może nie tylko – po Gorzkich Żalach w Przemienieniu Pańskim, między godz. 18.30 a 19.00 jutro w niedzielę (2010-03-28) wyjdzie procesja z kościoła (Łódź, ul. Rzgowska 88) do owego wiaduktu, aby przeprosić Matkę Boską za tak straszliwą profanację.
Dlatego myślę, że również nikogo z nas tradycjonalistów nie powinno tam zabraknąć. U nas w św. Józefie, po Gorzkich Żalach moglibyśmy pojechać na ulicę Rzgowską. Może z naszym czcigodnym księdzem Markiem ? Rzucam taką myśl ...

Kochani – nawet nie wiem już co powiedzieć. Obserwuję sobie, trochę bezsilny – jak diabeł kawałek po kawałku zagarnia coraz większe połacie. Wtłoczeni już jesteśmy w ten ohydny organizm UE, w którym straciliśmy niepodległość a jakieś kacyki z Brukseli pouczają i wydają wyroki na suwerenny – podobno, polski rząd. Nasi rodzimi władcy przestali już nawet dbać o pozory – uważają się za naszych właścicieli, zabierają nam dzieci, rozkradli majątek narodowy, pozakładali limity na pozostałą, szczątkową wytwórczość, wszystko obkładają koncesjami, certyfikatami. To już dawno stało się bezprawiem naruszającym wolność gospodarowania będącą fundamentem prawa naturalnego. Teraz rozochoceni miernym przeciwstawieniem się społeczeństwa – uderzają na Boga samego.

W tą niedzielę trzeba być. Myślę, że sprawa będzie miała poważny ciąg dalszy.

Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #1 dnia: Marzec 27, 2010, 11:10:27 am »

Laudetur Iesus Christus
Kochani – nawet nie wiem już co powiedzieć. Obserwuję sobie, trochę bezsilny – jak diabeł kawałek po kawałku zagarnia coraz większe połacie. Wtłoczeni już jesteśmy w ten ohydny organizm UE, w którym straciliśmy niepodległość a jakieś kacyki z Brukseli pouczają i wydają wyroki na suwerenny – podobno, polski rząd.
Smutne to, ale sam słyszałem jak ,,santo subito"namawiał za UE twierdząc ,,od Unii Lubelskiej Do Unii Europejskiej
A kto pamięta wizytę przedstawicieli KEP w Brukseli przed referendum, jak pochowali wstydliwie krzyże?
A co teraz KEP porabia, jak wierny lud Boży pozbawiany jest systematycznie swoich praw,wizerunki Matki Najświętszej profanowane, a posoborowiacy toczą wojnę z ks. Natankiem, jakby ważniejszych spraw nie było?
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1137


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #2 dnia: Marzec 27, 2010, 12:47:42 pm »

"Czerwona" Łódź.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #3 dnia: Marzec 27, 2010, 14:39:12 pm »

Z wielkim smutkiem przeczytałem powyższą wiadomość. Brak mi słów...
Zapisane
Zenon_S
adept
*
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #4 dnia: Marzec 28, 2010, 10:42:55 am »

W Przemienieniu Pańskim dziś sprecyzowano termin procesji. Otóż Gorzkie Żale rozpoczynają się o 18.00 i po nich zwykle ruszała procesja wokół kościoła lub wewnątrz kościoła. Dziś ta procesja wyruszy do wiaduktu nad ul. Rzgowską, aby przeprosić Matkę Boską za znieważenie jej wizerunku (ciekawe czy policja nie zatrzyma procesji za zagrożenie w ruchu drogowym ?). Będzie to zatem ok. 18.30. Następnie procesja wraca do kościoła gdzie zostanie odprawiona Msza Św. wieczorna.
Parafianie dowiedzieli się szczegółowiej o zarzutach policji. Otóż dekoracje rozpraszają uwagę kierowców, która, poza tym strasznym zagrożeniem od strony kolorowych bibułek - nie jest niczym innym rozpraszana. Zakonnik pauliński przewożący Obraz dostał zakaz używania sygnału. Ten jednak nie zamierza poddawać się szykanom i sygnału używać będzie. Być może przyjdzie nam bronić na ulicach samochodu z Obrazem Matki Boskiej, bo może być zatrzymany.

W tej chwili Obraz znajduje się w kościele Sióstr Karmelitanek (Łódź, ul. Teresy 6) i tam pozostanie aż do 11 kwietnia 2010 - gdy o godz. 17:00 Obraz przyjmie parafia św. Maksymiliana [http://archidiecezja.lodz.pl/nawiedzenie/?id=2,kalendarz-nawiedzenia] (teraz jest przerwa na czas świąt w nawiedzaniu).

Ponieważ nasza Trydencka Msza św. w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego została zaplanowana na godz. 16:00  właśnie w klasztorze sióstr karmelitanek bosych na ulicy św. Teresy od Dzieciątka Jezus 6 – to niewykluczone, że była by Ona sprawowana przy cudownym Obrazie. Tego jednak się tylko domyślam – niech się wypowie ktoś kompetentny.

Wracając do meritum sprawy - liczę, że w sprawę obrony praw Boga do przebywania wśród swego ludu - przed uzurpatorami chcącymi podporządkować sobie niewolniczo katolicki naród, że w tą sprawę włączą się jakieś poważne siły, którym sprawa katolicka leży na sercu.

« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2010, 11:00:20 am wysłana przez Zenon_S » Zapisane
Zenon_S
adept
*
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #5 dnia: Marzec 28, 2010, 10:59:34 am »

I jeszcze dygresja „tradycjonalistyczna”. Otóż przy powitaniu Obrazu w Łodzi – przy głównej arterii miasta, alei Jana Pawła II (trasa Gdańsk-Katowice-Wrocław) ustawiono co ok. 100 m transparenty z napisami np.:

Gwiazdo zaranna,
Uzdrowienie chorych,
Ucieczko grzesznych,
Pocieszycielko strapionych,
Wspomożenie wiernych,
Królowo Aniołów,
Królowo Patriarchów,
Królowo Proroków,
Królowo Apostołów,
Królowo Męczenników,
Królowo Wyznawców,
Królowo Dziewic,
Królowo wszystkich Świętych,
Królowo bez zmazy pierworodnej poczęta ...

Człowiek tak jadąc, niejako automatycznie czytał wezwania i odpowiadał : „Módl się za nami” – czyli odmawiał litanię do Matki Bożej. Muszę przyznać, że to wspaniały pomysł, bo wśród tej nędzy drogowej – takie mocne odbicie ku Niebu ...
Ale też wyobrażam sobie wściekłość różnych niedowiarków, odszczepieńców i pogan, których coraz więcej, a którym taki widok pewnie był wyrzutem sumienia. Ależ ich „prawo” do wolności religijnej musiało zostać naruszone. Może to właśnie rozjuszyło wszelkie łódzkie lewactwo i może za to, że „my chcemy Boga w książce, szkole” przyjdzie nam w jakiś sposób zapłacić?

Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #6 dnia: Marzec 28, 2010, 19:51:43 pm »

A dlaczego Polacy w wyborach  samorządowych głosują na PO i Lewicę, albo nie głosują wcale? Nie miejmy potem pretensji że władze tak postępują. Ktoś je wybrał. W zdecydowanej większości katolicy, udający się na głosowanie po mszy, po komunii Świętej i oddający często głosy na wrogów Kościoła.
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 627


« Odpowiedz #7 dnia: Marzec 29, 2010, 13:55:49 pm »

U nas, w Tarnowskiej, nikt problemu nie robił. Były flagi, proporczyki. A orszak Matki Bożej liczył czasami po kilkanaście pojazdów OSP na sygnałach i z włączonymi syrenami. Całość eskortowała Policja. Drogi były pozamykane tak w miastach jak i na wsiach... ale to było 9 lat temu. Co się dzieje :(
Zapisane
Taki sobie o...
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #8 dnia: Marzec 29, 2010, 15:48:07 pm »

A dlaczego Polacy w wyborach  samorządowych głosują na PO i Lewicę, albo nie głosują wcale? Nie miejmy potem pretensji że władze tak postępują. Ktoś je wybrał. W zdecydowanej większości katolicy, udający się na głosowanie po mszy, po komunii Świętej i oddający często głosy na wrogów Kościoła.

A dlaczego głosują na PiS???
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #9 dnia: Marzec 29, 2010, 17:34:00 pm »

A co lepiej na SLD? Kiedyś mówiło się Czerwona Łódż ;D ;D
Zapisane
Zenon_S
adept
*
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #10 dnia: Kwiecień 01, 2010, 12:52:18 pm »

Zrobiło się głośno:
"Matka Boża katolicką propagandą? Szef ZDiT bił się w piersi i przepraszał"

http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/364478,matka-boza-katolicka-propaganda-szef-zdit-bil-sie-w-piersi,id,t.html?kategoria=660

Cytuj
Prawo jest równe wobec wszystkich i Kościół musi prawa przestrzegać, bo to instytucja społeczna jak wszystkie inne - ocenia dr Jolanta Kopka z Katedry Socjologii Polityki i Moralności Uniwersytetu Łódzkiego.
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 627


« Odpowiedz #11 dnia: Kwiecień 01, 2010, 14:00:19 pm »

Kościół jest instytucją! Ktoś zaprzeczy? Prawo o ruchu drogowym, jest prawem! No więc było zapytać - "Słuchaj Prezydencie, mamy tutaj Matkę Bożą - bardzo się cieszymy z jej obecności - postawimy banery powitalne. Możemy? I daj nam proszę Policję, by usprawnić przejazd Matki Bożej z parafii do parafii" I dopiero jakby się nie zgodził, to robić halo w mediach. Zawsze można się próbować dogadać przed, a nie po.
Z drugiej strony - nie było potrzebne takie obruszenie urzędników. Mogli poprosić o lepsze przymocowanie tych haseł i usunięcie ich tuż po zakończeniu uroczystości. Dlaczego są tacy bezduszni, skoro na uczelniach się im wpaja, że nie tylko litera prawa, ale też duch prawa i interes społeczny. Ech..
Zapisane
Taki sobie o...
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Władze Łodzi wypowiedziały wojnę Kościołowi « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!