Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 23:01:26 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Bractwo św. Jozafata.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12 Drukuj
Autor Wątek: Bractwo św. Jozafata.  (Przeczytany 48044 razy)
marcin
Gość
« Odpowiedz #105 dnia: Lipca 20, 2010, 23:25:44 pm »

czyste ss galizien :) przecież to są głównie banderowcy ostro antypolscy. Ostrożnie z tymi apologiami kowpakowców. Eh.. ten zelotyzm  ;D
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #106 dnia: Lipca 20, 2010, 23:33:15 pm »

Jak już to SS "Hałyczyna ".
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
marcin
Gość
« Odpowiedz #107 dnia: Lipca 20, 2010, 23:43:22 pm »

w sumie tak ale ja tego H nie umiem wymowić :)
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #108 dnia: Lipca 20, 2010, 23:45:45 pm »

A ekskomuniki nie ma. Mówię wam, ekskomunika o. Kowpaka to nie tylko sprawa liturgii. Poza tym całe Bractwo św. Jozafata jest czyste :)
Papież tę ekskomunikę potwierdził. To mało?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #109 dnia: Lipca 21, 2010, 08:25:49 am »

To Bractwo to taki trochę twór egzotyczny. Niby wschodnie a święcenia zachodnie. Podobnie jak Redemptoryści Zaalpekscy gdzie w jednym klasztorku żyją zakonnicy kilku obrządków zprzypisanymi do obrządku habitami. Przynajmniej za czasów współpracy z FSSPX tak było. Może teraz się zmienili.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #110 dnia: Lipca 21, 2010, 09:32:55 am »

a ja bym był ostrożny z tym potępianiem wszystkich. Nikt z nas Forum nie zna całości sprawy bractwa św. Jozafata, nikt z nas nie był w jego kaplicach, więc nie roztrzygajmy ex catedra, że Watykan nie miał racji udzielając x. Kovpakowi ekskomuniki. x. Blaza sprawuje też i NOM (pamiętajmy o tym) oraz liturgię niedzielną o 11 w cerkwi Ukraińskiego Kościoła Grekokatolickiego na Miodowej. 
A co UPA to proszę pojechać w Bieszaczady i na Wołyń.Tam pamiętają straszne zbrodnie UPA na Polakach, także na księżach katolickich. W tych sprawach trzymam się bardziej opinii x. Isakowicza Zalewskiego o nacjonalistach i zbrodniarzach z UPA, a także dwuznacznej roli cerkwii grekokatolickiej w casie wojny.
Zapisane
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #111 dnia: Lipca 21, 2010, 10:20:13 am »

czyste ss galizien :)
Jak już to SS "Hałyczyna ".

Obie formy są niepoprawne ;-)
To była 14 Dywizja Grenadierów SS (niem. 14. Waffen-Grenadier-Division der SS), choc jej nazwa zmieniałą się w różnych okresach, potocznie określana przez Niemców jako SS-Galizien a przez Ukraińców również potocznie jako Hałyczyna ;-)
Zapisane
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #112 dnia: Lipca 21, 2010, 10:24:54 am »

Mi to nie przeszkadza, że są banderowcami. Nacjonaliści ukraińscy z grupy Reaktor organizują marsze upamiętniające UPA, ale antypolscy nie są.

Przecież to się wyklucza! Jak można jednocześnie popierać zbrodniarzy z UPA i nie być antypolskim? Jak można uważać się za polskiego nacjonalistę i współpracować z tymi szumowinami? To kpina z polskiej historii i polskości!
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #113 dnia: Lipca 21, 2010, 10:31:14 am »

Przecież to się wyklucza! Jak można jednocześnie popierać zbrodniarzy z UPA i nie być antypolskim? Jak można uważać się za polskiego nacjonalistę i współpracować z tymi szumowinami? To kpina z polskiej historii i polskości!

Od czasu jak przeczytałem na forum o "bratniej współpracy" "monarchistów" z maoistami mnie już nic nie zdziwi...  ::)
Niech pan w tych przypadkach logiki nie poszukuje... ;)
Zapisane
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #114 dnia: Lipca 21, 2010, 10:33:30 am »

Przecież to się wyklucza! Jak można jednocześnie popierać zbrodniarzy z UPA i nie być antypolskim? Jak można uważać się za polskiego nacjonalistę i współpracować z tymi szumowinami? To kpina z polskiej historii i polskości!

Od czasu jak przeczytałem na forum o "bratniej współpracy" "monarchistów" z maoistami mnie już nic nie zdziwi...  ::)
Niech pan w tych przypadkach logiki nie poszukuje... ;)

A za to zbliżenie odpowiedzialny jest gościu, którego spotykam na Mszy ;-)
Zapisane
MilesChristi
uczestnik
***
Wiadomości: 145


« Odpowiedz #115 dnia: Lipca 21, 2010, 10:47:57 am »

Banderowcy mordowali ludzi nawet w kościele podczas Mszy św... Mają na rękach krew tysięcy katolików. Jeśli to prawda, że Bractwo św. Jozafata (grekokatolicy ::)) z nimi sympatyzuje, to jest to jakaś schizofrenia. :(
Zapisane
Kimże jest Ta,
która świeci z wysoka jak zorza, 
piękna jak księżyc,
jaśniejąca jak słońce, 
groźna jak zbrojne zastępy?

(Pnp 6,10)

Ave Maria!
Piotr
uczestnik
***
Wiadomości: 218

« Odpowiedz #116 dnia: Lipca 21, 2010, 10:55:01 am »

Banderowcy mordowali ludzi nawet w kościele podczas Mszy św... Mają na rękach krew tysięcy katolików. Jeśli to prawda, że Bractwo św. Jozafata (grekokatolicy ::)) z nimi sympatyzuje, to jest to jakaś schizofrenia. :(
Po prostu niektórzy czują się bardziej Ukraińcami, niż katolikami. Proszę zauważyć że wielu hitlerowców także nimi było.
Zapisane
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #117 dnia: Lipca 21, 2010, 10:59:24 am »

Banderowcy mordowali ludzi nawet w kościele podczas Mszy św... Mają na rękach krew tysięcy katolików. Jeśli to prawda, że Bractwo św. Jozafata (grekokatolicy ::)) z nimi sympatyzuje, to jest to jakaś schizofrenia. :(

Banderowcy, UPA czy ukraińskie SS to niby czym byli? Muzułmanami?
Zapisane
MilesChristi
uczestnik
***
Wiadomości: 145


« Odpowiedz #118 dnia: Lipca 21, 2010, 11:08:21 am »

A czy ja coś takiego sugeruję? :P
Zapisane
Kimże jest Ta,
która świeci z wysoka jak zorza, 
piękna jak księżyc,
jaśniejąca jak słońce, 
groźna jak zbrojne zastępy?

(Pnp 6,10)

Ave Maria!
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #119 dnia: Lipca 21, 2010, 11:20:13 am »

A czy ja coś takiego sugeruję? :P

Boś się Pan dziwił, że ukraińscy grekokatolicy wspierają ukraińskich grekokatolików ;-)
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Bractwo św. Jozafata. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!